Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2018/2666(RSP)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

O-000031/2018 (B8-0016/2018)

Dibattiti :

PV 02/05/2018 - 28
CRE 02/05/2018 - 28

Votazzjonijiet :

Testi adottati :


Minuti
L-Erbgħa, 2 ta' Mejju 2018 - Brussell

28. Il-protezzjoni tat-tfal migranti (dibattitu)
CRE

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000031/2018) mressqa minn Anna Maria Corazza Bildt u Roberta Metsola, f'isem il-Grupp PPE; Birgit Sippel, Caterina Chinnici, Sylvie Guillaume, Dietmar Köster, Cécile Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, Tanja Fajon, Josef Weidenholzer, Soraya Post, Miltiadis Kyrkos, Kati Piri, Vilija Blinkevičiūtė, Christine Revault d'Allonnes Bonnefoy, Emilian Pavel, Elly Schlein u Enrique Guerrero Salom, f'isem il-Grupp S&D; Nathalie Griesbeck, Cecilia Wikström, Hilde Vautmans u Sophia in 't Veld, f'isem il-Grupp ALDE; Cornelia Ernst, Dennis de Jong, Marie-Christine Vergiat, Kostas Chrysogonos, Martina Anderson, Malin Björk, Barbara Spinelli, Marina Albiol Guzmán, Patrick Le Hyaric, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Sofia Sakorafa, Paloma López Bermejo, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Eleonora Forenza, Miguel Viegas, João Pimenta Lopes, João Ferreira, Curzio Maltese, Estefanía Torres Martínez u Kostadinka Kuneva, f'isem il-Grupp GUE/NGL; Judith Sargentini u Jean Lambert, f'isem il-Grupp Verts/ALE, lill-Kummissjoni: Il-protezzjoni tat-tfal migranti (2018/2666(RSP)) (B8-0016/2018)

Caterina Chinnici, Anna Maria Corazza Bildt, Hilde Vautmans, Cornelia Ernst u Jean Lambert daħlu aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Věra Jourová (Membru tal-Kummissjoni) wieġbet il-mistoqsija.

Interventi ta': Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE, Enrique Guerrero Salom f'isem il-Grupp S&D, Marek Jurek f'isem il-Grupp ECR, Margot Parker f'isem il-Grupp EFDD, Konstantinos Papadakis Membru mhux affiljat, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Claude Moraes, Bernd Kölmel, Carlos Coelho, Cécile Kashetu Kyenge, Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Jeroen Lenaers u Andrejs Mamikins.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Silvia Costa, Notis Marias, Linnéa Engström u Krisztina Morvai.

Intervent ta': Věra Jourová.

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:

—    Anna Maria Corazza Bildt, Roberta Metsola u Ivo Belet, f'isem il-Grupp PPE; Caterina Chinnici, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Monika Beňová, Juan Fernando López Aguilar, Ana Gomes, Miltiadis Kyrkos u Christine Revault d’Allonnes Bonnefoy, f'isem il-Grupp S&D; Cecilia Wikström, Nathalie Griesbeck, Hilde Vautmans, Sophia in ‘t Veld, Angelika Mlinar u Gérard Deprez, f'isem il-Grupp ALDE; Jean Lambert, f'isem il-Grupp Verts/ALE; Cornelia Ernst, Sofia Sakorafa, Stefan Eck, Merja Kyllönen, Eleonora Forenza, Nikolaos Chountis, Barbara Spinelli, Dimitrios Papadimoulis u Stelios Kouloglou, f'isem il-Grupp GUE/NGL; u Laura Ferrara, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, dwar il-protezzjoni tat-tfal migranti (2018/2666(RSP)) (B8-0218/2018)

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 7.12 tal-Minuti ta' 3.5.2018.

Aġġornata l-aħħar: 23 ta' Ottubru 2018Avviż legali - Politika tal-privatezza