Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:
— Esteban González Pons, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Luis de Grandes Pascual, Cristian Dan Preda, David McAllister, Sandra Kalniete, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Paulo Rangel, Nuno Melo, Gabriel Mato, José Inácio Faria, Antonio López-Istúriz White, Francisco José Millán Mon, Cláudia Monteiro de Aguiar, Laima Liucija Andrikienė, Lorenzo Cesa, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Tunne Kelam, Manolis Kefalogiannis, Julia Pitera i Fernando Ruas, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o izvanrednom stanju u Venezueli (2019/2628(RSP)) (B8-0225/2019);
— Elena Valenciano, Ramón Jáuregui Atondo i Francisco Assis, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o izvanrednom stanju u Venezueli (2019/2628(RSP)) (B8-0226/2019);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Hans-Olaf Henkel, Bernd Kölmel, Ulrike Trebesius, Jana Žitňanská, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Monica Macovei i Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o kriznom stanju u Venezueli (2019/2628(RSP)) (B8-0227/2019);
— Javier Couso Permuy, João Pimenta Lopes, João Ferreira, Miguel Viegas, Sabine Lösing, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Takis Hadjigeorgiou, Luke Ming Flanagan i Lola Sánchez Caldentey, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o izvanrednom stanju u Venezueli (2019/2628(RSP)) (B8-0228/2019);
— Javier Nart, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Mirja Vehkaperä, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o izvanrednom stanju u Venezueli (2019/2628(RSP)) (B8-0229/2019).
Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:
— Gerben-Jan Gerbrandy, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Eleonora Evi, Piernicola Pedicini, Rosa D’Amato i Dario Tamburrano, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Kathleen Van Brempt i Seb Dance, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Merja Kyllönen, Marisa Matias, Luke Ming Flanagan, Lola Sánchez, Caldentey, Patrick Le Hyaric i Paloma López Bermejo, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bas Eickhout i Karima Delli, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o nedavnom razvoju događaja u vezi sa skandalom „Dieselgate” (2019/2670(RSP)) (B8-0222/2019);
— Daniel Dalton i Bolesław G. Piecha, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o nedavnom razvoju događaja u vezi sa skandalom „Dieselgate” (2019/2670(RSP)) (B8-0223/2019);
— Jens Gieseke, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o nedavnom razvoju događaja u vezi sa skandalom „Dieselgate” (2019/2670(RSP)) (B8-0224/2019).
4. Uspostava programa Kreativna Europa (2021.–2027.) ***I (rasprava)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa Kreativna Europa (2021. – 2027.) i stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 1295/2013 [COM(2018)0366 - C8-0237/2018 - 2018/0190(COD)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestiteljica: Silvia Costa (A8-0156/2019)
Silvia Costa predstavila je izvješće.
Govorila je Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).
Govorili su John Howarth (izvjestitelj za mišljenje Odbora BUDG), Bogusław Sonik, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ralph Packet, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Mircea Diaconu, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Helga Trüpel, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, João Pimenta Lopes, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Michaela Šojdrová, Dominique Bilde, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Michaela Šojdrová, Luigi Morgano, Joachim Starbatty, Patrick O'Flynn, Bogdan Andrzej Zdrojewski i Monika Smolková.
U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Francisco José Millán Mon i Maria Grapini.
5. „Erasmus”: program Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport ***I (rasprava)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa „Erasmus”: programa Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te o stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 1288/2013 [COM(2018)0367 - C8-0233/2018 - 2018/0191(COD)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestitelj: Milan Zver (A8-0111/2019)
Milan Zver predstavio je izvješće.
Govorila je Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).
Govorili su Ignazio Corrao (izvjestitelj za mišljenje Odbora DEVE), Jean Arthuis (izvjestitelj za mišljenje Odbora BUDG), Emilian Pavel (izvjestitelj za mišljenje Odbora EMPL), Michaela Šojdrová, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Petra Kammerevert, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a, María Teresa Giménez Barbat, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jill Evans, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Nikolaos Chountis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Dominique Bilde, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Santiago Fisas Ayxelà, Silvia Costa, Ana Miranda, Bogusław Sonik, Momchil Nekov, Helga Trüpel, Ivana Maletić, Marlene Mizzi, Mercedes Bresso i Brando Benifei.
U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Bogdan Andrzej Zdrojewski.
PREDSJEDA: Bogusław LIBERADZKI potpredsjednik
U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Caterina Chinnici, Remo Sernagiotto, Seán Kelly, Lieve Wierinck, Julie Ward, Andrea Bocskor, Maria Grapini, Dubravka Šuica i Juan Fernando López Aguilar.
6. Uspostava okvira za olakšavanje održivih ulaganja ***I (rasprava)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi okvira za olakšavanje održivih ulaganja [COM(2018)0353 - C8-0207/2018 - 2018/0178(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelji: Bas Eickhout i Sirpa Pietikäinen (A8-0175/2019)
Bas Eickhout i Sirpa Pietikäinen predstavili su izvješće.
Govorio je Valdis Dombrovskis (potpredsjednik Komisije).
Govorili su Ivo Belet, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Simona Bonafè, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jadwiga Wiśniewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Lieve Wierinck, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Stefan Eck, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Auke Zijlstra, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Peter Liese, Elena Gentile, Ralph Packet, Gerben-Jan Gerbrandy, Matt Carthy, Françoise Grossetête, Pervenche Berès, Paloma López Bermejo, Dariusz Rosati, Paul Tang i Markus Ferber.
U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: José Inácio Faria, Julie Ward, Paul Rübig i Maria Grapini.
Govorili su Valdis Dombrovskis, Bas Eickhout i Sirpa Pietikäinen.
(Dnevna sjednica prekinuta je u 11:41 h u očekivanju glasovanja.)
PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS potpredsjednica
7. Nastavak dnevne sjednice
Dnevna sjednica nastavljena je u 12:00 h.
8. Glasovanje
Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.
Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su samo u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta.
8.1. Popis trećih zemalja čiji državljani moraju imati vizu pri prelasku vanjskih granica i zemalja čiji su državljani izuzeti od tog zahtjeva (Kosovo) ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 539/2001 o popisu trećih zemalja čiji državljani moraju imati vizu pri prelasku vanjskih granica i zemalja čiji su državljani izuzeti od tog zahtjeva (Kosovo) [COM(2016)0277 - C8-0177/2016 - 2016/0139(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Tanja Fajon (A8-0261/2016)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)
8.2. Kvaliteta vode namijenjene za ljudsku potrošnju ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o kvaliteti vode namijenjene za ljudsku potrošnju (preinaka) [COM(2017)0753 - C8-0019/2018 - 2017/0332(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelj: Michel Dantin (A8-0288/2018)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)
8.3. Povećanje učinkovitosti restrukturiranja i postupaka u pogledu nesolventnosti i razrješenja ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o okvirima za preventivno restrukturiranje, pružanju druge prilike i mjerama za povećanje učinkovitosti restrukturiranja i postupaka u pogledu nesolventnosti i razrješenja te izmjeni Direktive 2012/30/EU [COM(2016)0723 - C8-0475/2016 - 2016/0359(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestiteljica: Angelika Niebler (A8-0269/2018)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)
8.4. Ostvarivanje autorskog prava i srodnih prava koja se primjenjuju na određena internetska emitiranja te reemitiranja televizijskih i radijskih programa ***I (glasovanje)
Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o utvrđivanju propisa o ostvarivanju autorskog prava i srodnih prava koja se primjenjuju na određena internetska emitiranja organizacija za radiodifuziju te reemitiranja televizijskih i radijskih programa [COM(2016)0594 - C8-0384/2016 - 2016/0284(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Pavel Svoboda (A8-0378/2017)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)
8.5. Uspostava programa Kreativna Europa (2021.–2027.) ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa Kreativna Europa (2021. – 2027.) i stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 1295/2013 [COM(2018)0366 - C8-0237/2018 - 2018/0190(COD)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestiteljica: Silvia Costa (A8-0156/2019)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)
8.6. „Erasmus”: program Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa „Erasmus”: programa Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te o stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 1288/2013 [COM(2018)0367 - C8-0233/2018 - 2018/0191(COD)] - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestitelj: Milan Zver (A8-0111/2019)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)
8.7. Uspostava okvira za olakšavanje održivih ulaganja ***I (glasovanje)
Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi okvira za olakšavanje održivih ulaganja [COM(2018)0353 - C8-0207/2018 - 2018/0178(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelji: Bas Eickhout i Sirpa Pietikäinen (A8-0175/2019)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)
8.8. Procjena prihoda i rashoda za financijsku godinu 2020. - dio I. - Europski parlament (glasovanje)
Izvješće o procjeni prihoda i rashoda Europskog parlamenta za financijsku godinu 2020.. [2019/2003(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Vladimír Maňka (A8-0182/2019)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)
— José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, Luis de Grandes Pascual, Cristian Dan Preda, David McAllister, Sandra Kalniete, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Paulo Rangel, Nuno Melo, Gabriel Mato, José Inácio Faria, Antonio López Istúriz White, Francisco José Millán Mon, Cláudia Monteiro de Aguiar, Laima Liucija Andrikienė, Lorenzo Cesa, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Tunne Kelam, Manolis Kefalogiannis, Julia Pitera, Fernando Ruas i Anna Maria Corazza Bildt, u ime Kluba zastupnika PPE-a;
— Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko i Charles Tannock, u ime Kluba zastupnika ECR-a;
— Javier Nart, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Mirja Vehkaperä, u ime Kluba zastupnika ALDE-a.
8.10. Stanje u pogledu vladavine prava i borbe protiv korupcije u EU-u, posebno na Malti i u Slovačkoj(glasovanje)
Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:
— Sophia in 't Veld, u ime Odbora LIBE, o stanju u pogledu vladavine prava i borbe protiv korupcije u EU-u, posebno na Malti i u Slovačkoj (2018/2965(RSP)) (B8-0230/2019).
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10)
Eleonora Evi, prije glasovanja o amandmanu 7 kako bi zatražila elektroničko glasovanje za amandman 9.
8.12. Odluka o uspostavi Europskog instrumenta mirovne pomoći (glasovanje)
Izvješće o preporuci Europskog parlamenta Vijeću i potpredsjednici Komisije / Visokoj predstavnici Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku u vezi s Prijedlogom Visokog predstavnika Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku, uz potporu Komisije, Vijeću za Odluku Vijeća o uspostavi Europskog instrumenta mirovne pomoći [2018/2237(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestiteljica: Hilde Vautmans (A8-0157/2019)
(Potrebna obična većina) (Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12)
Govorila je Anna Maria Corazza Bildt kako bi osudila nedavna bombardiranja u Jemenu (predsjednica se složila s njezinim izjavama i prenijet će ih predsjedniku Europskog parlamenta).
9. Obrazloženja glasovanja
Pisana obrazloženja glasovanja:
Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.
Usmena obrazloženja glasovanja:
(Glasovanje od srijede 27. ožujka 2019.)
Izvješće: Andrea Cozzolino - A8-0094/2019 Rosa D'Amato, Momchil Nekov, Daniel Hannan i Andrejs Mamikins
Izvješće: Frédérique Ries - A8-0317/2018 Ana Miranda
Izvješće: Brando Benifei - A8-0077/2019 Branislav Škripek, Marek Jurek i Anna Záborská
Izvješće: Michel Dantin - A8-0288/2018 Rory Palmer, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Monika Smolková i Marian Harkin
Izvješće: Silvia Costa - A8-0156/2019 Momchil Nekov i Michaela Šojdrová
Izvješće: Milan Zver - A8-0111/2019 Rory Palmer, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Monika Smolková, Monica Macovei, Dobromir Sośnierz i Albert Deß
Krizna situacija u Venezueli - RC-B8-0225/2019 Mirosław Piotrowski, Jiří Pospíšil i José Inácio Faria
Nedavna zbivanja u vezi sa skandalom „Dieselgate” - B8-0222/2019 Mirosław Piotrowski.
10. Izmjene danih glasova i namjere glasača
Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).
Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.
Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.
(Dnevna sjednica prekinuta je u 13:13 h.)
PREDSJEDA: Rainer WIELAND potpredsjednik
11. Nastavak dnevne sjednice
Dnevna sjednica nastavljena je u 15:01 h.
12. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.
13. Dulja zastupnička pitanja (rasprava)
Dulje zastupničko pitanje za pisani odgovor i raspravu (G-000001/2019) de Daniel Buda, Theodor Dumitru Stolojan, Marian-Jean Marinescu, Adina-Ioana Vălean, Cristian-Silviu Buşoi, Mihai Ţurcanu, Csaba Sógor, Siegfried Mureşan, Emil Radev, Milan Zver, Romana Tomc, Ivana Maletić, Michaela Šojdrová, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Danuta Jazłowiecka, Krzysztof Hetman, Franc Bogovič, Anna Záborská, Željana Zovko, Marek Plura, Dariusz Rosati, Tamás Deutsch, Kinga Gál, Norbert Erdős, László Tőkés, Andrea Bocskor, András Gyürk, György Schöpflin, Andor Deli, Pál Csáky, Vladimir Urutchev, Michał Boni, Lívia Járóka, Andrey Kovatchev, Asim Ademov, Stanislav Polčák, Eva Maydell, Ivica Tolić iAlojz Peterle, Komisiji: Povrede prava djece čiji roditelji rade u Austriji (B8-0018/2019)
Daniel Buda obrazložio je pitanje.
Marianne Thyssen (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.
Govorili su Jiří Pospíšil, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Michael Detjen, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Marek Jurek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Franz Obermayr, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Daniel Buda, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Jozo Radoš i Monika Smolková.
U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobila: Inés Ayala Sender.
Parlamentu su dostavljeni sljedeći nacrti delegiranih akata:
- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU) 2016/2251 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu datuma do kojeg druge ugovorne strane mogu i dalje primjenjivati svoje postupke upravljanja rizicima na određene ugovore o OTC izvedenicama čije poravnanje ne obavlja središnja druga ugovorna strana (C(2019)02530 - 2019/2679(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 28. ožujka 2019
upućeno nadležnom odboru: ECON
- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU) 2015/2205, Delegirane uredbe (EU) 2016/592 i Delegirane uredbe (EU) 2016/1178 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu datuma od kojeg obveza poravnanja proizvodi učinke za određene vrste ugovora (C(2019)02533 - 2019/2680(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 28. ožujka 2019
upućeno nadležnom odboru: ECON
15. Odluke o određenim dokumentima
Izmjene upućivanja na odbore (članak 53. Poslovnika)
Odbor JURI
- Pokrivene obveznice i javni nadzor pokrivenih obveznica (COM(2018)0094 - C8-0113/2018 - 2018/0043(COD)) upućeno nadležnom odboru: ECON mišljenje: JURI, JURI (članak 39. Poslovnika)
- Zaštita osoba koje prijavljuju povrede prava Unije (COM(2018)0218 - C8-0159/2018 - 2018/0106(COD)) upućeno nadležnom odboru: JURI mišljenje: INTA, CONT, ECON (članak 54. Poslovnika), EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, AGRI, CULT, JURI (članak 39. Poslovnika), JURI (članak 39. Poslovnika), LIBE (članak 54. Poslovnika), AFCO, PETI
16. Podnošenje dokumenata
Podneseni su sljedeći dokumenti:
1) drugih institucija
- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o prilagodbi člancima 290. i 291. Ugovora o funkcioniranju Europske unije niza pravnih akata kojima se predviđa primjena regulatornog postupka s kontrolom - dio II. (COM(2016)0799 [02] - C8-0148/2019 - 2016/0400B(COD))
upućeno
nadležnom odboru :
JURI
mišljenje :
ECON, ENVI, TRAN, AGRI
- Prijedlog izmjene Statuta EIB-a – zahtjev za pokretanje postupka iz članka 308. (07651/2019 - C8-0149/2019 - 2019/0804(CNS))
upućeno
nadležnom odboru :
AFCO
mišljenje :
BUDG, ECON
- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o europskoj graničnoj i obalnoj straži i stavljanju izvan snage Zajedničke akcije Vijeća 98/700/PUP (COM(2018)0631 [02] - C8-0150/2019 - 2018/0330B(COD))
upućeno
nadležnom odboru :
LIBE
mišljenje :
BUDG
2) zastupnika
- Mireille D'Ornano. Prijedlog rezolucije o zaštiti proizvođača banana u Europskoj uniji od nepoštene konkurencije (B8-0148/2019)
upućeno
nadležnom odboru :
AGRI
mišljenje :
INTA
- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o akademskoj slobodi i slobodi izražavanja na europskim sveučilištima (B8-0210/2019)
upućeno
nadležnom odboru :
CULT
17. Predstavke
Sljedeće predstavke unesene su u registar pod niže navedenim datumima i upućene nadležnom odboru u skladu s člankom 215. stavcima 9. i 10. Poslovnika:
18. Usvajanje zapisnika s današnje dnevne sjednice i prosljeđivanje usvojenih tekstova
U skladu s člankom 192 stavkom 3 Poslovnika, zapisnik s današnje dnevne sjednice bit će podnesen Parlamentu na usvajanje na početku sljedeće dnevne sjednice.
Uz suglasnost Parlamenta, tekstovi usvojeni tijekom ove sjednice bez odlaganja će se proslijediti njihovim primaocima.
19. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
Sljedeće dnevne sjednice održat će se 3. travnja 2019. i 4. travnja 2019.