Märksõnaregister 
 Eelnev 
 Järgnev 
 Terviktekst 
Protokoll
Esmaspäev, 14. jaanuar 2019 - Strasbourg

3. Presidentuuri avaldused
Istungi stenogramm

President mälestas Gdański linnapead Pawel Adamowiczi, kes langes pühapäeva õhtul rünnaku ohvriks ja suri vaid mõni tund enne parlamendi istungi algust vigastustesse. President avaldas parlamendi nimel kaastunnet ohvri perekonnale ja Gdański linnale.

President tuletas ka meelde detsembris Strasbourgis aset leidnud terrorirünnakut. Ta mõistis hukka pingete ja vägivalla järsu tõusu Euroopas ning kutsus kõiki üles vastutustundlikult käituma ja lugupidavalt dialoogi pidama. President andis ühtlasi teada, et arutab käesoleval nädalal Strasbourgi linnapeaga, kuidas kõige sobivamalt detsembris toimunud terrorirünnaku ohvreid mälestada. Muu hulgas teeb ta esimeeste konverentsile ettepaneku nimetada parlamendi raadiostuudio kahe rünnakus hukkunud ajakirjaniku järgi.

Parlament pidas minutilise leinaseisaku.

Sõna võtsid Janusz Lewandowski, Maria João Rodrigues, Fabio Massimo Castaldo, Dimitrios Papadimoulis, Jarosław Wałęsa, Mara Bizzotto, Jadwiga Wiśniewska, Patrizia Toia, Marcel de Graaff, Cláudia Monteiro de Aguiar ja Claudia Tapardel.

Viimane päevakajastamine: 15. jaanuar 2020Õigusteave - Privaatsuspoliitika