Indeks 
Zapisnik
PDF 299kWORD 83k
Srijeda, 7. veljače 2018. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (odobrenje) (članak 69.c Poslovnika)
 4.Sastav Europskog parlamenta (rasprava)
 5.Revizija Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije (rasprava)
 6.Nastavak dnevne sjednice
 7.Glasovanje
  7.1.Prijevremeni prestanak mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki) (glasovanje)
  7.2.Sastav Europskog parlamenta (glasovanje)
  7.3.Revizija Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije (glasovanje)
  7.4.Automatizirana razmjena podataka iz registra vozila u Portugalu * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  7.5.Borba protiv diskriminacije nad državljanima EU-a koji pripadaju manjinama u državama članicama EU-a (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  7.6.Prigovor na delegirani akt: Dodavanje Šri Lanke, Trinidada i Tobaga i Tunisa na popis visokorizičnih trećih zemalja (glasovanje)
  7.7.Nulta razina tolerancije za genitalno sakaćenje žena (glasovanje)
 8.Obrazloženja glasovanja
 9.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 10.Nastavak dnevne sjednice
 11.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 12.Sastav odbora
 13.Posljedice sve većih socioekonomskih nejednakosti za europske građane (tematska rasprava)
 14.Reforma izbornog zakona Europske unije (rasprava)
 15.Prijetnja koju reforma rumunjskog pravosudnog sustava predstavlja za vladavinu prava (rasprava)
 16.Jamstveni fond za vanjska djelovanja ***I - Jamstvo EU-a Europskoj investicijskoj banci protiv gubitaka u okviru financijskih operacija kojima se podržavaju ulagački projekti izvan Unije ***I
 17.Godišnje izvješće o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke (rasprava)
 18.Sužavanje prostora za djelovanje civilnog društva (rasprava)
 19.Položaj braniteljica ljudskih prava i potpora koju im pruža EU (rasprava)
 20.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 21.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 22.Podnošenje dokumenata
 23.Prijenos odobrenih sredstava
 24.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 25.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH
 Prilog 1 - Prijevremeni prestanak mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki)


PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Rusija, slučaj Ojuba Titieva i Centra za ljudska prava Memorial (2018/2560(RSP))

—   Heidi Hautala, Rebecca Harms, Igor Šoltes i Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0096/2018);

—   Karol Karski, Charles Tannock, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski i Jan Zahradil, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0098/2018);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Bogdan Brunon Wenta, Jaromír Štětina, Michaela Šojdrová, Romana Tomc, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Ivan Štefanec, Milan Zver, Patricija Šulin, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Krzysztof Hetman, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, László Tőkés, David McAllister, Adam Szejnfeld, Mairead McGuinness, Csaba Sógor, Sandra Kalniete, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Eva Maydell, Seán Kelly, Anna Maria Corazza Bildt, Pavel Svoboda, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Željana Zovko, Inese Vaidere, Ramón Luis Valcárcel Siso i Francisco José Millán Mon, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0099/2018);

—   Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0102/2018);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru i Soraya Post, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0105/2018);

—   Helmut Scholz, Takis Hadjigeorgiou, Merja Kyllönen, Martina Michels i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Rusiji, slučaju Ojuba Titieva i Centru za ljudska prava Memorial (B8-0106/2018).

II.   Smaknuća u Egiptu (2018/2561(RSP))

—   Cristian Dan Preda, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Tomáš Zdechovský, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Tunne Kelam, Romana Tomc, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Ivan Štefanec, Milan Zver, Patricija Šulin, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Krzysztof Hetman, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, László Tőkés, David McAllister, Adam Szejnfeld, Mairead McGuinness, Csaba Sógor, Sandra Kalniete, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Eva Maydell, Seán Kelly, Željana Zovko i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o smaknućim au Egiptu (B8-0109/2018);

—   Charles Tannock, Karol Karski, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Urszula Krupa, Angel Dzhambazki, Valdemar Tomaševski i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0111/2018);

—   Judith Sargentini, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Jordi Solé, Heidi Hautala, Jakop Dalunde, Pascal Durand, Florent Marcellesi, Margrete Auken, Klaus Buchner, Bodil Valero i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0112/2018);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0113/2018);

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová i Nathalie Griesbeck, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0114/2018);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post, Pier Antonio Panzeri i Isabella De Monte, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0115/2018);

—   Marie-Christine Vergiat, Miguel Urbán Crespo, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Takis Hadjigeorgiou, Merja Kyllönen, Martina Michels, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o smaknućima u Egiptu (B8-0116/2018).

III.   Ropstvo djece na Haitiju (2018/2562(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Urszula Krupa, Jadwiga Wiśniewska, Angel Dzhambazki, Notis Marias, Jan Zahradil, Branislav Škripek et Valdemar Tomaševski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0100/2018);

—   Michèle Rivasi, Judith Sargentini, Heidi Hautala, Florent Marcellesi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler, Bart Staes et Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, i Ignazio Corrao et Fabio Massimo Castaldo, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0101/2018);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Romana Tomc, Elisabetta Gardini, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Ivan Štefanec, Milan Zver, Patricija Šulin, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Krzysztof Hetman, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, László Tőkés, David McAllister, Adam Szejnfeld, Mairead McGuinness, Csaba Sógor, Manolis Kefalogiannis, Sandra Kalniete, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Eva Maydell, Seán Kelly, Anna Maria Corazza Bildt, Pavel Svoboda, Željana Zovko, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Inese Vaidere, Francisco José Millán Mon i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0104/2018);

—   Catherine Bearder, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0107/2018);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Norbert Neuser, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0108/2018);

—   Maria Lidia Senra Rodríguez, Ángela Vallina, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Marie-Pierre Vieu, Josu Juaristi Abaunz, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Merja Kyllönen, João Ferreira, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Dimitrios Papadimoulis i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o ropstvu djece na Haitiju (B8-0110/2018).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (odobrenje) (članak 69.c Poslovnika)

Predsjednik je objavio da je zaprimio zahtjev za glasovanje od Kluba zastupnika EPP-a u vezi s odlukom odbora ENVI da pokrene međuinstitucijske pregovore na temelju izvješća o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o praćenju emisija CO2 i potrošnje goriva novih teških vozila i o izvješćivanju o ta dva parametra (COM(2017)0279 – C8-0168/2017 – 2017/0111(COD)) - Izvjestitelj: Damiano Zoffoli (A8-0010/2018), koja je najavljena u zapisniku od ponedjeljka 5. veljače 2018. (točka 10 zapisnika od 5.2.2018.).

Predsjednik je također zaprimio zahtjev za glasovanje od klubova zastupnika ENF-a i ENDD-a o odluci odbora LIBE da pokrene međuinstitucijske pregovore na temelju izvješća o uspostavi centraliziranog sustava za utvrđivanje država članica koje imaju podatke o osuđujućim presudama protiv državljana trećih zemalja i osoba bez državljanstva (sustav ECRIS-TCN) za dopunu i potporu Europskom informacijskom sustavu kaznene evidencije te o izmjeni Uredbe (EU) br. 1077/2011 (COM(2017)0344 – C8-0217/2017 – 2017/0144(COD)) - Izvjestitelj: Daniel Dalton (A8-0018/2018), koja je najavljena u zapisniku od ponedjeljka 5. veljače 2018. (točka 10 zapisnika od 5.2.2018.).

Glasovanje će se održati sutra.

Predsjednik je priopćio da u pogledu ostalih odluka o pokretanju međuinstitucijskih pregovora najavljenih u zapisniku od 5. veljače 2018. nije bilo prigovora zastupnika ili kluba/klubova zastupnika koji dosežu barem srednji prag (točka 10 zapisnika od 5.2.2018.).

Odbori ECON i JURI mogli su stoga započeti pregovore nakon isteka roka navedenog u članku 69.c stavku 2. Poslovnika.


4. Sastav Europskog parlamenta (rasprava)

Izvješće o sastavu Europskog parlamenta [2017/2054(INL)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestitelji: Danuta Maria Hübner i Pedro Silva Pereira (A8-0007/2018)

Danuta Maria Hübner i Pedro Silva Pereira predstavili su izvješće.

Govorili su: György Schöpflin, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Mercedes Bresso, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kazimierz Michał Ujazdowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Helmut Scholz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Georg Mayer, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Diane Dodds, nezavisna zastupnica, Paulo Rangel, Jo Leinen, Morten Messerschmidt, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Martina Anderson, Pascal Durand, Jörg Meuthen, Laurenţiu Rebega, Diane James, Markus Pieper, Ramón Jáuregui Atondo, Ulrike Trebesius, Charles Goerens, João Ferreira, Josep-Maria Terricabras, Bill Etheridge, Gilles Lebreton, Mairead McGuinness, Claudia Țapardel, Anneleen Van Bossuyt, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Miapetra Kumpula-Natri, Nils Torvalds, Miguel Urbán Crespo, Alain Lamassoure, Pervenche Berès, Richard Sulík, Cristian Dan Preda, Evelyn Regner, Othmar Karas, Monika Beňová, Jérôme Lavrilleux, Paul Tang, Dubravka Šuica, Alfred Sant i Michaela Šojdrová.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su: Hilde Vautmans, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Michaela Šojdrová, koja je na pitanje odgovorila, Andrejs Mamikins, Elmar Brok, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Roberto Gualtieri, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Nuno Melo, i Sylvia-Yvonne Kaufmann.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Milan Zver, Maria Grapini, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica, Marisa Matias, Max Andersson, Lampros Fountoulis, Seán Kelly, Doru-Claudian Frunzulică, António Marinho e Pinto, Georgios Epitideios i Anneli Jäätteenmäki.

Govorili su: Danuta Maria Hübner i Pedro Silva Pereira.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.2 zapisnika od 7.2.2018..


5. Revizija Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije (rasprava)

Izvješće o reviziji Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije [N8-0065/2017 - C8-0366/2017- 2017/2233(ACI)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestitelj: Esteban González Pons (A8-0006/2018)

Esteban González Pons predstavio je izvješće.

Govorio je Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Pedro Silva Pereira, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kazimierz Michał Ujazdowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Pascal Durand, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, Danuta Maria Hübner, Enrique Guerrero Salom, Helmut Scholz, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Paul Rübig, Florent Marcellesi, Paulo Rangel i Nuno Melo.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jérôme Lavrilleux, Maria Grapini, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica i Eleftherios Synadinos.

Govorili su: Frans Timmermans i Esteban González Pons.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.3 zapisnika od 7.2.2018..

(Dnevna sjednica je prekinuta u 11:47 h.)

(Parlament se ponovno sastao povodom govora predstavnika Međunarodne kampanje za zabranu nuklearnog oružja (ICAN), dobitnika Nobelove nagrade za mir za 2017. godinu.)

PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik


6. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:18 h.


7. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


7.1. Prijevremeni prestanak mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki) (glasovanje)

Prijedlog odluke Konferencije predsjednika, u skladu s člankom 21. Poslovnika: Prijevremeni prestanak mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki) (točka 5 zapisnika od 5.2.2018.)

(potrebna većina zastupnika u Europskom parlamentu i 2/3 danih glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)
Tajno glasovanje (članak 180.a stavak 2. Poslovnika)
Popis zastupnika koji su glasovali priložen je ovom zapisniku (prilog 1 zapisnika od 7.2.2018.)

Predsjednik je pojasnio da će se za utvrđivanje većine od 2/3 uzimati u obzir samo glasovi za ili protiv, u skladu s člankom 178. stavkom 3. Poslovnika.

Govorili su: Ryszard Antoni Legutko, koji se žalio na primjenu te vrste izračuna, s obzirom na to da se glasovanje odvijalo u skladu s člankom 21. Poslovnika (Predsjednik je potvrdio da je za predmetno glasovanje primjenjiv članak 178.), i Richard Corbett, član odbora AFCO, koji je podržao predsjednikovo tumačenje članka 178.

PRIJEDLOG ODLUKE

Usvojen


7.2. Sastav Europskog parlamenta (glasovanje)

Izvješće o sastavu Europskog parlamenta [2017/2054(INL)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestitelji: Danuta Maria Hübner i Pedro Silva Pereira (A8-0007/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG ODLUKE

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0029)

Govorili su:

—   Mercedes Bresso, Brando Benifei, James Carver, Roberto Gualtieri, i Julia Reid kako bi, zbog greške u prikazu, zahtijevali ponovno glasovanje o članku 5. (originalni tekst) (Predsjednik je odobrio zahtjev)


7.3. Revizija Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije (glasovanje)

Izvješće o reviziji Okvirnog sporazuma o odnosima između Europskog parlamenta i Europske komisije [N8-0065/2017 - C8-0366/2017- 2017/2233(ACI)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestitelj: Esteban González Pons (A8-0006/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG ODLUKE

Usvojen (P8_TA(2018)0030)

PREDSJEDA: Evelyne GEBHARDT
potpredsjednica


7.4. Automatizirana razmjena podataka iz registra vozila u Portugalu * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Nacrtu provedbene odluke Vijeća o pokretanju automatizirane razmjene podataka iz registra vozila u Portugalu [13308/2017 - C8-0419/2017- 2017/0821(CNS)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Ignazio Corrao (A8-0017/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

NACRT PROVEDBENE ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0031)


7.5. Borba protiv diskriminacije nad državljanima EU-a koji pripadaju manjinama u državama članicama EU-a (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Prijedlog rezolucije koji je u skladu s člankom 216. stavkom 2. Poslovnika podnijela Cecilia Wikström, u ime Odbora PETI, o borbi protiv diskriminacije nad državljanima EU-a koji pripadaju manjinama u državama članicama EU-a (2017/2937(RSP)) (B8-0064/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0032)


7.6. Prigovor na delegirani akt: Dodavanje Šri Lanke, Trinidada i Tobaga i Tunisa na popis visokorizičnih trećih zemalja (glasovanje)

Prijedlog rezolucije koji su u skladu s člankom 105. stavkom 3. Poslovnika podnijeli Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Marisa Matias, Merja Kyllönen, Helmut Scholz, Barbara Spinelli i Lola Sánchez Caldentey, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Delegiranoj uredbi Komisije od 13. prosinca 2017. o izmjeni Delegirane uredbe (EU) 2016/1675 o dopuni Direktive (EU) 2015/849 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu dodavanja Šri Lanke, Trinidada i Tobaga i Tunisa u tablicu u točki I. Priloga (C(2017)8320 - 2017/3020(DEA)) (B8-0074/2018)

(većina zastupnika u Parlamentu)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Odbijeno

Govorili su:

—   Věra Jourová (povjerenica Komisije) i Marie-Christine Vergiat (izvjestiteljica) prije glasovanja.


7.7. Nulta razina tolerancije za genitalno sakaćenje žena (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0068/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0033)


8. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Danuta Maria Hübner i Pedro Silva Pereira - A8-0007/2018
Jasenko Selimovic, Momchil Nekov, Jan Zahradil, Tomáš Zdechovský, Jonathan Arnott, Zoltán Balczó, Jiří Pospíšil, Csaba Sógor, Notis Marias, Stanislav Polčák, Janusz Korwin-Mikke i Daniel Hannan

Izvješće: Esteban González Pons - A8-0006/2018
Jonathan Arnott, Notis Marias, Stanislav Polčák i Jasenko Selimovic

Nulta razina tolerancije za genitalno sakaćenje žena - (2017/2936(RSP)) – B8-0068/2018
Urszula Krupa, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák i Jonathan Arnott.

°
° ° °

Govorili su: Danuta Jazłowiecka, o organizaciji obrazloženja glasovanja (predsjedateljica je dala objašnjenja), i Jonathan Arnott o prijevremenom prestanku mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki) (predsjedateljica je prekinula govornika, s obzirom na to da se o tom predmetu ne mogu izraziti obrazloženja glasovanja).


9. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica je prekinuta u 13:27 h.)


PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

10. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00 h.


11. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


12. Sastav odbora

Predsjednik je od Kluba zastupnika ENF-a primio sljedeći zahtjev za imenovanje:

Posebni odbor za terorizam: Dominique Martin umjesto Andréa Elissena

To će se imenovanje smatrati odobrenim ako do usvajanja aktualnog zapisnika ne bude zaprimljena nijedna primjedba.


13. Posljedice sve većih socioekonomskih nejednakosti za europske građane (tematska rasprava)

Posljedice sve većih socioekonomskih nejednakosti za europske građane (2018/2558(RSP))

Govorio je Udo Bullmann kako bi otvorio raspravu koju je predložio Klub zastupnika S&D-a.

Govorili su: Monika Panayotova (predsjedateljica Vijeća) i Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).

Govorili su: David Casa, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria João Rodrigues, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Syed Kamall, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Enrique Calvet Chambon, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Rina Ronja Kari, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Auke Zijlstra, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Zoltán Balczó, nezavisni zastupnik, Sofia Ribeiro, Jeppe Kofod, Joachim Starbatty, Yana Toom, Marisa Matias, Terry Reintke, Rolandas Paksas, Deirdre Clune, Agnes Jongerius, Zbigniew Kuźmiuk, Marian Harkin, João Pimenta Lopes, Bill Etheridge, Anne Sander, Javi López, Pirkko Ruohonen-Lerner, Paloma López Bermejo, David Coburn, Csaba Sógor, Kathleen Van Brempt, Ulrike Trebesius, Dennis de Jong, Krzysztof Hetman, Georgi Pirinski, Eleonora Forenza, Geoffroy Didier, Vilija Blinkevičiūtė, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Iratxe García Pérez i Michaela Šojdrová.

Govorili su: Marianne Thyssen i Monika Panayotova.

Rasprava je zaključena.


14. Reforma izbornog zakona Europske unije (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000099/2017) koje je postavila Danuta Maria Hübner, u ime Odbora AFCO, Vijeću: Reforma izbornog zakona EU-a (2017/3019(RSP)) (B8-0002/2018)

Danuta Maria Hübner obrazložio je pitanje.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

Jo Leinen obrazložio je pitanje.

Monika Panayotova (predsjedateljica Vijeća) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Paulo Rangel, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Mercedes Bresso, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kazimierz Michał Ujazdowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, António Marinho e Pinto, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Helmut Scholz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Josep-Maria Terricabras, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Georgios Epitideios, nezavisni zastupnik, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Jo Leinen, Jiří Pospíšil, Bogusław Liberadzki, Bernd Lucke, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Elmar Brok, Sven Giegold, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Claudia Țapardel, Ruža Tomašić i Ramón Jáuregui Atondo.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Max Andersson, Notis Marias i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorio je Monika Panayotova.

Rasprava je zaključena.


15. Prijetnja koju reforma rumunjskog pravosudnog sustava predstavlja za vladavinu prava (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Prijetnja koju reforma rumunjskog pravosudnog sustava predstavlja za vladavinu prava (2018/2512(RSP))

Govorili su: Dan Nica i Sophia in 't Veld o organizaciji rasprave (predsjedatelj je izjavio da Vijeće ima predstavnika te da se rasprava može održati).

Monika Panayotova (predsjedateljica Vijeća) i Věra Jourová (povjerenica Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kosma Złotowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ska Keller, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laurenţiu Rebega, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Traian Ungureanu, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Tanja Fajon, Helga Stevens, Norica Nicolai, Eva Joly, Marian-Jean Marinescu, Victor Boştinaru, Monica Macovei, Renate Weber, Seán Kelly, Claude Moraes, Mircea Diaconu, Carlos Coelho, Juan Fernando López Aguilar, Michał Boni, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavila Claudia Țapardel, i Ioan Mircea Paşcu.

PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

Govorili su: Daniel Buda, Dan Nica, László Tőkés i Cristian Dan Preda, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Victor Boştinaru.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Maria Gabriela Zoană, Siegfried Mureşan, Maria Grapini, Csaba Sógor, Claudia Țapardel, Doru-Claudian Frunzulică, Ana Gomes, Emilian Pavel i Andi Cristea.

Govorili su: Věra Jourová i Monika Panayotova.

Rasprava je zaključena.


16. Jamstveni fond za vanjska djelovanja ***I - Jamstvo EU-a Europskoj investicijskoj banci protiv gubitaka u okviru financijskih operacija kojima se podržavaju ulagački projekti izvan Unije ***I

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ, Euratom) br. 480/2009 o osnivanju Jamstvenog fonda za vanjska djelovanja [COM(2016)0582 - C8-0374/2016- 2016/0274(COD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0132/2017)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Odluke br. 466/2014/EU kojom se dodjeljuje jamstvo EU-a Europskoj investicijskoj banci protiv gubitaka u okviru financijskih operacija kojima se podržavaju ulagački projekti izvan Unije [COM(2016)0583 - C8-0376/2016- 2016/0275(COD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0135/2017)

Eider Gardiazabal Rubial predstavila je izvješća.

Govorio je Nirj Deva (izvjestitelj za mišljenje Odbora DEVE).

Govorili su: Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije) i Werner Hoyer (predsjednik Europske investicijske banke).

Govorili su: Eduard Kukan (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFET), Siegfried Mureşan, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Isabelle Thomas, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stanisław Ożóg, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gérard Deprez, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, David Coburn, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Stanisław Żółtek, u ime Kluba zastupnika ENF-a, José Manuel Fernandes, Jean-Paul Denanot, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Paul Rübig, André Elissen, Eleftherios Synadinos i Paul Rübig.

PREDSJEDA: Fabio Massimo CASTALDO
potpredsjednik

Govorili su: Daniele Viotti, Seán Kelly, Doru-Claudian Frunzulică, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, i Cécile Kashetu Kyenge.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Nicola Caputo.

Govorili su: Werner Hoyer, Jyrki Katainen i Eider Gardiazabal Rubial.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 12.7 i točka 12.8 zapisnika od 8.2.2018..


17. Godišnje izvješće o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke (rasprava)

Izvješće o godišnjem izvješću o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke [2017/2071(INI)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0013/2018)

Eider Gardiazabal Rubial predstavila je izvješće.

Govorio je Luděk Niedermayer (izvjestitelj za mišljenje Odbora ECON).

Govorili su: Werner Hoyer (predsjednik Europske investicijske banke) i Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Ivana Maletić (izvjestiteljica za mišljenje Odbora REGI), Siegfried Mureşan, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Molly Scott Cato, Pervenche Berès, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stanisław Ożóg, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nedzhmi Ali, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Liadh Ní Riada, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Molly Scott Cato, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marco Valli, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marco Zanni, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, José Manuel Fernandes, John Howarth, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Karol Karski, Bas Eickhout, David Coburn, Bogusław Liberadzki, Rosa D'Amato i Diane James.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo i Notis Marias.

Govorili su: Jyrki Katainen, Werner Hoyer i Eider Gardiazabal Rubial.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 12.9 zapisnika od 8.2.2018..


18. Sužavanje prostora za djelovanje civilnog društva (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Sužavanje prostora za djelovanje civilnog društva (201/2529(RSP))

Monika Panayotova (predsjedateljica Vijeća) i Věra Jourová (povjerenica Komisije) dale su izjave.

PREDSJEDA: Pavel TELIČKA
potpredsjednik

Govorili su: Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Péter Niedermüller, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Marek Jurek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Marek Jurek, Tania González Peñas, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Benedek Jávor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Michał Boni, Josef Weidenholzer, Lynn Boylan, Asim Ademov, Enrique Guerrero Salom, Francis Zammit Dimech, Cécile Kashetu Kyenge i Jiří Pospíšil.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Juan Fernando López Aguilar, Julie Ward i Notis Marias.

Govorile su: Věra Jourová i Monika Panayotova.

Rasprava je zaključena.


19. Položaj braniteljica ljudskih prava i potpora koju im pruža EU (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000102/2017) koje su postavili Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Matera, Dubravka Šuica, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio et Rosa Estaràs Ferragut, u ime kluba zastupnika PPE-a, Iratxe García Pérez et Soraya Post, u ime kluba zastupnika S&D-a, Arne Gericke, u ime kluba zastupnika ECR-a, Malin Björk, u ime kluba zastupnika GUE/NGL-a, Terry Reintke i Ernest Urtasun Domènech, u ime kluba zastupnika Verts/ALE-a, Angelika Mlinar, Izaskun Bilbao Barandica i Hilde Vautmans, u ime kluba zastupnika ALDE, potpredsjednici Komisije/Visokoj predstavnici Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Položaj braniteljica ljudskih prava i potpora koju im pruža EU (2017/2531(RSP)) (B8-0004/2018)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000101/2017) koje su postavili Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Matera, Dubravka Šuica, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio i Rosa Estaràs Ferragut, u ime kluba zastupnika PPE-a, Iratxe García Pérez i Soraya Post, u ime kluba zastupnika S&D-a, Malin Björk, u ime kluba zastupnika GUE/NGL-a, Arne Gericke, u ime kluba zastupnika ECR-a, Terry Reintke i Ernest Urtasun Domènech, u ime kluba zastupnika Verts/ALE-a, Angelika Mlinar, Izaskun Bilbao Barandica i Hilde Vautmans, u ime kluba zastupnika ALDE, Komisiji: Položaj braniteljica ljudskih prava i potpora koju im pruža EU (2017/2531(RSP)) (B8-0003/2018)

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Liliana Rodrigues, Arne Gericke, Ángela Vallina, Ernest Urtasun i Izaskun Bilbao Barandica obrazložili su pitanja.

Věra Jourová (povjerenica Komisije), u ime potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku i u ime Komisije, odgovorila je na pitanja.

Govorili su: Michaela Šojdrová, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Pina Picierno, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Eleonora Forenza, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Csaba Sógor, Inés Ayala Sender, Lola Sánchez Caldentey i Julie Ward.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobila: Caterina Chinnici.

Govorila je Věra Jourová.

Rasprava je zaključena.


20. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Parlamentu su dostavljeni sljedeći nacrti delegiranih akata:

- Delegirana uredba Komisije o ispravku grčke jezične verzije Delegirane uredbe (EU) 2017/86 o uspostavi plana za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih vrsta u Sredozemnome moru (C(2018)00227 - 2018/2540(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 22. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: PECH

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga I. Uredbi (EZ) br. 443/2009 Europskog parlamenta i Vijeća s obzirom na promjenu mase novih osobnih automobila registriranih 2014., 2015. i 2016. (C(2018)00228 - 2018/2544(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 23. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: ENVI, ITRE (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 575/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za postupke za isključivanje transakcija s nefinancijskim drugim ugovornim stranama s poslovnim nastanom u trećoj zemlji iz kapitalnih zahtjeva za rizik prilagodbe kreditnom vrednovanju (C(2018)00256 - 2018/2547(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 24. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana odluka Komisije o primjenjivom sustavu ocjenjivanja i provjere stalnosti svojstava sidrenih naprava koje se upotrebljavaju za građevine i namijenjene su za sprečavanje pada osoba s visine ili za zaustavljanje pada s visine u skladu s Uredbom (EU) br. 305/2011 Europskog parlamenta i Vijeća (C(2018)00287 - 2018/2549(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 25. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Delegirana uredba Komisije o ispravku španjolske jezične verzije Delegirane uredbe Komisije (EU) br. 812/2013 o dopuni Direktive 2010/30/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu označivanja energetske učinkovitosti grijača vode, spremnika tople vode i kompleta koji sadržavaju grijač vode i solarni uređaj (C(2018)00292 - 2018/2543(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 23. siječanj 2018.

upućeno nadležnom odboru: ITRE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU)2016/127 u vezi sa zahtjevima u pogledu bjelančevina za prijelaznu hranu za dojenčad (C(2018)00438 - 2018/2556(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 29. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: ENVI

Odluka Komisije o povlačenju sljedećeg delegiranog akta:

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (C(2017)06261) od 25. rujna 2017. o ispravku španjolske jezične verzije delegirane uredbe Komisije (EU) br. 812/2013 o dopuni Direktive 2010/30/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu označivanja energetske učinkovitosti grijača vode, spremnika tople vode i kompleta koji sadržavaju grijač vode i solarni uređaj (C(2018)00234 - C(2017)06261 - 2017/2862(DEA))

Dan primitka: 18. siječnja 2018.

upućeno nadležnom odboru: ITRE


21. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Uredba Komisije o izmjeni priloga II. i III. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu maksimalnih razina ostataka za acibenzolar-S-metil, benzovindiflupir, bifentrin, biksafen, klorantraniliprol, deltametrin, flonikamid, fluazifop-P, izofetamid, metrafenon, pendimetalin i teflubenzuron u ili na određenim proizvodima (D054259/02 - 2018/2536(RPS) - rok: 20. ožujka 2018.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni priloga II. i III. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu maksimalnih razina ostataka za klorpirifos, klorpirifos-metil i triklopir u ili na određenim proizvodima (D054260/03 - 2018/2538(RPS) - rok: 20. ožujka 2018.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Odluka Komisije o sektorskom referentnom dokumentu o najboljim praksama upravljanja okolišem, sektorskim okolišnim pokazateljima i mjerilima izvrsnosti u sektoru javne uprave u skladu s Uredbom (EZ) br. 1221/2009 o dobrovoljnom sudjelovanju organizacija u sustavu upravljanja okolišem i neovisnog ocjenjivanja Zajednice (EMAS) (D054598/01 - 2018/2537(RPS) - rok: 20. travnja 2018.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o ispravku poljske jezične verzije Uredbe (EU) br. 1321/2014 o kontinuiranoj plovidbenosti zrakoplova i aeronautičkih proizvoda, dijelova i uređaja, te o odobravanju organizacija i osoblja uključenih u te poslove (D054617/01 - 2018/2539(RPS) - rok: 22. travnja 2018.)
upućeno nadležnom odboru: TRAN

- Uredba Komisije o ispravku Uredbe Komisije (EU) br. 546/2011 o provedbi Uredbe (EZ) br. 1107/2009 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu jedinstvenih načela za ocjenjivanje i odobravanje sredstava za zaštitu bilja (D054666/02 - 2018/2525(RPS) - rok: 17. travnja 2018.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: AGRI, IMCO

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga IV. Uredbi (EZ) br. 1221/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o dobrovoljnom sudjelovanju organizacija u sustavu upravljanja okolišem i neovisnog ocjenjivanja Zajednice (EMAS) (D054854/01 - 2018/2548(RPS) - rok: 25. travnja 2018.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI


22. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-01/C/18 - Europski revizorski sud (N8-0005/2018 - C8-0015/2018 - 2018/2019(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-02/C/18 - Europski revizorski sud (N8-0005/2018 - C8-0015/2018 - 2018/2019(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


23. Prijenos odobrenih sredstava

U skladu s člankom 27. i člankom 179. Financijske uredbe Vijeće europske unije obavijestilo je proračunsko tijelo o odobravanju prijenosa odobrenih sredstava DEC 34/2017 - dio III. - Komisija

U skladu s člankom 27. i stavkom 179. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je odobriti prijenos odobrenih sredstava Europske komisije DEC 34/2017 - dio III. - Komisija

U skladu s člankom 25. stavkom 1. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je da neće uložiti prigovor u pogledu prijenosa odobrenih sredstava Revizorskog suda V/AB-01/C/18 et V/AB-02/C/18.


24. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 617.443/OJJE).


25. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:16 h.

Klaus Welle

Rainer Wieland

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Ademov, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Arena, Arimont, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Detjen, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrara, Ferreira, Finch, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Klinz, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mandl, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Edouard, Marusik, Matera, Matias, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Meuthen, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Popa, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Procter, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Radtke, Rangel, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Waitz, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoană, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Albiol Guzmán, Bendtsen, Crowley, Fisas Ayxelà, Händel, Le Pen, Maštálka, Mazuronis, Mussolini, Nilsson, Novakov, Patriciello, Ponga, Punset, Saryusz-Wolski, Záborská


Prilog 1 - Prijevremeni prestanak mandata potpredsjednika Europskog parlamenta (Ryszard Czarnecki)

POPIS ZASTUPNIKA KOJI SU GLASOVALI

ALDE:
Ali, Arthuis, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Cornillet, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule-Pēterse, Harkin, Hirsch, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Klinz, Kyuchyuk, Lalonde, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Meissner, Michel, Mihaylova, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nagtegaal, Nart, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Selimovic, Takkula, Telička, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck, Wikström

ECR:
Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Dzhambazki, Flack, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Hannan, Henkel, Hoc, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Lucke, McIntyre, Macovei, Marias, Matthews, Messerschmidt, Mobarik, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Procter, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski

EFDD:
Adinolfi, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Beghin, Bergeron, Borrelli, Bours, Bullock, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, D'Ornano, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, Lundgren, Meuthen, Moi, Montel, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Parker, Payne, Pedicini, Philippot, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Zullo

ENF:
Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Elissen, Fontana, Kappel, Lebreton, Marusik, Mayer Georg, Obermayr, Pretzell, Rebega, Stuger, Vilimsky, Zanni, Zijlstra, Żółtek

GUE/NGL:
Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kohlíček, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Schirdewan, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Viegas, Vieu, Zimmer

NI:
Chauprade, Dodds, Epitideios, Fountoulis, James, Korwin-Mikke, Sonneborn, Synadinos, Voigt, Woolfe, Zarianopoulos

PPE:
Adaktusson, Ademov, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buşoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Fjellner, Gahler, Gál, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mandl, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Moisă, Morano, Morin-Chartier, Mureşan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Olbrycht, Pabriks, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radtke, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tolić, Tomc, Ţurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zagorakis, Zammit Dimech, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka

S&D:
Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Beňová, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dance, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Detjen, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hedh, Honeyball, Howarth, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Niedermüller, Noichl, Padar, Palmer, Panzeri, Papadakis Demetris, Pargneaux, Paşcu, Pavel, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Popa, Post, Preuß, Regner, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Țapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoană, Zoffoli, Zorrinho

Verts/ALE:
Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Marcellesi, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Waitz, Ždanoka

Posljednje ažuriranje: 19. rujna 2018.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti