Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2017/0293(COD)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A8-0287/2018

Testi mressqa :

A8-0287/2018

Dibattiti :

PV 02/10/2018 - 15
CRE 02/10/2018 - 15
PV 26/03/2019 - 18
CRE 26/03/2019 - 18

Votazzjonijiet :

PV 03/10/2018 - 9.5
CRE 03/10/2018 - 9.5
Spjegazzjoni tal-votazzjoni
PV 27/03/2019 - 18.5

Testi adottati :

P8_TA(2018)0370
P8_TA(2019)0304

Minuti
It-Tlieta, 2 ta' Ottubru 2018 - Strasburgu

15. Standards ta' rendiment fir-rigward tal-emissjonijiet tal-karozzi ġodda tal-passiġġieri u tal-vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I (dibattitu)
CRE

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi standards ta' rendiment fir-rigward tal-emissjonijiet tal-karozzi ġodda tal-passiġġieri u tal-vetturi kummerċjali ħfief ġodda bħala parti mill-approċċ integrat tal-Unjoni biex jitnaqqsu l-emissjonijiet tas-CO2 minn vetturi ħfief u li jemenda r-Regolament (KE) Nru 715/2007 (riformulazzjoni) [COM(2017)0676 - C8-0395/2017 - 2017/0293(COD)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Miriam Dalli (A8-0287/2018)

Miriam Dalli ippreżentat ir-rapport.

Intervent ta': Miguel Arias Cañete (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Karima Delli (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Jens Gieseke f'isem il-Grupp PPE, Kathleen Van Brempt f'isem il-Grupp S&D, Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR, Nils Torvalds f'isem il-Grupp ALDE, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Peter Liese, Merja Kyllönen f'isem il-Grupp GUE/NGL, Eleonora Evi f'isem il-Grupp EFDD, Danilo Oscar Lancini f'isem il-Grupp ENF, Lampros Fountoulis Membru mhux affiljat, Peter Liese, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Rebecca Harms, Răzvan Popa, Evžen Tošenovský, Gerben-Jan Gerbrandy, Bas Eickhout, Stefan Eck, Julia Reid, Georg Mayer, Massimiliano Salini, Jo Leinen, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bill Etheridge, Peter van Dalen, Jozo Radoš, Jakop Dalunde, Neoklis Sylikiotis, Ivo Belet, Jytte Guteland, Dita Charanzová, Pilar Ayuso, Seb Dance, Gesine Meissner, Andrzej Grzyb, Christel Schaldemose, Annie Schreijer-Pierik, Damiano Zoffoli u Markus Pieper.

PRESIDENZA: Pavel TELIČKA
Viċi President

Interventi ta': Massimo Paolucci, György Hölvényi, Carlos Zorrinho, José Blanco López, Francesc Gambús, Sirpa Pietikäinen, Christophe Hansen, Claudia Schmidt u Henna Virkkunen.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria, Seán Kelly, Werner Kuhn, Nicola Caputo, Notis Marias, Igor Šoltes, Davor Škrlec, João Ferreira u Georgios Epitideios.

Interventi ta': Miguel Arias Cañete u Miriam Dalli.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.5 tal-Minuti ta' 3.10.2018.

Aġġornata l-aħħar: 23 ta' Jannar 2019Avviż legali - Politika tal-privatezza