Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Notis Maria u Ruža Tomašić, f'isem il-Grupp ECR, dwar in-nirien f'Lulju 2018 f'Mati fir-Reġjun tal-Attika fil-Greċja u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0388/2018);
— Matthijs van Miltenburg f'isem il-Grupp ALDE, dwar in-nirien ta' Lulju 2018 f'Mati fir-reġjun ta' Attika, il-Greċja, u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0390/2018);
— Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar in-nirien ta' Lulju 2018 f'Mati fir-Reġjun tal-Attika, il-Greċja, u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0391/2018);
— Nikos Androulakis f'isem il-Grupp S&D, dwar in-nirien ta' Lulju 2018 f'Mati fir-Reġjun ta' Attika, il-Greċja, u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0392/2018);
— Sofia Sakorafa, Dimitrios Papadimoulis, Nikolaos Chountis, Marisa Matias, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Stelios Kouloglou, Kostadinka Kuneva, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas u Lola Sánchez Caldentey, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar in-nirien ta' Lulju 2018 f'Mati fir-Reġjun tal-Attika, il-Greċja, u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0393/2018);
— Maria Spyraki, Manolis Kefalogiannis, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Georgios Kyrtsos, Lambert van Nistelrooij, Theodoros Zagorakis u Elisabetta Gardini, f'isem il-Grupp PPE, dwar in-nirien f'Lulju 2018 f'Mati fir-Reġjun tal-Attika fil-Greċja u r-reazzjoni tal-UE (2018/2847(RSP)) (B8-0394/2018).
3. It-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: It-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0383/2018);
— Margrete Auken, Bart Staes, Molly Scott Cato, Ana Miranda, Keith Taylor u Bodil Valero f'isem il-Grupp Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D'Amato u Laura Agea, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0384/2018);
— Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0385/2018);
— Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0386/2018);
— Elena Valenciano, Soraya Post, Arne Lietz, Knut Fleckenstein, Pier Antonio Panzeri, Eugen Freund u Linda McAvan f'isem il-Grupp S&D, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0387/2018);
— Neoklis Sylikiotis, Martina Anderson, Patrick Le Hyaric, Takis Hadjigeorgiou, João Ferreira, João Pimenta Lopes, Miguel Viegas, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Ángela Vallina, Jiří Maštálka, Matt Carthy, Lynn Boylan, Liadh Ní Riada, Marie-Christine Vergiat, Marie-Pierre Vieu, Luke Ming Flanagan, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez u Sofia Sakorafa, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar it-theddida ta' demolizzjoni ta' Khan al-Ahmar u ta' villaġġi Bedwini oħra (2018/2849(RSP)) (B8-0389/2018).
4. Implimentazzjoni tar-Regolament dwar Prodotti għall-Protezzjoni tal-Pjanti (dibattitu)
Rapport dwar l-implimentazzjoni tar-Regolament dwar il-Prodotti għall-Protezzjoni tal-Pjanti (KE) Nru 1107/2009 [2017/2128(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Pavel Poc (A8-0268/2018)
Pavel Poc ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Peter Jahr (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI).
Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Mairead McGuinness f'isem il-Grupp PPE, Karin Kadenbach f'isem il-Grupp S&D, Jan Huitema f'isem il-Grupp ALDE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Molly Scott Cato, Martin Häusling f'isem il-Grupp Verts/ALE, Anja Hazekamp f'isem il-Grupp GUE/NGL, Mireille D'Ornano f'isem il-Grupp EFDD, Joëlle Mélin f'isem il-Grupp ENF, Angélique Delahaye, Eric Andrieu, Mark Demesmaeker, Frédérique Ries, Molly Scott Cato, Eleonora Forenza, Anthea McIntyre u Thomas Waitz.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Maria Grapini u Mairead McGuinness, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Thomas Waitz.
Interventi ta': Vytenis Povilas Andriukaitis u Pavel Poc.
Rapport dwar il-kwalità dupliċi tal-prodotti fis-suq uniku [2018/2008(INI)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Olga Sehnalová (A8-0267/2018)
Olga Sehnalová ppreżentat ir-rapport.
Intervent ta': Biljana Borzan (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI).
Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Momchil Nekov (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Ivan Štefanec f'isem il-Grupp PPE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Doru-Claudian Frunzulică, Nicola Danti f'isem il-Grupp S&D, Jana Žitňanská f'isem il-Grupp ECR, Dita Charanzová f'isem il-Grupp ALDE, Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jiří Maštálka f'isem il-Grupp GUE/NGL, Marco Zullo f'isem il-Grupp EFDD, Mylène Troszczynski f'isem il-Grupp ENF, Dobromir Sośnierz Membru mhux affiljat, Andreas Schwab, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Eric Andrieu, Angel Dzhambazki, Filiz Hyusmenova, Bronis Ropė, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Christel Schaldemose, Inese Vaidere, Eva Maydell u Theodor Dumitru Stolojan.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Norbert Erdős, Maria Grapini, Notis Marias, Georgios Epitideios, Michaela Šojdrová, Doru-Claudian Frunzulică, Dubravka Šuica, Mihai Ţurcanu u Franc Bogovič.
Interventi ta': Vytenis Povilas Andriukaitis u Olga Sehnalová.
Charles Tannock, Maria Heubuch, Cécile Kashetu Kyenge, Lola Sánchez Caldentey, Joachim Zeller u Marietje Schaake ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, Brando Benifei f'isem il-Grupp S&D, u Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD.
PRESIDENZA: Bogusław LIBERADZKI Viċi President
Interventi ta': Jacques Colombier f'isem il-Grupp ENF, u Pavel Svoboda.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria, Juan Fernando López Aguilar, Seán Kelly u Doru-Claudian Frunzulică.
Intervent ta': Federica Mogherini (Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà).
Barbara Lochbihler, Sajjad Karim, Soraya Post, Ignazio Corrao, Miguel Urbán Crespo, Seán Kelly u Urmas Paet ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Neena Gill f'isem il-Grupp S&D, Younous Omarjee f'isem il-Grupp GUE/NGL, Wajid Khan, Pier Antonio Panzeri u Goffredo Maria Bettini.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria u Doru-Claudian Frunzulică.
Intervent ta': Federica Mogherini (Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà).
Mark Demesmaeker, Barbara Lochbihler, Josef Weidenholzer, Marie-Christine Vergiat, Tomáš Zdechovský u Petras Auštrevičius ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Csaba Sógor f'isem il-Grupp PPE, Julie Ward f'isem il-Grupp S&D, Ramon Tremosa i Balcells f'isem il-Grupp ALDE, u Angelo Ciocca f'isem il-Grupp ENF.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Krzysztof Hetman, Javier Nart, Fabio Massimo Castaldo, José Inácio Faria, Ilhan Kyuchyuk u Ignazio Corrao.
Intervent ta': Federica Mogherini (Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà).
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma beda d-diskors ta' Zoran Zaev, Prim Ministru tal-Eks-Repubblika Jugoslava tal-Maċedonja: 11.39)
PRESIDENZA: Antonio TAJANI President
7. Tkomplija tas-seduta
Ħin li fih tkompliet is-seduta: 11.49.
8. Diskors ta' Zoran Zaev, Prim Ministru tal-Eks-Repubblika Jugoslava tal-Maċedonja
Zoran Zaev, Prim Ministru tal-Eks-Repubblika Jugoslava tal-Maċedonja għamel diskors.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 12.10.)
PRESIDENZA: Mairead McGUINNESS Viċi President
9. Tkomplija tas-seduta
Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.14.
10. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ.) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq is-sit Europarl.
10.1. L-Uganda, l-arrest ta' deputati tal-oppożizzjoni (votazzjoni)
— Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Željana Zovko, Romana Tomc, Ramona Nicole Mănescu, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Anna Záborská, Milan Zver, László Tőkés u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;
— Elena Valenciano, Soraya Post u Norbert Neuser, f'isem il-Grupp S&D;
— Karol Karski, Charles Tannock, Monica Macovei, Branislav Škripek, Ruža Tomašić u Pirkko Ruohonen-Lerner, f'isem il-Grupp ECR;
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nadja Hirsch, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
— Lola Sánchez Caldentey, Merja Kyllönen, Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Barbara Spinelli u Miguel Urbán Crespo, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Pascal Durand, Maria Heubuch u Bodil Valero, f'isem il-Grupp Verts/ALE
— Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini u Fabio Massimo Castaldo, f'isem il-Grupp EFDD.
— Cristian Dan Preda, Ramona Nicole Mănescu, Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Romana Tomc, Željana Zovko, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Ivo Belet, Andrey Kovatchev, Anna Záborská, László Tőkés, Milan Zver, Tokia Saïfi u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;
— Elena Valenciano, Soraya Post u Neena Gill, f'isem il-Grupp S&D;
— Ryszard Czarnecki, Charles Tannock, Amjad Bashir, Karol Karski, Ruža Tomašić, Monica Macovei, Branislav Škripek, Sajjad Karim, Raffaele Fitto, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jan Zahradil u Jana Žitňanská, f'isem il-Grupp ECR;
— Urmas Paet, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
— Younous Omarjee, Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Barbara Spinelli u Miguel Urbán Crespo, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Judith Sargentini, Ernest Urtasun u Pascal Durand, f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD.
— Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Romana Tomc, Željana Zovko, Ramona Nicole Mănescu, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Anna Záborská, László Tőkés, Milan Zver u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;
— Elena Valenciano, Soraya Post u David Martin, f'isem il-Grupp S&D;
— Karol Karski, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Jan Zahradil, Monica Macovei, Branislav Škripek, Raffaele Fitto, Pirkko Ruohonen-Lerner u Charles Tannock, f'isem il-Grupp ECR;
— Ramon Tremosa i Balcells, Petras Auštrevičius, Javier Nart, Ilhan Kyuchyuk, Izaskun Bilbao Barandica, Valentinas Mazuronis, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Patricia Lalonde, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
— Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun u Pascal Durand, f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo, f'isem il-Grupp EFDD.
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0373/2018 iddekadiet.)
10.4. Ftehim dwar il-Kooperazzjoni bejn il-Eurojust u l-Albanija* (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura)(votazzjoni)
Rapport dwar l-abbozz ta' deċiżjoni ta' implimentazzjoni tal-Kunsill li tapprova l-konklużjoni mill-Eurojust tal-Ftehim dwar il-Kooperazzjoni bejn il-Eurojust u l-Albanija [08688/2018 - C8-0251/2018 - 2018/0807(CNS)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Laura Ferrara (A8-0275/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)
ABBOZZ TA' DEĊIŻJONI TA' IMPLIMENTAZZJONI TAL-KUNSILL
10.5. Il-protezzjoni ta' individwi fir-rigward tal-ipproċessar ta' data personali mill-istituzzjonijiet, mill-korpi, mill-uffiċċji u mill-aġenziji tal-Unjoni u dwar il-moviment liberu tat-tali data ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-protezzjoni ta' individwi fir-rigward tal-ipproċessar ta' data personali mill-istituzzjonijiet, mill-korpi, mill-uffiċċji u mill-aġenziji tal-Unjoni u dwar il-moviment liberu tat-tali data, u li jħassar ir-Regolament (KE) Nru 45/2001 u d-Deċiżjoni Nru 1247/2002/KE [COM(2017)0008 - C8-0008/2017 - 2017/0002(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Cornelia Ernst (A8-0313/2017)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
FTEHIM PROVVIŻORJU u DIKJARAZZJONIJIET TAL-KUMMISSJONI
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-istabbiliment ta' portal diġitali uniku li jipprovdi informazzjoni, proċeduri, u servizzi ta' assistenza u ta' soluzzjoni tal-problemi u li jemenda r-Regolament (UE) Nru 1024/2012 [COM(2017)0256 - C8-0141/2017 - 2017/0086(COD)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Marlene Mizzi (A8-0054/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)
10.7. Deċiżjoni għal dħul f'negozjati interistituzzjonali: Elenkar tal-pajjiżi terzi li ċ-ċittadini tagħhom għandu jkollhom viża fil-pussess tagħhom meta jaqsmu l-fruntieri esterni u dawk iċ-ċittadini li huma eżentati minn dik il-ħtieġa (Kosovo) ***I
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 539/2001 li jelenka l-pajjiżi terzi li ċ-ċittadini tagħhom għandu jkollhom viża fil-pussess tagħhom meta jaqsmu l-fruntieri esterni u dawk li ċ-ċittadini tagħhom huma eżentati minn dik il-ħtieġa (il-Kosovo) [COM(2016)0277 - C8-0177/2016 - 2016/0139(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Tanja Fajon (A8-0261/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)
DEĊIŻJONI GĦAL DĦUL F'NEGOZJATI INTERISTITUZZJONALI
— Maria Spyraki, Lambert van Nistelrooij, Elisabetta Gardini, Manolis Kefalogiannis, Georgios Kyrtsos, Elissavet Vozemberg-Vrionidi u Theodoros Zagorakis, f'isem il-Grupp PPE;
— Nikos Androulakis, Eva Kaili, Miltiadis Kyrkos, Giorgos Grammatikakis, Demetris Papadakis, Constanze Krehl u Miriam Dalli, f'isem il-Grupp S&D;
— Ruža Tomašić u Notis Marias, f'isem il-Grupp ECR;
— Matthijs van Miltenburg, f'isem il-Grupp ALDE;
— Sofia Sakorafa, Nikolaos Chountis, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostadinka Kuneva, Patrick Le Hyaric, Merja Kyllönen, Marisa Matias, Maria Lidia Senra Rodríguez, Luke Ming Flanagan, Martina Michels u Gabriele Zimmer, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Piernicola Pedicini u Rosa D’Amato, f'isem il-Grupp EFDD.
— Elena Valenciano, Soraya Post, Arne Lietz, Knut Fleckenstein, Pier Antonio Panzeri, Eugen Freund u Linda McAvan, f'isem il-Grupp S&D;
— Ivo Vajgl, f'isem il-Grupp ALDE;
— Martina Anderson, Martina Michels, Merja Kyllönen, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Sofia Sakorafa, Neoklis Sylikiotis u Takis Hadjigeorgiou, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Tamás Meszerics u Margrete Auken, f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rosa D’Amato u Laura Agea.
10.10. Strateġija Ewropea għall-Plastik f'ekonomija ċirkolari (votazzjoni)
Rapport dwar strateġija Ewropea għall-plastik f'ekonomija ċirkolari [2018/2035(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Mark Demesmaeker (A8-0262/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 10)
10.12. Pjan ta' Azzjoni Ewropew "Saħħa Waħda" kontra r-Reżistenza għall-Antimikrobiċi (votazzjoni)
Rapport Pjan ta' Azzjoni Ewropew "Saħħa Waħda" kontra r-Reżistenza għall-Antimikrobiċi (AMR) [2017/2254(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Karin Kadenbach (A8-0257/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 12)
10.13. Ewropa f'Moviment: aġenda għall-futur tal-mobilità fl-UE (votazzjoni)
Rapport dwar Ewropa f'Moviment: aġenda għall-futur tal-mobilità fl-UE [2017/2257(INI)] - Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: István Ujhelyi (A8-0241/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 13)
10.14. Implimentazzjoni tar-Regolament dwar Prodotti għall-Protezzjoni tal-Pjanti (votazzjoni)
Rapport dwar l-implimentazzjoni tar-Regolament dwar il-Prodotti għall-Protezzjoni tal-Pjanti (KE) Nru 1107/2009 [2017/2128(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Pavel Poc (A8-0268/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 14)
Rapport dwar il-kwalità dupliċi tal-prodotti fis-suq uniku [2018/2008(INI)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Olga Sehnalová (A8-0267/2018)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 15)
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fil-paġni tal-Membri fis-sit tal-Parlament.
Rapport Pavel Poc - A8-0268/2018 Michaela Šojdrová u Bolesław G. Piecha
Rapport Olga Sehnalová - A8-0267/2018 Norbert Erdős, Michaela Šojdrová u Monika Smolková.
12. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq is-sit Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".
Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 12.52.)
PRESIDENZA: Rainer WIELAND Viċi President
13. Tkomplija tas-seduta
Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00.
14. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
15. Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet
Fuq talba tal-Grupp PPE, il-Parlament irratifika l-ħatriet li ġejjin:
Ir-rikonoxximent ta' Jum l-Ewropea bħala festa pubblika bil-għan tal-promozzjoni tal-valuri tal-UE
Interpellanza maġġuri għal tweġiba bil-miktub b'dibattitu (G-000006/2018) ta' Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, lill-Kummissjoni: Ir-rikonoxximent ta' Jum l-Ewropa bħala festa pubblika bil-għan tal-promozzjoni tal-valuri tal-UE (B8-0038/2018)
Ivan Jakovčić daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.
Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.
Interventi ta': Seán Kelly f'isem il-Grupp PPE, Andrejs Mamikins f'isem il-Grupp S&D, Urszula Krupa f'isem il-Grupp ECR, André Elissen f'isem il-Grupp ENF, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Ivan Jakovčić (il-President iċċara xi punti wara l-intervent ta' André Elissen), André Elissen biex jiċċara l-intervent tiegħu u Seán Kelly għal punt ta' ordni (il-President iċċara xi punti).
Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis.
Id-dibattitu ngħalaq.
17. Dokumenti mressqa
Tressqu d-dokumenti segwenti:
1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni
- Abbozz ta' baġit emendatorju Nru 4 għall-baġit ġenerali tal-2018 li jakkumpanja l-proposta biex jiġi mobilizzat il-Fond ta' Solidarjetà tal-Unjoni Ewropea biex tingħata assistenza lill-Bulgarija, il-Greċja, il-Litwanja u l-Polonja (11738/2018 - C8-0395/2018 - 2018/2082(BUD))
irriferut
responsabbli:
BUDG
opinjoni:
REGI
- Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE) Nru. 1303/2013 fir-rigward tal-aġġustament tal-prefinanzjament annwali għas-snin mill-2021 sal-2023 (COM(2018)0614 - C8-0396/2018 - 2018/0322(COD)) F'konformità mal-Artikoli 137(1) u 138(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew u lill-Kumitat tar-Reġjuni dwar din il-proposta.
irriferut
responsabbli:
REGI
opinjoni:
BUDG, EMPL, PECH
- Proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-mobilizzazzjoni tal-Fond Ewropew ta' Aġġustament għall-Globalizzazzjoni wara applikazzjoni mill-Portugall - EGF/2018/002 PT/Norte - Centro - Lisboa għall-ilbies (COM(2018)0621 - C8-0399/2018 - 2018/2223(BUD))
irriferut
responsabbli:
BUDG
opinjoni:
EMPL, REGI
- Proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li twaqqaf il-bidliet staġonali fil-ħin u tħassar id-Direttiva 2000/84/KE (COM(2018)0639 - C8-0408/2018 - 2018/0332(COD)) F'konformità mal-Artikolu 137(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew dwar din il-proposta.
irriferut
responsabbli:
TRAN
opinjoni:
ENVI, ITRE, IMCO, AGRI, JURI
2) mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riċerka dwar il-marda ta' Alzheimer (B8-0307/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
- Nicola Caputo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar iż-żoni hotspot fl-Afrika ta' Fuq (B8-0312/2018)
irriferut
responsabbli:
LIBE
- Ivan Jakovčić u Jozo Radoš. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra t-tniġġis tal-arja fil-bliet (B8-0340/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
- Nicola Caputo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-introduzzjoni ta' simbolu ta' indiċi glikimiku baxx (LGI) fuq il-prodotti tal-ikel fl-Ewropa (B8-0342/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tikketta "magħmul fl-Ewropa" (B8-0343/2018)
irriferut
responsabbli:
IMCO
opinjoni:
EMPL
- Ivan Jakovčić u Jozo Radoš. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-rwol tal-produzzjoni tal-ikel lokali fit-tnaqqis tal-emissjonijiet ta' CO2 (B8-0344/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-protezzjoni tas-settur tal-produzzjoni taż-żebbuġ fil-provinċja ta' Treviso (B8-0345/2018)
irriferut
responsabbli:
AGRI
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar użu aħjar għas-saħħa tal-ismartphones (B8-0346/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-klassifikazzjoni tal-awwista Amerikana fost l-ispeċijiet invażivi (B8-0347/2018)
irriferut
responsabbli:
ENVI
opinjoni:
INTA
- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-appoġġ għar-riintegrazzjoni tal-persuni li ilhom qiegħda fis-suq tax-xogħol (B8-0348/2018)
irriferut
responsabbli:
EMPL
- Maria Spyraki. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tiswija tal-ħsara kkawżata mill-għargħar u min-nirien fil-Greċja (B8-0349/2018)
irriferut
responsabbli:
REGI
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-privatezza fl-era tal-internet tal-oġġetti (B8-0350/2018)
irriferut
responsabbli:
LIBE
opinjoni:
ITRE
18. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 52 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' Settembru 2018)
Kumitat ITRE
- L-Impriża Konġunta Ewropea għall-ITER u l-Iżvilupp tal-Enerġija mill-Fużjoni (2018/2222(INI))
Kumitati assoċjati (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 5 ta' Lulju 2018)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data6 ta' Settembru 2018)
Kumitat IMCO
- Il-promozzjoni tal-korrettezza u tat-trasparenza għall-utenti kummerċjali tas-servizzi tal-intermedjazzjoni online (COM(2018)0238 - C8-0165/2018 - 2018/0112(COD)) (opinjoni: ITRE, TRAN, JURI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Kumitat ITRE
- L-użu mill-ġdid tal-informazzjoni tas-settur pubbliku (riformulazzjoni) (COM(2018)0234 - C8-0169/2018 - 2018/0111(COD)) (opinjoni: IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura) CULT, JURI (Artikolu 104 tar-Regoli ta' Proċedura), LIBE)
Kumitat JURI
- Il-protezzjoni ta' persuni li jirrappurtaw dwar ksur tad-dritt tal-Unjoni (COM(2018)0218 - C8-0159/2018 - 2018/0106(COD)) (opinjoni: INTA, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, AGRI, CULT, LIBE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura) AFCO, PETI)
Modifiki tal-konsultazzjonijiet mal-Kumitati (Artikolu 53 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitati JURI, INTA
- L-istat tad-dibattitu dwar il-Futur tal-Ewropa (2018/2094(INI)) irriferut lill-kumitat responsabbli: AFCO opinjoni: INTA, CONT, ECON (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), AGRI, JURI
Kumitat FEMM
- Wara r-Rebbiegħa Għarbija: It-triq 'il quddiem għar-reġjun tal-MENA (2018/2160(INI)) irriferut lill-kumitat responsabbli: AFET opinjoni: FEMM
Kumitat DEVE
- Prattiki kummerċjali inġusti fir-relazzjonijiet minn negozju għal negozju fil-katina tal-provvista tal-ikel (COM(2018)0173 - C8-0139/2018 - 2018/0082(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli: AGRI opinjoni: DEVE, ENVI, IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-valutazzjoni tat-teknoloġija tas-saħħa u li jemenda d-Direttiva 2011/24/UE (COM(2018)0051 - C8-0024/2018 - 2018/0018(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli: ENVI opinjoni: ECON, EMPL, ITRE, IMCO, JURI, FEMM, JURI (Artikolu 39 tar-Regoli ta' Proċedura)
Rapporti dwar mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mhux leġiżlattivi għal proċedura ta' approvazzjoni (Artikolu 99(2) tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għan-notifika tal-Konferenza tal-Presidenti tal-Kumitati tad-data 3 ta' Lulju 2018)
Kumitat INTA
- Ftehim fil-forma ta' Skambju ta' Ittri bejn l-Unjoni Ewropea u r-Renju tal-Marokk dwar l-emenda tal-Protokolli Nru 1 u Nru 4 tal-Ftehim Ewro-Mediterranju li jistabbilixxi Assoċjazzjoni bejn il-Komunitajiet Ewropej u l-Istati Membri tagħhom, min-naħa l-waħda, u r-Renju tal-Marokk, min-naħa l-oħra (2018/0256M(NLE) - 2018/0256(NLE)) (opinjoni: AFET, AGRI, PECH)
- Deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles bejn l-Unjoni Ewropea u r-Repubblika ta' Singapore (2018/0093M(NLE) - 2018/0093(NLE))
- Ftehim dwar il-Protezzjoni tal-Investiment bejn l-UE u l-Istati Membri tagħha, min-naħa l-waħda, u r-Repubblika ta' Singapore, min-naħa l-oħra (2018/0095M(NLE) - 2018/0095(NLE))
- Deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni tal-Ftehim ta' Sħubija Ekonomika bejn l-Unjoni Ewropea u l-Ġappun (2018/0091M(NLE) - 2018/0091(NLE)) (opinjoni: ENVI, TRAN)
Bidla ta' titoli
Kumitat BUDG
- Titolu ġdid tar-rapport interim 2018/0166R (APP) : "Rapport interim dwar il-Qafas Finanzjarju Pluriennali 2021-2027 - Il-pożizzjoni tal-Parlament bil-ħsieb ta' qbil"
Emenda tar-Regoli ta' Proċedura (Artikolu 227 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitat AFCO
- Emendi tar-Regoli ta' Proċedura li jaffettwaw il-Kapitoli 1 u 4 tat-Titolu I; il-Kapitolu 3 tat-Titolu V; il-Kapitoli 4 u 5 tat-Titolu VII, il-Kapitolu 1 tat-Titolu VIII; it-Titolu XII; it-Titolu XIV u l-Anness II (2018/2170(REG))
19. Petizzjonijiet
Il-petizzjonijiet li ġejjin, li ddaħħlu fir-reġistru fid-dati indikati hawn taħt, bi qbil mal-Artikolu 215(9) u (10) tar-Regoli ta' Proċedura, tressqu quddiem il-kumitat responsabbli:
Il-President ħabbar li fid-data 6 ta' Settembru 2018, skont id-dispożizzjonijiet tal-Artikolu 215(15) tar-Regoli ta' Proċedura, irrefera lill-kumitat responsabbli l-petizzjonijiet mibgħuta minn persuni fiżiċi jew ġuridiċi li la jkunu ċittadini tal-Unjoni Ewropea u lanqas ikunu residenti fi Stat Membru, u lanqas ma jkollhom l-uffiċċju reġistrat fi Stat Membru.
20. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
F'konformità mal-Artikolu 192(3) tar-Regoli ta' Proċedura, il-minuti ta' din is-seduta se jitressqu għall-approvazzjoni tal-Parlament fil-bidu tas-seduta li jmiss.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.
21. Kalendarju tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru mid-data 1 ta' Ottubru 2018 sad-data 4 ta' Ottubru 2018.
22. Għeluq tas-seduta
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 15.37.
23. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.