Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. - Strasburg

3. Oświadczenia Przewodniczącego
Pełne sprawozdanie

Przewodniczący wygłosił oświadczenie, aby złożyć hołd Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska, który został zaatakowany w niedzielę wieczorem i kilka godzin temu zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Przewodniczący złożył w imieniu Parlamentu kondolencje rodzinie zmarłego, jak i miastu Gdańsk.

Przewodniczący przypomniał atak terrorystyczny, do którego doszło w grudniu w Strasburgu. Wyraził również ubolewanie z powodu nasilenia się napięć i przemocy w Europie oraz zaapelował do wszystkich o odpowiedzialną postawę i o prowadzenie pełnego szacunku dialogu. Przewodniczący poinformował, że będzie rozmawiał w tym tygodniu z merem Strasburga na temat tego, jak oddać hołd ofiarom grudniowego zamachu. Zaproponuje również Konferencji Przewodniczących, by studio radiowe Parlamentu nazwać imieniem dwóch dziennikarzy, którzy zginęli w zamachu.

W Parlamencie zarządzono minutę ciszy.

Głos zabrali Janusz Lewandowski, Maria João Rodrigues, Fabio Massimo Castaldo, Dimitrios Papadimoulis, Jarosław Wałęsa, Mara Bizzotto, Jadwiga Wiśniewska, Patrizia Toia, Marcel de Graaff, Cláudia Monteiro de Aguiar i Claudia Tapardel.

Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2020Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności