Zoznam 
Zápisnica
PDF 260kWORD 77k
Štvrtok, 18. júla 2019 - Štrasburg
1.Otvorenie rokovania
 2.Situácia vo Venezuele (predložené návrhy uznesení)
 3.Rozprava o prípadoch porušenia ľudských práv, demokracie a princípov právneho štátu (rozprava)
  3.1.Situácia v Hongkongu
  3.2.Situácia na hranici medzi USA a Mexikom
 4.Oficiálne privítanie
 5.Rozprava o prípadoch porušenia ľudských práv, demokracie a princípov právneho štátu (pokračovanie rozpravy)
  5.1.Rusko, najmä situácia environmentálnych aktivistov a ukrajinských politických väzňov
 6.Zloženie výborov a delegácií
 7.Hlasovanie
  7.1.Situácia v Hongkongu (hlasovanie)
  7.2.Situácia na hranici medzi USA a Mexikom (hlasovanie)
  7.3.Rusko, najmä situácia environmentálnych aktivistov a ukrajinských politických väzňov (hlasovanie)
  7.4.Situácia vo Venezuele (hlasovanie)
 8.Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
 9.Schválenie zápisnice z dnešného rokovania a zaslanie prijatých textov
 10.Vysvetlenia hlasovania
 11.Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
 12.Termíny nasledujúcich rokovaní
 13.Petície
 14.Predloženie dokumentov
 15.Skončenie rokovania
 16.Prerušenie zasadania
 PREZENČNÁ LISTINA


PREDSEDNÍCTVO: Dita CHARANZOVÁ
podpredsedníčka

1. Otvorenie rokovania

Rokovanie sa začalo o 10.03 h.


2. Situácia vo Venezuele (predložené návrhy uznesení)

Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Situácia vo Venezuele (2019/2730(RSP))

Rozprava sa uskutočnila16. júla 2019 (bod 14 zápisnice zo dňa 16.7.2019.

Návrhy uznesení predložené na základe článku 132 ods. 2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López Istúriz White, Nuno Melo, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani a Isabel Wiseler Lima, v mene skupiny PPE, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0006/2019);

—   Molly Scott Cato, Anna Cavazzini, Jutta Paulus, Hannah Neumann, Pierrette Herzberger Fofana a Viola Von Cramon Taubadel, v mene skupiny Verts/ALE, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0007/2019);

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Geoffrey Van Orden, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Ryszard Czarnecki, Nicola Procaccini, Raffaele Stancanelli, Carlo Fidanza, Alexandr Vondra a Charlie Weimers, v mene skupiny ECR, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0008/2019);

—   Kati Piri, Tonino Picula, Javi López a Isabel Santos, v mene skupiny S&D, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0009/2019);

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Hilde Vautmans a Marie Pierre Vedrenne, v mene skupiny Renew Europe, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0010/2019);

—   Manu Pineda Marín, Mick Wallace, Younous Omarjee, Clare Daly, Manuel Bompard, Giorgos Georgiou, Niyazi Kizilyürek, Leila Chaibi, Özlem Demirel, Sandra Pereira, Manon Aubry a Sira Rego, v mene skupiny GUE/NGL, o situácii vo Venezuele (2019/2730(RSP)) (B9-0011/2019).

Hlasovanie: bod 7.4 zápisnice zo dňa 18.7.2019.


3. Rozprava o prípadoch porušenia ľudských práv, demokracie a princípov právneho štátu (rozprava)

(Pokiaľ ide o názvy a autorov návrhov uznesení, pozri bod 2 zápisnice zo dňa 17.7.2019 .)


3.1. Situácia v Hongkongu

Návrhy uznesenia B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 a B9-0023/2019 (2019/2732(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Fotyga, Tonino Picula, Miguel Urbán Crespo, Krzysztof Hetman a Antony Hook uviedli návrhy uznesení.

Vystúpili títo poslanci: Seán Kelly v mene skupiny PPE, Neena Gill v mene skupiny S&D a Jordan Bardella v mene skupiny ID.

Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Jiří Pospíšil, Maria Grapini a Phil Bennion.

V rozprave vystúpil Christos Stylianides (člen Komisie, v mene podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku).

Rozprava sa skončila.

Hlasovanie: bod 7.1 zápisnice zo dňa 18.7.2019.


3.2. Situácia na hranici medzi USA a Mexikom

Návrhy uznesenia B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 a B9-0030/2019 (2019/2733(RSP))

Tineke Strik, Hermann Tertsch, Nacho Sánchez Amor, Miguel Urbán Crespo, Isabel Wiseler-Lima a Sheila Ritchie uviedli návrhy uznesení.

Vystúpili títo poslanci: Michael Gahler v mene skupiny PPE, Kati Piri v mene skupiny S&D, Karen Melchior v mene skupiny Renew, Susanna Ceccardi v mene skupiny ID, Derk Jan Eppink v mene skupiny ECR, Manu Pineda v mene skupiny GUE/NGL, Ioannis Lagos – nezaradený poslanec a Maria Arena.

Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Seán Kelly, Jackie Jones a Irina Von Wiese.

V rozprave vystúpil Christos Stylianides (člen Komisie, v mene podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku).

Rozprava sa skončila.

Hlasovanie: bod 7.2 zápisnice zo dňa 18.7.2019.

(Pokračovanie v rozprave: pozri bod 5 zápisnice zo dňa 18.7.2019)


4. Oficiálne privítanie

Predsedajúca privítala v mene Parlamentu členov delegácie z Ukrajiny na čele s Petrom Porochenkom, ktorá bola usadená na čestnej galérii.


5. Rozprava o prípadoch porušenia ľudských práv, demokracie a princípov právneho štátu (pokračovanie rozpravy)

(Začiatok rozpravy: pozri bod 3 zápisnice zo dňa 18.7.2019)

(Pokiaľ ide o názvy a autorov návrhov uznesení, pozri bod 2 zápisnice zo dňa 17.7.2019 .)


5.1. Rusko, najmä situácia environmentálnych aktivistov a ukrajinských politických väzňov

Návrhy uznesenia B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019 a B9-0022/2019 (2019/2734(RSP))

Catherine Rowett, Anna Fotyga, Isabel Santos, Michael Gahler a Ramona Strugariu uviedli návrhy uznesení.

Vystúpili títo poslanci: Andrius Kubilius v mene skupiny PPE, Sergey Lagodinsky v mene skupiny Verts/ALE, Zdzisław Krasnodębski v mene skupiny ECR, Sandra Pereira v mene skupiny GUE/NGL a Bronis Ropė.

V rozprave vystúpil Christos Stylianides (člen Komisie, v mene podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku).

Rozprava sa skončila.

Hlasovanie: bod 7.3 zápisnice zo dňa 18.7.2019.

PREDSEDNÍCTVO: Mairead McGUINNESS
podpredsedníčka

Vystúpili títo poslanci: Sophia in 't Veld, Claire Fox (predsedajúca podala podrobnejšie informácie), Romeo Franz a Marco Zanni.


6. Zloženie výborov a delegácií

Na žiadosť skupiny S&D Parlament ratifikoval rozhodnutia o týchto zmenách a menovaniach:

Delegácia pre vzťahy s Afganistanom: Biljana Borzan už nie je členkou.

Delegácia pri Parlamentnom zhromaždení EURONEST: Maria Grapini a Cristian Terheş.


7. Hlasovanie

Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach...) sa nachádzajú v prílohe k zápisnici „Výsledky hlasovania“.

Výsledky hlasovania podľa mien uvedené v prílohe k zápisnici sú k dispozícii iba v elektronickej forme a možno ich nájsť na internetovej stránke Parlamentu.


7.1. Situácia v Hongkongu (hlasovanie)

Návrhy uznesenia B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 a B9-0023/2019

(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 1)

NÁVRH SPOLOČNÉHO UZNESENIA RC-B9-0013/2019

(nahrádzajúci B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0021/2019 a B9-0023/2019):

podaný týmito poslancami:

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Benoît Lutgen a Inese Vaidere, v mene skupiny PPE;

—   Kati Piri a Tonino Picula, v mene skupiny S&D;

—   Antony Hook, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans a Marie-Pierre Vedrenne, v mene skupiny Renew Europe;

—   Reinhard Bütikofer, Ernest Urtasun, Viola Von Cramon-Taubadel, Monika Vana, Hannah Neumann a Gina Dowding, v mene skupiny Verts/ALE;

—   Anna Fotyga, Jadwiga Wiśniewska, Alexandr Vondra, Beata Kempa, Valdemar Tomaševski, Evžen Tošenovský, Assita Kanko a Charlie Weimers, v mene skupiny ECR;

—   Fabio Massimo Castaldo.

Prijatý (P9_TA(2019)0004)

(Návrh uznesenia B9-0019/2019 sa stal bezpredmetným.)


7.2. Situácia na hranici medzi USA a Mexikom (hlasovanie)

Návrhy uznesenia B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 a B9-0030/2019

(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 2)

NÁVRH SPOLOČNÉHO UZNESENIA RC-B9-0014/2019

(nahrádzajúci B9-0014/2019, B9-0027/2019 a B9-0030/2019):

podaný týmito poslancami:

—    Kati Piri a Nacho Sánchez Amor, v mene skupiny S&D;

—    Sheila Ritchie, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Sophia in ’t Veld, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans a Marie-Pierre Vedrenne, v mene skupiny Renew Europe;

—    Tineke Strik, Damien Carême, Yannick Jadot, Margrete Auken, Monika Vana, Catherine Rowett, Alexandra Geese, Alice Kuhnke, Hannah Neumann, Erik Marquardt, Katrin Langensiepen, Molly Scott Cato, Gina Dowding, Ernest Urtasun a Reinhard Bütikofer, v mene skupiny Verts/ALE.

Prijatý (P9_TA(2019)0005)

(Návrhy uznesenia B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0028/2019 a B9-0029/2019 sa stali bezpredmetnými.)

Vystúpenia:

Martin Horwood o priebehu hlasovania (predsedajúca poskytla podrobnejšie informácie).


7.3. Rusko, najmä situácia environmentálnych aktivistov a ukrajinských politických väzňov (hlasovanie)

Návrhy uznesenia B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019, B9-0022/2019 a B9-0025/2019

(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 3)

NÁVRH SPOLOČNÉHO UZNESENIA RC-B9-0012/2019

(nahrádzajúci B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0022/2019 a B9-0025/2019):

podaný týmito poslancami:

—   Michael Gahler, Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, Róża Thun und Hohenstein, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil a Inese Vaidere, v mene skupiny PPE;

—   Kati Piri a Isabel Santos, v mene skupiny S&D;

—   Ramona Strugariu, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache a Marie-Pierre Vedrenne, v mene skupiny Renew Europe;

—   Catherine Rowett, Sergey Lagodinsky, Alyn Smith, Markéta Gregorová, Reinhard Bütikofer, Gina Dowding, Hannah Neumann, Petra De Sutter a Viola Von Cramon-Taubadel, v mene skupiny Verts/ALE;

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski, Assita Kanko, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski, Charlie Weimers, Jan Zahradil a Alexandr Vondra, v mene skupiny ECR.

Prijatý (P9_TA(2019)0006)

(Návrh uznesenia B9-0020/2019 sa stal bezpredmetným.)

Vystúpenia:

Petras Auštrevičius, pred hlasovaním.


7.4. Situácia vo Venezuele (hlasovanie)

Návrhy uznesenia B9-0006/2019, B9-0007/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019, B9-0010/2019 a B9-0011/2019

(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 4)

NÁVRH SPOLOČNÉHO UZNESENIA RC-B9-0006/2019

(nahrádzajúci B9-0006/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019 a B9-0010/2019):

podaný týmito poslancami:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López-Istúriz White, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani, Isabel Wiseler-Lima, Daniel Caspary a Nuno Melo, v mene skupiny PPE;

—   Kati Piri, Javi López, Tonino Picula a Isabel Santos, v mene skupiny S&D;

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans a Marie-Pierre Vedrenne, v mene skupiny Renew Europe;

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Carlo Fidanza, Nicola Procaccini, Charlie Weimers, Raffaele Stancanelli, Alexandr Vondra, Ruža Tomašić, Assita Kanko a Beata Kempa, v mene skupiny ECR.

Prijatý (P9_TA(2019)0007)

(Návrhy uznesenia B9-0007/2019 a B9-0011/2019 sa stali bezpredmetnými.)


8. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania

Predsedajúca navrhla Parlamentu uplatniť odchýlku od článku 202 ods. 3 rokovacieho poriadku a už teraz schváliť zápisnicu z predchádzajúceho rokovania.

Parlament vyjadril súhlas s týmto postupom a schválil zápisnicu.


9. Schválenie zápisnice z dnešného rokovania a zaslanie prijatých textov

V súlade s článkom 202 ods. 3 rokovacieho poriadku bude zápisnica z dnešného rokovania predložená Parlamentu na schválenie na začiatku budúceho rokovania.

So súhlasom Parlamentu budú texty prijaté na dnešnej schôdzi ihneď zaslané ich príjemcom.


10. Vysvetlenia hlasovania

Písomné vysvetlenia hlasovania:

Písomné vysvetlenia hlasovania v zmysle článku 194 rokovacieho poriadku sa nachádzajú na stránkach vyhradených pre poslancov na internetovej stránke Parlamentu.

Ústne vysvetlenia hlasovania:

Situácia vo Venezuele - RC-B9-0006/2019
Angel Dzhambazki


11. Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní

Opravy a zámery hlasovania sa nachádzajú na stránke Parlamentu „Plenárne zasadnutie“, „Plenárne zasadnutia“, „Hlasovanie“, „Výsledky hlasovaní“ (Výsledky hlasovania podľa mien).

Elektronická verzia sa bude pravidelne aktualizovať počas maximálne dvoch týždňov odo dňa hlasovania.

Po uplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv a zámerov hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.


12. Termíny nasledujúcich rokovaní

Nasledujúce rokovania sa budú konať od 16. septembra 2019 do 19. septembra 2019.


13. Petície

Nasledovné petície boli v súlade s článkom 226 ods. 9 a 10 rokovacieho poriadku zapísané do registra s nižšie uvedenými dátumami a postúpené gestorskému výboru:

Dňa 16. júla 2019

(*) Meno je utajené

Kevin Schmid (n° 0297/2019); (*) (n° 0298/2019); (*) (n° 0299/2019); (*) (n° 0300/2019); (*) (n° 0301/2019); (*) (n° 0302/2019); Bert Vanhelmont (n° 0303/2019); Salvatore Abalsamo (n° 0304/2019); (*) (n° 0305/2019); (*) (n° 0306/2019); Rauta Dănuț Cătălin (n° 0307/2019); (*) (n° 0308/2019); (*) (n° 0309/2019); Belén Moreno Solano (n° 0310/2019); Aakash Basu (n° 0311/2019); (*) (n° 0312/2019); Raina Mihailova (n° 0313/2019); Ian Miles (n° 0314/2019); (*) (n° 0315/2019); Diyan Yanchev (n° 0316/2019); (*) (n° 0317/2019); Jānis Kuzins (n° 0318/2019); (*) (n° 0319/2019); Johann Dooh (n° 0320/2019); (*) (n° 0321/2019); (*) (n° 0322/2019); Hermann Winkler (Quizomat s.r.o.) (n° 0323/2019); (*) (n° 0324/2019); Richard Hajek (n° 0325/2019); Vincenzo Rizzo (n° 0326/2019); Steve Mason (n° 0327/2019); Esther Lorente (n° 0328/2019); Nuno Veríssimo Pereira (n° 0329/2019); Marios Achelleos (n° 0330/2019); Elena Blanco Fuente (n° 0331/2019); (*) (n° 0332/2019); Roberto Valentini (n° 0333/2019); (*) (n° 0334/2019); Eduardo Velázquez (n° 0335/2019); (*) (n° 0336/2019); (*) (n° 0337/2019); Steffen Müer (n° 0338/2019); Josef Kamhuber (n° 0339/2019); Antonia de los Ángeles Agular López (n° 0340/2019); (*) (n° 0341/2019); (*) (n° 0342/2019); Jorge Monteiro (n° 0343/2019); (*) (n° 0344/2019); (*) (n° 0345/2019); Mekhmed Dermendzhi (n° 0346/2019); Bert Vanhelmont (n° 0347/2019); Renato Lelli (n° 0348/2019); Enrico Semeraro (n° 0349/2019); (*) (n° 0350/2019); (*) (n° 0351/2019); (*) (n° 0352/2019); Joseph-Christos Kondylakis (n° 0353/2019); Joan Simonet Pons (n° 0354/2019); Eleni Portaliou (n° 0355/2019); (*) (n° 0356/2019); Roman Mazur (n° 0357/2019); Aĭfer Mekhmed (n° 0358/2019); Bernard Gallay (n° 0359/2019); Miguelina Sandoval Aquino (n° 0360/2019); Miquel Peralta Pujol (n° 0361/2019); (*) (n° 0362/2019); Giovanni Bonvento (n° 0363/2019); (*) (n° 0364/2019); Wigcher Geert Spanninga (n° 0365/2019); Martin Jürgens (n° 0366/2019); (*) (n° 0367/2019); (*) (n° 0368/2019); Thomas Pfister (n° 0369/2019); Lucas Estagnasié (n° 0370/2019); Stephan Szalay (n° 0371/2019); Allan Jørgensen (n° 0372/2019); (*) (n° 0373/2019); György Palla (n° 0374/2019); (*) (n° 0375/2019); Ahmad Aziz (n° 0376/2019); José Antonio Maciá Gómez (n° 0377/2019); (*) (n° 0378/2019); Zhivko Avdziev (n° 0379/2019); Andrew Mccormick (n° 0380/2019); (*) (n° 0381/2019); Bert Van Nispen (n° 0382/2019); (*) (n° 0383/2019); (*) (n° 0384/2019); Ahmad Aziz (n° 0385/2019); (*) (n° 0386/2019); Cristian Secară (n° 0387/2019); Păun Dan Alexandru (n° 0388/2019); (*) (n° 0389/2019); (*) (n° 0390/2019); (*) (n° 0391/2019); (*) (n° 0392/2019); Venancio Prieto Acosta (n° 0393/2019); Sándor Bobály (n° 0394/2019); (*) (n° 0395/2019); (*) (n° 0396/2019); (*) (n° 0397/2019); Ioan Dănuț Voda (n° 0398/2019); Helena Gawron (n° 0399/2019); Mika Kallio (n° 0400/2019); (*) (n° 0401/2019); Guillaume Boraud (n° 0402/2019); Alban Asani (n° 0403/2019); (*) (n° 0404/2019); (*) (n° 0405/2019); (*) (n° 0406/2019); Christoph Klein (n° 0407/2019); Carlo Pollice (n° 0408/2019); (*) (n° 0409/2019); (*) (n° 0410/2019); Florian Herzberg (n° 0411/2019); Vicente Vargas (n° 0412/2019); Nial Pickering (n° 0413/2019); (*) (n° 0414/2019); Noël Lucia (n° 0415/2019); Mario Fuchs (n° 0416/2019); Michele Campanelli (n° 0417/2019); Charles Litster (n° 0418/2019); Carlos Carriço (n° 0419/2019); Juan Manuel Arnal Lizarraga (n° 0420/2019); (*) (n° 0421/2019); (*) (n° 0422/2019); (*) (n° 0423/2019); Maurizio Scazzeri (n° 0424/2019); (*) (n° 0425/2019); Sascha Simon (n° 0426/2019); Patricio Oschlies Serrano (n° 0427/2019); Giampiero Tola (n° 0428/2019); (*) (n° 0429/2019); Zoltán Erdős (n° 0430/2019); Jānis Kuzins (n° 0431/2019); Celine Li Voge (n° 0432/2019); Emanuela Agnese Basilicata (n° 0433/2019); Arianna Campagnuolo (n° 0434/2019); Arianna Campagnuolo (n° 0435/2019); Giovanni Bonvento (n° 0436/2019); Kristian Stoynov (n° 0437/2019); Mario Giancola (n° 0438/2019); Robert Finke (n° 0439/2019); Ahmad Aziz (n° 0440/2019); Diana Hidan (n° 0441/2019); (*) (n° 0442/2019); Lorenzo Stroppolo (n° 0443/2019); (*) (n° 0444/2019); (*) (n° 0445/2019); (*) (n° 0446/2019); (*) (n° 0447/2019); (*) (n° 0448/2019); (*) (n° 0449/2019); Joseph-Christos Kondylakis (n° 0450/2019); (*) (n° 0451/2019); (*) (n° 0452/2019); Carlos Carriço (n° 0453/2019); (*) (n° 0454/2019); (*) (n° 0455/2019); (*) (n° 0456/2019); (*) (n° 0457/2019); (*) (n° 0458/2019); (*) (n° 0459/2019); Fabio Cavallazzi (n° 0460/2019); (*) (n° 0461/2019); Guy Froment (n° 0462/2019); Kamil Aleksander Martinez Kazmierczuk (n° 0463/2019); José Augusto Dos Santos Silva (n° 0464/2019); (*) (n° 0465/2019); Elena Parente (n° 0466/2019); (*) (n° 0467/2019); Gabriela Ionescu (n° 0468/2019); Glauco Marras (n° 0469/2019); (*) (n° 0470/2019); Valentina Manfredini (n° 0471/2019); Elhar Muminovic (n° 0472/2019); Patrick Vanhoudt (n° 0473/2019); Vlad Dogaru (n° 0474/2019); José Manuel Santos Sánchez (n° 0475/2019); Holger Lüers (n° 0476/2019); Gustavo Adolfo Serrano Hidalgo (n° 0477/2019); (*) (n° 0478/2019); (*) (n° 0479/2019); Valentin Leupolt (n° 0480/2019); Georges Papageorgiou (n° 0481/2019); Davide Boni (n° 0482/2019); Victor Negrescu (n° 0483/2019); Martin Jürgens (n° 0484/2019); Paraskevas Louloudakis (n° 0485/2019); Lara Méndez (n° 0486/2019); Joseph-Christos Kondylakis (n° 0487/2019); Guido Schulz (n° 0488/2019); (*) (n° 0489/2019); Stefan Thien (n° 0490/2019); Xavi Galindo Ozuna (n° 0491/2019); (*) (n° 0492/2019); (*) (n° 0493/2019); Sándor Tóth (n° 0494/2019); Sándor Tóth (n° 0495/2019); Elhar Muminovic (n° 0496/2019); Sándor Tóth (n° 0497/2019); Sean Pearce (n° 0498/2019); (*) (n° 0499/2019); (*) (n° 0500/2019); Carmen Espósito (n° 0501/2019); (*) (n° 0502/2019); Olga Biskou (n° 0503/2019); Mieczysław Zych (n° 0504/2019); Philipp Schmagold (n° 0505/2019); Ton Vervloet (n° 0506/2019); Joseph-Christos Kondylakis (n° 0507/2019); (*) (n° 0508/2019); Bojan Barišič (n° 0509/2019); (*) (n° 0510/2019); (*) (n° 0511/2019); Bruno Piketty (n° 0512/2019); Paula Echenique (n° 0513/2019); (*) (n° 0514/2019); Víctor Manuel Soriano i Piqueras (n° 0515/2019); Naomi Willemsen (n° 0516/2019); (*) (n° 0517/2019); Polonia Castellanos (n° 0518/2019); Manuel Pardos Vicente (n° 0519/2019); María José Estopa Jiménez (n° 0520/2019); (*) (n° 0521/2019); (*) (n° 0522/2019); (*) (n° 0523/2019); Sándor Tóth (n° 0524/2019); (*) (n° 0525/2019); Jan-Erik Hansen (n° 0526/2019); (*) (n° 0527/2019); Marta Cànaves Oriol (n° 0528/2019); (*) (n° 0529/2019); (*) (n° 0530/2019); (*) (n° 0531/2019); (*) (n° 0532/2019); Elisa De Pirro (n° 0533/2019); Michael Watts (n° 0534/2019); Tito Rodrigues (n° 0535/2019); Franz Josef Glasl (n° 0536/2019); (*) (n° 0537/2019); Marios Achelleos (n° 0538/2019); Gabrielle Dieckmann (n° 0539/2019); Thomas Bublitz (n° 0540/2019); (*) (n° 0541/2019); (*) (n° 0542/2019); (*) (n° 0543/2019); (*) (n° 0544/2019); (*) (n° 0545/2019); Ton Vervloet (n° 0546/2019); Michael Hubmann (n° 0547/2019); Nicolas Laarman (n° 0548/2019); (*) (n° 0549/2019); (*) (n° 0550/2019); (*) (n° 0551/2019); (*) (n° 0552/2019); (*) (n° 0553/2019); Krzysztof Grabowski (n° 0554/2019); (*) (n° 0555/2019); (*) (n° 0556/2019); Dániel Farkas (n° 0557/2019); (*) (n° 0558/2019); (*) (n° 0559/2019); Timothée Galvaire (n° 0560/2019); (*) (n° 0561/2019); (*) (n° 0562/2019); (*) (n° 0563/2019); (*) (n° 0564/2019); (*) (n° 0565/2019); (*) (n° 0566/2019); Christoph Klein (n° 0567/2019); (*) (n° 0568/2019); (*) (n° 0569/2019); (*) (n° 0570/2019); (*) (n° 0571/2019); Per Thomas Nilsson (n° 0572/2019); (*) (n° 0573/2019); (*) (n° 0574/2019); Bernard Rosic (n° 0575/2019); Susanne Kumlin (n° 0576/2019); Ahmad Aziz (n° 0577/2019); Gredo Förster (n° 0578/2019); Mathias Weiß (n° 0579/2019); Jiří Ježek (n° 0580/2019); (*) (n° 0581/2019); (*) (n° 0582/2019); Alejandro Domínguez (n° 0583/2019); Remo Pulcini (n° 0584/2019); Jürgen Wippler (n° 0585/2019); Petcu-Nedelcu Steluța (n° 0586/2019); (*) (n° 0587/2019); (*) (n° 0588/2019); (*) (n° 0589/2019); (*) (n° 0590/2019); Guy Froment (n° 0591/2019).

Predseda v súlade s článkom 226ods. 15 rokovacieho poriadku postúpil 16. júla 2019 gestorskému výboru petície, ktoré Európskemu parlamentu poslali fyzické alebo právnické osoby, ktoré nie sú občanmi Európskej únie a nemajú v žiadnom členskom štáte bydlisko alebo sídlo.


14. Predloženie dokumentov

Boli predložené tieto dokumenty:

1) iných inštitúcií

- Návrh rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení rozhodnutie (EÚ) 2019/276, pokiaľ ide oúpravy súm mobilizovaných znástroja flexibility na rok 2019 scieľom použiť ich voblasti migrácie, prílevu utečencov abezpečnostných hrozieb (COM(2019)0600 - C9-0029/2019 - 2019/2039(BUD))

pridelené:

gestorský výbor :

BUDG

- Návrh vykonávacieho rozhodnutia Rady, ktorým sa schvaľuje uzavretie Dohody o spolupráci medzi Eurojustom a Srbskom zo strany Eurojustu (10334/2019 - C9-0041/2019 - 2019/0807(CNS))

pridelené:

gestorský výbor :

LIBE

stanovisko :

AFET, JURI

- Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o Európskom inovačnom atechnologickom inštitúte (prepracované znenie) (COM(2019)0331 - C9-0042/2019 - 2019/0151(COD))
V súlade s článkom 145 ods. 1 a článkom 146 ods. 1 rokovacieho poriadku bude predseda o tomto návrhu konzultovať s Európskym hospodárskym a sociálnym výborom a Výborom regiónov.

pridelené:

gestorský výbor :

ITRE

stanovisko :

BUDG, CONT, CULT, JURI

- Návrh rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady ostrategickom inovačnom programe Európskeho inovačného atechnologického inštitútu (EIT) na roky 2021–2027: stimulácia inovačného talentu a inovačnej kapacity Európy (COM(2019)0330 - C9-0043/2019 - 2019/0152(COD))
V súlade s článkom 145 ods. 1 rokovacieho poriadku bude predseda o tomto návrhu konzultovať s Európskym hospodárskym a sociálnym výborom.

pridelené:

gestorský výbor :

ITRE

stanovisko :

BUDG, CULT, JURI

- Vymenovanie člena Európskej komisie – Ioan Mircea PAŞCU (RO) (11038/2019 - C9-0044/2019 - 2019/0808(NLE))

pridelené:

gestorský výbor :

REGI

- Vymenovanie členky Európskej komisie – Kadri SIMSON (EE) (11039/2019 - C9-0045/2019 - 2019/0809(NLE))

pridelené:

gestorský výbor :

ITRE

stanovisko :

IMCO

- Odporúčanie Rady o vymenovaní prezidenta Európskej centrálnej banky (N9-0023/2019 - C9-0048/2019 - 2019/0810(NLE))

pridelené:

gestorský výbor :

ECON

2) poslancov

- Mireille D'Ornano. Návrh uznesenia o potrebe lepšie kontrolovať lode prepravujúce nebezpečný tovar (B8-0237/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

TRAN

stanovisko :

ENVI

- Dominique Martin. Návrh uznesenia o solidárnej dani a sociálnych veciach (B8-0261/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh uznesenia o podpore pre taliansky a európsky sektor ovocia a zeleniny (B8-0262/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

AGRI

stanovisko :

INTA

- Mario Borghezio a Oscar Lancini. Návrh uznesenia o ochrane búrz starožitností (B8-0263/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

IMCO

stanovisko :

CULT

- Dominique Bilde. Návrh uznesenia o ochrane európskeho náboženského dedičstva (B8-0264/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

CULT

- Stefano Maullu. Návrh uznesenia o zavedení výuky hry dáma na školách (B8-0265/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

CULT

- Dominique Bilde. Návrh uznesenia o zapísaní odborných znalostí dielní katedrál do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO (B8-0266/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

CULT

- Brando Benifei, Fabio Massimo Castaldo, Raffaele Fitto, Theresa Griffin, Oscar Lancini, Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello, Pina Picierno, Massimiliano Salini, David Maria Sassoli, Patrizia Toia, Romana Tomc a Adina-Ioana Vălean. Návrh uznesenia o ustanovení Európskeho dňa dodržiavania liečby (B9-0002/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

ENVI

- Dominique Bilde. Návrh uznesenia o kanylovaní kráv na účely vedeckého výskumu (B9-0004/2019)

pridelené:

gestorský výbor :

AGRI


15. Skončenie rokovania

Rokovanie sa skončilo o 11.36 h.


16. Prerušenie zasadania

Zasadanie Európskeho parlamentu bolo prerušené.

Klaus Welle

David Maria Sassoli

generálny tajomník

predseda


PREZENČNÁ LISTINA

Prítomní:

Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba, Aguilar, Aguilera, Al-Sahlani, Alexandrov Yordanov, Alfonsi, Alieva-Veli, Allard, Amaro, Ameriks, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen, Andrieu, Androuët, Androulakis, Annemans, Ansip, Ara-Kovács, Arena, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Armand, Arvanitis, Asimakopoulou, Aubry, Auken, Auštrevičius, Avram, Azmani, Baldassarre, Balt, Bardella, Barley, Barrena Arza, Bartolo, Băsescu, Basso, Bauzá Díaz, Bay, Bearder, Beck, Beghin, Beigneux, Bellamy, Benea, Benifei, Benjumea Benjumea, Bennion, Beňová, Bentele, Berendsen, Berger, Bergkvist, Bernhuber, Bielan, Bijoux, Bilbao Barandica, Bilčík, Bilde, Bischoff, Biteau, Bizzotto, Björk, Blaga, Blaško, Blinkevičiūtė, Bloss, Bocskor, Bogdan, Bompard, Bonafè, Bonfrisco, Borchia, Borzan, Botenga, Botoş, Bourgeois, Boyer, Breyer, Brglez, Bricmont, Brudziński, Bruna, Brunet, Buchheit, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Bunting, Burkhardt, Buschmann, Buxadé Villalba, Buzek, Calenda, Campomenosi, Cañas, Canfin, Carême, Caroppo, Carthy, Carvalho, Casa, Casanova, Caspary, Castaldo, Cavazzini, Ceccardi, Cerdas, Chabaud, Chahim, Chaibi, Chastel, Chinnici, Chowns, Christensen, Christoforou, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Číž, Colin-Oesterlé, Collard, Conte, Corbett, Cormand, Corrao, Cozzolino, Crețu, Cseh, Cutajar, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Daly, D'Amato, Dance, Danielsson, Danjean, Da Re, Daubney, David, Davies, De Castro, Decerle, Delbos-Corfield, Deli, Delli, De Lucy, De Man, Demirel, Deparnay-Grunenberg, De Sutter, Dhamija, Didier, Dlabajová, Dobrev, Dodds, Doleschal, Donáth, Donato, Dorfmann, Dreosto, Duda, Düpont, Durá Ferrandis, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Dzhambazki, Edtstadler, Ehler, Eickhout, England Kerr, Eppink, Ernst, Eroglu, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Evren, Farreng, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fest, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fitzgerald, Flanagan, Flego, Fotyga, Fourlas, Fox, Frankowski, Franssen, Franz, Freund, Fritzon, Fuglsang, Furore, Gade, Gahler, Gál, Gálvez Muñoz, Gamon, Gancia, García Del Blanco, García-Margallo y Marfil, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Garicano, Garraud, Gebhardt, Geese, Geier, Gemma, Georgiou, Georgoulis, Ghinea, Giarrusso, Gibson, Giegold, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Glancy, Glück, Glucksmann, Goerens, González, González Casares, González Pons, Grapini, Gregorová, Griffin, Griset, Grošelj, Grudler, Gualmini, Guerreiro, Guetta, Guillaume, Gusmão, Guteland, Gyöngyösi, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider, Hajšel, Hakkarainen, Halicki, Hansen, Harris, Häusling, Hautala, Hava, Hayer, Hazekamp, Heaver, Heide, Heinäluoma, Herbst, Herzberger-Fofana, Hetman, Hidvéghi, Hlaváček, Hohlmeier, Hojsík, Holmgren, Hölvényi, Homs Ginel, Hook, Hortefeux, Horwood, Howarth, Hristov, Hübner, Huhtasaari, Huitema, Ijabs, Incir, in 't Veld, Jadot, Jahr, Jakeliūnas, Jalkh, Jamet, Járóka, Jarubas, Jones, Jongerius, Jordan, Joron, Joveva, Juknevičienė, Jurgiel, Jurzyca, Juvin, Kaili, Kalinowski, Kaljurand, Kalniete, Kammerevert, Kanev, Kanko, Karleskind, Karlsbro, Karski, Katainen, Kefalogiannis, Kelleher, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly, Kempa, Kirton-Darling, Kizilyürek, Kloc, Knotek, Kofod, Kohut, Kokalari, Kokkalis, Kolaja, Kolakušić, Konečná, Konstantinou, Kopacz, Kopcińska, Körner, Kósa, Köster, Kouloglou, Kountoura, Kovařík, Kovatchev, Krah, Krasnodębski, Krehl, Kruk, Kubilius, Kuhnke, Kuhs, Kuźmiuk, Kympouropoulos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lagodinsky, Lagos, Lalucq, Lancini, Lange, Langensiepen, Laporte, Larrouturou, Lebreton, Lechanteux, Lega, Leitão Marques, Lenaers, Liberadzki, Liese, Limmer, Lins, Lizzi, Loiseau, Long, Longworth, López, López Gil, López-Istúriz White, Lowe, Luena, Łukacijewska, Lundgren, Lutgen, McGuinness, McIntyre, McLeod, Madison, Maestre Martín De Almagro, Magid, Maldeikienė, Maldonado López, Manda, Manders, Mandl, Mariani, Marinescu, Marquardt, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello, Matias, Matić, Maurel, Mavrides, Maxová, Mayer, Mazurek, Mažylis, Meimarakis, Melbārde, Melchior, Mélin, Melo, Metsola, Metz, Meuthen, Michels, Mihaylova, Mikser, Millán Mon, Miller, Mobarik, Modig, Mohammed, Molnár, Monteith, Montserrat, Moraes, Morano, Moreno Sánchez, Moretti, Mortler, Możdżanowska, Müller, Mummery, Mureşan, Nagtegaal, Neumann, Neuser, Newton Dunn, Nica, Nienaß, Niinistö, Nikolaou-Alavanos, Noichl, Novak, Novakov, O'Sullivan, Oetjen, Olbrycht, Olekas, Olivier, Omarjee, Overgaard Nielsen, Paet, Pagazaurtundúa, Palmer, Panza, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis, Patten, Paulus, Pedicini, Pekkarinen, Peksa, Pelletier, Penkova, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen, Petersen, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Phillips Alexandra Lesley, Picula, Pieper, Pignedoli, Pineda, Pisapia, Pîslaru, Pizarro, Plumb, Polčák, Polfjärd, Porritt, Pospíšil, Procaccini, Pugh, Radačovský, Radev, Radtke, Rafaela, Rafalska, Rangel, Rees-Mogg, Regimenti, Regner, Rego, Reil, Reintke, Ressler, Ries, Rinaldi, Riquet, Ritchie, Rivasi, Rivière, Rodríguez-Piñero, Rodríguez Palop, Rodríguez Ramos, Rónai, Rondinelli, Rooken, Roos, Roose, Ropė, Rougé, Rowett, Rowland, Ruissen, Ruiz Devesa, Rzońca, Salini, Sánchez Amor, Sander, Sant, Santos, Sardone, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Satouri, Schaldemose, Schieder, Schirdewan, Schmiedtbauer, Schmit, Schneider, Scholz, Schreijer-Pierik, Schreinemacher, Schulze, Schwab, Scott Cato, Seekatz, Séjourné, Semsrott, Sidl, Sikorski, Silva Pereira, Šimečka, Simon, Sinčić, Skyttedal, Slabakov, Smeriglio, Smith, Šojdrová, Sokol, Solís Pérez, Sonneborn, Spurek, Spyraki, Stancanelli, Stanishev, Stedman-Bryce, Štefanec, Ştefănuță, Stegrud, Strik, Strugariu, Šuica, Szydło, Tajani, Tarabella, Tardino, Tennant, Terheş, Tertsch, Thaler, Thun und Hohenstein, Tinagli, Tobé, Tobiszowski, Toia, Tomac, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Tóth, Toussaint, Tovaglieri, Trillet-Lenoir, Tudorache, Tudose, Uhrík, Urbán Crespo, Urtasun, Ušakovs, Vaidere, Vălean, Vana, Van Brempt, Vandendriessche, Van Orden, Van Overtveldt, Van Sparrentak, Vautmans, Vedrenne, Verheyen, Verhofstadt, Vilimsky, Villumsen, Vincze, Virkkunen, Vitanov, Voaden, Vollath, Von Cramon-Taubadel, Von Wiese, Vozemberg-Vrionidi, Vrecionová, Vuolo, Wallace, Walsh, Walsmann, Warborn, Ward, Waszczykowski, Weber, Weimers, Weiss, Wells, Wiener, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Wiśniewska, Wölken, Wolters, Yenbou, Yon-Courtin, Yoncheva, Zacharopoulou, Zagorakis, Zahradil, Zalewska, Zanni, Zarzalejos, Ždanoka, Zdechovský, Zimniok, Złotowski, Zoido Álvarez, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver

Ospravedlnení:

Dionísio Bradford, Grant, McAllister, Ochojska, Zambelli

Posledná úprava: 28. novembra 2019Právne upozornenie - Politika ochrany súkromia