Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Czwartek, 4 lipca 2019 r. - Strasburg

9. Skład Parlamentu

Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, poinformował przewodniczącego, że zrzeka się mandatu poselskiego ze skutkiem od dnia 2 lipca 2019 r.

Parlament odnotował, że zgodnie z art. 7 ust. 1 aktu z dnia 20 września 1976 r. dotyczącego wyboru członków Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich funkcja ta jest niepołączalna z mandatem posła do Parlamentu Europejskiego i na mocy art. 4 ust. 1 i 4 Regulaminu Parlament stwierdził wakat od dnia 2 lipca 2019 r.

°
° ° °

Jeppe Kofod został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych Danii ze skutkiem od dnia 27 czerwca 2019 r.

Parlament odnotował, że zgodnie z art. 7 ust. 1 aktu z dnia 20 września 1976 r. dotyczącego wyboru członków Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich funkcja ta jest niepołączalna z mandatem posła do Parlamentu Europejskiego i na mocy art. 3 ust. 2 akapit drugi oraz art. 4 ust. 1 Regulaminu Parlament stwierdził wakat od dnia 2 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2021Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności