Indeks 
Zapisnik
PDF 295kWORD 86k
Četvrtak, 31. svibnja 2018. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. (podneseni prijedlozi rezolucija)
 3.Stanje u Nikaragvi (podneseni prijedlozi rezolucija)
 4.Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (rasprava)
 5.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  5.1.Stanje zatvorenika s dvojnim državljanstvom (neke od zemalja EU-a i Irana) u Iranu
  5.2.Borci za prava žena u Saudijskoj Arabiji
  5.3.Sudan, posebice situacija Noure Hussein Hammad
 6.Nastavak dnevne sjednice
 7.Glasovanje
  7.1.Stanje zatvorenika s dvojnim državljanstvom (neke od zemalja EU-a i Irana) u Iranu (glasovanje)
  7.2.Borci za prava žena u Saudijskoj Arabiji (glasovanje)
  7.3.Sudan, posebice situacija Noure Hussein Hammad (glasovanje)
  7.4.Imenovanje člana Povjerenstva za odabir pri Uredu europskog javnog tužitelja (glasovanje)
  7.5.Manipulacije s brojačima kilometara u motornim vozilima: revizija pravnog okvira EU-a (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  7.6.Mehanizam Unije za civilnu zaštitu ***I (glasovanje)
  7.7.Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. (glasovanje)
  7.8.Stanje u Nikaragvi (glasovanje)
  7.9.Rodna jednakost i jačanje položaja žena: vanjskim odnosima EU-a u razdoblju 2016. – 2020. do preobrazbe života djevojčica i žena (glasovanje)
  7.10.Provedba Strategije EU-a za mlade (glasovanje)
  7.11.Provedba Direktive o ekološkom dizajnu (2009/125/EZ) (glasovanje)
  7.12.Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (glasovanje)
 8.Obrazloženja glasovanja
 9.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 10.Nastavak dnevne sjednice
 11.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 12.Dulja zastupnička pitanja (rasprava)
  12.1.Odgovor EU-a na seksualno neprimjereno ponašanje u organizacijama za pružanje pomoći
  12.2.Obilježavanje Međunarodnog dana obitelji (15. svibnja)
 13.Odluke o određenim dokumentima
 14.Podnošenje dokumenata
 15.Predstavke
 16.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 17.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 18.Zatvaranje dnevne sjednice
 19.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH
 Prilog 1 - Imenovanje člana Povjerenstva za odabir pri Uredu europskog javnog tužitelja (Antonio Mura)


PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava Komisije: Instrument za povezivanje Europe nakon 2020.

Rasprava je održana 28. svibnja 2018. (točka 28 zapisnika od 28.5.2018.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Marian-Jean Marinescu, Wim van de Camp, Francisco José Millán Mon i Ivo Belet, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Instrumentu za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP)) (B8-0242/2018);

—   Michael Cramer i Reinhard Bütikofer, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Instrumentu za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP)) (B8-0243/2018);

—   Roberts Zīle i Zdzisław Krasnodębski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Instrumentu za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP)) (B8-0245/2018);

—   Pavel Telička, Gesine Meissner i Izaskun Bilbao Barandica, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ismail Ertug i Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Instrumentu za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP)) (B8-0246/2018);

—   Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Instrumentu za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP)) (B8-0247/2018).

Glasovanje: točka 7.7 zapisnika od 31.5.2018..


3. Stanje u Nikaragvi (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Stanje u Nikaragvi

Rasprava je održana 29. svibnja 2018. (točka 14 zapisnika od 29.5.2018.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Luis de Grandes Pascual, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Gabriel Mato, Cristian Dan Preda, Lorenzo Cesa, Esteban González Pons, David McAllister, Francisco José Millán Mon, Tunne Kelam, Ivan Štefanec i Eduard Kukan, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Nikaragvi (2018/2711(RSP)) (B8-0244/2018);

—   Elena Valenciano, Ramón Jáuregui Atondo et Francisco Assis, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o stanju u Nikaragvi (2018/2711(RSP)) (B8-0248/2018);

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jadwiga Wiśniewska et Anna Elżbieta Fotyga, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju u Nikaragvi (2018/2711(RSP)) (B8-0249/2018);

—   Dita Charanzová, Ali Nedzhmi, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen et Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o stanju u Nikaragvi (2018/2711(RSP)) (B8-0251/2018);

—   Fabio Massimo Castaldo et Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o stanju u Nikaragvi (2018/2711(RSP)) (B8-0252/2018).

Glasovanje: točka 7.8 zapisnika od 31.5.2018..


4. Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000054/2018) koje je postavila Cecilia Wikström, u ime Odbora PETI, Komisiji: Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (B8-0022/2018)

Cecilia Wikström obrazložila je pitanje.

Christos Stylianides (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Jarosław Wałęsa, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jude Kirton-Darling, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Yana Toom, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Takis Hadjigeorgiou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Eleonora Evi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Dominique Martin, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Sotirios Zarianopoulos, nezavisni zastupnik, Deirdre Clune, Siôn Simon, Enrique Calvet Chambon, Igor Šoltes, Kostadinka Kuneva, Laura Agea, Stanislav Polčák, Marlene Mizzi, Ángela Vallina, Sofia Ribeiro, Soledad Cabezón Ruiz, Tania González Peñas i Agnes Jongerius.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Peter Jahr, Tonino Picula, Georgios Epitideios, Costas Mavrides i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorio je Christos Stylianides.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Cecilia Wikström, u ime Odbora PETI, o reagiranju na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (2018/2600(RSP)) (B8-0238/2018).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.12 zapisnika od 31.5.2018..


5. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 30.5.2018..)


5.1. Stanje zatvorenika s dvojnim državljanstvom (neke od zemalja EU-a i Irana) u Iranu

Prijedlozi rezolucija B8-0254/2018, B8-0255/2018, B8-0256/2018, B8-0257/2018, B8-0258/2018 (2018/2717(RSP))

Charles Tannock predstavio je prijedlog rezolucije B8-0254/2018.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

Klaus Buchner, Soraya Post, Lars Adaktusson i Marietje Schaake predstavili su prijedloge rezolucija B8-0255/2018, B8-0256/2018, B8-0257/2018 i B8-0258/2018.

Govorili su: Janusz Lewandowski, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Anna Elżbieta Fotyga, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Frédérique Ries, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Cornelia Ernst, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bill Etheridge, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Eduard Kukan, Jytte Guteland, Anders Primdahl Vistisen, Gérard Deprez, Pavel Svoboda, Flavio Zanonato, Mark Demesmaeker, Jozo Radoš i Tunne Kelam.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jean-Paul Denanot, Stanislav Polčák, Juan Fernando López Aguilar, Jordi Solé, Wajid Khan, Heinz K. Becker, Julie Ward i José Inácio Faria.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.1 zapisnika od 31.5.2018..


5.2. Borci za prava žena u Saudijskoj Arabiji

Prijedlozi rezolucija B8-0259/2018, B8-0260/2018, B8-0261/2018, B8-0262/2018, B8-0263/2018, B8-0264/2018, B8-0268/2018 (2018/2712(RSP))

Charles Tannock, Barbara Lochbihler, Pier Antonio Panzeri, Tomáš Zdechovský, Marietje Schaake i Ignazio Corrao predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Soraya Post, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jadwiga Wiśniewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Petras Auštrevičius, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Bill Etheridge, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mylène Troszczynski, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Wajid Khan i Pina Picierno.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: José Inácio Faria, Jean-Paul Denanot, Marie-Christine Vergiat, Fabio Massimo Castaldo, Julie Ward, Stanislav Polčák, Notis Marias, Georgios Epitideios i Cristian-Silviu Buşoi.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.2 zapisnika od 31.5.2018..


5.3. Sudan, posebice situacija Noure Hussein Hammad

Prijedlozi rezolucija B8-0265/2018, B8-0266/2018, B8-0267/2018, B8-0269/2018, B8-0270/2018, B8-0271/2018 (2018/2713(RSP))

Charles Tannock, Jordi Solé, Soraya Post, Joachim Zeller, Miguel Urbán Crespo i Urmas Paet predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Cristian Dan Preda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jacques Colombier, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Dobromir Sośnierz, nezavisni zastupnik, Cécile Kashetu Kyenge i Andrejs Mamikins.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo i Stanislav Polčák.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.3 zapisnika od 31.5.2018..

(Sjednica je prekinuta u 11:43 h radi glasovanja.)

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica


6. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:03 h.

Govorili su: Eleonora Forenza o nedavnim izjavama Markusa Ferbera na njemačkoj televiziji o Italiji, Iratxe García Pérez i Dobromir Sośnierz o poništenju, od strane Suda Europske unije, odluke Predsjedništva od 3. travnja 2017. o izricanju sankcije Januszu Korwin-Mikkeu, Roberto Gualtieri (predsjednik Odbora ECON) također o izjavama Markusa Ferbera i Markus Ferber koji je pojasnio navedene izjave.


7. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


7.1. Stanje zatvorenika s dvojnim državljanstvom (neke od zemalja EU-a i Irana) u Iranu (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0254/2018, B8-0255/2018, B8-0256/2018, B8-0257/2018 i B8-0258/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0254/2018

(koji zamjenjuje B8-0254/2018, B8-0255/2018, B8-0256/2018, B8-0257/2018 i B8-0258/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Pavel Svoboda, Jaromír Štětina, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Laima Liucija Andrikienė, József Nagy, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Roberta Metsola, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, David McAllister, Michaela Šojdrová, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, Seán Kelly, Deirdre Clune, Mairead McGuinness, Francis Zammit Dimech, Dubravka Šuica, Anna Záborská, László Tőkés, Sandra Kalniete, Ivana Maletić, Ivo Belet, Jiří Pospíšil, Andrey Kovatchev, Elmar Brok, Ramona Nicole Mănescu i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post, Knut Fleckenstein i Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Pirkko Ruohonen-Lerner, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Monica Macovei i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nadja Hirsch, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Pascal Durand i Keith Taylor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Aymeric Chauprade.

Usvojen (P8_TA(2018)0231)


7.2. Borci za prava žena u Saudijskoj Arabiji (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0259/2018, B8-0260/2018, B8-0261/2018, B8-0262/2018, B8-0263/2018, B8-0264/2018 i B8-0268/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0259/2018

(koji zamjenjuje B8-0259/2018, B8-0260/2018, B8-0261/2018, B8-0262/2018, B8-0263/2018 i B8-0268/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Pavel Svoboda, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Laima Liucija Andrikienė, József Nagy, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Roberta Metsola, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Lars Adaktusson, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Joachim Zeller, Seán Kelly, Deirdre Clune, Mairead McGuinness, Francis Zammit Dimech, Dubravka Šuica, Anna Záborská, László Tőkés, Sandra Kalniete, Ivana Maletić, Jiří Pospíšil, Andrey Kovatchev, Elmar Brok, Ramona Nicole Mănescu i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Pier Antonio Panzeri, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Jana Žitňanská, Notis Marias i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Petras Auštrevičius, Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Linnéa Engström, Ana Miranda, Terry Reintke, Jordi Solé, Keith Taylor i Helga Trüpel, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Daniela Aiuto, Aymeric Chauprade, Rolandas Paksas i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0232)

(Prijedlog rezolucije B8-0264/2018 se ne razmatra.)


7.3. Sudan, posebice situacija Noure Hussein Hammad (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0265/2018, B8-0266/2018, B8-0267/2018, B8-0269/2018, B8-0270/2018 i B8-0271/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0265/2018

(koji zamjenjuje B8-0265/2018, B8-0266/2018, B8-0267/2018, B8-0269/2018, B8-0270/2018 i B8-0271/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Pavel Svoboda, Jaromír Štětina, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Laima Liucija Andrikienė, József Nagy, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Roberta Metsola, Jarosław Wałęsa, Lars Adaktusson, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, David McAllister, Michaela Šojdrová, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, Seán Kelly, Deirdre Clune, Mairead McGuinness, Francis Zammit Dimech, Dubravka Šuica, László Tőkés, Sandra Kalniete, Ivana Maletić, Ivo Belet, Jiří Pospíšil, Andrey Kovatchev, Elmar Brok, Ramona Nicole Mănescu, Inese Vaidere i Esteban González Pons, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru i Soraya Post, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská, Notis Marias, Raffaele Fitto, Monica Macovei, Branislav Škripek i Pirkko Ruohonen-Lerner, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Maria Heubuch, Bodil Valero, Michèle Rivasi i Judith Sargentini, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Miguel Urbán Crespo, Merja Kyllönen, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Luke Ming Flanagan, Marie-Christine Vergiat, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Patrick Le Hyaric i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Daniela Aiuto i Aymeric Chauprade.

Usvojen (P8_TA(2018)0233)


7.4. Imenovanje člana Povjerenstva za odabir pri Uredu europskog javnog tužitelja (glasovanje)

Prijedlog odluke o imenovanju Antonija Mure za člana povjerenstva za odabir u skladu s člankom 14. stavkom 3. Uredbe Vijeća (EU) 2017/1939 od 12. listopada 2017. o provedbi pojačane suradnje u vezi s osnivanjem Ureda europskog javnog tužitelja („EPPO”) (2018/2032(INS)) (B8-0237/2018) - Claude Moraes u ime Odbora LIBE

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)
(Tajno glasovanje)
Popis zastupnika koji su glasovali priložen je ovom zapisniku (prilog 1 zapisnika od 31.5.2018.)

KANDIDATURA ANTONIJA MURE

Usvojen (P8_TA(2018)0234)


7.5. Manipulacije s brojačima kilometara u motornim vozilima: revizija pravnog okvira EU-a (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće s preporukama Komisiji o manipulacijama s brojačima kilometara u motornim vozilima: revizija pravnog okvira EU-a [2017/2064(INL)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Ismail Ertug (A8-0155/2018)

(većina zastupnika u Parlamentu)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0235)


7.6. Mehanizam Unije za civilnu zaštitu ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Odluke br. 1313/2013/EU o Mehanizmu Unije za civilnu zaštitu [COM(2017)0772 - C8-0409/2017- 2017/0309(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Elisabetta Gardini (A8-0180/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0236)

Govorila je Elisabetta Gardini, nakon glasovanja, te je zatražila da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


7.7. Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. (glasovanje)

Izjava Komisije: Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. (2018/2718(RSP))

Prijedlozi rezolucija objavljeni su 31. svibnja 2018. (točka 2 zapisnika od 31.5.2018.).

Prijedlozi rezolucija B8-0242/2018, B8-0243/2018, B8-0245/2018, B8-0246/2018 i B8-0247/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0242/2018

(koji zamjenjuje B8-0242/2018, B8-0245/2018 i B8-0246/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Marian-Jean Marinescu, Wim van de Camp, Ivo Belet, Cláudia Monteiro de Aguiar, Markus Pieper i Dieter-Lebrecht Koch, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Ismail Ertug i Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Roberts Zīle i Zdzisław Krasnodębski, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Pavel Telička, Dominique Riquet, Gesine Meissner, Izaskun Bilbao Barandica i Matthijs van Miltenburg, u ime Kluba zastupnika ALDE-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0237)

(Prijedlozi rezolucija B8-0243/2018 i B8-0247/2018 se ne razmatraju.)


7.8. Stanje u Nikaragvi (glasovanje)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Stanje u Nikaragvi (2018/2711(RSP))

Prijedlozi rezolucija objavljeni su 31. svibnja 2018. (točka 3 zapisnika od 31.5.2018.).

Prijedlozi rezolucija B8-0244/2018, B8-0248/2018, B8-0249/2018, B8-0250/2018, B8-0251/2018, B8-0252/2018 i B8-0253/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0244/2018

(koji zamjenjuje B8-0244/2018, B8-0248/2018, B8-0249/2018, B8-0251/2018 i B8-0252/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Luis de Grandes Pascual, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Gabriel Mato, Cristian Dan Preda, Lorenzo Cesa, Esteban González Pons, David McAllister, Francisco José Millán Mon, Tunne Kelam, Ivan Štefanec, Eduard Kukan i José Inácio Faria, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Ramón Jáuregui Atondo i Francisco Assis, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Jan Zahradil, Pirkko Ruohonen-Lerner, Monica Macovei i Anna Elżbieta Fotyga, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo i Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0238)

(Prijedlozi rezolucija B8-0250/2018 i B8-0253/2018 se ne razmatraju.)


7.9. Rodna jednakost i jačanje položaja žena: vanjskim odnosima EU-a u razdoblju 2016. – 2020. do preobrazbe života djevojčica i žena (glasovanje)

Izvješće o provedbi zajedničkog radnog dokumenta službi (SWD(2015)0182) naslovljenog „Rodna jednakost i jačanje položaja žena: vanjskim odnosima EU-a u razdoblju 2016. – 2020. do preobrazbe života djevojčica i ženaˮ [2017/2012(INI)] - Odbor za razvoj - Odbor za prava žena i jednakost spolova. Izvjestiteljice: Linda McAvan i Dubravka Šuica (A8-0167/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9)

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koji je podnio Klub zastupnika PPE-a)

Odbijeno

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0239)


7.10. Provedba Strategije EU-a za mlade (glasovanje)

Izvješće o provedbi Strategije EU-a za mlade [2017/2259(INI)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0162/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0240)


7.11. Provedba Direktive o ekološkom dizajnu (2009/125/EZ) (glasovanje)

Izvješće o provedbi Direktive o ekološkom dizajnu (2009/125/EZ) [2017/2087(INI)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Frédérique Ries (A8-0165/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0241)

Govorili su:

Ashley Fox podnio je usmeni amandman čiji je cilj dodati novu uvodnu izjavu nakon uvodne izjave L a présenté un amendement oral visant à ajouter un nouveau considérant après le considérant L. Usmeni amandman je prihvaćen.


7.12. Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0238/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0242).


8. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Ismail Ertug - A8-0155/2018
Michaela Šojdrová, Tibor Szanyi, Stanislav Polčák i Monika Smolková

Izvješće: Elisabetta Gardini - A8-0180/2018
Michaela Šojdrová, Stanislav Polčák, José Inácio Faria i Monika Smolková

Instrument za povezivanje Europe nakon 2020. RC-B8-0242/2018
Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jasenko Selimovic, Seán Kelly i Stanislav Polčák

Stanje u NikaragviRC-B8-0244/2018
José Inácio Faria

Izvješće: Linda McAvan i Dubravka Šuica - A8-0167/2018
Urszula Krupa i Dobromir Sośnierz

Izvješće: Eider Gardiazabal Rubial - A8-0162/2018
Bogdan Andrzej Zdrojewski, Momchil Nekov, Tibor Szanyi, José Inácio Faria i Monika Smolková

Izvješće: Frédérique Ries - A8-0165/2018
Tibor Szanyi i Sander Loones

Reagiranje na predstavke o rješavanju pitanja nesigurnosti zaposlenja i zloupotrebe ugovora na određeno vrijeme – B8-0238/2018
Alex Mayer i Rory Palmer.


9. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 13:10 h.)

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica


10. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00 h.


11. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


12. Dulja zastupnička pitanja (rasprava)

Dulja zastupnička pitanja za pisani odgovor s raspravom


12.1. Odgovor EU-a na seksualno neprimjereno ponašanje u organizacijama za pružanje pomoći

Dulje zastupničko pitanje za pisani odgovor i raspravu (O-000032/2018) koje su postavili Marietje Schaake, Eva Kaili, Hilde Vautmans, Rory Palmer, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Igor Šoltes, Izaskun Bilbao Barandica, Liliana Rodrigues, Monika Beňová, Dominique Martin, Jordi Solé, Merja Kyllönen, Michaela Šojdrová, Anneli Jäätteenmäki, Patricia Lalonde, Marian Harkin, Maria Gabriela Zoană, António Marinho e Pinto, Catherine Bearder, Fredrick Federley, Renate Weber, Nathalie Griesbeck, Nadja Hirsch, John Howarth, Luke Ming Flanagan, Brando Benifei, Frédérique Ries, Takis Hadjigeorgiou, Wajid Khan, Morten Helveg Petersen, Liisa Jaakonsaari, Tanja Fajon, Ana Gomes, Soraya Post, Jan Zahradil, Svetoslav Hristov Malinov, José Inácio Faria i Monica Macovei, Komisiji (potpredsjednici Komisije / Visokoj predstavnici Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku): Dulje zastupničko pitanje - VP/HR - Odgovor EU-a na seksualno neprimjereno ponašanje u organizacijama za pružanje pomoći (B8-0020/2018)

Fredrick Federley obrazložio je pitanje.

Christos Stylianides (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Andrejs Mamikins, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Urszula Krupa, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jörg Meuthen, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, i André Elissen, u ime Kluba zastupnika ENF-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Andrejs Mamikins, i Ivan Jakovčić.

Govorio je Christos Stylianides.


12.2. Obilježavanje Međunarodnog dana obitelji (15. svibnja)

Dulje zastupničko pitanje za pisani odgovor i raspravu (O-000042/2018) koje je postavio Jörg Meuthen, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Komisiji: Dulje zastupničko pitanje - Obilježavanje Međunarodnog dana obitelji (15. svibnja) (B8-0021/2018)

Jörg Meuthen obrazložio je pitanje.

Christos Stylianides (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Anna Záborská, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Andrejs Mamikins, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Urszula Krupa, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Michaela Šojdrová i Seán Kelly, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Andrejs Mamikins.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Peter Jahr i Arne Gericke.

Govorio je Christos Stylianides.

Rasprava je zaključena.


13. Odluke o određenim dokumentima

Pridruženi odbori (članak 54. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 24. svibnja 2018.)

Odbor TRAN

- Lučki uređaji za prihvat isporuke brodskog otpada (COM(2018)0033 - C8-0014/2018 - 2018/0012(COD))
(mišljenje: ENVI (članak 54. Poslovnika), PECH)

Izmjene upućivanja na odbore (članak 53. Poslovnika)

Odbor JURI

- Jednakovrijednost pregleda na terenu koji se provode u Brazilu (nad sjemenskim usjevima krmnog bilja i sjemenskim usjevima žitarica i u pogledu jednakovrijednosti sjemena krmnog bilja i sjemena žitarica proizvedenog u Brazilu) te u Moldovi (nad sjemenskim usjevima žitarica, sjemenskim usjevima povrća i sjemenskim usjevima uljarica i predivog bilja i u pogledu jednakovrijednosti sjemena žitarica, sjemena povrća i sjemena uljarica i predivog bilja proizvedenog u Moldovi) (COM(2017)0643 - C8-0400/2017 - 2017/0297(COD))
upućeno nadležnom odboru: AGRI
mišljenje: JURI (članak 39. Poslovnika)

Odbor ENVI

- Provedba Sporazuma o trgovini između Europske unije i Kolumbije i Perua (2018/2010(INI))
upućeno nadležnom odboru: INTA
mišljenje: AFET, ENVI

- Nepoštene trgovačke prakse u odnosima među poduzećima u lancu opskrbe hranom(COM(2018)0173 - C8-0139/2018 - 2018/0082(COD))
upućeno nadležnom odboru: AGRI
mišljenje: ENVI, IMCO

Odbor TRAN

- Zajedničke tužbe za zaštitu zajedničkih interesa potrošača (COM(2018)0184 - C8-0149/2018 - 2018/0089(COD))
upućeno nadležnom odboru: JURI
mišljenje: IMCO, TRAN

Odbor CULT

- Minimalni standardi za manjine u EU-u (2018/2036(INI))
upućeno nadležnom odboru: LIBE
mišljenje: CULT, PETI


14. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog direktive Europskog parlamenta i Vijeća o utvrđivanju usklađenih pravila za imenovanje pravnih zastupnika za potrebe prikupljanja dokaza u kaznenim postupcima (COM(2018)0226 - C8-0154/2018 - 2018/0107(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 137. stavkom 1. Poslovnika o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom.

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

IMCO

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o europskom nalogu za dostavljanje i europskom nalogu za čuvanje elektroničkih dokaza u kaznenim stvarima (COM(2018)0225 - C8-0155/2018 - 2018/0108(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 137. stavkom 1. Poslovnika o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom.

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

IMCO

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 862/2007 Europskog parlamenta i Vijeća o statistici Zajednice o migracijama i međunarodnoj zaštiti (COM(2018)0307 - C8-0182/2018 - 2018/0154(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET, DEVE, EMPL, FEMM

- Prijedlog direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive 2008/96/EZ o upravljanju sigurnošću cestovne infrastrukture (COM(2018)0274 - C8-0196/2018 - 2018/0129(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 137. stavkom 1. i člankom 138. stavkom 1. Poslovnika o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom i Odborom regija.

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

mišljenje :

ITRE

- Prijedlog odluke Vijeća o sustavu vlastitih sredstava Europske unije (COM(2018)0325 - C8-0201/2018 - 2018/0135(CNS))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

mišljenje :

INTA, CONT, ECON, ENVI, AGRI, AFCO

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o raspodjeli carinskih kvota uvrštenih u raspored WTO-a za Uniju nakon povlačenja Ujedinjene Kraljevine iz Unije i izmjeni Uredbe Vijeća (EZ) br. 32/2000 (COM(2018)0312 - C8-0202/2018 - 2018/0158(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

ITRE, AGRI, PECH

- Prijedlog uredbe Vijeća o metodama i postupku za stavljanje na raspolaganje vlastitih sredstava koja se temelje na zajedničkoj konsolidiranoj osnovici poreza na dobit, na sustavu Europske unije za trgovanje emisijama i na nerecikliranom plastičnom ambalažnom otpadu te o mjerama za zadovoljavanje potreba za gotovinom (COM(2018)0326 - C8-0203/2018 - 2018/0131(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog uredbe Vijeća o izmjeni Uredbe (EEZ, Euratom) br. 1553/89 o konačnom jedinstvenom režimu ubiranja vlastitih sredstava koja proizlaze iz poreza na dodanu vrijednost (COM(2018)0328 - C8-0204/2018 - 2018/0133(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

mišljenje :

ECON

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o trgovini određenom robom koja bi se mogla koristiti za izvršenje smrtne kazne, mučenje ili drugo okrutno, nečovječno ili ponižavajuće postupanje ili kažnjavanje (kodificirani tekst) (COM(2018)0316 - C8-0210/2018 - 2018/0160(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

- Nacrt odluke Vijeća o sastavu Europskog parlamenta (00007/2018 – C8-0216/2018 – 2017/0900(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

2) zastupnika, prijedlozi rezolucije (članak 133. Poslovnika)

- Joëlle Mélin. Prijedlog rezolucije o nadležnostima Europske unije u području socijalne zaštite europskih radnika (B8-0192/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Ivan Jakovčić. Prijedlog rezolucije o kružnom gospodarstvu: smanjenje otpada i ponovna upotreba (B8-0193/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

ITRE

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o pomoći za reintegraciju žrtava terorizma na tržište rada (B8-0215/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

mišljenje :

LIBE

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o potpori kršćanima u svijetu (B8-0216/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Younous Omarjee. Prijedlog rezolucije o borbi protiv nezakonite trgovine duhanskim proizvodima usklađivanjem članaka 15. i 16. Direktive 2014/40/EU („Direktiva o duhanuˮ) s protokolom Svjetske zdravstvene organizacije o uklanjanju nezakonite trgovine duhanskim proizvodima (B8-0221/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Jacques Colombier Philippe Loiseau. Prijedlog rezolucije o Europskom poljoprivrednom fondu za ruralni razvoj (B8-0222/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Mireille D'Ornano. Prijedlog rezolucije o zabrani pesticida neonikotinoida (B8-0223/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Joëlle Mélin. Prijedlog rezolucije za veću uključenost nacionalnih parlamenata u prenošenje direktiva EU-a (B8-0228/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o uključenju obrazovnih pomagala u nastavu (B8-0229/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Dominique Bilde i Sylvie Goddyn. Prijedlog rezolucije o klanju bez omamljivanja (B8-0230/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI


15. Predstavke

Sljedeće predstavke, unesene u registar u skladu s člankom 215. stavcima 9. i 10. Poslovnika niže navedenih datuma, upućene su nadležnom odboru:

7. svibnja 2018.

(*) Povjerljivo ime.

Jean Claude Gadisseur (br. 0271/2018); (*) (br. 0272/2018); Jennifer Manteiga Branco (br. 0273/2018); (*) (br. 0274/2018); (*) (br. 0275/2018); Carmelo Potenza (br. 0276/2018); (*) (br. 0277/2018); Ismael Carrón de la Calle (br. 0278/2018); (*) (br. 0279/2018); Giacomo Pierini (br. 0280/2018); Lorenzo Torto (br. 0281/2018); (*) (br. 0282/2018); Sergio Santamaría Santigosa (br. 0283/2018); Paula Enríquez Layos (br. 0284/2018); Edward Demeza (br. 0285/2018); Ulrich Schneider (br. 0286/2018); Jacques Koelewijn (br. 0287/2018); (*) (br. 0288/2018); Giuseppe Mastronuzzi (br. 0289/2018); (*) (br. 0290/2018); (*) (br. 0291/2018); (*) (br. 0292/2018); (*) (br. 0293/2018); Jens Genzer (br. 0294/2018); Jens Genzer (br. 0295/2018); Jens Genzer (br. 0296/2018); Jens Genzer (br. 0297/2018); Jens Genzer (br. 0298/2018); Jens Genzer (br. 0299/2018); Jens Genzer (br. 0300/2018); Jens Genzer (br. 0301/2018); Jens Genzer (br. 0302/2018); Jens Genzer (br. 0303/2018); Jens Genzer (br. 0304/2018); (*) (br. 0305/2018); (*) (br. 0306/2018); (*) (br. 0307/2018); Jens Genzer (br. 0308/2018); Jens Genzer (br. 0309/2018); Jens Genzer (br. 0310/2018); Gredo Förster (br. 0311/2018); José María Rodríguez Noval (br. 0312/2018); (*) (br. 0313/2018); Tomás Sebastián Martín Enríquez (br. 0314/2018); (*) (br. 0315/2018); (*) (br. 0316/2018); Aleksandrs Kuzmins (br. 0317/2018); (*) (br. 0318/2018); (*) (br. 0319/2018); (*) (br. 0320/2018); (*) (br. 0321/2018); Osvaldo Borghese (br. 0322/2018); Marcello Sacco (br. 0323/2018); Wolfgang Zierhut (br. 0324/2018); Latifa Abuazoum (br. 0325/2018).

25. svibnja 2018.

(*) Povjerljivo ime.

Joël Marte (br. 0326/2018); Sebastián Pérez Gallardo (br. 0327/2018); Àngels Bosch Camprecios (Europska konfederacija policije (EuroCOP)) (br. 0328/2018); Veselina Nikolova (br. 0329/2018); Germán Fernández Valero (br. 0330/2018); Michael Opstrup (br. 0331/2018); Jürgen Schmidt (br. 0332/2018); (*) (br. 0333/2018); Stefan Stenzel (br. 0334/2018); Massimo Scarafia (br. 0335/2018); (*) (br. 0336/2018); (*) (br. 0337/2018); (*) (br. 0338/2018); (*) (br. 0339/2018); (*) (br. 0340/2018); Giacomo Pierini (br. 0341/2018); Chiara Papi (br. 0342/2018); (*) (br. 0343/2018); (*) (br. 0344/2018); (*) (br. 0345/2018); (*) (br. 0346/2018); (*) (br. 0347/2018); (*) (br. 0348/2018); (*) (br. 0349/2018); (*) (br. 0350/2018); Serena Caprio (br. 0351/2018); Francisco Javier Fabo Indurain (br. 0352/2018); Guzal Mustafakulova (br. 0353/2018); (*) (br. 0354/2018); (*) (br. 0355/2018); Ivan Yanev (br. 0356/2018); Wojciech Zieliński (br. 0357/2018); (*) (br. 0358/2018); (*) (br. 0359/2018); Joaquín Infante (br. 0360/2018); (*) (br. 0361/2018); Sibylle Schroer (br. 0362/2018); Wolfgang Gerber (br. 0363/2018); (*) (br. 0364/2018); (*) (br. 0365/2018); (*) (br. 0366/2018); Arianna Colonello (br. 0367/2018); Renaud Le Mailloux (br. 0368/2018); Marco Bava (br. 0369/2018); (*) (br. 0370/2018); (*) (br. 0371/2018); Bîrsoan Adrian (br. 0372/2018); José Manuel Martín Álvarez (br. 0373/2018); Sotirios Zarianopoulos (br. 0374/2018); (*) (br. 0375/2018); (*) (br. 0376/2018); (*) (br. 0377/2018); (*) (br. 0378/2018); (*) (br. 0379/2018); (*) (br. 0380/2018); (*) (br. 0381/2018); Saloa Marqués Edesa (br. 0382/2018); (*)(br. 0383/2018); (*) (br. 0384/2018); (*) (br. 0385/2018); Isabel Vila (br. 0386/2018); (*) (br. 0387/2018); María Soledad Borrillo (br. 0388/2018); (*) (br. 0389/2018); (*) (br. 0390/2018); (*) (br. 0391/2018); Enrique León Martín (br. 0392/2018); Raffaele Bruno Ferraro (br. 0393/2018); Martin Kliche (br. 0394/2018); (*) (br. 0395/2018); (*) (br. 0396/2018); (*) (br. 0397/2018); (*) (br. 0398/2018); (*) (br. 0399/2018); Tomasz Fidler (br. 0400/2018); (*) (br. 0401/2018); (*) (br. 0402/2018); Ton Vervloet (br. 0403/2018); Daniel Dimov (br. 0404/2018); Ralf Schüßler (br. 0405/2018); (*) (br. 0406/2018); (*) (br. 0407/2018); (*) (br. 0408/2018); Cruz Fuertes Balbuena (br. 0409/2018); (*) (br. 0410/2018); (*) (br. 0411/2018); (*) (br. 0412/2018); (*) (br. 0413/2018); (*) (br. 0414/2018); Joaquín Pi Anguita (br. 0415/2018); (*) (br. 0416/2018); (*) (br. 0417/2018); (*) (br. 0418/2018); Miguel Vicente Núñez (br. 0419/2018); (*) (br. 0420/2018); (*) (br. 0421/2018).

Predsjednik je objavio da je dana 25. svibnja 2018. nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 215. stavka 15. Poslovnika, uputio predstavke koje su Parlamentu podnijele fizičke osobe koje nisu građani Europske unije niti u njoj borave, odnosno pravne osobe koje nemaju sjedište u državi članici.


16. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 3. Poslovnika, zapisnik s današnje dnevne sjednice dat će se Parlamentu na usvajanje na početku sljedeće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


17. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 11. lipnja 2018. do 14. lipnja 2018.


18. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 16:00 h.


19. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Klaus Welle

Antonio Tajani

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Balz, Bashir, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Colombier, Comi, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalunde, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Detjen, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Finch, Fitto, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hölvényi, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, James, Jamet, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Konečná, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mandl, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Meuthen, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Müller, Mureşan, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Polčák, Popa, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radoš, Radtke, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scottà, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Staes, Stanishev, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Waitz, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zwiefka

Ispričani:

Albiol Guzmán, Cesa, Christensen, Crowley, Händel, Karlsson, Kölmel, Maštálka, Matera, Ponga, Sommer, Thun und Hohenstein


Prilog 1 - Imenovanje člana Povjerenstva za odabir pri Uredu europskog javnog tužitelja (Antonio Mura)

ALDE:
Ali, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Cornillet, Deprez, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Lalonde, Marinho e Pinto, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nagtegaal, Nart, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Punset, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Selimovic, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck, Wikström

ECR:
Bashir, Campbell Bannerman, Czesak, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Dzhambazki, Fitto, Flack, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Kamall, Karski, Kłosowski, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Loones, Lucke, McIntyre, Macovei, Marias, Matthews, Mobarik, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Procter, Rebega, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Stevens, Sulík, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski

EFDD:
Adinolfi, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Beghin, Bergeron, Bours, Bullock, Castaldo, Chauprade, Coburn, Collins, Corrao, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, Meuthen, Moi, Montel, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Parker, Payne, Pedicini, Philippot, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg

ENF:
Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Colombier, Elissen, Goddyn, de Graaff, Jamet, Kappel, Lancini, Lebreton, Lechevalier, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mayer Georg, Mélin, Obermayr, Pretzell, Schaffhauser, Scotta', Troszczynski, Vilimsky, Zanni, Zijlstra, Żółtek

GUE/NGL:
Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, Eck, Ferreira, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Schirdewan, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer

NI:
Balczó, Borrelli, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, James, Kovács, Papadakis Konstantinos, Saryusz-Wolski, Sonneborn, Sośnierz, Synadinos, Ujazdowski, Voigt, Woolfe, Zarianopoulos

PPE:

Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Ashworth, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buşoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gambús, Gardini, Gieseke, Girling, González Pons, Gräßle, Grossetête, Guoga, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, Maletić, Malinov, Mandl, Mann, Marinescu, Martusciello, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Moisă, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureşan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Polčák, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radtke, Rangel, Reding, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tőkés, Tolić, Ţurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zammit Dimech, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zwiefka

S&D:
Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Bonafè, Borzan, Boştinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Detjen, Ertug, Fajon, Fernández, Ferrandino, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howarth, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moody, Moraes, Morgano, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Padar, Palmer, Panzeri, Papadakis Demetris, Pargneaux, Paşcu, Pavel, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Poc, Popa, Post, Preuß, Regner, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Țapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Wölken, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho

Verts/ALE:
Affronte, Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Eickhout, Engström, Giegold, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Marcellesi, Meszerics, Miranda, Mitrofanovs, Reda, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Waitz

Posljednje ažuriranje: 24. listopada 2018.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti