“uzsver, ka deputātu vietu atbrīvošanās pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības atvieglos jauna vietu sadalījuma pieņemšanu Eiropas Parlamentā, kas atbildīs degresīvās proporcionalitātes principam; turklāt uzsver, ka ierosinātais jaunais vietu piešķīrums ļaus samazināt Parlamenta lielumu;”
2.daļa:
“norāda, ka pietiks izmantot tikai daļu no deputātu vietām, kas atbrīvosies līdz ar Apvienotās Karalistes izstāšanos, lai nodrošinātu, ka deputātu vietas nezaudē neviena dalībvalsts un vienlaikus ir iespējams piešķirt ievērojamu skaitu vietu vienotajam vēlēšanu apgabalam;”
GUE/NGL:
groz. Nr. 15
1.daļa:
“uzsver, ka deputātu vietu atbrīvošanās pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības atvieglos jauna vietu sadalījuma pieņemšanu Eiropas Parlamentā, kas atbildīs degresīvās proporcionalitātes principam; aicina saglabāt pašreizējo deputātu skaitu 751 deputāts;”
2.daļa:
“aicina papildus pārdalīt vietas, lai vispirmām kārtām kompensētu deputātu vietas tām dalībvalstīm, kas zaudēja vietas pēc paplašināšanās, jo īpaši tām, kuras visvairāk ir skāris nevienlīdzīgais spēku sadalījums Lisabonas līguma rezultātā; uzskata, ka tas radītu labākus nosacījumus, lai atspoguļotu pārstāvības daudzveidību katrā dalībvalstī, un palīdzētu nodrošināt katras valsts tautas gribas izpausmi;”
PPE:
J apsvērums
1.daļa:
viss teksts, izņemot vārdus “ne tikai” un “bet arī saraksti, ko iesniedz valstu politiskās partijas vai kustības, kas nav saistītas ar kādu Eiropas politisko partiju un kas atbilst iepriekš noteiktiem Eiropas kritērijiem; ”
2.daļa:
šie vārdi
ENF:
§ 1
1.daļa:
viss teksts, izņemot vārdus “2019.–2024. gada sasaukumam;”
2.daļa:
šie vārdi
§ 5
1.daļa:
viss teksts, izņemot vārdus “ja vien pašreizējā tiesiskā situācija nemainīsies, ”
2.daļa:
šie vārdi
C apsvērums
1.daļa:
“tā kā LES un Līgumā par Eiropas Savienības darbību uzsvērts tas, cik nozīmīga ir līdztiesība un vienlīdzīga attieksme Savienības iestādēs pret iedzīvotājiem;”
2.daļa:
“tā kā ir būtiski sekmēt vienlīdzīgu pārstāvību, lai palielinātu Eiropas Parlamenta kā likumdevējas iestādes, kas pārstāv Savienības pilsoņus, leģitimitāti;”
F apsvērums
1.daļa:
viss teksts, izņemot vārdus “ja vien nemainīsies pašreizējā tiesiskā situācija,"
2.daļa:
šie vārdi
EFDD, ENF:
§ 8
1.daļa:
“uzsver, ka Parlamenta lieluma samazināšana varētu atstāt noteiktu vietu skaitu, lai ņemtu vērā iespējamu”
2.daļa:
“turpmāku Eiropas Savienības paplašināšanos un”
3.daļa:
“deputātu ievēlēšanu no transnacionāliem sarakstiem vienotajā vēlēšanu apgabalā;”
Dažādi
Groz. Nr. 8, 12 un 14 ir parakstījusi arī Marisa Matias (GUE/NGL grupa). Groz. Nr. 16 un 18 ir parakstījis arī Dennis de Jong (GUE/NGL grupa).
3. Pamatnolīguma par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas attiecībām pārskatīšana