Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
XML 5k
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. - Strasburg

13. Porządek obrad
Pełne sprawozdanie

Rozdano końcowy projekt porządku obrad posiedzeń plenarnych drugiej sesji w listopadzie 2019 r. (PE 643.308/PDOJ), do którego zaproponowano następujące zmiany (art. 158 Regulaminu):

Po konsultacjach z grupami politycznymi Przewodniczący zaproponował następujące zmiany:

Poniedziałek

Oświadczenie Komisji na temat środków zaradczych dotyczących wpływu decyzji WTO w sprawie sporu z Airbusem na europejskie rolnictwo (pkt 33 końcowego projektu porządku obrad) zostałoby przesunięte na wtorkowe popołudnie, przed oświadczenie Komisji w sprawie kryzysu w Organie Apelacyjnym WTO (pkt 42 końcowego projektu porządku obrad). Wtorkowe posiedzenie zostałoby przedłużone do godz. 23.

Czwartek

Głosowanie odbyłoby się wcześniej. Jego początek zaplanowano na godz. 11.30 a koniec na godz. 13.30.

Parlament wyraził zgodę na powyższe propozycje.

Przewodniczący otrzymał ponadto wnioski o wprowadzenie następujących zmian:

Wtorek

Wniosek grupy GUE/NGL o zamknięcie debaty pt. Dyskryminacja i mowa nienawiści kierowana przeciwko osobom LGBTI w sferze publicznej, w tym „strefy wolne od LGBTI” (pkt 48 końcowego projektu porządku obrad) złożeniem projektów rezolucji poddanych pod głosowanie podczas kolejnej sesji.

Głos zabrała Malin Björk w imieniu grupy GUE/NGL, która umotywowała wniosek.

W GI (przy 248 głosach za, 146 głosach przeciw, 17 wstrzymujących się) Parlament przyjął wniosek.

Wniosek grupy ID o dodanie oświadczenia Komisji w sprawie zakazu amunicji ołowianej jako ostatniej debaty tego dnia.

Głos zabrał Markus Buchheit w imieniu grupy ID, który umotywował wniosek.

W GI (przy 64 głosach za, 339 głosach przeciw, 15 wstrzymujących się) Parlament odrzucił wniosek.

Wniosek grupy GUE/NGL o dodanie oświadczeń Rady i Komisji w sprawie niedopuszczalnych warunków podczas transportu zwierząt do państw trzecich po oświadczeniu Komisji w sprawie kryzysu w Organie Apelacyjnym WTO (pkt 42 końcowego projektu porządku obrad).

Głos zabrali: Anja Hazekamp w imieniu grupy GUE/NGL, która umotywowała wniosek, i Fredrick Federley w imieniu grupy Renew, który zaproponował przeprowadzenie debaty i głosowania podczas kolejnej sesji. Anja Hazekamp zgodziła się na propozycję Fredricka Federley'a.

Środa

Wniosek grupy Verts/ALE o dodanie jako trzeciego punktu oświadczenia wiceprzewodniczącej Komisji / wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa w sprawie sytuacji Ujgurów w Chinach (w świetle tzw. China cables). Debata zostałaby zamknięta złożeniem projektów rezolucji poddanych pod głosowanie podczas kolejnej sesji.

Głos zabrali: Ska Keller w imieniu grupy Verts/ALE, która umotywowała wniosek, i Michael Gahler w imieniu grupy PPE, który zaproponował przeprowadzenie debaty i głosowania podczas kolejnej sesji. Ska Keller zgodziła się na propozycję Michaela Gahlera.

Czwartek

Wniosek grupy S&D o zmianę tytułu debaty w sprawie uwięzienia obrońców praw człowieka i wolności wyznania w Algierii (pkt 54 końcowego projektu porządku obrad) na „Poszanowanie swobód w Algieriiˮ.

Głos zabrali: Raphaël Glucksmann w imieniu grupy S&D, który umotywował wniosek, i Marco Dreosto, w imieniu grupy ID, który był przeciwny wnioskowi.

Parlament przyjął wniosek.

Głos zabrała Željana Zovko.

Niniejszym ustalono porządek obrad.

Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2021Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności