2. Núdzová situácia vo Venezuele (predložené návrhy uznesení)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Núdzová situácia vo Venezuele (2019/2628(RSP))
Návrhy uznesení predložené na základe článku 123 ods. 2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— Esteban González Pons, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Luis de Grandes Pascual, Cristian Dan Preda, David McAllister, Sandra Kalniete, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Paulo Rangel, Nuno Melo, Gabriel Mato, José Inácio Faria, Antonio López-Istúriz White, Francisco José Millán Mon, Cláudia Monteiro de Aguiar, Laima Liucija Andrikienė, Lorenzo Cesa, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Tunne Kelam, Manolis Kefalogiannis, Julia Pitera a Fernando Ruas, v mene skupiny PPE, o núdzovej situácii vo Venezuele (2019/2628(RSP)) (B8-0225/2019);
— Elena Valenciano, Ramón Jáuregui Atondo a Francisco Assis, v mene skupiny S&D, o núdzovej situácii vo Venezuele (2019/2628(RSP)) (B8-0226/2019);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Hans-Olaf Henkel, Bernd Kölmel, Ulrike Trebesius, Jana Žitňanská, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Monica Macovei a Raffaele Fitto, v mene skupiny ECR, o núdzovej situácii vo Venezuele (2019/2628(RSP)) (B8-0227/2019);
— Javier Couso Permuy, João Pimenta Lopes, João Ferreira, Miguel Viegas, Sabine Lösing, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Takis Hadjigeorgiou, Luke Ming Flanagan a Lola Sánchez Caldentey, v mene skupiny GUE/NGL, o núdzovej situácii vo Venezuele (2019/2628(RSP)) (B8-0228/2019);
— Javier Nart, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans a Mirja Vehkaperä, v mene skupiny ALDE, o núdzovej situácii vo Venezuele (2019/2628(RSP)) (B8-0229/2019).
Návrhy uznesení predložené na základe článku 123 ods. 2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— Gerben-Jan Gerbrandy, v mene skupiny ALDE, Eleonora Evi, Piernicola Pedicini, Rosa D’Amato a Dario Tamburrano, v mene skupiny EFDD, Kathleen Van Brempt a Seb Dance, v mene skupiny S&D, Merja Kyllönen, Marisa Matias, Luke Ming Flanagan, Lola Sánchez, Caldentey, Patrick Le Hyaric a Paloma López Bermejo, v mene skupiny GUE/NGL, Bas Eickhout a Karima Delli, v mene skupiny Verts/ALE, o najnovšom vývoji škandálu Dieselgate (2019/2670(RSP)) (B8-0222/2019);
— Daniel Dalton a Bolesław G. Piecha, v mene skupiny ECR, o najnovšom vývoji škandálu Dieselgate (2019/2670(RSP)) (B8-0223/2019);
— Jens Gieseke v mene skupiny PPE, o najnovšom vývoji škandálu dieselgate (2019/2670(RSP)) (B8-0224/2019).
4. Ustanovenie programu Kreatívna Európa (na roky 2021 až 2027) ***I (rozprava)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa ustanovuje program Kreatívna Európa (na obdobie 2021 až 2027) a ktorým sa zrušuje nariadenie (EÚ) č. 1295/2013 [COM(2018)0366 - C8-0237/2018 - 2018/0190(COD)] - Výbor pre kultúru a vzdelávanie. Spravodajkyňa: Silvia Costa (A8-0156/2019)
Silvia Costa uviedla správu.
V rozprave vystúpila Marianne Thyssen (členka Komisie).
Vystúpili títo poslanci: John Howarth (spravodajca výboru BUDG požiadaného o stanovisko), Bogusław Sonik v mene skupiny PPE, Julie Ward v mene skupiny S&D, Ralph Packet v mene skupiny ECR, Mircea Diaconu v mene skupiny ALDE, Helga Trüpel v mene skupiny Verts/ALE, João Pimenta Lopes v mene skupiny GUE/NGL, Isabella Adinolfi v mene skupiny EFDD, ktorá zároveň odpovedala na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položila Michaela Šojdrová, Dominique Bilde v mene skupiny ENF, Michaela Šojdrová, Luigi Morgano, Joachim Starbatty, Patrick O'Flynn, Bogdan Andrzej Zdrojewski a Monika Smolková.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Francisco José Millán Mon a Maria Grapini.
V rozprave vystúpili Marianne Thyssen a Silvia Costa.
5. „Erasmus“: program Únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport ***I (rozprava)
Správa k návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zriaďuje „Erasmus“: program Únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport, a ktorým sa zrušuje nariadenie (EÚ) č. 1288/2013 [COM(2018)0367 - C8-0233/2018 - 2018/0191(COD)] - Výbor pre kultúru a vzdelávanie. Spravodajca: Milan Zver (A8-0111/2019)
Milan Zver uviedol správu.
V rozprave vystúpila Marianne Thyssen (členka Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Ignazio Corrao (spravodajca výboru DEVE požiadaného o stanovisko), Jean Arthuis (spravodajca výboru BUDG požiadaného o stanovisko), Emilian Pavel (spravodajca výboru EMPL požiadaného o stanovisko), Michaela Šojdrová v mene skupiny PPE, Petra Kammerevert v mene skupiny S&D, Ruža Tomašić v mene skupiny ECR, María Teresa Giménez Barbat v mene skupiny ALDE, Jill Evans v mene skupiny Verts/ALE, Nikolaos Chountis v mene skupiny GUE/NGL, Isabella Adinolfi v mene skupiny EFDD, Dominique Bilde v mene skupiny ENF, Santiago Fisas Ayxelà, Silvia Costa, Ana Miranda, Bogusław Sonik, Momchil Nekov, Helga Trüpel, Ivana Maletić, Marlene Mizzi, Mercedes Bresso a Brando Benifei.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpil Bogdan Andrzej Zdrojewski.
PREDSEDNÍCTVO: Bogusław LIBERADZKI podpredseda
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Caterina Chinnici, Remo Sernagiotto, Seán Kelly, Lieve Wierinck, Julie Ward, Andrea Bocskor, Maria Grapini, Dubravka Šuica a Juan Fernando López Aguilar.
V rozprave vystúpili Marianne Thyssen a Milan Zver.
6. Vytvorenie rámca na uľahčenie udržateľných investícií ***I (rozprava)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií [COM(2018)0353 - C8-0207/2018 - 2018/0178(COD)] - Výbor pre hospodárske a menové veci - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajcovia: Bas Eickhout a Sirpa Pietikäinen (A8-0175/2019)
Bas Eickhout a Sirpa Pietikäinen predstavili správu.
V rozprave vystúpil Valdis Dombrovskis (podpredseda Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Ivo Belet v mene skupiny PPE, Simona Bonafè v mene skupiny S&D, Jadwiga Wiśniewska v mene skupiny ECR, Lieve Wierinck v mene skupiny ALDE, Ernest Urtasun v mene skupiny Verts/ALE, Stefan Eck v mene skupiny GUE/NGL, Auke Zijlstra v mene skupiny ENF, Peter Liese, Elena Gentile, Ralph Packet, Gerben-Jan Gerbrandy, Matt Carthy, Françoise Grossetête, Pervenche Berès, Paloma López Bermejo, Dariusz Rosati, Paul Tang a Markus Ferber.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili José Inácio Faria, Julie Ward, Paul Rübig a Maria Grapini.
V rozprave vystúpili Valdis Dombrovskis, Bas Eickhout a Sirpa Pietikäinen.
(Rokovanie bolo pred hlasovaním prerušené o 11.41h.)
PREDSEDNÍCTVO: Mairead McGUINNESS podpredsedníčka
7. Pokračovanie rokovania
Rokovanie pokračovalo o 12.00 h.
8. Hlasovanie
Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach...) sa nachádzajú v prílohe k zápisnici „Výsledky hlasovania“.
Výsledky hlasovania podľa mien uvedené v prílohe k zápisnici sú k dispozícii iba v elektronickej forme a možno ich nájsť na internetovej stránke Parlamentu.
8.1. Zoznam tretích krajín, ktorých štátni príslušníci musia mať víza pri prekračovaní vonkajších hraníc, a krajín, ktorých štátni príslušníci sú oslobodení od tejto povinnosti (Kosovo) ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení nariadenie (ES) č. 539/2001 uvádzajúce zoznam tretích krajín, ktorých štátni príslušníci musia mať víza pri prekračovaní vonkajších hraníc členských štátov, a krajín, ktorých štátni príslušníci sú oslobodení od tejto povinnosti (Kosovo) [COM(2016)0277 - C8-0177/2016 - 2016/0139(COD)] - Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci. Spravodajkyňa: Tanja Fajon (A8-0261/2016)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 1)
8.2. Kvalita vody určenej na ľudskú spotrebu ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu smernice Európskeho parlamentu a Rady o kvalite vody určenej na ľudskú spotrebu (prepracované znenie) [COM(2017)0753 - C8-0019/2018 - 2017/0332(COD)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajca: Michel Dantin (A8-0288/2018)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 2)
8.3. Zvýšenie účinnosti postupov reštrukturalizácie, platobnej neschopnosti a oddlženia ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu smernice Európskeho parlamentu a Rady o rámcoch preventívnej reštrukturalizácie, druhej šanci a opatreniach na zvýšenie účinnosti postupov reštrukturalizácie, platobnej neschopnosti a oddlženia a o zmene smernice 2012/30/EÚ [COM(2016)0723 - C8-0475/2016 - 2016/0359(COD)] - Výbor pre právne veci. Spravodajkyňa: Angelika Niebler (A8-0269/2018)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 3)
8.4. Výkon autorského práva a s ním súvisiacich práv uplatniteľných na niektoré online vysielania vysielacích organizácií a retransmisie televíznych a rozhlasových programov ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa stanovujú pravidlá výkonu autorského práva a s ním súvisiacich práv uplatniteľné na niektoré online vysielania vysielacích organizácií a retransmisie televíznych a rozhlasových programov [COM(2016)0594 - C8-0384/2016 - 2016/0284(COD)] - Výbor pre právne veci. Spravodajca: Pavel Svoboda (A8-0378/2017)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 4)
8.5. Ustanovenie programu Kreatívna Európa (na roky 2021 až 2027) ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa ustanovuje program Kreatívna Európa (na obdobie 2021 až 2027) a ktorým sa zrušuje nariadenie (EÚ) č. 1295/2013 [COM(2018)0366 - C8-0237/2018 - 2018/0190(COD)] - Výbor pre kultúru a vzdelávanie. Spravodajkyňa: Silvia Costa (A8-0156/2019)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 5)
8.6. „Erasmus“: program Únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport ***I (hlasovanie)
Správa k návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zriaďuje „Erasmus“: program Únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport, a ktorým sa zrušuje nariadenie (EÚ) č. 1288/2013 [COM(2018)0367 - C8-0233/2018 - 2018/0191(COD)] - Výbor pre kultúru a vzdelávanie. Spravodajca: Milan Zver (A8-0111/2019)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 6)
8.7. Vytvorenie rámca na uľahčenie udržateľných investícií ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií [COM(2018)0353 - C8-0207/2018 - 2018/0178(COD)] - Výbor pre hospodárske a menové veci - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajcovia: Bas Eickhout a Sirpa Pietikäinen (A8-0175/2019)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 7)
8.8. Odhad príjmov a výdavkov na rozpočtový rok 2020 – Oddiel I – Európsky parlament (hlasovanie)
Správa o odhade príjmov a výdavkov Európskeho parlamentu na rozpočtový rok 2020 [2019/2003(BUD)] - Výbor pre rozpočet. Spravodajca: Vladimír Maňka (A8-0182/2019)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 8)
— José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, Luis de Grandes Pascual, Cristian Dan Preda, David McAllister, Sandra Kalniete, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Paulo Rangel, Nuno Melo, Gabriel Mato, José Inácio Faria, Antonio López Istúriz White, Francisco José Millán Mon, Cláudia Monteiro de Aguiar, Laima Liucija Andrikienė, Lorenzo Cesa, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Tunne Kelam, Manolis Kefalogiannis, Julia Pitera, Fernando Ruas a Anna Maria Corazza Bildt, v mene skupiny PPE;
— Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko a Charles Tannock, v mene skupiny ECR;
— Javier Nart, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans a Mirja Vehkaperä, v mene skupiny ALDE.
8.10. Situácia v oblasti právneho štátu a boja proti korupcii v EÚ, konkrétne na Malte a na Slovensku(hlasovanie)
Návrh uznesenia predložený na základe článku 128 ods. 5 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— Sophia in 't Veld, v mene výboru LIBE, o situácii v oblasti právneho štátu a boja proti korupcii v EÚ, konkrétne na Malte a na Slovensku (2018/2965(RSP)) (B8-0230/2019).
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 10)
Eleonora Evi, pred hlasovaním o pozmeňujúcom návrhu 7 so žiadosťou o elektronické overenie hlasovania o pozmeňujúcom návrhu 9.
8.12. Rozhodnutie o zriadení Európskeho mierového nástroja (hlasovanie)
Správa o odporúčaní Európskeho parlamentu Rade a podpredsedníčke Komisie/vysokej predstaviteľke Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku o návrhu rozhodnutia Rady o zriadení Európskeho mierového nástroja predloženého Rade vysokou predstaviteľkou Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku za podpory Komisie [2018/2237(INI)] - Výbor pre zahraničné veci. Spravodajkyňa: Hilde Vautmans (A8-0157/2019)
(Potrebná jednoduchá väčšina) (Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 12)
V rozprave vystúpil Anna Maria Corazza Bildt, ktorá odsúdila nedávne bombardovanie v Jemene (predsedníčka sa pripojila k jej slovám, ktoré postúpi predsedovi Parlamentu).
9. Vysvetlenia hlasovania
Písomné vysvetlenia hlasovania:
Písomné vysvetlenia hlasovania podané v zmysle článku 183 rokovacieho poriadku sa nachádzajú na stránkach poslancov na internetovej stránke Parlamentu.
Ústne vysvetlenia hlasovania:
(Hlasovanie: streda 27. marca 2019)
Správa: Andrea Cozzolino - A8-0094/2019 Rosa D'Amato, Momchil Nekov, Daniel Hannan a Andrejs Mamikins
Správa: Frédérique Ries - A8-0317/2018 Ana Miranda
Správa: Brando Benifei - A8-0077/2019 Branislav Škripek, Marek Jurek a Anna Záborská
Správa: Michel Dantin - A8-0288/2018 Rory Palmer, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Monika Smolková a Marian Harkin
Správa: Silvia Costa - A8-0156/2019 Momchil Nekov a Michaela Šojdrová
Správa: Milan Zver - A8-0111/2019 Rory Palmer, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Monika Smolková, Monica Macovei, Dobromir Sośnierz a Albert Deß
Núdzová situácia vo Venezuele - RC-B8-0225/2019 Mirosław Piotrowski, Jiří Pospíšil a José Inácio Faria
Najnovší vývoj škandálu Dieselgate - B8-0222/2019 Mirosław Piotrowski.
10. Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Opravy a zámery hlasovania sa nachádzajú na stránke Parlamentu „Plenárne zasadnutie“, „Plenárne zasadnutia“, „Hlasovanie“, „Výsledky hlasovaní“ (Výsledky hlasovania podľa mien).
Elektronická verzia sa bude pravidelne aktualizovať počas maximálne dvoch týždňov odo dňa hlasovania.
Po uplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv a zámerov hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.
(Rokovanie bolo prerušené o 13.13 h.)
PREDSEDNÍCTVO: Rainer WIELAND podpredseda
11. Pokračovanie rokovania
Rokovanie pokračovalo o 15.01 h.
12. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
13. Väčšie interpelácie (rozprava)
Väčšia interpelácia na písomné zodpovedanie s rozpravou (G-000001/2019), ktorú predložili Daniel Buda, Theodor Dumitru Stolojan, Marian-Jean Marinescu, Adina-Ioana Vălean, Cristian-Silviu Buşoi, Mihai Ţurcanu, Csaba Sógor, Siegfried Mureşan, Emil Radev, Milan Zver, Romana Tomc, Ivana Maletić, Michaela Šojdrová, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Danuta Jazłowiecka, Krzysztof Hetman, Franc Bogovič, Anna Záborská, Željana Zovko, Marek Plura, Dariusz Rosati, Tamás Deutsch, Kinga Gál, Norbert Erdős, László Tőkés, Andrea Bocskor, András Gyürk, György Schöpflin, Andor Deli, Pál Csáky, Vladimir Urutchev, Michał Boni, Lívia Járóka, Andrey Kovatchev, Asim Ademov, Stanislav Polčák, Eva Maydell, Ivica Tolić a Alojz Peterle, pre Komisiu: Porušenia práv detí, ktorých rodičia pracujú v Rakúsku (B8-0018/2019)
Daniel Buda rozvinul otázku.
Marianne Thyssen (členka Komisie) odpovedala na otázku.
Vystúpili títo poslanci: Jiří Pospíšil v mene skupiny PPE, Michael Detjen v mene skupiny S&D, Marek Jurek v mene skupiny ECR, Ivan Jakovčić v mene skupiny ALDE, Franz Obermayr v mene skupiny ENF, ktorý zároveň odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Daniel Buda, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Jozo Radoš a Monika Smolková.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpil Inés Ayala Sender.
Parlamentu boli postúpené tieto návrhy delegovaných aktov:
- Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa mení delegované nariadenie (EÚ) 2016/2251, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 648/2012, pokiaľ ide o dátum, do ktorého smú protistrany naďalej uplatňovať svoje postupy riadenia rizík pre určité zmluvy o mimoburzových derivátoch, ktoré nezúčtováva centrálna protistrana (C(2019)02530 - 2019/2679(DEA))
Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac od dátumu prijatia, t. j. od 28. marca 2019
predložené gestorskému výboru: ECON
- Delegované nariadenie Komisie, ktorým sa mení delegované nariadenie (EÚ) 2015/2205, delegované nariadenie (EÚ) 2016/592 a delegované nariadenie (EÚ) 2016/1178, ktorými sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 648/2012, pokiaľ ide o dátum, ku ktorému nadobúda účinnosť zúčtovacia povinnosť pre určité typy zmlúv (C(2019)02533 - 2019/2680(DEA))
Lehota na vznesenie námietky: 1 mesiac od dátumu prijatia, t. j. od 28. marca 2019
predložené gestorskému výboru: ECON
15. Rozhodnutia týkajúce sa niektorých dokumentov
Zmeny v pridelení výborom (článok 53 rokovacieho poriadku)
výbor JURI
- Kryté dlhopisy a verejný dohľad nad krytými dlhopismi (COM(2018)0094 - C8-0113/2018 - 2018/0043(COD)) predložené gestorskému výboru: ECON stanovisko: JURI, JURI (článok 39 rokovacieho poriadku)
- Ochrana osôb nahlasujúcich porušenia práva Únie (COM(2018)0218 - C8-0159/2018 - 2018/0106(COD)) predložené gestorskému výboru: JURI stanovisko: INTA, CONT, ECON (článok 54 rokovacieho poriadku), EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, AGRI, CULT, JURI (článok 39 rokovacieho poriadku), JURI (článok 39 rokovacieho poriadku), LIBE (článok 54 rokovacieho poriadku), AFCO, PETI
16. Predloženie dokumentov
Boli predložené tieto dokumenty:
1) iných inštitúcií
– Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa viacero právnych aktov stanovujúcich použitie regulačného postupu s kontrolou prispôsobuje článkom 290 a 291 Zmluvy o fungovaní Európskej únie – časť II (COM(2016)0799 [02] – C8-0148/2019 – 2016/0400B(COD))
pridelené:
gestorský výbor:
JURI
stanovisko:
ECON, ENVI, TRAN, AGRI
– Návrh na zmenu štatútu EIB – žiadosť o začatie postupu podľa článku 308 (07651/2019 – C8-0149/2019 – 2019/0804(CNS))
pridelené:
gestorský výbor:
AFCO
stanovisko:
BUDG, ECON
– Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o európskej pohraničnej a pobrežnej stráži a zrušení jednotnej akcie Rady 98/700/JHA (COM(2018)0631 [02] – C8-0150/2019 – 2018/0330B(COD))
pridelené:
gestorský výbor:
LIBE
stanovisko:
BUDG
2) poslancov
– Mireille D'Ornano. Návrh uznesenia o ochrane producentov banánov v Európskej únii pred nekalou súťažou (B8-0148/2019)
pridelené:
gestorský výbor:
AGRI
stanovisko:
INTA
– Dominique Bilde. Návrh uznesenia o akademickej slobode a slobode prejavu na európskych univerzitách (B8-0210/2019)
pridelené:
gestorský výbor:
CULT
17. Petície
Nasledujúce petície boli v uvedených dňoch zapísané do registra a boli pridelené gestorskému výboru v súlade s článkom 215 ods. 9 a 10 rokovacieho poriadku:
18. Schválenie zápisnice z dnešného rokovania a zaslanie prijatých textov
V súlade s článkom 192 ods. 3 rokovacieho poriadku bude zápisnica z dnešného rokovania predložená Parlamentu na schválenie na začiatku budúceho rokovania.
So súhlasom Parlamentu budú texty prijaté na dnešnej schôdzi ihneď zaslané ich príjemcom.
19. Termíny nasledujúcich rokovaní
Nasledujúce rokovania sa budú konať 3. apríla 2019 a 4. apríla 2019.