Indeks 
Zapisnik
PDF 278kWORD 79k
Srijeda, 3. listopada 2018. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Vladavina prava u Rumunjskoj (rasprava)
 4.Rasprava s premijerom Estonije Jürijem Ratasom o budućnosti Europe (rasprava)
 5.Nastavak dnevne sjednice
 6.Sastav Parlamenta
 7.Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (odobrenje)
 8.Ispravak (članak 231. Poslovnika)
 9.Glasovanje
  9.1.Usklađivanje i pojednostavnjenje određenih pravila u sustavu PDV-a * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.2.PDV: razdoblje primjene mehanizma prijenosa porezne obveze i mehanizma brze reakcije * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.3.Administrativna suradnja u području trošarina u vezi sa sadržajem elektroničkog upisnika * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.4.Procjena zdravstvenih tehnologija ***I (glasovanje)
  9.5.Standardne vrijednosti emisija za nove osobne automobile i za nova laka gospodarska vozila ***I (glasovanje)
  9.6.Stope poreza na dodanu vrijednost * (glasovanje)
  9.7.Međunarodni standardi financijskog izvještavanja: MSFI 17 Ugovori o osiguranju (glasovanje)
  9.8.Tehnologija decentraliziranog vođenja evidencije transakcija i lanci blokova: izgradnja povjerenja poslovanjem bez posrednika (glasovanje)
  9.9.Program EU-a za ruralna, planinska i udaljena područja (glasovanje)
 10.Obrazloženja glasovanja
 11.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 12.Nastavak dnevne sjednice
 13.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 14.Minimalni dohodak za pravičnu Europu: pravo građana (tematska rasprava)
 15.Agencija Europske unije za suradnju u kaznenom pravosuđu (Eurojust) ***I (rasprava)
 16.Uzajamno priznavanje naloga za zamrzavanje i oduzimanje ***I (rasprava)
 17.Slobodan protok neosobnih podataka u Europskoj uniji ***I (rasprava)
 18.Rizik od pranja novca u bankarskom sektoru EU-a (rasprava)
 19.Sastav odbora i izaslanstava
 20.Humanitarna kriza na Sredozemlju: pružanje potpore lokalnim i regionalnim vlastima (rasprava)
 21.Borba protiv carinskih prijevara i zaštita vlastitih sredstava EU-a (rasprava)
 22.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 23.Podnošenje dokumenata
 24.Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke
 25.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 26.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:05 h.

Govorila je Cécile Kashetu Kyenge.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Pogoršanje medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno slučaj Povelje 97 (2018/2861(RSP))

—   Karol Karski, Charles Tannock, Raffaele Fitto, Anna Elżbieta Fotyga, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Pirkko Ruohonen Lerner, Ruža Tomašić, Bolesław G. Piecha, Monica Macovei i Urszula Krupa, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0451/2018);

—   Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0452/2018);

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Helga Trüpel i Michel Reimon, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0453/2018);

—    Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Clare Moody, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0454/2018);

—   Miguel Urbán Crespo, Marie Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Merja Kyllönen, Malin Björk, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez i Lola Sánchez Caldentey, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0455/2018);

—   Cristian Dan Preda, Jaromír Štětina, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, Thomas Mann, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Lefteris Christoforou, Csaba Sógor, Željana Zovko, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Joachim Zeller, Michaela Šojdrová, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Dubravka Šuica, Sandra Kalniete, Deirdre Clune, Seán Kelly, Ramona Nicole Mănescu, Ivana Maletić, Francisco José Millán Mon, Romana Tomc, Ramón Luis Valcárcel Siso i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o pogoršanju medijskih sloboda u Bjelarusu, posebno o slučaju Povelje 97 (B8-0457/2018).

II.   Ujedinjeni Arapski Emirati, posebno položaj borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (2018/2862(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ana Miranda, Igor Šoltes i Michel Reimon, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0456/2018);

—   Karol Karski, Charles Tannock, Notis Marias, Raffaele Fitto, Bolesław G. Piecha, Ruža Tomašić, Pirkko Ruohonen Lerner, Branislav Škripek, Monica Macovei, Urszula Krupa i Valdemar Tomaševski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0458/2018);

—    Elena Valenciano, Victor Boştinaru i Soraya Post u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0459/2018);

—    Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0462/2018);

—    Marie Christine Vergiat, Miguel Urbán Crespo, Patrick Le Hyaric, Marie Pierre Vieu, Merja Kyllönen, Paloma López Bermejo, Malin Björk, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Javier Couso Permuy, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Younous Omarjee, Kostadinka Kuneva i Marina Albiol Guzmán, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0467/2018);

—    Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, David McAllister, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, Sandra Kalniete, Jaromír Štětina, Thomas Mann, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Lefteris Christoforou, Csaba Sógor, Željana Zovko, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Joachim Zeller, Michaela Šojdrová, Francis Zammit Dimech, Dubravka Šuica, Deirdre Clune, Seán Kelly, Ivana Maletić, Romana Tomc, Inese Vaidere i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Ujedinjenim Arapskim Emiratima, posebno o položaju borca za ljudska prava Ahmeda Mansura (B8-0469/2018).

III.   Masovna arbitrarna pritvaranja Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (2018/2863(RSP))

—   Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Molly Scott Cato, Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Heidi Hautala, Michel Reimon et Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0460/2018);

—   Charles Tannock, Bas Belder, Raffaele Fitto, Bolesław G. Piecha, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Pirkko Ruohonen Lerner, Branislav Škripek, Monica Macovei et Urszula Krupa, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0461/2018);

—   Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0463/2018);

—   Elena Valenciano, Soraya Post i Jo Leinen, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0464/2018);

—   Ilhan Kyuchyuk, Izaskun Bilbao Barandica, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nadja Hirsch, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen et Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0465/2018);

—   Helmut Scholz, Merja Kyllönen i Stefan Eck, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0466/2018);

—   Cristian Dan Preda, László Tőkés, Jaromír Štětina, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Thomas Mann, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Lefteris Christoforou, Csaba Sógor, Željana Zovko, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Joachim Zeller, Michaela Šojdrová, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Dubravka Šuica, Sandra Kalniete, Deirdre Clune, Seán Kelly, Ramona Nicole Mănescu, Ivana Maletić, Romana Tomc, Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o masovnim arbitrarnim pritvaranjima Ujgura i Kazaha u Autonomnoj ujgurskoj regiji Xinjian (B8-0468/2018).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Vladavina prava u Rumunjskoj (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Vladavina prava u Rumunjskoj (2018/2844(RSP))

Juliane Bogner-Strauss (predsjedateljica Vijeća) i Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije) dali su izjave.

Govorio je Viorica Dăncilă (rumunjski premijer).

Govorili su: Esteban González Pons, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, i Ska Keller, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

Govorili su: Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Nicolas Bay, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Steven Woolfe, nezavisni zastupnik, Dan Nica, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Gunnar Hökmark, Laurenţiu Rebega, James Carver, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice potonjem (predsjednik je primijetio da nije riječ o pitanju za plavu karticu), Sophia in 't Veld, Harald Vilimsky i Marek Jurek o tijeku rasprave (predsjednik je dao pojašnjenja).

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Roberta Metsola, Juan Fernando López Aguilar, Ruža Tomašić, Norica Nicolai, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Reinhard Bütikofer, John Stuart Agnew, Răzvan Popa, Emilian Pavel, Maria Grapini (posljednjih troje o tijeku rasprave) (predsjednik je svakome pojedinačno dao pojašnjenja), Eleftherios Synadinos, Marek Jurek o tijeku rasprave, Siegfried Mureşan i Ioan Mircea Paşcu.

Govorili su: Viorica Dăncilă, Frans Timmermans i Juliane Bogner-Strauss.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose u skladu s člankom 123. stavkom 2. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: sljedeća sjednica.

PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik


4. Rasprava s premijerom Estonije Jürijem Ratasom o budućnosti Europe (rasprava)

Rasprava s premijerom Estonije Jürijem Ratasom o budućnosti Europe (2018/2731(RSP))

Predsjednik je dao kratku izjavu kao uvod u raspravu. Također je zaželio dobrodošlicu Helen McEntee, ministrici europskih poslova Irske.

Govorio je Jüri Ratas (premijer Estonije).

Govorio je Andrus Ansip (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Udo Bullmann, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Peter Lundgren, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Neoklis Sylikiotis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marcel de Graaff, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Kazimierz Michał Ujazdowski, nezavisni zastupnik.

Govorio je Jüri Ratas.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Tunne Kelam, Ramón Jáuregui Atondo, Urmas Paet, Reinhard Bütikofer, Dimitrios Papadimoulis, Jiří Payne, Georgios Epitideios, Eva Maydell, Zigmantas Balčytis, Seán Kelly, Evelyn Regner, Indrek Tarand, Nikolaos Chountis, Patrick O'Flynn, Lara Comi, Maria Lidia Senra Rodríguez, Costas Mavrides, Gunnar Hökmark, Juan Fernando López Aguilar, Alojz Peterle, Nicola Caputo i Arne Lietz.

Govorio je Jüri Ratas.

Rasprava je zaključena.

(Dnevna sjednica nakratko je prekinuta radi glasovanja).

PREDSJEDA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
potpredsjednik


5. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:33 h.


6. Sastav Parlamenta

Nadležna švedska tijela obavijestila su Europski parlament o izboru Andersa Sellströma umjesto Larsa Adaktussona na mjesto zastupnika u Parlamentu s učinkom od 3. listopada 2018.

Sukladno s člankom 3. stavkom 2. Poslovnika, dok se ne provjeri valjanost zastupničkog mandata ili donese odluka o mogućem sporu Anders Sellström sudjeluje na sjednicama Parlamenta i njegovih tijela sa svim pravima koja mu uz to pripadaju pod uvjetom da je prethodno izjavio da ne obnaša dužnost nespojivu s dužnošću zastupnika u Europskom parlamentu.

°
° ° °

Govorio je Angelo Ciocca.


7. Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (odobrenje)

Predsjednik je izjavio da od zastupnika ili klubova zastupnika koji dosežu barem srednji prag nije primio zahtjev o odluci o stupanju u međuinstitucijske pregovore najavljene u zapisniku od ponedjeljka 1. listopada 2018 (točka 9. zapisnika od 1.10.2018.).

Odbor ECON stoga je mogao započeti pregovore nakon isteka roka iz članka 69.c stavka 2. Poslovnika.

°
° ° °

Govorila je Giulia Moi.


8. Ispravak (članak 231. Poslovnika)

Ispravak P8_TA-PROV(2018)0310(COR01) bio je najavljen na jučerašnjoj plenarnoj sjednici (točka 2 zapisnika od 2.10.2018.).

Budući da klub zastupnika ili zastupnici koji dosežu barem niski prag ne zahtijevaju glasovanje o ispravku (članak 231 stavak 4 Poslovnika), ispravak se smatra prihvaćenim.


9. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


9.1. Usklađivanje i pojednostavnjenje određenih pravila u sustavu PDV-a * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o izmjeni Direktive 2006/112/EZ u pogledu usklađivanja i pojednostavnjenja određenih pravila sustava poreza na dodanu vrijednost i uvođenja konačnog sustava za oporezivanje trgovine među državama članicama [COM(2017)0569 - C8-0363/2017 - 2017/0251(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Jeppe Kofod (A8-0280/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0366)


9.2. PDV: razdoblje primjene mehanizma prijenosa porezne obveze i mehanizma brze reakcije * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o izmjeni Direktive 2006/112/EZ o zajedničkom sustavu poreza na dodanu vrijednost u pogledu razdoblja primjene neobveznog mehanizma prijenosa porezne obveze u odnosu na isporuke određene robe i usluga podložnih prijevari te primjene mehanizma brze reakcije na prijevaru u vezi s PDV-om [COM(2018)0298 - C8-0265/2018 - 2018/0150(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestiteljica: Sirpa Pietikäinen (A8-0283/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG KOMISIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0367)


9.3. Administrativna suradnja u području trošarina u vezi sa sadržajem elektroničkog upisnika * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 389/2012 o administrativnoj suradnji u području trošarina u pogledu sadržaja elektroničkog upisnika [COM(2018)0349 - C8-0371/2018 - 2018/0181(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestiteljica: Ivana Maletić (A8-0285/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG KOMISIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0368)


9.4. Procjena zdravstvenih tehnologija ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o procjeni zdravstvenih tehnologija i izmjeni Direktive 2011/24/EU [COM(2018)0051 - C8-0024/2018 - 2018/0018(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Soledad Cabezón Ruiz (A8-0289/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0369)

Govorila je Soledad Cabezón Ruiz (izvjestiteljica), nakon glasovanja, te zatražila da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


9.5. Standardne vrijednosti emisija za nove osobne automobile i za nova laka gospodarska vozila ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o utvrđivanju standardnih vrijednosti emisija za nove osobne automobile i za nova laka gospodarska vozila kao dio integriranog pristupa Unije s ciljem smanjivanja emisija CO2 iz lakih vozila te o izmjeni Uredbe (EZ) br. 715/2007 (preinaka) [COM(2017)0676 - C8-0395/2017 - 2017/0293(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Miriam Dalli (A8-0287/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0370)

Govorila je Miriam Dalli (izvjestiteljica), nakon glasovanja, te zatražila da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


9.6. Stope poreza na dodanu vrijednost * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o izmjeni Direktive 2006/112/EZ u pogledu stopa poreza na dodanu vrijednost [COM(2018)0020 - C8-0023/2018 - 2018/0005(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Tibor Szanyi (A8-0279/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0371)


9.7. Međunarodni standardi financijskog izvještavanja: MSFI 17 Ugovori o osiguranju (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0442/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0372)


9.8. Tehnologija decentraliziranog vođenja evidencije transakcija i lanci blokova: izgradnja povjerenja poslovanjem bez posrednika (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0397/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0373)


9.9. Program EU-a za ruralna, planinska i udaljena područja (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0399/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0374)


10. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Jeppe Kofod - A8-0280/2018
Bogdan Andrzej Zdrojewski, Notis Marias, Stanislav Polčák, Zoltán Balczó i Seán Kelly

Izvješće: Soledad Cabezón Ruiz - A8-0289/2018
Petras Auštrevičius, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Notis Marias, Zoltán Balczó, Adam Szejnfeld i José Inácio Faria

Izvješće: Miriam Dalli - A8-0287/2018
Michaela Šojdrová, Petras Auštrevičius, Tania González Peñas, Morten Messerschmidt, Dobromir Sośnierz, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, José Inácio Faria i John Howarth

Izvješće: Tibor Szanyi - A8-0279/2018
Morten Messerschmidt, Bogdan Andrzej Zdrojewski i Notis Marias

Međunarodni standardi financijskog izvještavanja: MSFI 17 Ugovori o osiguranju - B8-0442/2018
Morten Messerschmidt i Zoltán Balczó

Tehnologija decentraliziranog vođenja evidencije transakcija i lanci blokova: izgradnja povjerenja poslovanjem bez posrednika - B8-0397/2018
Jan Zahradil

Program EU-a za ruralna, planinska i udaljena područja - B8-0399/2018
Michaela Šojdrová, Momchil Nekov, Miguel Viegas, Dobromir Sośnierz, Stanislav Polčák, Jan Zahradil i Adam Szejnfeld.


11. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 13:46 h.)


PREDSJEDA: Heidi HAUTALA
potpredsjednica

12. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00 h.


13. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


14. Minimalni dohodak za pravičnu Europu: pravo građana (tematska rasprava)

Minimalni dohodak za pravičnu Europu: pravo građana (2017/2864(RSP))

Govorila je Laura Agea kako bi otvorila raspravu koju je predložio Klub zastupnika EFDD-a.

Govorili su: Juliane Bogner-Strauss (predsjedateljica Vijeća) i Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).

Govorili su: Sofia Ribeiro, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Mercedes Bresso, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Bernd Lucke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Enrique Calvet Chambon, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jean Lambert, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Tania González Peñas, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Sotirios Zarianopoulos, nezavisni zastupnik, Romana Tomc, Sergio Gutiérrez Prieto, Bernd Kölmel, Jasenko Selimovic, Florent Marcellesi, Patrick Le Hyaric, Michał Marusik, Lampros Fountoulis, Geoffroy Didier, Brando Benifei, Zbigniew Kuźmiuk, Izaskun Bilbao Barandica, Bronis Ropė, João Pimenta Lopes, Auke Zijlstra, Dobromir Sośnierz, Ádám Kósa, Evelyn Regner, Joachim Starbatty, Ivo Vajgl, Maria Lidia Senra Rodríguez, Steeve Briois, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Julie Ward, Richard Sulík, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Julie Ward, Michaela Šojdrová, Vilija Blinkevičiūtė, Angel Dzhambazki, Deirdre Clune, Michael Detjen, Ruža Tomašić i Danuta Jazłowiecka.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Sergio Gaetano Cofferati, Adam Szejnfeld, Bogusław Liberadzki, Miapetra Kumpula-Natri i Elena Gentile.

Govorili su: Marianne Thyssen i Juliane Bogner-Strauss.

Rasprava je zaključena.


15. Agencija Europske unije za suradnju u kaznenom pravosuđu (Eurojust) ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Agenciji Europske unije za suradnju u kaznenom pravosuđu (Eurojust) [COM(2013)0535 - C7-0240/2013 - 2013/0256(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Axel Voss (A8-0320/2017)

Axel Voss predstavio je izvješće.

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Ingeborg Gräßle (izvjestiteljica za mišljenje Odbora CONT), António Marinho e Pinto (izvjestitelj za mišljenje Odbora JURI), Agustín Díaz de Mera García Consuegra, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Sylvia-Yvonne Kaufmann, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Nathalie Griesbeck, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Eva Joly, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Diane James, nezavisna zastupnica, Tomáš Zdechovský, Juan Fernando López Aguilar, Cecilia Wikström, Caterina Chinnici, Iris Hoffmann i Maria Grapini.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski, Nicola Caputo, Georgios Epitideios i Lampros Fountoulis.

Govorili su: Věra Jourová i Axel Voss.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.5 zapisnika od 4.10.2018..


16. Uzajamno priznavanje naloga za zamrzavanje i oduzimanje ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uzajamnom priznavanju naloga za zamrzavanje i oduzimanje [COM(2016)0819 - C8-0002/2017 - 2016/0412(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Nathalie Griesbeck (A8-0001/2018)

Nathalie Griesbeck predstavila je izvješće.

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Pavel Svoboda (izvjestitelj za mišljenje Odbora JURI), Innocenzo Leontini, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Emilian Pavel, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Lieve Wierinck, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Eva Joly, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Georg Mayer, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, Jeroen Lenaers, Caterina Chinnici, Helga Stevens, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Juan Fernando López Aguilar, Emil Radev i Maria Grapini.

PREDSJEDA: Bogusław LIBERADZKI
potpredsjednik

Govorila je Elly Schlein.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski, Ruža Tomašić, Lampros Fountoulis, Pirkko Ruohonen-Lerner, Georgios Epitideios i Notis Marias.

Govorili su: Věra Jourová i Nathalie Griesbeck.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.6 zapisnika od 4.10.2018..


17. Slobodan protok neosobnih podataka u Europskoj uniji ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o okviru za slobodan protok neosobnih podataka u Europskoj uniji [COM(2017)0495 - C8-0312/2017 - 2017/0228(COD)] - Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača. Izvjestiteljica: Anna Maria Corazza Bildt (A8-0201/2018)

Anna Maria Corazza Bildt predstavila je izvješće.

Govorio je Andrus Ansip (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Zdzisław Krasnodębski (izvjestitelj za mišljenje Odbora ITRE), Andreas Schwab, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Christel Schaldemose, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Daniel Dalton, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marco Zullo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mylène Troszczynski, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Nicola Danti, Jasenko Selimovic, Jean-Luc Schaffhauser, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavila Anna Maria Corazza Bildt, Catherine Stihler, Adam Szejnfeld, Virginie Rozière, Antanas Guoga, Sergio Gaetano Cofferati i Eva Maydell.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: José Inácio Faria, Ruža Tomašić, Georgios Epitideios, Seán Kelly, Notis Marias i József Nagy.

Govorili su: Andrus Ansip i Anna Maria Corazza Bildt.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.7 zapisnika od 4.10.2018..


18. Rizik od pranja novca u bankarskom sektoru EU-a (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Rizik od pranja novca u bankarskom sektoru EU-a (2018/2860(RSP))

Juliane Bogner-Strauss (predsjedateljica Vijeća) i Věra Jourová (povjerenica Komisije) dale su izjave.

Govorili su: Luděk Niedermayer, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jeppe Kofod, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Pirkko Ruohonen-Lerner, u ime Kluba zastupnika ECR-a, i Petr Ježek, u ime Kluba zastupnika ALDE-a.

PREDSJEDA: Fabio Massimo CASTALDO
potpredsjednik

Govorili su: Sven Giegold, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Rina Ronja Kari, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, David Coburn, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mario Borghezio, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Brian Hayes, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Pervenche Berès, Notis Marias, Molly Scott Cato, koja je također odgovorila na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili David Coburn i Elmar Brok, Miguel Urbán Crespo, Barbara Kappel, Othmar Karas, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Sven Giegold, Evelyn Regner, Ernest Urtasun, Martin Schirdewan, Emil Radev, Ramón Jáuregui Atondo, Jordi Solé i Stanislav Polčák.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly i Juan Fernando López Aguilar.

Govorili su: Věra Jourová i Juliane Bogner-Strauss.

Rasprava je zaključena.


19. Sastav odbora i izaslanstava

Predsjednik je od Kluba zastupnika PPE-a primio sljedeće zahtjeve za imenovanje:

Odbor AFET: Anders Sellström

pododbor za ljudska prava: Anders Sellström

Izaslanstvo za odnose s Afganistanom: Anders Sellström

Ta će se imenovanja smatrati odobrenima ako do usvajanja aktualnog zapisnika ne bude zaprimljena nijedna primjedba.


20. Humanitarna kriza na Sredozemlju: pružanje potpore lokalnim i regionalnim vlastima (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Humanitarna kriza na Sredozemlju: pružanje potpore lokalnim i regionalnim vlastima (2018/2854(RSP))

Juliane Bogner-Strauss (predsjedateljica Vijeća) i Günther Oettinger (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Elissavet Vozemberg-Vrionidi, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Claude Moraes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Helga Stevens, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Mario Borghezio, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavile Eleonora Forenza i Ana Miranda, Konstantinos Papadakis, nezavisni zastupnik, i Teresa Jiménez-Becerril Barrio.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

Govorili su: Miguel Urbán Crespo, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Teresi Jiménez-Becerril Barrio koja je na pitanje odgovorila, Cécile Kashetu Kyenge, Ruža Tomašić, Izaskun Bilbao Barandica, Josep-Maria Terricabras, Barbara Spinelli, Udo Voigt, Innocenzo Leontini, Sylvie Guillaume, Notis Marias, Ernest Urtasun, Eleonora Forenza, Georgios Epitideios, Jeroen Lenaers, Péter Niedermüller, Eleni Theocharous, Miguel Urbán Crespo, Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Marisa Matias i Brando Benifei.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: José Inácio Faria, Ana Miranda, João Pimenta Lopes, Stanislav Polčák, Jordi Solé i Julie Ward.

Govorili su: Günther Oettinger i Juliane Bogner-Strauss.

Rasprava je zaključena.


21. Borba protiv carinskih prijevara i zaštita vlastitih sredstava EU-a (rasprava)

Izjava Komisije: Borba protiv carinskih prijevara i zaštita vlastitih sredstava EU-a (2018/2747(RSP))

Günther Oettinger (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Ingeborg Gräßle, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Molly Scott Cato, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Younous Omarjee, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jonathan Bullock, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Inés Ayala Sender, Petri Sarvamaa, Arndt Kohn, Martina Anderson, Stanislav Polčák, Caterina Chinnici i Jens Geier.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorio je Günther Oettinger.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Ingeborg Gräßle, u ime Odbora CONT, o borbi protiv carinskih prijevara i zaštiti vlastitih sredstava EU-a (2018/2747(RSP)) (B8-0400/2018)

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.10 zapisnika od 4.10.2018..


22. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Odluka Komisije o utvrđivanju mjerila za dodjelu znaka za okoliš EU-a za grafički papir i mjerila za dodjelu znaka za okoliš EU-a za upijajući papir i proizvode od upijajućeg papira (D057037/02 - 2018/2848(RPS) - : 7 prosinac 2018)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Direktiva Komisije o izmjeni Priloga Direktivi 2008/68/EZ Europskog parlamenta i Vijeća o kopnenom prijevozu opasnih tvari radi prilagodbe znanstvenom i tehničkom napretku (D058117/01 - 2018/2865(RPS) - : 26 listopad 2018)
upućeno nadležnom odboru: TRAN


23. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti Vijeća i Komisije:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava br. 1/2018 - ESVD (N8-0093/2018 - C8-0411/2018 - 2018/2228(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava br. 3/2018 – Europski ombudsman (N8-0094/2018 - C8-0414/2018 - 2018/2229(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 23/2018 - dio III. - Komisija (N8-0095/2018 - C8-0418/2018 - 2018/2231(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 24/2018 - dio III. - Komisija (N8-0096/2018 - C8-0419/2018 - 2018/2232(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 25/2018 - dio III. - Komisija (N8-0097/2018 - C8-0420/2018 - 2018/2233(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 26/2018 - dio III. - Komisija (N8-0098/2018 - C8-0421/2018 - 2018/2234(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 27/2018 - dio III. - Komisija (N8-0099/2018 - C8-0422/2018 - 2018/2235(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 3/2018 – Odbor regija (N8-0102/2018 - C8-0428/2018 - 2018/2238(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 22/2018. - dio III. - Komisija (N8-0103/2018 - C8-0429/2018 - 2018/2239(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


24. Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke

U skladu s člankom 31. stavkom 6. Financijske uredbe Vijeće Europske unije obavijestilo je Proračunsko tijelo da je odobrilo prijenos odobrenih sredstava DEC 19/2018 – dio III. - Komisija;

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava INF 1/2018 – Europska služba za vanjsko djelovanje;

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava N3/2018 – Europski ombudsman;

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava INF 2/2018 – Odbor regija;

U skladu s člankom 27. stavkom 3. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je odobriti prijenose odobrenih sredstava Europske komisije DEC 19/2018, DEC 20/2018 - dio III. – Komisija;

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava V/AB-10/C/18 – Europski revizorski sud.


25. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 628.017/OJJE).


26. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:42 h.

Klaus Welle

Evelyne Gebhardt

glavni tajnik

potpredsjednica


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Ademov, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Benifei, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Colombier, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Demesmaeker, De Monte, Deprez, Deß, Detjen, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Forenza, Fountoulis, Fox, Franz, Freund, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Gehrold, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Gloanec Maurin, Goddyn, Goerens, Gollnisch, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Gräzin, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hansen, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, James, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Karlsson, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Kósa, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Leontini, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, Łybacka, McAllister, McClarkin, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Mamikins, Mandl, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matera, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Metz, Meuthen, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Polčák, Popa, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Radtke, Rangel, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schmidt, Scholz, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Scottà, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Vaughan, Vautmans, Vehkaperä, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Waitz, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Złotowski, Zoană, Zoffoli, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Atkinson, Bendtsen, Bours, Crowley, Finch, Fotyga, Händel, Konečná, Maštálka, Monteiro de Aguiar, Ponga, Saudargas, Schöpflin, Seymour, Torres Martínez, Žitňanská

Posljednje ažuriranje: 23. siječnja 2019.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti