Indeks 
Zapisnik
PDF 261kWORD 80k
Četvrtak, 15. ožujka 2018. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Predstavke
 3.Stanje u Siriji (podneseni prijedlozi rezolucija)
 4.Društveno odgovorno poslovanje (podneseni prijedlozi rezolucija)
 5.Podnošenje dokumenata
 6.Provedba Uredbe o mineralima iz područja zahvaćenih sukobima - Popratne mjere u vezi s mineralima iz područja zahvaćenih sukobima (rasprava)
 7.Akcijski plan o infrastrukturi za alternativna goriva (rasprava)
 8.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  8.1.Stanje na Maldivima
  8.2.Uhićenja boraca za ljudska prava u Sudanu, posebno slučaj dobitnika nagrade Saharov Saliha Mahmouda Osmana
  8.3.Ubojstva iz samilosti u Ugandi
 9.Nastavak dnevne sjednice
 10.Glasovanje
  10.1.Stanje na Maldivima (glasovanje)
  10.2.Uhićenja boraca za ljudska prava u Sudanu, posebno slučaj dobitnika nagrade Saharov Saliha Mahmouda Osmana (glasovanje)
  10.3.Ubojstva iz samilosti u Ugandi (glasovanje)
  10.4.Sporazum o partnerstvu u ribarstvu između EU-a i Komorâ: otkazivanje *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.5.Sporazum o partnerstvu u ribarstvu između EU-a i Komorâ: otkazivanje (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.6.Europass: okvir za vještine i kvalifikacije ***I (glasovanje)
  10.7.Program Kreativna Europa (2014. – 2020.) ***I (glasovanje)
  10.8.Mjesto sjedišta Europske agencije za lijekove ***I (glasovanje)
  10.9.Zajednička konsolidirana osnovica poreza na dobit * (glasovanje)
  10.10.Zajednička osnovica poreza na dobit * (glasovanje)
  10.11.Smjernice za proračun za 2019. – dio III. (glasovanje)
  10.12.Stanje u Siriji (glasovanje)
  10.13.Napad SAD-a na potporu EU-a poljoprivrednim gospodarstvima u okviru ZPP-a (u vezi sa španjolskim maslinama) (glasovanje)
  10.14.Društveno odgovorno poslovanje (glasovanje)
 11.Priopćenje predsjedništva
 12.Obrazloženja glasovanja
 13.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 14.Nastavak dnevne sjednice
 15.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 16.Pričuva za uspješnost europskih strukturnih i investicijskih fondova (rasprava)
 17.Odluke o određenim dokumentima
 18.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 19.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 20.Zatvaranje dnevne sjednice
 21.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Lívia JÁRÓKA
potpredsjednica

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Predstavke

Sljedeće predstavke, unesene u registar u skladu s člankom 215. stavcima 9. i 10. Poslovnika niže navedenih datuma, upućene su nadležnom odboru:

13. ožujka 2018.

(*) Povjerljivo ime

Jens Genzer (br. 1265/2017); (*) (br. 1266/2017); (*) (br. 1267/2017); (*) (br. 1268/2017); (*) (br. 1269/2017); (*) (br. 1270/2017); (*) (br. 1271/2017); Jens Genzer (br. 0071/2018); (*) (br. 0072/2018); Alberto de la Peña Guillén (br. 0073/2018); Michel Lefebvre (br. 0074/2018); Georgios Mavrikos (br. 0075/2018); Jens Genzer (br. 0076/2018); Ismail Cuéllar de la Torre (br. 0077/2018); José Manuel Martín Álvarez (br. 0078/2018); (*) (br. 0079/2018); (*) (br. 0080/2018); Sami Hafsaoui (br. 0081/2018); (*) (br. 0082/2018); Jens Genzer (br. 0083/2018); Marian Tănase (br. 0084/2018); Jens Genzer (br. 0085/2018); (*) (br. 0086/2018); Funda Ileri (br. 0087/2018); Pierpaolo Volpe (br. 0088/2018); Jens Genzer (br. 0089/2018); (*) (br. 0090/2018); (*) (br. 0091/2018); (*) (br. 0092/2018); Andreas Bardakis (br. 0093/2018); José Leonardo Goberna Lorenzo (br. 0094/2018); Raül Sáez Timoneda (br. 0095/2018); Modestas Klenys (br. 0096/2018); Patricio Oschlies Serrano (br. 0097/2018); Karsten Veen (br. 0098/2018); Laura Octavia Barbu (br. 0099/2018); Enric Saorin Reig (br. 0100/2018); Sabine Douce (br. 0101/2018); (*) (br. 0102/2018); Łukasz Murawa (br. 0103/2018); Vasil Kadrinov (br. 0104/2018); (*) (br. 0105/2018); Gottfried Hoffmann (br. 0106/2018); (*) (br. 0107/2018); (*) (br. 0108/2018); Andreas Lang (br. 0109/2018); (*) (br. 0110/2018); (*) (br. 0111/2018); Kathryn Gillanders (br. 0112/2018); Maurizio Michele Sapio (br. 0113/2018); Gabor Csonka (br. 0114/2018); Dr. Christopher Paul (br. 0115/2018); Tomáš Olejár (br. 0116/2018); (*) (br. 0117/2018); (*) (br. 0118/2018); (*) (br. 0119/2018); (*) (br. 0120/2018); Martin Gohlke (br. 0121/2018); (*) (br. 0122/2018); (*) (br. 0123/2018); Veit Geiger (br. 0124/2018); (*) (br. 0125/2018); Konstantinos Tasis (br. 0126/2018); (*) (br. 0127/2018); Pierpaolo Volpe (br. 0128/2018); Pasqualino Ludovico (br. 0129/2018); Michele Chimienti (br. 0130/2018); Orazio Cagno (br. 0131/2018); (*) (br. 0132/2018); Hanin Abou Salem (br. 0133/2018); Kyriakos Gkikas (br. 0134/2018); (*) (br. 0135/2018); Mihail Traian Maxim (br. 0136/2018); Gaspare Chessa (Eurolinguists - European Association of Official Linguists) (br. 0137/2018); (*) (br. 0138/2018); (*) (br. 0139/2018); (*) (br. 0140/2018); Veit Geiger (br. 0141/2018); Fabrizio Benassi (br. 0142/2018); (*) (br. 0143/2018); (*) (br. 0144/2018); Jeremy Mesdouze (br. 0145/2018); Giampiero Tola (br. 0146/2018); Giampiero Tola (br. 0147/2018); Giampiero Tola (br. 0148/2018); (*) (br. 0149/2018); Olivia Reidy (br. 0150/2018); Gisela Weber (br. 0151/2018); (*) (br. 0152/2018); (*) (br. 0153/2018); Roberto Moncalvo (br. 0154/2018); Paolo Calarco (br. 0155/2018); Christel Schlebusch (br. 0156/2018); (*) (br. 0157/2018); (*) (br. 0158/2018); Claude Prigent (br. 0159/2018); Jonas Vilionis (br. 0160/2018); Simon Baraldi (br. 0161/2018); Thomas Quade (br. 0162/2018); Roberta Angelilli (br. 0163/2018); Fotios Batzios (br. 0164/2018); Mario Berger (br. 0165/2018); Joachim Fischer (br. 0166/2018); Philipp Schmagold (br. 0167/2018); José Manuel Martín Álvarez (br. 0168/2018); Marco Bava (br. 0169/2018); (*) (br. 0170/2018); (*) (br. 0171/2018).


3. Stanje u Siriji (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Stanje u Siriji (2018/2626(RSP))

Rasprava je održana 13. ožujka 2018. (točka 17 zapisnika od 13.3.2018.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o stanju u Siriji (2018/2626(RSP)) (B8-0141/2018);

—   Charles Tannock, Karol Karski, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Zdzisław Krasnodębski, Pirkko Ruohonen-Lerner, Ryszard Czarnecki, Urszula Krupa, Jan Zahradil, Anna Elżbieta Fotyga, Branislav Škripek i Valdemar Tomaševski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju u Siriji (2018/2626(RSP)) (B8-0143/2018);

—   Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o stanju u Siriji (2018/2626(RSP)) (B8-0144/2018);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, David McAllister, Sandra Kalniete, Lorenzo Cesa, Julia Pitera, Tokia Saïfi i Laima Liucija Andrikienė, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Siriji (2018/2626(RSP)) (B8-0146/2018).

Glasovanje: točka 10.12 zapisnika od 15.3.2018..


4. Društveno odgovorno poslovanje (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava Komisije: Društveno odgovorno poslovanje (2018/2633(RSP)))

Rasprava je održana 14. ožujka 2018. (točka 17. zapisnika od 14.3.2018.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Anthea McIntyre, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o društveno odgovornom poslovanju (2018/2633(RSP)) (B8-0140/2018);

—   Mario Borghezio, Mara Bizzotto, Angelo Ciocca, Lorenzo Fontana, Matteo Salvini i Marco Zanni, u ime Kluba zastupnika ENF, o društveno odgovornom poslovanju (2018/2633(RSP)) (B8-0152/2018);

—   Daniele Viotti, Sergio Gaetano Cofferati, Patrizia Toia, Agnes Jongerius, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Udo Bullmann i Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o društveno odgovornom poslovanju (DOP) (2018/2633(RSP)) (B8-0153/2018);

—   Laura Agea, Dario Tamburrano, Isabella Adinolfi, Tiziana Beghin, Rosa D’Amato, Fabio Massimo Castaldo, Eleonora Evi, Marco Zullo, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara i Marco Valli, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o društveno odgovornom poslovanju (2018/2633(RSP)) (B8-0154/2018);

—   David Casa, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o društveno odgovornom poslovanju (2018/2633(RSP)) (B8-0155/2018);

—   Marco Affronte, Philippe Lamberts i Terry Reintke, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o društveno odgovornom poslovanju u svjetlu nedavnog slučaja Embraco (2018/2633(RSP)) (B8-0156/2018);

—   Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Merja Kyllönen, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Marina Albiol Guzmán, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Younous Omarjee i Ángela Vallina, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o društveno odgovornom poslovanju (DOP) (2018/2633(RSP)) (B8-0158/2018).

Glasovanje: točka 10.14 zapisnika od 15.3.2018..


5. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Fonda solidarnosti Europske unije radi pružanja pomoći Grčkoj, Španjolskoj, Francuskoj i Portugalu (COM(2018)0150 - C8-0039/2018 - 2018/2029(BUD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

mišljenje :

REGI

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije, Sporazuma između Europske unije i Islanda o dodatnim pravilima u vezi s instrumentom za financijsku potporu u području vanjskih granica i viza, u okviru Fonda za unutarnju sigurnost, za razdoblje od 2014. do 2020. (09228/2017 - C8-0101/2018 - 2017/0088(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET, BUDG

- Prijedlog Uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi višegodišnjeg plana za ribarstvo koje iskorištava pridnene stokove u zapadnom Sredozemnome moru (COM(2018)0115 - C8-0104/2018 - 2018/0050(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 137. stavkom 1. o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom.

upućeno

nadležnom odboru :

PECH

mišljenje :

ENVI, REGI

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju, u ime Unije, Sporazuma o suradnji za partnerstvo i razvoj između Europske unije i njezinih država članica, s jedne strane, i Islamske Republike Afganistana, s druge strane (15093/2016 - C8-0107/2018 - 2015/0302(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

mišljenje :

DEVE, INTA

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o pružanju dodatne makrofinancijske pomoći Ukrajini (COM(2018)0127 - C8-0108/2018 - 2018/0058(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AFET, BUDG

2) zastupnika, prijedlozi rezolucije (članak 133. Poslovnika)

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o zaštiti talijanskog i europskog sektora obrtništva (B8-0123/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

mišljenje :

ITRE


6. Provedba Uredbe o mineralima iz područja zahvaćenih sukobima - Popratne mjere u vezi s mineralima iz područja zahvaćenih sukobima (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000017/2018) koje je postavio Bernd Lange, u ime Odbora INTA, Komisiji: Provedba Uredbe o mineralima iz područja zahvaćenim sukobima (2018/2557(RSP)) (B8-0009/2018)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000016/2018) koje je postavio Linda McAvan, u ime Odbora DEVE, Komisiji: Minerali iz područja pogođenih sukobima: prateće mjere (2018/2542(RSP)) (B8-0008/2018)

Bernd Lange i Linda McAvan obrazložili su pitanja.

Cecilia Malmström (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanja.

Govorili su: Bogdan Brunon Wenta, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Arena, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Eleni Theocharous, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Louis Michel, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Judith Sargentini, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Helmut Scholz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Nathan Gill, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Jean-Luc Schaffhauser, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, Godelieve Quisthoudt-Rowohl, Cécile Kashetu Kyenge, Heidi Hautala i Lola Sánchez Caldentey.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ana Miranda i Georgios Epitideios.

Govorila je Cecilia Malmström.

Rasprava je zaključena.


7. Akcijski plan o infrastrukturi za alternativna goriva (rasprava)

Izjava Komisije: Akcijski plan o infrastrukturi za alternativna goriva (2017/3034(RSP))

Johannes Hahn (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Massimiliano Salini, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ismail Ertug, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kosma Złotowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gesine Meissner, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Karima Delli, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Lynn Boylan, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Dario Tamburrano, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Andrzej Grzyb, Inés Ayala Sender, Mark Demesmaeker, Matthijs van Miltenburg, Claude Turmes i Andor Deli.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Henna Virkkunen, Nicola Caputo, Notis Marias, Eleonora Evi, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Maria Grapini i Olga Sehnalová.

PREDSJEDA: Heidi HAUTALA
potpredsjednica

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jean-Paul Denanot i Maria Gabriela Zoană.

Govorio je Johannes Hahn.

Rasprava je zaključena.


8. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 14.3.2018..)


8.1. Stanje na Maldivima

Prijedlozi rezolucija B8-0168/2018, B8-0169/2018, B8-0171/2018, B8-0172/2018, B8-0174/2018, B8-0175/2018 i B8-0176/2018 (2018/2630(RSP))

Jean Lambert, Fabio Massimo Castaldo, Charles Tannock, Tomáš Zdechovský, Miguel Urbán Crespo, Urmas Paet i Wajid Khan predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Cristian Dan Preda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jacques Colombier, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Geoffroy Didier.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Neena Gill, Notis Marias, Carlos Iturgaiz i Jean-Paul Denanot.

Govorio je Johannes Hahn (povjerenik Komisije)

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.1 zapisnika od 15.3.2018..


8.2. Uhićenja boraca za ljudska prava u Sudanu, posebno slučaj dobitnika nagrade Saharov Saliha Mahmouda Osmana

Prijedlozi rezolucija B8-0159/2018, B8-0160/2018, B8-0161/2018, B8-0162/2018, B8-0163/2018 i B8-0164/2018 (2018/2631(RSP))

Jadwiga Wiśniewska, Bogdan Brunon Wenta, Michèle Rivasi, Marie-Christine Vergiat, Louis Michel i Ana Gomes predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Pavel Svoboda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Krzysztof Hetman i Julie Ward.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Stanislav Polčák i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorio je Johannes Hahn (povjerenik Komisije).

Govorio je Notis Marias o tijeku rasprave (predsjednica je pojasnila tijek rasprave).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.2 zapisnika od 15.3.2018..


8.3. Ubojstva iz samilosti u Ugandi

Prijedlozi rezolucija B8-0165/2018, B8-0166/2018, B8-0167/2018, B8-0170/2018 i B8-0173/2018 (2018/2632(RSP))

Marek Jurek, Michaela Šojdrová, Lola Sánchez Caldentey, Hilde Vautmans i Cécile Kashetu Kyenge predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Michela Giuffrida, u ime Kluba zastupnika S&D-a, i Marie-Christine Arnautu, u ime Kluba zastupnika ENF-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Maria Heubuch i Seán Kelly.

Govorio je Johannes Hahn (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.3 zapisnika od 15.3.2018..

(Sjednica je prekinuta u 11:55 h radi glasovanja.)


PREDSJEDA: Mairead MCGUINNESS
potpredsjednica

9. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:01 h.

Govorili su:

—   Anja Hazekamp, o zahtjevu 223 zastupnika da se osnuje istražni odbor za prijevoz životinja u EU-u (predsjednica je izjavila da će to prenijeti predsjedniku Parlamenta);

—   Miguel Urbán Crespo, o ubojstvu brazilskog borca za ljudska prava Marielle Franco, koje se dogodilo jučer 14. ožujka 2018. u Rio de Janeiru;

—   Daniele Viotti, o uvjetima u kojima se jučer odvijala konferencija za medije Mattea Salvinija;

—   Clare Moody, o solidarnosti koju je Parlament izrazio stanovnicima Salisburyja (Ujedinjena Kraljevina) nakon kemijskog napada na jednog ruskog državljanina i njegovu kćer.


10. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


10.1. Stanje na Maldivima (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0168/2018, B8-0169/2018, B8-0171/2018, B8-0172/2018, B8-0174/2018, B8-0175/2018 i B8-0176/2018 (2018/2630(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0168/2018

(koji zamjenjuje B8-0168/2018, B8-0169/2018, B8-0171/2018, B8-0172/2018, B8-0174/2018, B8-0175/2018 i B8-0176/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Jaromír Štětina, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Marijana Petir, Lefteris Christoforou, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Csaba Sógor, Tunne Kelam, Milan Zver, Patricija Šulin, Romana Tomc, Eduard Kukan, Željana Zovko, David McAllister, Eva Maydell, Elisabetta Gardini, Adam Szejnfeld, Michaela Šojdrová, Sandra Kalniete, Krzysztof Hetman, Pavel Svoboda, Roberta Metsola, Geoffroy Didier, Dubravka Šuica, Deirdre Clune, Lorenzo Cesa, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ivana Maletić, Seán Kelly, Anna Záborská, Manolis Kefalogiannis, Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák, Elmar Brok i László Tőkés, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Wajid Khan, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jadwiga Wiśniewska, Angel Dzhambazki, Branislav Škripek, Ryszard Czarnecki i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Miguel Urbán Crespo, Patrick Le Hyaric, Sofia Sakorafa, Merja Kyllönen, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Marie-Christine Vergiat, Younous Omarjee, Kateřina Konečná i Jiří Maštálka, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Jean Lambert, Igor Šoltes, Barbara Lochbihler i Jordi Solé, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0079)

Govorili su:

David Coburn o izjavi Clare Moody tijekom nastavka zasjedanja, i Enrique Calvet Chambon o stavku 7.


10.2. Uhićenja boraca za ljudska prava u Sudanu, posebno slučaj dobitnika nagrade Saharov Saliha Mahmouda Osmana (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0159/2018, B8-0160/2018, B8-0161/2018, B8-0162/2018, B8-0163/2018 i B8-0164/2018 (2018/2631(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0159/2018

(koji zamjenjujeB8-0159/2018, B8-0160/2018, B8-0161/2018, B8-0162/2018, B8-0163/2018 i B8-0164/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Bogdan Brunon Wenta, Jaromír Štětina, Jarosław Wałęsa, Marijana Petir, Lefteris Christoforou, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Csaba Sógor, Tunne Kelam, Milan Zver, Patricija Šulin, Romana Tomc, Eduard Kukan, Željana Zovko, David McAllister, Eva Maydell, Elisabetta Gardini, Adam Szejnfeld, Michaela Šojdrová, Sandra Kalniete, Krzysztof Hetman, Pavel Svoboda, Inese Vaidere, Roberta Metsola, Ivo Belet, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Lorenzo Cesa, Dubravka Šuica, Seán Kelly, Anna Záborská, Manolis Kefalogiannis, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Elmar Brok, László Tőkés i José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei i Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Louis Michel, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Thierry Cornillet, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Ángela Vallina, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Michèle Rivasi, Bodil Valero, Igor Šoltes, Barbara Lochbihler i Maria Heubuch, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0080)


10.3. Ubojstva iz samilosti u Ugandi (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0165/2018, B8-0166/2018, B8-0167/2018, B8-0170/2018 i B8-0173/2018 (2018/2632(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0165/2018

(koji zamjenjujeB8-0165/2018, B8-0166/2018, B8-0167/2018, B8-0170/2018 i B8-0173/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Jaromír Štětina, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Csaba Sógor, Tunne Kelam, Milan Zver, Patricija Šulin, Romana Tomc, Željana Zovko, David McAllister, Eva Maydell, Elisabetta Gardini, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Krzysztof Hetman, Pavel Svoboda, Inese Vaidere, Roberta Metsola, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Lorenzo Cesa, Dubravka Šuica, Seán Kelly, Anna Záborská, Manolis Kefalogiannis, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Elmar Brok, László Tőkés i José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Norbert Neuser, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Elżbieta Fotyga, Branislav Škripek, Ryszard Czarnecki, Pirkko Ruohonen-Lerner i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Merja Kyllönen, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0081)


10.4. Sporazum o partnerstvu u ribarstvu između EU-a i Komorâ: otkazivanje *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o otkazivanju Sporazuma o partnerstvu u sektoru ribarstva između Europske zajednice i Unije Komorâ [14423/2017 - C8-0447/2017 - 2017/0241(NLE)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestitelj: João Ferreira (A8-0058/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0082)

Parlament je odobrio otkazivanje Sporazuma.


10.5. Sporazum o partnerstvu u ribarstvu između EU-a i Komorâ: otkazivanje (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće koje sadrži Prijedlog nezakonodavne rezolucije o nacrtu odluke Vijeća o otkazivanju Sporazuma o partnerstvu u sektoru ribarstva između Europske zajednice i Unije Komorâ [2017/2266(INI)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestitelj: João Ferreira (A8-0055/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0083)


10.6. Europass: okvir za vještine i kvalifikacije ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o zajedničkom okviru za pružanje boljih usluga za vještine i kvalifikacije (Europass) i o stavljanju izvan snage Odluke br. 2241/2004/EZ [COM(2016)0625 - C8-0404/2016 - 2016/0304(COD)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestitelji: Thomas Mann i Svetoslav Hristov Malinov (A8-0244/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2018)0084)


10.7. Program Kreativna Europa (2014. – 2020.) ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 1295/2013 o uspostavi programa Kreativna Europa (2014. – 2020.) [COM(2017)0385 - C8-0236/2017 - 2017/0163(COD)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestiteljica: Silvia Costa (A8-0369/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2018)0085)


10.8. Mjesto sjedišta Europske agencije za lijekove ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 726/2004 s obzirom na mjesto sjedišta Europske agencije za lijekove [COM(2017)0735 - C8-0421/2017 - 2017/0328(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelj: Giovanni La Via (A8-0063/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

Govorio je Giovanni La Via (izvjestitelj), prije glasovanja, kako bi istaknuo ulogu Parlamenta u postupku.

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0086)

Govorio je Giovanni La Via (izvjestitelj), nakon glasovanja, te zatražio da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


10.9. Zajednička konsolidirana osnovica poreza na dobit * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o zajedničkoj konsolidiranoj osnovici poreza na dobit (CCCTB) [COM(2016)0683 - C8-0471/2016 - 2016/0336(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Alain Lamassoure (A8-0051/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2018)0087)


10.10. Zajednička osnovica poreza na dobit * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o zajedničkoj osnovici poreza na dobit [COM(2016)0685 - C8-0472/2016 - 2016/0337(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Paul Tang (A8-0050/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2018)0088)


10.11. Smjernice za proračun za 2019. – dio III. (glasovanje)

Izvješće o općim smjernicama za pripremu proračuna za 2019., dio III. – Komisija [2017/2286(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Daniele Viotti (A8-0062/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0089)

Govorili su:

Reinhard Bütikofer o glasovanju o stavku 39.


10.12. Stanje u Siriji (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0139/2018, B8-0141/2018, B8-0142/2018, B8-0143/2018, B8-0144/2018, B8-0146/2018 i B8-0150/2018 (2018/2626(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0139/2018

(koji zamjenjujeB8-0139/2018, B8-0142/2018, B8-0143/2018, B8-0144/2018 i B8-0146/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, David McAllister, Sandra Kalniete, Elmar Brok, Lorenzo Cesa, Julia Pitera i Laima Liucija Andrikienė, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Victor Boştinaru i Elena Valenciano, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Ruža Tomašić, Pirkko Ruohonen-Lerner, Anna Elżbieta Fotyga i Peter van Dalen, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Barbara Lochbihler, Helga Trüpel i Jordi Solé, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0090)

(Prijedlozi rezolucija B8-0141/2018 i B8-0150/2018 se ne razmatraju.)


10.13. Napad SAD-a na potporu EU-a poljoprivrednim gospodarstvima u okviru ZPP-a (u vezi sa španjolskim maslinama) (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0137/2018, B8-0138/2018, B8-0145/2018, B8-0147/2018, B8-0148/2018, B8-0149/2018 i B8-0151/2018 (2018/2566(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0137/2018

(koji zamjenjujeB8-0137/2018, B8-0138/2018, B8-0145/2018, B8-0147/2018, B8-0148/2018, B8-0149/2018 i B8-0151/2018

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Esther Herranz García, Albert Deß, Teresa Jiménez-Becerril Barrio i Michel Dantin, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Bernd Lange, Eric Andrieu, Clara Eugenia Aguilera García i Alessia Maria Mosca, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   James Nicholson i Jørn Dohrmann, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Ivan Jakovčić, Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Beatriz Becerra Basterrechea i Maite Pagazaurtundúa Ruiz, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Lola Sánchez Caldentey, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez i Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Florent Marcellesi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Tiziana Beghin i Marco Zullo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0091)


10.14. Društveno odgovorno poslovanje (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0140/2018, B8-0152/2018, B8-0153/2018, B8-0154/2018, B8-0155/2018, B8-0156/2018, B8-0157/2018 i B8-0158/2018 (2018/2633(RSP))

Govorio je Enrique Calvet Chambon kako bi na temelju članka 190. stavka 4. Poslovnika zatražio odgodu rasprave.

Parlament je odobrio zahtjev.


11. Priopćenje predsjedništva

Predsjednica je u ime Parlamenta izrazila počast Joséu Gonzáleze Holgueri, načelniku Odjela za zapisnike i izvješća s plenarnih sjednica, koji nakon 32 godine rada u Parlamentu odlazi u mirovinu i kojemu zahvaljuje na dobroj i odanoj službi.


12. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Thomas Mann i Svetoslav Hristov Malinov - A8-0244/2017
Momchil Nekov, Angel Dzhambazki i Seán Kelly

Izvješće: Silvia Costa - A8-0369/2017
Jan Zahradil, Angel Dzhambazki i Seán Kelly

Izvješće: Alain Lamassoure - A8-0051/2018
Jan Zahradil

Izvješće: Paul Tang - A8-0050/2018
Gerolf Annemans

Izvješće: Daniele Viotti - A8-0062/2018
Momchil Nekov

Prijedlog zajedničke rezolucije o stanju u Siriji - (2018/2626(RSP)) (RC-B8-0139/2018)
Andrejs Mamikins.


13. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica je prekinuta u 12:47 h.)


PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

14. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:03 h.


15. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


16. Pričuva za uspješnost europskih strukturnih i investicijskih fondova (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000005/2018) koje je postavila Iskra Mihaylova, u ime Odbora DEVE, Komisiji: Pričuva za uspješnost europskih strukturnih i investicijskih fondova (2018/2546(RSP)) (B8-0006/2018)

Lambert van Nistelrooij (umjesto autorice) obrazložio je pitanje.

Johannes Hahn (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Lambert van Nistelrooij, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Nicola Caputo, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kosma Złotowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Rosa D'Amato, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, i Seán Kelly.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobila: Maria Grapini.

Govorio je Johannes Hahn.

Rasprava je zaključena.


17. Odluke o određenim dokumentima

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi(članak 52. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. ožujka 2018.)

Odbor AGRI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. The future of food and farming (COM(2017)0713 - 2018/2037(INI))
(mišljenje: DEVE, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, CONT, INTA, REGI)

Odbor ECON

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Economic policies of the euro area (2018/2033(INI))

Odbor EMPL

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Employment and social policies of the euro area (2018/2034(INI))
(mišljenje: CULT)

Odbor ENVI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. A European Strategy for Plastics in a Circular Economy (COM(2018)0028 - 2018/2035(INI))
(mišljenje: PECH, ITRE)

Odbor LIBE

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Minimum standards for minorities in the EU (2018/2036(INI))
(mišljenje: PETI)

Odbor REGI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Specific measures for Greece under Regulation 2015/1839 (2018/2038(INI))
(mišljenje: EMPL)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 8. ožujka 2018.)

Odbor CULT

- Jezična ravnopravnost u digitalnom dobu (2018/2028(INI))
(mišljenje: ITRE) (članak 54. Poslovnika)

Pridruženi odbori (članak 54. Poslovnika)

Odbor CULT

- Jezična ravnopravnost u digitalnom dobu (2018/2028(INI))
(mišljenje: ITRE (članak 54. Poslovnika))
(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 8. veljače 2018.)

Odbor ENVI

- Mehanizam Unije za civilnu zaštitu (COM(2017)0772 - C8-0409/2017 - 2017/0309(COD))
(mišljenje: FEMM, AFET, BUDG, REGI, DEVE (članak 54. Poslovnika))
(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. ožujka 2018.)


18. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 16. travnja 2018 do 19. travnja 2018.


19. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 2. Poslovnika zapisnik s ove dnevne sjednice dat će se na usvajanje Parlamentu na početku iduće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


20. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 15:30 h.


21. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Klaus Welle

Antonio Tajani

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Ademov, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Bendtsen, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Colombier, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Detjen, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evi, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrara, Ferreira, Finch, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Fontana, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Kelly, Khan, Klinz, Kłosowski, Koch, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Kósa, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mandl, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Maštálka, Matera, Matias, Matthews, Maullu, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Meuthen, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Mussolini, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Pieper, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Popa, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radtke, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stolojan, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Waitz, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Wiśniewska, Wölken, Zagorakis, Zahradil, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Złotowski, Zoană, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Albiol Guzmán, Christensen, Corrao, Crowley, Fisas Ayxelà, Händel, Marusik, Ponga, Punset, Sonneborn, Záborská, Zīle, Žitňanská

Posljednje ažuriranje: 26. lipnja 2018.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti