Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Zápis
Pondělí, 11. února 2019 - Štrasburk

3. Prohlášení předsednictví
CRE

Předseda učinil prohlášení, ve kterém oznámil, že nahrávací studio 1 v budově Parlamentu ve Štrasburku bylo přejmenováno a nese jména Antonia Megalizziho a Bartosze Piotra Orent-Niedzielského, dvou novinářů, kteří zemřeli při teroristickém útoku, který byl spáchán loňského prosince ve Štrasburku. Předseda rovněž pozdravil rodiny obou obětí, které byly usazeny na vyhrazená místa na galerii pro hosty, a potvrdil závazek Parlamentu ve prospěch svobody tisku.

Předseda poté připomněl situaci novinářů zadržovaných ve Venezuele a požádal jménem Parlamentu o jejich propuštění.

Předseda oznámil, že byl informován o situaci bývalé poslankyně Evropského parlamentu Feleknas Uca v Turecku, a zavázal se, že se spojí s tureckými orgány.

Předseda učinil prohlášení v souvislosti se svou účastí na „Giorno del ricordo“ v Itálii na počest obětí masakrů v tzv. foibe.

Vystoupili: Ivan Jakovčić, Franc Bogovič (předseda poskytl upřesnění) a Ruža Tomašić (předseda poskytl upřesnění).

Vystoupili: Ramón Jáuregui Atondo k situaci v Nikaragui (předseda odpověděl, že se spojí s příslušnými orgány), Steven Woolfe, Gabriel Mato, aby se připojil k výrokům, které pronesl Ramón Jáuregui Atondo, Jean-Marie Cavada k vystoupení, které učinil Steven Woolfe, Peter van Dalen k případu Asii Bibiové v Pákistánu (předseda poskytl upřesnění) a Salvatore Cicu.

Poslední aktualizace: 2. července 2019Právní upozornění - Ochrana soukromí