Показалец 
Протокол
PDF 367kWORD 96k
Сряда, 18 септември 2019 г. - Страсбург
1.Откриване на заседанието
 2.Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)
 3.Делегирани актове (член 111, параграф 2 от Правилника за дейността)
 4.Мерки за изпълнение (член 112 от Правилника за дейността)
 5.Внесени документи
 6.Трансфери на бюджетни кредити и решения относно бюджета
 7.Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (разискване)
 8.Състав на комисиите и делегациите
 9.Време за гласуване
  9.1.Проект на коригиращ бюджет № 1/2019 г. излишък от 2018 г. (гласуване)
  9.2.Проект за коригиращ бюджет № 2/2019 г.: Засилване на ключови програми за конкурентоспособността на ЕС: „Хоризонт 2020“ и „Еразъм+“ (гласуване)
  9.3.Мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за оказване на помощ на Румъния, Италия и Австрия (гласуване)
  9.4.Проект на коригиращ бюджет № 3/2019 г.: предложение за мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за оказване на помощ на Румъния, Италия и Австрия (гласуване)
  9.5.Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията – EGF/2019/000 TA 2019 – Техническа помощ по инициатива на Комисията (гласуване)
  9.6.Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (гласуване)
 10.Обяснения на вот
 11.Поправки на вот и намерения за гласуване
 12.Възобновяване на заседанието
 13.Одобряване на протокола от предишното заседание
 14.Състав на комисиите и делегациите
 15.Борбата с рака (разискване по актуални въпроси)
 16.Представяне от страна на Съвета на неговата позиция относно проекта на общ бюджет за финансовата 2020 година (разискване)
 17.Значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (разискване)
 18.Състав на комисиите и делегациите
 19.Състояние на прилагането на законодателството срещу изпирането на пари (разискване)
 20.Дневен ред на следващото заседание
 21.Закриване на заседанието
 ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David Maria SASSOLI
Председател

1. Откриване на заседанието

Заседанието беше открито в 9.01 ч.


2. Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)

Следните членове на Парламента или политически групи са представили искания, внесени в съответствие с член 144 от Правилника за дейността, за организиране на такова разискване на следните предложения за резолюция:

  1. Положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (2019/2821(RSP))

—   Anna Fotyga, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jadwiga Wiśniewska, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Assita Kanko, Jan Zahradil, Alexandr Vondra и Angel Dzhambazki, от името на групата ECR, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0048/2019);

—   Sergey Lagodinsky, Ernest Urtasun, Hannah Neumann, Heidi Hautala, Katrin Langensiepen, Saskia Bricmont, Gwendoline Delbos-Corfield, Viola Von Cramon-Taubadel, Caroline Roose, Marie Toussaint, Ellie Chowns, Markéta Gregorová, Mounir Satouri, Salima Yenbou, Catherine Rowett, Yannick Jadot, Bronis Ropė, Monika Vana, Anna Cavazzini, Alexandra Geese, Erik Marquardt, Pierrette Herzberger-Fofana, Kim Van Sparrentak и Tineke Strik от името на групата Verts/ALE, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0049/2019);

—   Lars Patrick Berg, Jaak Madison, Jörg Meuthen и Guido Reil, от името на групата ID, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0082/2019);

—   Kati Piri, от името на групата S&D, относно Положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0083/2019);

—   Abir Al-Sahlani, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Chris Davies, Anna Júlia Donáth, Laurence Farreng, Fredrick Federley, Valter Flego, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Nathalie Loiseau, Karen Melchior, Javier Nart, Lucy Nethsingha, Bill Newton Dunn, Urmas Paet, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne и Chrysoula Zacharopoulou, от името на групата Renew, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0084/2019);

—   Özlem Demirel, Miguel Urbán Crespo, Pernando Barrena Arza, Nikolaj Villumsen, Eugenia Rodríguez Palop, Idoia Villanueva Ruiz, Konstantinos Arvanitis, Kateřina Konečná, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Manu Pineda, Anne-Sophie Pelletier, Sira Rego, Manuel Bompard, Martina Michels, Younous Omarjee и Giorgos Georgiou, от името на групата GUE/NGL, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0085/2019);

—   Michael Gahler, Michaela Šojdrová, Antonio López-Istúriz White, David McAllister, Loránt Vincze, Željana Zovko, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Romana Tomc, Karoline Edtstadler, Tomáš Zdechovský, Ivan Štefanec, Arba Kokalari, Vangelis Meimarakis, Manolis Kefalogiannis, Milan Zver, David Lega, Isabel Wiseler-Lima, Tomasz Frankowski, Esther de Lange, Paulo Rangel, Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Leopoldo López Gil, Stanislav Polčák и Stelios Kympouropoulos, от името на групата PPE, относно положението в Турция, по-специално отстраняването на избрани кметове (B9-0088/2019).

II.   Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (2019/2822(RSP))

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jadwiga Wiśniewska, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Assita Kanko и Jan Zahradil, от името на групата ECR, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0050/2019);

—   Heidi Hautala, Ernest Urtasun, Hannah Neumann, Saskia Bricmont, Viola Von Cramon-Taubadel, Caroline Roose, Marie Toussaint, Ellie Chowns, Markéta Gregorová, Mounir Satouri, Salima Yenbou, Catherine Rowett, Yannick Jadot, Bronis Ropė, Monika Vana, Anna Cavazzini, Alexandra Geese, Pierrette Herzberger-Fofana, Kim Van Sparrentak и Tineke Strik, от името на групата Verts/ALE, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0081/2019);

—   Kati Piri и Agnes Jongerius, от името на групата S&D, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0086/2019);

—   Urmas Paet, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Chris Davies, Anna Júlia Donáth, Laurence Farreng, Fredrick Federley, Valter Flego, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Irena Joveva, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Karen Melchior, Javier Nart, Lucy Nethsingha, Bill Newton Dunn, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne и Chrysoula Zacharopoulou, от името на групата Renew, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0087/2019);

—   Marisa Matias, Miguel Urbán Crespo, Pernando Barrena Arza, Eugenia Rodríguez Palop, Idoia Villanueva Ruiz, Konstantinos Arvanitis, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Manuel Bompard и Younous Omarjee, от името на групата GUE/NGL, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0091/2019);

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, David Lega, Antonio López-Istúriz White, Loránt Vincze, Vladimír Bilčík, David McAllister, Željana Zovko, Arba Kokalari, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Romana Tomc, Karoline Edtstadler, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Vangelis Meimarakis, Manolis Kefalogiannis, Milan Zver, Isabel Wiseler-Lima, Tomasz Frankowski, Esther de Lange, Francisco José Millán Mon, Sandra Kalniete, Leopoldo López Gil, Stanislav Polčák и Stelios Kympouropoulos, от името на групата PPE, относно Мианмар, по-специално положението на общността рохингия (B9-0092/2019).

III.   Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (2019/2823(RSP))

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Raffaele Fitto, Witold Jan Waszczykowski, Ruža Tomašić, Jadwiga Wiśniewska, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Assita Kanko, Anthea McIntyre, Charlie Weimers, Jan Zahradil и Alexandr Vondra, от името на групата ECR, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0089/2019);

—   Hannah Neumann, Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Katrin Langensiepen, Saskia Bricmont, Gwendoline Delbos-Corfield, Viola Von Cramon-Taubadel, Caroline Roose, Marie Toussaint, Ellie Chowns, Markéta Gregorová, Mounir Satouri, Salima Yenbou, Catherine Rowett, Yannick Jadot, Bronis Ropė, Monika Vana, Anna Cavazzini, Alexandra Geese, Pierrette Herzberger-Fofana, Tineke Strik и Kim Van Sparrentak, от името на групата Verts/ALE, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0090/2019);

—   Kati Piri и Jytte Guteland, от името на групата S&D, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0093/2019);

—   María Soraya Rodríguez Ramos, Luisa Porritt, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Sylvie Brunet, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Chris Davies, Anna Júlia Donáth, Laurence Farreng, Fredrick Federley, Valter Flego, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Irena Joveva, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Radka Maxová, Karen Melchior, Javier Nart, Lucy Nethsingha, Bill Newton Dunn, Urmas Paet, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne и Chrysoula Zacharopoulou, от името на групата Renew, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0094/2019);

—   Cornelia Ernst, Mick Wallace, Manuel Bompard, Dimitrios Papadimoulis, Miguel Urbán Crespo, Stelios Kouloglou, Idoia Villanueva Ruiz и Eugenia Rodríguez Palop, от името на групата GUE/NGL, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0095/2019);

—   Michael Gahler, Željana Zovko, Antonio López-Istúriz White, Loránt Vincze, Vladimír Bilčík, David McAllister, Arba Kokalari, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Rosa Estaràs Ferragut, Romana Tomc, Karoline Edtstadler, Tomáš Zdechovský, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Vangelis Meimarakis, Milan Zver, Manolis Kefalogiannis, David Lega, Isabel Wiseler-Lima, Tomasz Frankowski, Esther de Lange, Francisco José Millán Mon, Leopoldo López Gil, Inese Vaidere, Stanislav Polčák и Stelios Kympouropoulos, от името на групата PPE, относно Иран, по-специално положението на защитниците на правата на жените и лишените от свобода лица с двойно гражданство на ЕС и Иран (B9-0096/2019).

Времето за изказвания се разпределя в съответствие с член 171 от Правилника за дейността.


3. Делегирани актове (член 111, параграф 2 от Правилника за дейността)

Проекти на делегирани актове, предадени на Парламента:

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2017/625 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на единния здравен документ за въвеждане, придружаващ пратки от животни и стоки до тяхното местоназначение (C(2019)02910 - 2019/2766(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, AGRI (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегирано решение на Комисията за допълнение на Директива 2008/98/ЕО на Европейския парламент и на Съвета по отношение на обща методика и минимални изисквания за качество за еднаквото измерване на количествата хранителни отпадъци (C(2019)03211 - 2019/2757(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Директива (ЕС) 2016/97 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на регулаторните технически стандарти за изменение на базовите суми в евро за застраховката „Професионална отговорност“ и за финансовия капацитет на застрахователните и презастрахователните посредници (C(2019)03448 - 2019/2767(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 3 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON

- Делегиран регламент на Комисията за допълване на Регламент (ЕС) № 1295/2013 на Европейския парламент и на Съвета чрез определяне на допълнителни качествени и количествени показатели за изпълнение (C(2019)03624 - 2019/2758(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: CULT

Удължаване на срока за внасяне на възражения: допълнително 2 месеца по искане на Европейския парламент.

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2017/2402 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на регулаторните технически стандарти за хомогенността на базисните експозиции по секюритизации (C(2019)03785 - 2019/2759(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 3 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON

- Делегиран регламент на Комисията за поправка на текста на румънски език на Делегиран регламент (ЕС) 2018/1229 за допълване на Регламент (ЕС) № 909/2014 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на регулаторните технически стандарти за дисциплина при сетълмента (C(2019)03921 - 2019/2795(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 1 месец, считано от датата на получаване на 26 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON

- Делегиран регламент на Комисията за поправка на текста на румънски език на Делегиран регламент (ЕС) 2015/35 за допълнение на Директива 2009/138/ЕО на Европейския парламент и на Съвета относно започването и упражняването на застрахователна и презастрахователна дейност (Платежоспособност II) (C(2019)04051 - 2019/2761(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 3 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2017/625 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на предполагаеми или установени несъответствия с правилата на Съюза, приложими за употребата на фармакологичноактивни субстанции или за остатъците от тях, разрешени във ветеринарномедицински продукти или като фуражни добавки, или с правилата на Съюза, приложими за употребата на забранени или неразрешени фармакологичноактивни субстанции или за остатъците от тях (C(2019)04448 - 2019/2762(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, AGRI (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2017/625 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на условията за наблюдение на транспортирането и пристигането на пратки с определени стоки от граничния контролен пункт на пристигане до обекта по местоназначение в Съюза (C(2019)04500 - 2019/2760(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, AGRI (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Директива (ЕС) 2016/1629 на Европейския парламент и на Съвета за установяване на технически изисквания за плавателните съдове по вътрешните водни пътища (C(2019)04548 - 2019/2763(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: TRAN

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2016/429 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на правилата за животновъдните обекти, в които се отглеждат сухоземни животни, и за люпилните и за проследимостта на определени отглеждани сухоземни животни и яйца за люпене (C(2019)04625 - 2019/2764(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: AGRI, ENVI (член 57 от Правилника за дейността)

Удължаване на срока за внасяне на възражения: допълнително 2 месеца по искане на Европейския парламент.

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Делегиран регламент (ЕС) 2017/653 с цел да се уеднакви преходният режим за посочените в член 32 от Регламент (ЕС) № 1286/2014 на Европейския парламент и на Съвета създатели на ПИПДОЗИП, които предлагат дялове на фондове като базисни инвестиционни варианти, с предвидения в същия член удължен период на освобождаване (C(2019)04912 - 2019/2765(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Делегиран регламент (ЕС) 2015/98 на Комисията относно изпълнението на международните задължения на Съюза, посочени в член 15, параграф 2 от Регламент (ЕС) № 1380/2013 на Европейския парламент и на Съвета, съгласно Международната конвенция за опазване на рибата тон в Атлантическия океан и Конвенцията за бъдещото многостранно сътрудничество в областта на риболова в северозападната част на Атлантическия океан (C(2019)05092 - 2019/2756(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: PECH

Удължаване на срока за внасяне на възражения: допълнително 2 месеца по искане на Европейския парламент.

- Делегиран регламент на Комисията за допълване на Директива 2003/87/ЕО на Европейския парламент и на Съвета по отношение на мерките, приети от Международната организация за гражданско въздухоплаване, за мониторинг, докладване и проверка на емисии от въздухоплаването с цел прилагане на глобална, основана на пазара мярка (C(2019)05206 - 2019/2768(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, ITRE (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на приложения I и V към Регламент (ЕС) № 649/2012 на Европейския парламент и на Съвета относно износа и вноса на опасни химикали (C(2019)05370 - 2019/2771(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 23 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Делегиран регламент на Комисията за замяна на приложение I към Регламент (ЕС) 2019/788 на Европейския парламент и на Съвета относно гражданската инициатива (C(2019)05402 - 2019/2772(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 23 юли 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: AFCO

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 692/2011 на Европейския парламент и на Съвета относно Европейска статистика на туризма по отношение на сроковете за предаване и адаптирането на приложения I и II (C(2019)05572 - 2019/2778(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 1 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: TRAN

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) 2016/2031 на Европейския парламент и на Съвета посредством установяване на списък на приоритетните вредители (C(2019)05637 - 2019/2777(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 1 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: AGRI

- Делегирана директива на Комисията за допълване на Директива(ЕС) 2017/2397 на Европейския парламент и на Съвета относно определяне на стандартите за компетентности и съответни знания и умения, за практически изпити, за одобряването на тренажори и за здравословна годност (C(2019)05646 - 2019/2780(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 2 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: TRAN, EMPL (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегирана директива на Комисията за изменение, с цел привеждане в съответствие с научно-техническия напредък, на приложениеIII към Директива 2011/65/ЕС на Европейския парламент и на Съвета по отношение на освобождаване от ограничението за употребата на бис(2-етилхексилов) фталат в някои гумени компоненти, използвани в уредбите на двигателите (C(2019)05780 - 2019/2792(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Делегирана директива на Комисията за изменение, с цел привеждане в съответствие с научно-техническия напредък, на приложениеIII към Директива 2011/65/ЕС на Европейския парламент и на Съвета по отношение на освобождаване от ограничението за употребата на олово в припой, използван в някои двигатели с горене (C(2019)05781 - 2019/2793(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на приложенията към Регламент (ЕО) № 1059/2003 на Европейския парламент и на Съвета за установяване на обща класификация на териториалните единици за статистически цели (NUTS) (C(2019)05841 - 2019/2784(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: REGI

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на D-фруктоза като активно вещество (C(2019)05865 - 2019/2785(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на сирене като активно вещество (C(2019)05867 - 2019/2786(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на концентриран ябълков сок като активно вещество (C(2019)05869 - 2019/2787(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на мед като активно вещество (C(2019)05881 - 2019/2790(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на яйца на прах като активно вещество (C(2019)05886 - 2019/2791(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на Saccharomyces cerevisiae като активно вещество (C(2019)05890 - 2019/2788(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 528/2012 на Европейския парламент и на Съвета за включване в приложение I към него на оцет като активно вещество (C(2019)05891 - 2019/2789(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 8 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за допълване и изменение на Директива2014/94/ЕС на Европейския парламент и на Съвета по отношение на зарядните точки за моторни превозни средства от категорияL, бреговото електрозахранване на плавателни съдове за вътрешните водни пътища, снабдяването на автомобилния транспорт с водород и снабдяването на автомобилния и водния транспорт с природен газ, както и за отмяна на Делегиран регламент(ЕС)2018/674 (C(2019)05960 - 2019/2794(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 13 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: TRAN

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Регламент(ЕС) № 1031/2010 с цел търговете за квоти да се приведат в съответствие с правилата на СТЕ на ЕС за периода 2021—2030г. и с класификацията на квотите като финансови инструменти съгласно Директива 2014/65/ЕС на Европейския парламент и на Съвета (C(2019)06182 - 2019/2797(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 28 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: ENVI, ECON (член 57 от Правилника за дейността), ITRE (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за установяване на план за премахване на изхвърлянето на улов за средиземноморски миди (Venus spp.) в част от териториалните води на Италия (C(2019)06197 - 2019/2798(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 28 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: PECH

- Делегиран регламент на Комисията за допълнение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на определянето на финансиране с единна ставка (C(2019)06203 - 2019/2796(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 28 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: REGI, EMPL (член 57 от Правилника за дейността)

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Делегиран регламент (ЕС) 2017/86 за установяване на план за премахване на изхвърлянето на улов на някои дънни видове в Средиземно море (C(2019)06204 - 2019/2799(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 2 месеца, считано от датата на получаване на 29 август 2019 г.

Разглеждане в комисия: водеща: PECH

Проект на делегиран акт, срокът за който беше изменен от 2 на 3 месеца по искане на водещата комисия:

- Делегиран регламент на Комисията за изменение на Делегиран регламент (ЕС) 2017/653 с цел да се уеднакви преходният режим за посочените в член 32 от Регламент (ЕС) № 1286/2014 на Европейския парламент и на Съвета създатели на ПИПДОЗИП, които предлагат дялове на фондове като базисни инвестиционни варианти, с предвидения в същия член удължен период на освобождаване - (C(2019)4912 – 2019/2765(DEA))

Срок за внасяне на възражения: 3 месеца, считано от датата на получаване на 18 юли 2019 г. по искане на водещата комисия.

Разглеждане в комисия: водеща: ECON


4. Мерки за изпълнение (член 112 от Правилника за дейността)

На Парламента бяха предадени следните проекти на мерки за изпълнение, свързани с процедурата по регулиране с контрол:

- Регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕС) № 546/2011 по отношение на оценката на въздействието на продуктите за растителна защита върху медоносните пчели (D045385/06 - 2019/2776(RPS) - срок: 31 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ENVI
подпомагаща: IMCO (член 57 от Правилника за дейността), AGRI (член 57 от Правилника за дейността)

- Регламент на Комисията за изменение на приложение XIV към Регламент (ЕО) № 1907/2006 на Европейския парламент и на Съвета относно регистрацията, оценката, разрешаването и ограничаването на химикали (REACH) (D060782/03 - 2019/2773(RPS) - срок: 23 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ENVI
подпомагаща: ITRE (член 57 от Правилника за дейността), IMCO (член 57 от Правилника за дейността)

- Решение на Комисията относно секторния справочен документ за най-добри практики за управление по околна среда, секторни показатели за екологични резултати и еталони за отлични постижения за сектора на управление на отпадъците съгласно Регламент (ЕО) № 1221/2009 относно доброволното участие на организации в Схемата на Общността за управление по околна среда и одит (EMAS) (D062653/01 - 2019/2769(RPS) - срок: 18 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Регламент на Комисията за изменение и поправка на приложения II, III и V към Регламент (ЕО) № 1223/2009 на Европейския парламент и на Съвета относно козметичните продукти (D062738/02 - 2019/2779(RPS) - срок: 2 ноември 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ENVI

- Регламент на комисията за изменение на Регламент (ЕО) № 1099/2008 на Европейския парламент и на Съвета относно статистиката за енергийния сектор, що се отнася до актуализирането на годишните, месечните и краткосрочните месечни статистически данни за енергийния сектор (D062923/01 - 2019/2770(RPS) - срок: 19 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ITRE

- Регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕО) № 1126/2008 за приемане на някои международни счетоводни стандарти в съответствие с Регламент (ЕО) № 1606/2002 на Европейския парламент и на Съвета във връзка с международни счетоводни стандарти 1 и 8 (D062934/02 - 2019/2781(RPS) - срок: 3 ноември 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ECON
подпомагаща: JURI (член 57 от Правилника за дейността)

- Регламент на Комисията за изменение на Регламент (ЕО) № 1126/2008 за приемане на някои международни счетоводни стандарти в съответствие с Регламент (ЕО) № 1606/2002 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на международни счетоводни стандарти 1, 8, 34, 37 и 38, международни стандарти за финансово отчитане 2, 3 и 6, разяснения 12, 19, 20 и 22 на Комитета за разяснения на международните стандарти за финансово отчитане и Разяснение 32 на Постоянния комитет за разясненията (текст от значение за ЕИП) (D062950/01 - 2019/2782(RPS) - срок: 3 ноември 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ECON
подпомагаща: JURI (член 57 от Правилника за дейността)

- Директива на Комисията за изменение, с цел адаптиране към техническия прогрес, на част III, точка 13 от приложение II към Директива 2009/48/ЕО на Европейския парламент и на Съвета относно безопасността на детските играчки, по отношение на алуминий (D063161/01 - 2019/2774(RPS) - срок: 24 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: IMCO

- Директива на Комисията за изменение на допълнение В към приложение II към Директива № 2009/48/ЕО на Европейския парламент и на Съвета с цел приемане на специфични гранични стойности за химикали, използвани в някои детски играчки, по отношение на формалдехида (D063162/01 - 2019/2775(RPS) - срок: 24 октомври 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: IMCO

- Директива на Комисията за изменение на приложение III към Директива 2002/49/ЕО във връзка с установяването на методи за оценка на вредните въздействия на шума в околната среда (D063276/01 - 2019/2783(RPS) - срок: 6 ноември 2019 г.)
Разглеждане в комисия: водеща: ENVI


5. Внесени документи

Внесени са следните документи от другите институции:

- Европейска комисия - Годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейска комисия (COM(2019)0316 [01] - C9-0050/2019 - 2019/2055(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейски парламент (COM(2019)0316 [02] - C9-0051/2019 - 2019/2056(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейски Съвет и Съвет (COM(2019)0316 [03] - C9-0052/2019 - 2019/2057(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Съд на Европейския съюз (COM(2019)0316 [04] - C9-0053/2019 - 2019/2058(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Сметна палата на ЕС (COM(2019)0316 [05] - C9-0054/2019 - 2019/2059(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейски икономически и социален комитет (COM(2019)0316 [06] - C9-0055/2019 - 2019/2060(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Комитет на регионите (COM(2019)0316 [07] - C9-0056/2019 - 2019/2061(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейски омбудсман (COM(2019)0316 [08] - C9-0057/2019 - 2019/2062(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 г. - Европейски надзорен орган по защита на данните (COM(2019)0316 [09] - C9-0058/2019 - 2019/2063(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

JURI, LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 година - Европейска служба за външна дейност (COM(2019)0316 [10] - C9-0059/2019 - 2019/2064(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, AFCO

- Съобщение на Комисията до Европейския парламент, Съвета и Сметната палата – Годишни отчети на Европейския фонд за развитие за 2018 г. (COM(2019)0317 - C9-0060/2019 - 2019/2065(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

DEVE, BUDG

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски център за развитие на професионалното обучение (CEDEFOP) (COM(2019)0316 [11] - C9-0061/2019 - 2019/2066(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

EMPL, ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска фондация за подобряване на условията на живот и труд (EUROFOUND) (COM(2019)0316 [12] - C9-0062/2019 - 2019/2067(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

EMPL

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 година – Агенция на Европейския съюз за основните права (FRA) (COM(2019)0316 [13] - C9-0063/2019 - 2019/2068(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски център за мониторинг на наркотици и наркомании (ЕЦМНН) (COM(2019)0316 [14] - C9-0064/2019 - 2019/2069(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ENVI, LIBE

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за околна среда (ЕАОС) (COM(2019)0316 [15] - C9-0065/2019 - 2019/2070(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ENVI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за безопасност и здраве при работа (EU-OSHA) (COM(2019)0316 [16] - C9-0066/2019 - 2019/2071(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

EMPL

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Център за преводи за органите на Европейския съюз (CdT) (COM(2019)0316 [17] - C9-0067/2019 - 2019/2072(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

CULT

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция по лекарствата (EMA) (COM(2019)0316 [18] - C9-0068/2019 - 2019/2073(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ENVI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейско звено за съдебно сътрудничество (Евроюст) (COM(2019)0316 [19] - C9-0069/2019 - 2019/2074(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска фондация за обучение (ETF) (COM(2019)0316 [20] - C9-0070/2019 - 2019/2075(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

EMPL

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция по морска безопасност (ЕАМБ) (COM(2019)0316 [21] - C9-0071/2019 - 2019/2076(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

TRAN

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за авиационна безопасност (ЕААБ) (COM(2019)0316 [22] - C9-0072/2019 - 2019/2077(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

TRAN

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски орган за безопасност на храните (ЕОБХ) (COM(2019)0316 [23] - C9-0073/2019 - 2019/2078(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ENVI

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски център за профилактика и контрол върху заболяванията (ECDC) (COM(2019)0316 [24] - C9-0074/2019 - 2019/2079(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ENVI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Агенция на Европейския съюз за мрежова и информационна сигурност (ENISA) (COM(2019)0316 [25] - C9-0075/2019 - 2019/2080(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Агенция за железопътен транспорт на Европейския съюз (ERA) (COM(2019)0316 [26] - C9-0076/2019 - 2019/2081(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

TRAN

- Европейска комисия - Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Агенция на Европейския съюз за обучение в областта на правоприлагането (CEPOL) (COM(2019)0316 [27] - C9-0077/2019 - 2019/2082(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за гранична и брегова охрана (Frontex) (COM(2019)0316 [28] - C9-0078/2019 - 2019/2083(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за ГНСС (GSA) (COM(2019)0316 [29] - C9-0079/2019 - 2019/2084(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за контрол на рибарството (EFCA) (COM(2019)0316 [30] - C9-0080/2019 - 2019/2085(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

PECH

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция по химикали (ECHA) (COM(2019)0316 [31] - C9-0081/2019 - 2019/2086(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ENVI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Агенция за снабдяване към Евратом (COM(2019)0316 [32] - C9-0082/2019 - 2019/2087(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова годинa - Агенция на Европейския съюз за сътрудничество в областта на правоприлагането (Европол) (COM(2019)0316 [33] - C9-0083/2019 - 2019/2088(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски институт за равенство между половете (EIGE) (COM(2019)0316 [34] - C9-0084/2019 - 2019/2089(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

FEMM

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски банков орган (ЕБО) (COM(2019)0316 [35] - C9-0085/2019 - 2019/2090(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ECON

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски орган за застраховане и професионално пенсионно осигуряване (EIOPA) (COM(2019)0316 [36] - C9-0086/2019 - 2019/2091(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ECON, EMPL

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски орган за ценни книжа и пазари (ESMA) (COM(2019)0316 [37] - C9-0087/2019 - 2019/2092(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ECON

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - Финансова година 2018 г. - Агенция за сътрудничество между регулаторите на енергия (ACER) (COM(2019)0316 [38] - C9-0088/2019 - 2019/2093(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Служба на Органа на европейските регулатори в областта на електронните съобщения (Служба на ОЕРЕС) (COM(2019)0316 [39] - C9-0089/2019 - 2019/2094(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ITRE, IMCO

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейски институт за иновации и технологии (EIT) (COM(2019)0316 [40] - C9-0090/2019 - 2019/2095(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска служба за подкрепа в областта на убежището (EASO) (COM(2019)0316 [41] - C9-0091/2019 - 2019/2096(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Европейска агенция за оперативното управление на широкомащабни информационни системи в пространството на свобода, сигурност и правосъдие (eu-LISA) (COM(2019)0316 [42] - C9-0092/2019 - 2019/2097(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

LIBE

- Доклад относно освобождаването от отговорност във връзка с изпълнението на бюджета на агенциите на Европейския съюз за 2018 г.: постижения, финансово управление и контрол (COM(2019)0316 [43] - C9-0093/2019 - 2019/2098(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

AFET, DEVE, INTA, BUDG, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Международна организация по термоядрена енергия (ITER) (COM(2019)0316 [44] - C9-0094/2019 - 2019/2099(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Съвместно предприятие - Безопасност на въздухоплаването (SESAR) (COM(2019)0316 [45] - C9-0095/2019 - 2019/2100(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ITRE, TRAN

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Съвместно предприятие - Аеронавтика и околна среда („Чисто небе“) (COM(2019)0316 [46] - C9-0096/2019 - 2019/2101(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ENVI, ITRE, TRAN

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - „Биотехнологични производства“ (COM(2019)0316 [47] - C9-0097/2019 - 2019/2102(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ITRE, REGI

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Инициатива за иновативни лекарства (ИИЛ) (COM(2019)0316 [48] - C9-0098/2019 - 2019/2103(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ENVI, ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз - 2018 финансова година - Съвместно предприятие „Горивни клетки и водород“ (FCH) (COM(2019)0316 [49] - C9-0099/2019 - 2019/2104(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз – 2018 финансова година – Съвместно предприятие Shift2Rail (SHIFT2RAIL) (COM(2019)0316 [50] - C9-0100/2019 - 2019/2105(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагащи :

ITRE, TRAN

- Европейска комисия: Консолидирани годишни отчети на Европейския съюз за финансовата 2018 година – Съвместно предприятие ECSEL (COM(2019)0316 [51] - C9-0101/2019 - 2019/2106(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

подпомагаща :

ITRE

- Специални доклади на Сметната палата в рамките на освобождаването от отговорност на Комисията във връзка с изпълнението на бюджета за финансовата 2018 година (COM(2019)0316 [52] - C9-0102/2019 - 2019/2107(DEC))

Разглеждане в комисия:

водеща :

CONT

- Предложение за трансфер на бюджетни кредити 4/2019 – Европейски омбудсман (N9-0024/2019 - C9-0104/2019 - 2019/2108(GBD))

Разглеждане в комисия:

водеща :

BUDG

- Предложение за трансфер на бюджетни кредити 5/2019 – Европейски омбудсман (N9-0025/2019 - C9-0120/2019 - 2019/2112(GBD))

Разглеждане в комисия:

водеща :

BUDG


6. Трансфери на бюджетни кредити и решения относно бюджета

В съответствие с член 29 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да не представя възражения срещу трансфер на бюджетни кредити 4/2019 – Европейски омбудсман.

В съответствие с член 29 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да не представя възражения срещу трансфер на бюджетни кредити INF 2/2019 – Комитет на регионите.

В съответствие с член 31, параграф 4 от Финансовия регламент, комисията по бюджети реши да одобри трансфери на бюджетни кредити на Европейската комисия: DEC 06/2019, DEC 09/2019, DEC 10/2019, DEC 11/2019, DEC 12/2019, DEC 14/2019, DEC 15/2019.

В съответствие с член 32, параграф 2 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да одобри трансфер на бюджетни кредити на Европейската комисия DEC 13/2019 - раздел III - Комисия.

В съответствие с член 29, параграф 1 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да не представя възражения срещу трансфери на бюджетни кредити V/AB-03/A/19, V/AB-04/C/19, V/AB-05/T/19, V/AB-06/T/19, V/AB-07/C/19, V/AB-08/A/19, V/AB-09/A/19, V/AB-10/C/19, V/AB-11/A/19, V/AB-12/C/19 - раздел V – Сметна палата.

В съответствие с член 29, параграфи 1 и 2 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да не представя възражения срещу трансфер на бюджетни кредити INF 3/2019 - раздел ІV – Съд на EС.

В съответствие с член 29 от Финансовия регламент комисията по бюджети реши да не представя възражения срещу трансфер на бюджетни кредити INF 1/2019 – раздел IX – Европейски надзорен орган по защита на данните.


7. Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (2019/2817(RSP))

Tytti Tuppurainen (действащ председател на Съвета), Jean-Claude Juncker (председател на Комисията), и Michel Barnier (главен преговарящ) направиха изявления.

Изказаха се Manfred Weber, от името на групата PPE, Iratxe García Pérez, от името на групата S&D, Guy Verhofstadt, от името на групата Renew, Philippe Lamberts, от името на групата Verts/ALE, Marco Zanni, от името на групата ID, Geoffrey Van Orden, от името на групата ECR, Martin Schirdewan, от името на групата GUE/NGL, и Ivan Vilibor Sinčić, независим член на ЕП.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Mairead McGUINNESS
Заместник-председател

Изказаха се Danuta Maria Hübner, Pedro Silva Pereira, Barbara Ann Gibson, Alyn Smith, Gunnar Beck, Peter Lundgren, Martina Anderson, Nigel Farage, Esteban González Pons, Richard Corbett, Naomi Long, Molly Scott Cato, Jaak Madison, Jan Zahradil, Luke Ming Flanagan, Diane Dodds, Antonio Tajani, Brando Benifei, Billy Kelleher, Jill Evans, Harald Vilimsky, Geert Bourgeois, Clare Daly, Martin Edward Daubney, Seán Kelly, Katarina Barley, Nathalie Loiseau, Ciarán Cuffe, Antonio Maria Rinaldi, Ангел Джамбазки, Eugenia Rodríguez Palop, Lance Forman, François-Xavier Bellamy, Sylvie Guillaume, Luis Garicano, Terry Reintke, Zdzisław Krasnodębski, Paulo Rangel, Ben Habib, за да зададе въпрос „синя карта“ на Paulo Rangel (изказването всъщност не беше въпрос), председателят отне думата на оратора, Javier Moreno Sánchez, Nicola Beer, Benoît Biteau, Veronika Vrecionová, Esther de Lange, Miapetra Kumpula-Natri, Dita Charanzová, Zbigniew Kuźmiuk, Luděk Niedermayer, Bogusław Liberadzki, Илхан Кючюк, Kris Peeters, Tonino Picula, Vladimír Bilčík, Evelyn Regner, Georgios Kyrtsos, Christel Schaldemose, Jörgen Warborn, Heléne Fritzon, David McAllister, Seb Dance, Radosław Sikorski, Domènec Ruiz Devesa и Frances Fitzgerald.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Michaela Šojdrová, Julie Ward, Bill Newton Dunn, Ellie Chowns, Hermann Tertsch, José Gusmão, Francisco José Millán Mon, James Wells и Jude Kirton-Darling.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David Maria SASSOLI
Председател

Изказаха се Michel Barnier и Tytti Tuppurainen.

Предложения за резолюции, внесени на основание член 132, параграф 2 от Правилника за дейността, в заключение на разискванията:

—   Guy Verhofstadt, координатор на ЕП за Брексит, Manfred Weber, председател на групата PPE, Iratxe García Pérez, председател на групата S&D, Dacian Cioloş, председател на групата Renew, Philippe Lamberts и Ska Keller, cъпредседатели на групата Verts/ALE, Martin Schirdewan и Manon Aubry, съпредседатели на групата GUE/NGL и Antonio Tajani, председател на комисията по конституционни въпроси, относно актуалното състояние във връзка с оттеглянето на Обединеното кралство от Европейския съюз (2019/2817(RSP)) (B9-0038/2019);

—   Gunnar Beck, от името на групата ID, относно оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (2019/2817(RSP)) (B9-0039/2019).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 9.6 от протокола от 18.9.2019 г.


8. Състав на комисиите и делегациите

Председателят получи от групата ID, както и от секретариата на независимите членове на ЕП, следните решения за промяна на състава на комисиите и делегациите:

Делегация в Парламентарния комитет по стабилизиране и асоцииране ЕС – Сърбия: Julie Lechanteux на мястото на Dominique Bilde

Делегация в Парламентарния комитет по стабилизиране и асоцииране ЕС – Черна гора: Dominique Bilde на мястото на Julie Lechanteux

Делегация в Парламентарната асамблея на Съюза за Средиземноморието: Rosa D'Amato

Тези решения влизат в сила днес.


9. Време за гласуване

Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.

Резултатите от поименното гласуване, приложени към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта на Парламента.


9.1. Проект на коригиращ бюджет № 1/2019 г. излишък от 2018 г. (гласуване)

Доклад относно позицията на Съвета относно проект на коригиращ бюджет № 1/2019 на Европейския съюз за финансовата 2019 година: вписване на излишъка от финансовата 2018 година (11730/2019 – C9-0115/2019 – 2019/2021(BUD)) - Комисия по бюджети. Докладчик: John Howarth (A9-0005/2019)

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 1)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

Приема се с единно гласуване (P9_TA(2019)0011)


9.2. Проект за коригиращ бюджет № 2/2019 г.: Засилване на ключови програми за конкурентоспособността на ЕС: „Хоризонт 2020“ и „Еразъм+“ (гласуване)

Доклад относно позицията на Съвета относно проект на коригиращ бюджет № 2/2019 на Европейския съюз за финансовата 2019 година — Засилване на ключови програми за конкурентоспособността на ЕС: „Хоризонт 2020“ и „Еразъм +“ (11731/2019 – C9-0112/2019 – 2019/2022(BUD)) - Комисия по бюджети. Докладчик: John Howarth (A9-0004/2019)

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 2)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

Приема се (P9_TA(2019)0012)

Изказвания

John Howarth (докладчик), преди гласуването.


9.3. Мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за оказване на помощ на Румъния, Италия и Австрия (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета за мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за оказване на помощ на Румъния, Италия и Австрия [COM(2019)0206 - C9-0005/2019 - 2019/2023(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Siegfried Mureşan (A9-0002/2019)

(Необходимо е квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 3)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

Приема се с единно гласуване (P9_TA(2019)0013)


9.4. Проект на коригиращ бюджет № 3/2019 г.: предложение за мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за оказване на помощ на Румъния, Италия и Австрия (гласуване)

Доклад относно позицията на Съвета относно проект на коригиращ бюджет № 3/2019 на Европейския съюз за финансовата 2019 година, придружаващ предложението за мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз за предоставяне на средства на Румъния, Италия и Австрия (11732/2019 – C9-0113/2019 – 2019/2024(BUD)) - Комисия по бюджети. Докладчик: John Howarth (A9-0006/2019)

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 4)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

Приема се с единно гласуване (P9_TA(2019)0014)


9.5. Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията – EGF/2019/000 TA 2019 – Техническа помощ по инициатива на Комисията (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета за мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията (EGF/2019/000 TA 2019 — Техническа помощ по инициатива на Комисията) [COM(2019)0290 - C9-0026/2019 - 2019/2036(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Bogdan Rzońca (A9-0001/2019)

(Необходимо е квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 5)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

Приема се с единно гласуване (P9_TA(2019)0015)


9.6. Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС (гласуване)

Предложения за резолюция B9-0038/2019 и B9-0039/2019

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 6)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ B9-0038/2019

Приема се (P9_TA(2019)0016)

(Предложението за резолюция B9-0039/2019 отпада.)

(Заседанието е прекъснато за няколко минути в очакване на обясненията на вот.)

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Fabio Massimo CASTALDO
Заместник-председател


10. Обяснения на вот

Писмени обяснения на вот:

Съгласно член 194 от Правилника за дейността писмените обяснения на вот се публикуват на страниците, запазени за членовете на ЕП на интернет сайта на Парламента.

Устни обяснения на вот:

Оттеглянето на Обединеното кралство от ЕСB9-0038/2019

Alexandr Vondra, Michaela Šojdrová, Luisa Porritt, Matthew Patten, Antony Hook, Catherine Bearder, Barbara Ann Gibson, John Howarth, Michael Heaver, Lucy Nethsingha, Martin Edward Daubney, Rory Palmer, Jane Brophy, Judith Bunting, Phil Bennion, Chris Davies, Alex Agius Saliba, Dinesh Dhamija, Caroline Voaden, Sheila Ritchie, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Daniel Hannan, Romana Tomc и Irina Von Wiese.


11. Поправки на вот и намерения за гласуване

Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата на Парламента - „Пленарни заседания“, „Гласувания“, „Резултати от различните гласувания“ (Налични резултати от поименните гласувания).

Електронната версия се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.

След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.

(Заседанието беше прекъснато в 12.46 ч.)


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Dita CHARANZOVÁ
Заместник-председател

12. Възобновяване на заседанието

Заседанието беше възобновено в 15.01 ч.


13. Одобряване на протокола от предишното заседание

Протоколът от предишното заседание беше одобрен.


14. Състав на комисиите и делегациите

Председателят получи от групата S&D следното решение за промяна на състава на комисиите и делегациите:

Делегация за връзки с Швейцария и Норвегия, в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Исландия и в Съвместния парламентарен комитет на Европейското икономическо пространство: Łukasz Kohut

Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия: Miroslav Číž на мястото на Sylvie Guillaume

Делегация за връзки с Палестина: Evin Incir

Делегация за връзки с Иран: Jude Kirton-Darling

Делегация за връзки със Съединените американски щати: Jackie Jones

Делегация за връзки с Индия: Katarina Barley и Tudor Ciuhodaru; Jackie Jones вече не е член на комисията

Делегация в Парламентарната асамблея на Съюза за Средиземноморието: Costas Mavrides на мястото на Paolo De Castro

Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС – Северна Македония: Сергей Станишев

Това решение влиза в сила днес.


15. Борбата с рака (разискване по актуални въпроси)

Борбата с рака (2019/2818(RSP))

Изказа се Manfred Weber, за да направи въведение към разискването, предложено от групата PPE.

Изказаха се Tytti Tuppurainen (действащ председател на Съвета) и Vytenis Povilas Andriukaitis (член на Комисията).

Изказаха се Ewa Kopacz, от името на групата PPE, Sara Cerdas, от името на групата S&D, Véronique Trillet-Lenoir, от името на групата Renew, Michèle Rivasi, от името на групата Verts/ALE, Simona Baldassarre, от името на групата ID, Joanna Kopcińska, от името на групата ECR, Kateřina Konečná, от името на групата GUE/NGL, David Bull, независим член на ЕП, Dubravka Šuica, Agnes Jongerius, Frédérique Ries, Joëlle Mélin, Jadwiga Wiśniewska, Elena Kountoura, Peter Liese, Nicolás González Casares, Susana Solís Pérez, Luisa Regimenti, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Dolors Montserrat, Rory Palmer, Chrysoula Zacharopoulou, Aurelia Beigneux, Beata Mazurek, Cindy Franssen, Christel Schaldemose, Judith Bunting, Annalisa Tardino, Ruža Tomašić, Nathalie Colin-Oesterlé, Miriam Dalli, Maximilian Krah, Liudas Mažylis и Mairead McGuinness.

Изказаха се Vytenis Povilas Andriukaitis и Tytti Tuppurainen.

Разискването приключи.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Katarina BARLEY
Заместник-председател


16. Представяне от страна на Съвета на неговата позиция относно проекта на общ бюджет за финансовата 2020 година (разискване)

Изявление на Съвета: Представяне от страна на Съвета на неговата позиция относно проекта на общ бюджет за финансовата 2020 година (2019/2710(RSP))

Kimmo Tiilikainen (Действащ председател на Съвета) направи изявление.

Изказа се Günther Oettinger (член на Комисията).

Изказаха се Monika Hohlmeier (докладчик), Eider Gardiazabal Rubial (докладчик), Johan Van Overtveldt (председател на комисията BUDG), José Manuel Fernandes, от името на групата PPE, Pierre Larrouturou, от името на групата S&D, Clotilde Armand, от името на групата Renew, Rasmus Andresen, от името на групата Verts/ALE, Hélène Laporte, от името на групата ID, Bogdan Rzońca, от името на групата ECR, Younous Omarjee, от името на групата GUE/NGL, Michael Heaver, независим член на ЕП, Siegfried Mureşan, Elisabetta Gualmini, Valerie Hayer, Damian Boeselager, Jaak Madison, Zbigniew Kuźmiuk, Dimitrios Papadimoulis, Mario Furore, Angelika Winzig, Fabienne Keller, Benoît Biteau, Francesca Donato, Eugen Jurzyca, João Ferreira, Robert Rowland, Karlo Ressler, Olivier Chastel, Gina Dowding, Nicolaus Fest, Lefteris Christoforou, Paolo De Castro, Nico Semsrott, Paolo Borchia, Niclas Herbst, Monika Beňová, Tonino Picula, Neena Gill, Jens Geier, Maria Grapini и Petra Kammerevert.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Nicola BEER
Заместник-председател

Изказаха се Brando Benifei, Evin Incir и John Howarth.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Costas Mavrides, Ruža Tomašić и Ben Habib.

Изказа се Kimmo Tiilikainen.

Разискването приключи.


17. Значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Значението за запазването на паметта за миналото на Европа за нейното бъдеще (2019/2819(RSP))

Tytti Tuppurainen (действащ председател на Съвета) и Dimitris Avramopoulos (член на Комисията) направиха изявления.

Изказаха се Rasa Juknevičienė, от името на групата PPE, Vilija Blinkevičiūtė, от името на групата S&D, Michal Šimečka, от името на групата Renew, Bronis Ropė, от името на групата Verts/ALE, Gilles Lebreton, от името на групата ID, Anna Fotyga, от името на групата ECR, Giorgos Georgiou, от името на групата GUE/NGL, Miroslav Radačovský, независим член на ЕП, Michael Gahler, Sven Mikser, Charles Goerens, Sergey Lagodinsky, Maximilian Krah, Ruža Tomašić, Sira Rego, Lefteris Nikolaou-Alavanos, Radosław Sikorski, Petra Kammerevert, Romeo Franz, Danilo Oscar Lancini, Kosma Złotowski, Alexis Georgoulis, Fabio Massimo Castaldo, Traian Băsescu, Pierfrancesco Majorino, Christophe Grudler, Nicolaus Fest, Zdzisław Krasnodębski, Claire Fox, Андрей Ковачев, Tanja Fajon, Petras Auštrevičius, Patryk Jaki, Kinga Gál, Laurence Farreng, Beata Kempa, Sandra Kalniete, Željana Zovko, Michaela Šojdrová и Isabel Wiseler-Lima.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Heidi HAUTALA
Заместник-председател

Изказа се Andrzej Halicki.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Isabel Benjumea Benjumea, Jackie Jones, Joachim Stanisław Brudziński, Sandra Pereira и Kostas Papadakis.

Изказаха се Dimitris Avramopoulos и Tytti Tuppurainen.

Предложения за резолюции, внесени на основание член 132, параграф 2 от Правилника за дейността, в заключение на разискванията:

—   Michael Gahler, Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, Željana Zovko, David McAllister, Antonio Tajani, Sandra Kalniete, Traian Băsescu, Radosław Sikorski, Andrzej Halicki, Andrey Kovatchev, Ewa Kopacz, Kinga Gál, Vangelis Meimarakis, Lukas Mandl, György Hölvényi, Alexander Alexandrov Yordanov, Andrea Bocskor, Inese Vaidere, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Vladimír Bilčík и Ivan Štefanec, от името на групата PPE, относно 80-ата годишнина от началото на Втората световна война и значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (2019/2819(RSP)) (B9-0097/2019);

—   Ryszard Antoni Legutko, Anna Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Dace Melbārde, Witold Jan Waszczykowski, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Bogdan Rzońca, Anna Zalewska, Jacek Saryusz Wolski, Grzegorz Tobiszowski, Joanna Kopcińska, Elżbieta Rafalska, Joachim Stanisław Brudziński, Beata Szydło, Beata Mazurek, Andżelika Anna Możdżanowska, Beata Kempa и Patryk Jaki, от името на групата ECR, относно 80-ата годишнина от началото на Втората световна война и значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (2019/2819(RSP)) (B9-0098/2019);

—   Kati Piri и Isabel Santos, от името на групата S&D, относно значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (2019/2819(RSP)) (B9-0099/2019);

—   Michal Šimečka, Frédérique Ries, Ramona Strugariu, Katalin Cseh, Ondřej Kovařík, Vlad Marius Botoş, Izaskun Bilbao Barandica, Jan Christoph Oetjen и Christophe Grudler, от името на групата Renew, относно значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (2019/2819(RSP)) (B9-0100/2019).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.5 от протокола от 19.9.2019 г.


18. Състав на комисиите и делегациите

Председателят получи от групите S&D и ID следните решения за промяна на състава на комисиите и делегациите:

комисия INTA: Nicola Danti на мястото на Irene Tinagli

Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Казахстан, ЕС-Киргизстан, ЕС-Узбекистан и ЕС-Таджикистан и за връзки с Туркменистан и Монголия: Roman Haider на мястото на Joachim Kuhs

Делегация за връзки с Федеративна република БразилияNicola Danti

Делегация за връзки с държавите от Меркосур: Nicola Danti на мястото на Paolo De Castro

Делегация за връзки с Панафриканския парламент: Simona Bonafè

Делегация в Парламентарния комитет по стабилизиране и асоцииране ЕС-Албания: Kathleen Van Brempt на мястото на Dan Nica

Делегация в Парламентарния комитет по стабилизиране и асоцииране ЕС – Черна гора: Kostas Papadakis на мястото на Evelyn Regner

Делегация в Съвместната парламентарна асамблея АКТБ-ЕС: Dan Nica на мястото на Kathleen Van Brempt

Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея: Rosanna Conte на мястото на Simona Baldassarre, Paolo De Castro

Делегация в Парламентарната асамблея Евронест: Simona Baldassarre на мястото на Rosanna Conte

Тези решения влизат в сила днес.


19. Състояние на прилагането на законодателството срещу изпирането на пари (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Състояние на прилагането на законодателството срещу изпирането на пари (2019/2820(RSP))

Tytti Tuppurainen (действащ председател на Съвета) и Věra Jourová (член на Комисията) направиха изявления.

Изказаха се Markus Ferber, от името на групата PPE, Evelyn Regner, от името на групата S&D, Luis Garicano, от името на групата Renew, Sven Giegold, от името на групата Verts/ALE, Gunnar Beck, от името на групата ID, Emmanuel Maurel, от името на групата GUE/NGL, Laura Ferrara, независим член на ЕП, David Casa, Caterina Chinnici, Ramona Strugariu, Ernest Urtasun, Herve Juvin, Mislav Kolakušić, Othmar Karas, Neena Gill, Antony Hook, Mikuláš Peksa, Емил Радев, Niels Fuglsang, Ondřej Kovařík и Romana Tomc.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Juan Fernando López Aguilar и Marek Belka.

Изказаха се Věra Jourová и Tytti Tuppurainen.

Предложения за резолюции, внесени на основание член 132, параграф 2 от Правилника за дейността, в заключение на разискванията:

—   Markus Ferber, Roberta Metsola и Емил Радев, от името на групата PPE, Jonás Fernández и Birgit Sippel, от името на групата S&D, Luis Garicano и Sophia in ’t Veld, от името на групата Renew, Sven Giegold, Terry Reintke, Tineke Strik, Rasmus Andresen, Henrike Hahn, Viola Von Cramon Taubadel, Gwendoline Delbos Corfield, Alexandra Louise Rosenfield Phillips, Kira Marie Peter Hansen, Damien Carême, Salima Yenbou и Bronis Ropė, от името на групата Verts/ALE, Martin Schirdewan, Manon Aubry, Matt Carthy, Nikolaj Villumsen, Dimitrios Papadimoulis, Miguel Urbán Crespo и Stelios Kouloglou, относно прилагането на законодателството на Съюза за борба с изпирането на пари (2019/2820(RSP)) (B9-0045/2019);

—   Gunnar Beck, от името на групата ID, относно прилагането на законодателството за борба с изпирането на пари (2019/2820(RSP)) (B9-0046/2019).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.6 от протокола от 19.9.2019 г.


20. Дневен ред на следващото заседание

Дневният ред на следващото заседание беше определен (документ „Дневен ред“ PE 640179/OJJE).


21. Закриване на заседанието

Заседанието беше закрито в 21.03 ч.

Klaus Welle

Dita Charanzová

Генерален секретар

Заместник-председател


ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК

Присъстващи:

Адемов Асим, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba Alex, Aguilar Mazaly, Aguilera Clara, Al-Sahlani Abir, Александров Йорданов Александър, Алиева-Вели Атидже, Allard Christian, Amaro Álvaro, Ameriks Andris, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen Rasmus, Androuët Mathilde, Androulakis Nikos, Annemans Gerolf, Ansip Andrus, Ara-Kovács Attila, Arena Maria, Arias Echeverría Pablo, Arimont Pascal, Arłukowicz Bartosz, Armand Clotilde, Arvanitis Konstantinos, Asimakopoulou Anna-Michelle, Aubry Manon, Auken Margrete, Auštrevičius Petras, Avram Carmen, Azmani Malik, Baldassarre Simona, Balt Marek Paweł, Bardella Jordan, Barley Katarina, Barrena Arza Pernando, Bartolo Pietro, Băsescu Traian, Basso Alessandra, Bauzá Díaz José Ramón, Bay Nicolas, Bearder Catherine, Beck Gunnar, Beer Nicola, Beghin Tiziana, Beigneux Aurelia, Belka Marek, Bellamy François-Xavier, Benea Adrian-Dragoş, Benifei Brando, Benjumea Benjumea Isabel, Bennion Phil, Beňová Monika, Bentele Hildegard, Berendsen Tom, Berg Lars Patrick, Berger Stefan, Bergkvist Erik, Berlusconi Silvio, Bernhuber Alexander, Biedroń Robert, Bielan Adam, Bijoux Stéphane, Bilbao Barandica Izaskun, Bilčík Vladimír, Bilde Dominique, Bischoff Gabriele, Biteau Benoît, Bizzotto Mara, Björk Malin, Blaga Vasile, Blaško Hynek, Blinkevičiūtė Vilija, Bloss Michael, Bocskor Andrea, Boeselager Damian, Bogdan Ioan-Rareş, Bogovič Franc, Bompard Manuel, Bonafè Simona, Bonfrisco Anna, Borchia Paolo, Borzan Biljana, Botenga Marc, Botoş Vlad-Marius, Bourgeois Geert, Boyer Gilles, Breyer Patrick, Brglez Milan, Bricmont Saskia, Brophy Jane, Brudziński Joachim Stanisław, Bruna Annika, Brunet Sylvie, Buchheit Markus, Buchner Klaus, Buda Daniel, Bull David, Bullmann Udo, Bullock Jonathan, Bunting Judith, Burkhardt Delara, Buschmann Martin, Buşoi Cristian-Silviu, Bütikofer Reinhard, Buxadé Villalba Jorge, Buzek Jerzy, Calenda Carlo, Campomenosi Marco, Cañas Jordi, Canfin Pascal, Carême Damien, Caroppo Andrea, Carthy Matt, Carvalhais Isabel, Carvalho Maria da Graça, Casa David, Casanova Massimo, Caspary Daniel, Castaldo Fabio Massimo, del Castillo Vera Pilar, Cavazzini Anna, Cerdas Sara, Chabaud Catherine, Chahim Mohammed, Chaibi Leila, Charanzová Dita, Chastel Olivier, Chinnici Caterina, Chowns Ellie, Christensen Asger, Christoforou Lefteris, Cimoszewicz Włodzimierz, Ciocca Angelo, Ciuhodaru Tudor, Číž Miroslav, Colin-Oesterlé Nathalie, Collard Gilbert, Conte Rosanna, Corbett Richard, Cormand David, Corrao Ignazio, Cozzolino Andrea, Crețu Corina, Cseh Katalin, Cuffe Ciarán, Cutajar Josianne, Czarnecki Ryszard, van Dalen Peter, Dalli Miriam, Daly Clare, D'Amato Rosa, Dance Seb, Danielsson Johan, Danjean Arnaud, Danti Nicola, Da Re Gianantonio, Daubney Martin Edward, David Ivan, Davies Chris, De Castro Paolo, Decerle Jérémy, Delbos-Corfield Gwendoline, Deli Andor, Delli Karima, De Lucy Belinda, De Man Filip, Demirel Özlem, Deparnay-Grunenberg Anna, De Sutter Petra, Deutsch Tamás, Dhamija Dinesh, Didier Geoffroy, Dlabajová Martina, Dobrev Klára, Dodds Diane, Doleschal Christian, Donáth Anna Júlia, Donato Francesca, Dorfmann Herbert, Dowding Gina, Dreosto Marco, Duda Jarosław, Düpont Lena, Durá Ferrandis Estrella, Durand Pascal, Ďuriš Nicholsonová Lucia, Джамбазки Ангел, Edtstadler Karoline, Ehler Christian, Eickhout Bas, England Kerr Andrew, Eppink Derk Jan, Ernst Cornelia, Eroglu Engin, Ertug Ismail, Estaràs Ferragut Rosa, Evans Jill, Evi Eleonora, Evren Agnès, Fajon Tanja, Falcă Gheorghe, Farage Nigel, Farreng Laurence, Federley Fredrick, Ferber Markus, Fernandes José Manuel, Fernández Jonás, Ferrandino Giuseppe, Ferrara Laura, Ferreira João, Fest Nicolaus, Fidanza Carlo, Fiocchi Pietro, Fitto Raffaele, Fitzgerald Frances, Flanagan Luke Ming, Flego Valter, Forman Lance, Fotyga Anna, Fourlas Loucas, Fox Claire, Fragkos Emmanouil, Frankowski Tomasz, Franssen Cindy, Franz Romeo, Fritzon Heléne, Fuglsang Niels, Furore Mario, Gade Søren, Gahler Michael, Gál Kinga, Gálvez Muñoz Lina, Gamon Claudia, García Del Blanco Ibán, García-Margallo y Marfil José Manuel, García Muñoz Isabel, García Pérez Iratxe, Gardiazabal Rubial Eider, Garicano Luis, Garraud Jean-Paul, Gebhardt Evelyne, Geese Alexandra, Geier Jens, Gemma Chiara, Georgiou Giorgos, Georgoulis Alexis, Geuking Helmut, Ghinea Cristian, Giarrusso Dino, Gibson Barbara Ann, Giegold Sven, Gieseke Jens, Gill Neena, Gill Nathan, Glancy James Alexander, Glück Andreas, Glucksmann Raphaël, Goerens Charles, González Casares Nicolás, González Pons Esteban, Grant Valentino, Grapini Maria, Gregorová Markéta, Griffin Theresa, Griset Catherine, Grošelj Klemen, Grudler Christophe, Gualmini Elisabetta, Guerreiro Francisco, Guetta Bernard, Guillaume Sylvie, Gusmão José, Guteland Jytte, Gyöngyösi Márton, Győri Enikő, Gyürk András, Habib Ben, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider Roman, Hajšel Robert, Hakkarainen Teuvo, Halicki Andrzej, Hannan Daniel, Hansen Christophe, Harris Lucy Elizabeth, Häusling Martin, Hautala Heidi, Hava Mircea-Gheorghe, Hayer Valérie, Hazekamp Anja, Heaver Michael, Heide Hannes, Heinäluoma Eero, Herbst Niclas, Herzberger-Fofana Pierrette, Hetman Krzysztof, Hidvéghi Balázs, Hlaváček Martin, Hohlmeier Monika, Hojsík Martin, Holmgren Pär, Hölvényi György, Homs Ginel Alicia, Hook Antony, Hortefeux Brice, Howarth John, Христов Иво, Hübner Danuta Maria, Huhtasaari Laura, Huitema Jan, Ijabs Ivars, Incir Evin, in 't Veld Sophia, Jadot Yannick, Jahr Peter, Jakeliūnas Stasys, Jaki Patryk, Jalkh Jean-François, Jamet France, Jarubas Adam, Jones Jackie, Jongerius Agnes, Jordan Christina Sheila, Joron Virginie, Joveva Irena, Juknevičienė Rasa, Jurgiel Krzysztof, Jurzyca Eugen, Juvin Herve, Kalinowski Jarosław, Kaljurand Marina, Kalniete Sandra, Kammerevert Petra, Кънев Радан, Kanko Assita, Karas Othmar, Karleskind Pierre, Karlsbro Karin, Karski Karol, Katainen Elsi, Kefalogiannis Manolis, Kelleher Billy, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly Seán, Kempa Beata, Kirton-Darling Jude, Kizilyürek Niyazi, Kloc Izabela-Helena, Knotek Ondřej, Kofod Peter, Kohut Łukasz, Kokalari Arba, Kokkalis Petros, Kolaja Marcel, Kolakušić Mislav, Konečná Kateřina, Konstantinou Athanasios, Kopacz Ewa, Kopcińska Joanna, Körner Moritz, Kósa Ádám, Köster Dietmar, Kouloglou Stelios, Kountoura Elena, Kovařík Ondřej, Ковачев Андрей, Krah Maximilian, Krasnodębski Zdzisław, Krehl Constanze, Kruk Elżbieta, Kubilius Andrius, Kuhnke Alice, Kuhs Joachim, Kumpula-Natri Miapetra, Kuźmiuk Zbigniew, Kympouropoulos Stelios, Kyrtsos Georgios, Кючюк Илхан, Lagodinsky Sergey, Lagos Ioannis, Lalucq Aurore, Lamberts Philippe, Lancini Danilo Oscar, Lange Bernd, de Lange Esther, Langensiepen Katrin, Laporte Hélène, Larrouturou Pierre, Lebreton Gilles, Lechanteux Julie, Lega David, Lenaers Jeroen, Lewandowski Janusz, Liberadzki Bogusław, Liese Peter, Limmer Sylvia, Lins Norbert, Lizzi Elena, Loiseau Nathalie, Løkkegaard Morten, Long Naomi, Longworth John, López Aguilar Juan Fernando, López Gil Leopoldo, López-Istúriz White Antonio, Lowe Rupert, Luena César, Łukacijewska Elżbieta Katarzyna, Lundgren Peter, Lutgen Benoît, McAllister David, McGuinness Mairead, McIntyre Anthea, McLeod Aileen, Madison Jaak, Maestre Martín De Almagro Cristina, Magid Magid, Majorino Pierfrancesco, Maldeikienė Aušra, Maldonado López Adriana, Manda Claudiu, Manders Antonius, Mandl Lukas, Mariani Thierry, Marinescu Marian-Jean, Marquardt Erik, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello Fulvio, Matias Marisa, Matić Predrag Fred, Maurel Emmanuel, Mavrides Costas, Maxová Radka, Mayer Georg, Mazurek Beata, Mažylis Liudas, Meimarakis Vangelis, Melbārde Dace, Melchior Karen, Mélin Joëlle, Melo Nuno, Metsola Roberta, Metz Tilly, Meuthen Jörg, Michels Martina, Михайлова Искра, Mikser Sven, Milazzo Giuseppe, Millán Mon Francisco José, Miller Leszek, Mobarik Nosheena, Modig Silvia, Mohammed Shaffaq, Molnár Csaba, Monteith Brian, Montserrat Dolors, Moraes Claude, Morano Nadine, Moreno Sánchez Javier, Moretti Alessandra, Mortler Marlene, Motreanu Dan-Ștefan, Możdżanowska Andżelika Anna, Müller Ulrike, Mummery June Alison, Mureşan Siegfried, Nagtegaal Caroline, Nart Javier, Nethsingha Lucy, Neumann Hannah, Neuser Norbert, Newton Dunn Bill, Nica Dan, Niebler Angelika, Niedermayer Luděk, Nienaß Niklas, Niinistö Ville, Nikolaou-Alavanos Lefteris, Noichl Maria, Novak Ljudmila, Новаков Андрей, O'Sullivan Grace, Oetjen Jan-Christoph, Olbrycht Jan, Olekas Juozas, Olivier Philippe, Omarjee Younous, Overgaard Nielsen Henrik, Paet Urmas, Pagazaurtundúa Maite, Palmer Rory, Panza Alessandro, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis Dimitrios, Patriciello Aldo, Patten Matthew, Paulus Jutta, Pedicini Piernicola, Peeters Kris, Pekkarinen Mauri, Peksa Mikuláš, Pelletier Anne-Sophie, Пенкова Цветелина, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen Kira Marie, Petersen Morten, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Phillips Alexandra Lesley, Picierno Pina, Picula Tonino, Pieper Markus, Pietikäinen Sirpa, Pignedoli Sabrina, Pineda Manu, Pirbakas Maxette, Piri Kati, Pisapia Giuliano, Pîslaru Dragoș, Pizarro Manuel, Plumb Rovana, Polčák Stanislav, Polfjärd Jessica, Pollák Peter, Poręba Tomasz Piotr, Porritt Luisa, Procaccini Nicola, Pugh Jake, Radačovský Miroslav, Радев Емил, Radtke Dennis, Rafaela Samira, Rafalska Elżbieta, Rangel Paulo, Rees-Mogg Annunziata Mary, Regimenti Luisa, Regner Evelyn, Rego Sira, Reil Guido, Reintke Terry, Ressler Karlo, Riba i Giner Diana, Ries Frédérique, Rinaldi Antonio Maria, Riquet Dominique, Ritchie Sheila, Rivasi Michèle, Rivière Jérôme, Roberti Franco, Rodríguez-Piñero Inma, Rodríguez Palop Eugenia, Rodríguez Ramos María Soraya, Rónai Sándor, Rondinelli Daniela, Rooken Rob, Roos Robert, Roose Caroline, Ropė Bronis, Rougé André, Rowett Catherine, Rowland Robert, Ruissen Bert-Jan, Ruiz Devesa Domènec, Rzońca Bogdan, Salini Massimiliano, Sánchez Amor Nacho, Sander Anne, Sant Alfred, Santos Isabel, Sardone Silvia, Sarvamaa Petri, Saryusz-Wolski Jacek, Sassoli David Maria, Satouri Mounir, Schaldemose Christel, Schieder Andreas, Schirdewan Martin, Schmiedtbauer Simone, Schmit Nicolas, Schneider Christine, Scholz Helmut, Schreijer-Pierik Annie, Schreinemacher Liesje, Schulze Sven, Schuster Joachim, Schwab Andreas, Scott Cato Molly, Seekatz Ralf, Séjourné Stéphane, Semedo Monica, Semsrott Nico, Sidl Günther, Sikorski Radosław, Silva Pereira Pedro, Šimečka Michal, Simon Sven, Sinčić Ivan Vilibor, Sippel Birgit, Skyttedal Sara, Слабаков  Андрей, Smeriglio Massimiliano, Smith Alyn, Šojdrová Michaela, Sokol Tomislav, Solís Pérez Susana, Sonneborn Martin, Spurek Sylwia, Spyraki Maria, Stancanelli Raffaele, Станишев Сергей, Stedman-Bryce Louis, Štefanec Ivan, Ştefănuță Nicolae, Stegrud Jessica, Strik Tineke, Strugariu Ramona, Šuica Dubravka, Szájer József, Szydło Beata, Tajani Antonio, Tang Paul, Tarabella Marc, Tardino Annalisa, Tax Vera, Tennant John David Edward, Terheş Cristian, Tertsch Hermann, Thaler Barbara, Thun und Hohenstein Róża, Tice Richard, Tinagli Irene, Tobé Tomas, Tobiszowski Grzegorz, Toia Patrizia, Tolleret Irène, Tomac Eugen, Tomaševski Valdemar, Tomašić Ruža, Tomc Romana, Torvalds Nils, Tošenovský Evžen, Tóth Edina, Toussaint Marie, Tovaglieri Isabella, Trillet-Lenoir Véronique, Trócsányi László, Tudorache Dragoş, Tudose Mihai, Uhrík Milan, Urbán Crespo Miguel, Urtasun Ernest, Ušakovs Nils, Uspaskich Viktor, Vaidere Inese, Vălean Adina-Ioana, Vana Monika, Van Brempt Kathleen, Vandendriessche Tom, Van Orden Geoffrey, Van Overtveldt Johan, Van Sparrentak Kim, Vautmans Hilde, Vedrenne Marie-Pierre, Verheyen Sabine, Verhofstadt Guy, Vilimsky Harald, Villanueva Ruiz Idoia, Villumsen Nikolaj, Vincze Loránt, Vind Marianne, Virkkunen Henna, Витанов Петър, Voaden Caroline, Vollath Bettina, Von Cramon-Taubadel Viola, Vondra Alexandr, Von Wiese Irina, Voss Axel, Vozemberg-Vrionidi Elissavet, Vrecionová Veronika, Vuolo Lucia, Wallace Mick, Walsh Maria, Walsmann Marion, Warborn Jörgen, Ward Julie, Waszczykowski Witold Jan, Weimers Charlie, Weiss Pernille, Wells James, Widdecombe Ann, Wiener Sarah, Wiezik Michal, Winkler Iuliu, Winzig Angelika, Wiseler-Lima Isabel, Wiśniewska Jadwiga, Wölken Tiemo, Wolters Lara, Yenbou Salima, Yon-Courtin Stéphanie, Zacharopoulou Chrysoula, Zagorakis Theodoros, Zahradil Jan, Zalewska Anna, Zambelli Stefania, Zanni Marco, Zarzalejos Javier, Ždanoka Tatjana, Zdechovský Tomáš, Zīle Roberts, Zimniok Bernhard, Złotowski Kosma, Zoido Álvarez Juan Ignacio, Zorrinho Carlos, Zovko Željana, Zullo Marco, Zver Milan

Извинени:

Ceccardi Susanna, Freund Daniel, Ochojska Janina, Toom Yana

Последно осъвременяване: 28 август 2020 г.Правна информация - Политика за поверителност