Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Poniedziałek, 11 lutego 2019 r. - Strasburg

3. Oświadczenia Przewodniczącego
CRE

Przewodniczący wygłosił oświadczenie, w którym poinformował, że studio radiowe 1 Parlamentu w Strasburgu zostało nazwane imieniem dwóch dziennikarzy, Antonia Megalizziego i Bartosza Piotra Orent-Niedzielskiego, którzy zostali zabici w ataku terrorystycznym, który miał miejsce w Strasbourgu w grudniu ubiegłego roku. Przewodniczący powitał również obecne na trybynie oficjalnej rodziny dwóch ofiar i potwierdził zaangażowanie Parlamentu na rzecz wolności prasy.

Przewodniczący przywołał następnie sytuację dziennikarzy więzionych w Wenezueli i wezwał w imieniu Parlamentu do ich uwolnienia.

Przewodniczący poinformował Parlament o prześladowaniu byłej posłanki do PE Feleknas Uca w Turcji i zobowiązał się skontaktować w tej sprawie z władzami tureckimi.

Przewodniczący wygłosił oświadczenie z okazji swojego udziału w dniu pamięci o ofiarach masakr w fojbach, we Włoszech.

Głos zabrali: Ivan Jakovčić, Franc Bogovič (Przewodniczący udzielił wyjaśnień) i Ruža Tomašić (Przewodniczący udzielił wyjaśnień).

Głos zabrali: Ramón Jáuregui Atondo w sprawie sytuacji w Nikaragui (Przewodniczący odpowiedział, że skontaktuje się z właściwymi władzami), Steven Woolfe, Gabriel Mato, w celu poparcia wypowiedz Ramóna Jáureguiego Atonda, Jean-Marie Cavada w sprawie wypowiedzi Stevena Woolfego, Peter van Dalen na temat sprawy Asi Bibi w Pakistanie (Przewodniczący udzielił wyjaśnień) i Salvatore Cicu.

Ostatnia aktualizacja: 2 lipca 2019Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności