Indeks 
Zapisnik
PDF 307kWORD 82k
Četvrtak, 28. studenog 2019. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Zaštita boraca za zaštitu šuma i okoliša u EU-u (rasprava)
 3.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  3.1.Stanje sloboda u Alžiru
  3.2.Kuba, slučaj Joséa Daniela Ferrera
 4.Sastav odbora i izaslanstava
 5.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)
  5.1.Haiti
 6.Nastavak dnevne sjednice
 7.Imenovanje europskog nadzornika za zaštitu podataka
 8.Glasovanje
  8.1.Stanje sloboda u Alžiru (glasovanje)
  8.2.Kuba, slučaj Joséa Daniela Ferrera (glasovanje)
  8.3.Haiti (glasovanje)
  8.4.Sporazum između EU-a i SAD-a o dodjeli udjela u carinskoj kvoti za uvoz visokokvalitetne govedine (preporuka) *** (glasovanje)
  8.5.Sporazum između EU-a i SAD-a o dodjeli udjela u carinskoj kvoti za uvoz visokokvalitetne govedine (rezolucija) (glasovanje)
  8.6.Stanje u Boliviji (glasovanje)
  8.7.Klimatska i ekološka kriza (glasovanje)
  8.8.Konferencija UN-a o klimatskim promjenama 2019. (COP25) (glasovanje)
  8.9.Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji i druge mjere za borbu protiv rodno uvjetovanog nasilja (glasovanje)
  8.10.Nedavni postupci Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (glasovanje)
  8.11.Mjere za ublažavanje posljedica presude WTO-a o sporu o Airbusu na europsku poljoprivredu (glasovanje)
  8.12.Kriza Žalbenog tijela WTO-a (glasovanje)
  8.13.Aktualni pregovori o novom sporazumu o partnerstvu između EU-a i AKP-a (glasovanje)
 9.Obrazloženja glasovanja
 10.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 11.Nastavak dnevne sjednice
 12.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 13.00800: Broj korisničke službe (rasprava)
 14.Podnošenje dokumenata
 15.Predstavke
 16.Odluke o određenim dokumentima
 17.Usvajanje zapisnika s današnje dnevne sjednice i prosljeđivanje usvojenih tekstova
 18.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 19.Zatvaranje dnevne sjednice
 20.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Zaštita boraca za zaštitu šuma i okoliša u EU-u (rasprava)

Izjava Komisije: Zaštita boraca za zaštitu šuma i okoliša u EU-u (2019/2939(RSP))

Neven Mimica (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su Daniel Buda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Arena, u ime Kluba zastupnika S&D-a, María Soraya Rodríguez Ramos, u ime Kluba zastupnika Renew-a, Marie Toussaint, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Aurelia Beigneux, u ime Kluba zastupnika ID-a, Andrey Slabakov, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Petros Kokkalis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Alexander Bernhuber, Christel Schaldemose, Jadwiga Wiśniewska, Anja Hazekamp, Stanislav Polčák, Sylwia Spurek, Pär Holmgren, Emmanuel Maurel, i Nicolás González Casares, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Daniel Buda.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Michaela Šojdrová, Vlad-Marius Botoş, Kateřina Konečná, Ivan Vilibor Sinčić, Mauri Pekkarinen i Mick Wallace.

Govorio je Neven Mimica.

Rasprava je zaključena.


3. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točku 2. zapisnika od 27.11.2019.)


3.1. Stanje sloboda u Alžiru

Prijedlozi rezolucija B9-0193/2019, B9-0194/2019, B9-0195/2019, B9-0196/2019 i B9-0199/2019 (2019/2927(RSP))

Raphaël Glucksmann, Lars Patrick Berg, Peter van Dalen, Bernard Guetta i Charlie Weimers predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Lukas Mandl, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Arena, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Phil Bennion, u ime Kluba zastupnika Renew-a, Salima Yenbou, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gilbert Collard, u ime Kluba zastupnika ID-a, Bert-Jan Ruissen, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Michaela Šojdrová, Frédérique Ries, Marco Dreosto, Jorge Buxadé Villalba i Jérôme Rivière.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Juan Fernando López Aguilar, Emmanuel Maurel, Jiří Pospíšil, Julie Ward, Seán Kelly i Loucas Fourlas.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.1 zapisnika od 28.11.2019..


3.2. Kuba, slučaj Joséa Daniela Ferrera

Prijedlozi rezolucija B9-0200/2019, B9-0202/2019, B9-0205/2019, B9-0207/2019, B9-0210/2019 i B9-0213/2019 (2019/2929(RSP))

Leopoldo López Gil, Hermann Tertsch, Nacho Sánchez Amor, Manu Pineda i Dita Charanzová predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Tomáš Zdechovský, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Arena, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Javier Nart, u ime Kluba zastupnika Renew-a, Guido Reil, u ime Kluba zastupnika ID-a, i Lefteris Nikolaou-Alavanos, nezavisni zastupnik.

PREDSJEDA: Nicola BEER
potpredsjednik

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Mick Wallace, Sandra Pereira i Clare Daly.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.2 zapisnika od 28.11.2019..

(daljnje rasprave: točka 5. zapisnika od 28.11.2019.)


4. Sastav odbora i izaslanstava

Predsjednik je od Kluba zastupnika EPP-a primio sljedeće odluke kojima se mijenja sastav odbora i izaslanstava:

Odbor ENVI: Dan-Ştefan Motreanu umjesto Cristiana-Silviua Buşoija

Odbor ITRE: Cristian-Silviu Buşoi umjesto Adine-Ioane Vălean

Te odluke stupaju na snagu s današnjim datumom.


5. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 27.11.2019..)


5.1. Haiti

Prijedlozi rezolucija B9-0214/2019, B9-0217/2019, B9-0219/2019, B9-0221/2019, B9-0222/2019 i B9-0223/2019 (2019/2928(RSP))

Tomáš Zdechovský, Ernest Urtasun, Ryszard Czarnecki, Carlos Zorrinho, Miguel Urbán Crespo i Irena Joveva predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Seán Kelly, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Neena Gill, u ime Kluba zastupnika S&D-a, María Soraya Rodríguez Ramos, u ime Kluba zastupnika Renew-a, i Isabella Adinolfi, nezavisna zastupnica.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Tudor Ciuhodaru, Fabio Massimo Castaldo, Stanislav Polčák i Julie Ward.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku) koja je zahvalila Europskom parlamentu na pruženoj potpori tijekom svog mandata (Predsjednica joj se zahvalila u ime Parlamenta).

Rasprava je završila.

Glasovanje: 28. studenog 2019.

(Sjednica je prekinuta u 11:12 radi glasovanja.)


PREDSJEDA: Klára DOBREV
potpredsjednik

6. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 11:33 h.


7. Imenovanje europskog nadzornika za zaštitu podataka

Predsjednik je obznanio da je, u skladu s člankom 53. Uredbe (EU) 2018/1725 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. listopada 2018., Konferencija predsjednika, na svom sastanku od 28. studenog 2019., te nakon rasprave u odboru LIBE, odobrila od strane Parlamenta i Vijeća zajedničko imenovanje Wojciecha Rafała Wiewiórowskog europskim nadzornikom za zaštitu podataka.

Predsjednik će potpisati odluku o imenovanju zajedno s predsjedateljem Vijeća.

°
° ° °

Govorili su Manfred Weber, Iratxe García Pérez, Sven Giegold i Sophia in 't Veld.


8. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su samo u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta.


8.1. Stanje sloboda u Alžiru (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0193/2019, B9-0194/2019, B9-0195/2019, B9-0196/2019 i B9-0199/2019

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0193/2019

(koji zamjenjujeB9-0193/2019, B9-0194/2019, B9-0196/2019 i B9-0199/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Peter van Dalen, Tomáš Zdechovský, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Vladimír Bilčík, Magdalena Adamowicz, Michaela Šojdrová, Milan Zver, Isabel Wiseler-Lima, Željana Zovko, Roberta Metsola, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Tomas Tobé, Seán Kelly, Romana Tomc, David McAllister, Stelios Kympouropoulos, Arba Kokalari, Tomasz Frankowski, Sandra Kalniete, Esther de Lange, Stanislav Polčák, Loránt Vincze, Inese Vaidere, Ioan-Rareş Bogdan, Jiří Pospíšil, Andrey Kovatchev i Krzysztof Hetman, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri i Raphaël Glucksmann, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Bernard Guetta, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Stéphane Bijoux, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Catherine Chabaud, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Antony Hook, Ivars Ijabs, Irena Joveva, Moritz Körner, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Yana Toom, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Jadwiga Wiśniewska, Joanna Kopcińska, Carlo Fidanza, Anna Fotyga, Witold Jan Waszczykowski, Karol Karski, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Charlie Weimers i Bert-Jan Ruissen, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0072)

(Prijedlog rezolucije B9-0195/2019 se ne razmatra.)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)


8.2. Kuba, slučaj Joséa Daniela Ferrera (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0200/2019, B9-0202/2019, B9-0205/2019, B9-0207/2019, B9-0210/2019 i B9-0213/2019

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0200/2019

(koji zamjenjujeB9-0200/2019, B9-0202/2019 i B9-0213/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Leopoldo López Gil, Tomáš Zdechovský, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Vladimír Bilčík, Magdalena Adamowicz, Michaela Šojdrová, Milan Zver, Isabel Wiseler-Lima, Željana Zovko, Roberta Metsola, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Tomas Tobé, Seán Kelly, Romana Tomc, David McAllister, Stelios Kympouropoulos, Arba Kokalari, Tomasz Frankowski, Javier Zarzalejos, Sandra Kalniete, Stanislav Polčák, Loránt Vincze, Inese Vaidere, Jiří Pospíšil, Ioan-Rareş Bogdan, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman i Antonio López-Istúriz White, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Dita Charanzová, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Stéphane Bijoux, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Irena Joveva, Moritz Körner, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Beata Kempa, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Hermann Tertsch i Tomasz Piotr Poręba, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Fabio Massimo Castaldo.

Usvojen (P9_TA(2019)0073)

(Prijedlozi rezolucija B9-0205/2019, B9-0207/2019 i B9-0210/2019 se ne razmatraju.)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)


8.3. Haiti (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0214/2019, B9-0217/2019, B9-0219/2019, B9-0221/2019, B9-0222/2019 i B9-0223/2019

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0214/2019

(koji zamjenjujeB9-0214/2019, B9-0217/2019, B9-0219/2019, B9-0221/2019, B9-0222/2019 i B9-0223/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Vladimír Bilčík, Magdalena Adamowicz, Michaela Šojdrová, Milan Zver, Isabel Wiseler-Lima, Željana Zovko, Roberta Metsola, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, Tomas Tobé, Seán Kelly, Romana Tomc, David McAllister, Stelios Kympouropoulos, Arba Kokalari, Tomasz Frankowski, Sandra Kalniete, Stanislav Polčák, Loránt Vincze, Inese Vaidere, Jiří Pospíšil, Ioan-Rareş Bogdan, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman i Antonio López-Istúriz White, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri, Norbert Neuser, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Irena Joveva, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Stéphane Bijoux, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Catherine Chabaud, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Moritz Körner, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Yana Toom, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a

—   Miguel Urbán Crespo, José Gusmão, Dimitrios Papadimoulis, Eugenia Rodríguez Palop, Idoia Villanueva Ruiz i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Assita Kanko i Fabio Massimo Castaldo.

Usvojen (P9_TA(2019)0074)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)


8.4. Sporazum između EU-a i SAD-a o dodjeli udjela u carinskoj kvoti za uvoz visokokvalitetne govedine (preporuka) *** (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma između Sjedinjenih Američkih Država i Europske unije o dodjeli Sjedinjenim Državama udjela u carinskoj kvoti za visokokvalitetnu govedinu iz Revidiranog Memoranduma o razumijevanju u vezi s uvozom goveđeg mesa životinja koje nisu tretirane određenim hormonima za poticanje rasta i povećanim carinama koje Sjedinjene Države primjenjuju na određene proizvode Europske unije (2014.) [10681/2019 - C9-0107/2019- 2019/0142(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Bernd Lange (A9-0038/2019)

(Potrebna obična većina)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P9_TA(2019)0075)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)


8.5. Sporazum između EU-a i SAD-a o dodjeli udjela u carinskoj kvoti za uvoz visokokvalitetne govedine (rezolucija) (glasovanje)

Izvješće koje sadrži Prijedlog nezakonodavne rezolucije o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma između Sjedinjenih Američkih Država i Europske unije o dodjeli Sjedinjenim Državama udjela u carinskoj kvoti za visokokvalitetnu govedinu iz Revidiranog Memoranduma o razumijevanju u vezi s uvozom goveđeg mesa životinja koje nisu tretirane određenim hormonima za poticanje rasta i povećanim carinama koje Sjedinjene Države primjenjuju na određene proizvode Europske unije (2014.) [2019/0142M(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Bernd Lange (A9-0037/2019)

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P9_TA(2019)0076)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)


8.6. Stanje u Boliviji (glasovanje)

Rasprava je održana 13 studenog 2019 (točka 20 zapisnika od 13.11.2019.).

Prijedlozi rezolucija podneseni na temelju članka 132. stavka 2. na kraju rasprave:

—   Antonio Tajani, Michael Gahler, Leopoldo López Gil, Esteban González Pons, Pilar del Castillo Vera, Francisco José Millán Mon, Antonio López-Istúriz White, Isabel Wiseler-Lima, Ivan Štefanec, Javier Zarzalejos, Željana Zovko, David McAllister, Daniel Caspary, Vladimír Bilčík i Paulo Rangel, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0187/2019);

—   Anna Cavazzini, Benoît Biteau, Ernest Urtasun, Diana Riba i Giner i Marie Toussaint, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0188/2019);

—   Anna Fotyga, Assita Kanko, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki, Andrey Slabakov, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Raffaele Fitto, Adam Bielan, Beata Kempa, Carlo Fidanza, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Veronika Vrecionová, Hermann Tertsch i Valdemar Tomaševski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0189/2019);

—   Manu Pineda, Sira Rego, Marisa Matias, Leila Chaibi, Stelios Kouloglou, Manuel Bompard, João Ferreira, Sandra Pereira, Pernando Barrena Arza, Konstantinos Arvanitis, Özlem Demirel, Marc Botenga, Giorgos Georgiou, José Gusmão, Niyazi Kizilyürek, Dimitrios Papadimoulis, Miguel Urbán Crespo i Idoia Villanueva Ruiz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0190/2019);

—   Izaskun Bilbao Barandica, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Jordi Cañas, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Javier Nart, Urmas Paet, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Yana Toom, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0191/2019);

—   Javi López, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o stanju u Boliviji (2019/2896(RSP)) (B9-0192/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0187/2019

(koji zamjenjujeB9-0187/2019, B9-0189/2019, B9-0191/2019 i B9-0192/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Antonio Tajani, Michael Gahler, Leopoldo López Gil, Željana Zovko, David McAllister, Esteban González Pons, Pilar del Castillo Vera, Francisco José Millán Mon, Antonio López-Istúriz White, Isabel Wiseler-Lima, Javier Zarzalejos, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Daniel Caspary i Paulo Rangel, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Javi López i Kati Piri, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Izaskun Bilbao Barandica, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Jordi Cañas, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Antony Hook, Ivars Ijabs, Moritz Körner, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Javier Nart, Urmas Paet, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Yana Toom, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Veronika Vrecionová, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Alexandr Vondra, Assita Kanko, Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Carlo Fidanza, Angel Dzhambazki i Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0077)

(Prijedlozi rezolucija B9-0188/2019 i B9-0190/2019 se ne razmatraju.)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)


8.7. Klimatska i ekološka kriza (glasovanje)

Rasprava je održana 25. studenog 2019. (točka 14 zapisnika od 25.11.2019.).

Prijedlozi rezolucija podneseni na temelju članka 132. stavka 2. na kraju rasprave:

—   Pascal Canfin i Nils Torvalds, u ime Kluba zastupnika Renew-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0209/2019);

—   Bas Eickhout, Michael Bloss, Marie Toussaint, Karima Delli, Damien Carême, Yannick Jadot, Michèle Rivasi, Caroline Roose, Pär Holmgren, Mounir Satouri i Gwendoline Delbos-Corfield, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0211/2019);

—   Miriam Dalli i Jytte Guteland, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0212/2019);

—   Peter Liese, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0215/2019);

—   Alexandr Vondra, Jadwiga Wiśniewska i Anna Zalewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0216/2019);

—   Silvia Sardone, Sylvia Limmer, Elena Lizzi, Marco Dreosto, Danilo Oscar Lancini, Gianantonio Da Re i Simona Baldassarre, u ime Kluba zastupnika ID-a u ime Kluba zastupnika ID-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0218/2019);

—   Manuel Bompard, Marisa Matias, José Gusmão, Anja Hazekamp, Mick Wallace, Claire Daly, Leila Chaibi, Idoia Villanueva Ruiz, Miguel Urbán Crespo, Eugenia Rodriguez Palop, Martin Schirdewan, Stelios Kouloglou, Pernando Barrena, Konstantinos Arvanitis, Luke Ming Flanagan, Petros Kokkalis, Alexandros Georgoulis, Marc Botenga, Nikolaj Villumsen, Manon Aubry, Younous Omarjee i Anne-Sophie Pelletier, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o klimatskoj i okolišnoj krizi (2019/2930(RSP)) (B9-0220/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0209/2019

(koji zamjenjujeB9-0209/2019, B9-0212/2019 i B9-0220/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Miriam Dalli i Jytte Guteland, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Pascal Canfin i Nils Torvalds, u ime Kluba zastupnika Renew u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Manuel Bompard, Mick Wallace, Idoia Villanueva Ruiz, Petros Kokkalis, Nikolaj Villumsen, Anja Hazekamp, Marisa Matias, José Gusmão, Clare Daly, Manon Aubry, Leila Chaibi, Anne Sophie Pelletier, Stelios Kouloglou, Malin Björk, Silvia Modig, Pernando Barrena Arza, Marc Botenga, Dimitrios Papadimoulis, Elena Kountoura, Sira Rego, Manu Pineda, Martin Schirdewan, Miguel Urbán Crespo i Eugenia Rodríguez Palop, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0078)

(Prijedlozi rezolucija B9-0211/2019, B9-0215/2019, B9-0216/2019 i B9-0218/2019 se ne razmatraju.)

Govorili su:

Manuel Bompard.

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)


8.8. Konferencija UN-a o klimatskim promjenama 2019. (COP25) (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B9-0174/2019

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P9_TA(2019)0079)

Govorili su:

Miriam Dalli, Jadwiga Wiśniewska i Marc Tarabella.

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)


8.9. Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji i druge mjere za borbu protiv rodno uvjetovanog nasilja (glasovanje)

Rasprava je održana 25. studenog 2019. (točka 15 zapisnika od 25.11.2019.).

Prijedlozi rezolucija podneseni na temelju članka 132. stavka 2. na kraju rasprave:

—   Jadwiga Wiśniewska, Nicola Procaccini, Beata Kempa i Zdzisław Krasnodębski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o pristupanju EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2019/2855(RSP)) (B9-0224/2019);

—   Arba Kokalari, Bartosz Arłukowicz i Frances Fitzgerald, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Sylwia Spurek, Pina Picierno, Maria Noichl, Birgit Sippel, Łukasz Kohut i Robert Biedroń, u ime Kluba zastupnika S&D-a, María Soraya Rodríguez Ramos, Yana Toom, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Fredrick Federley, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Ivars Ijabs, Sophia in ’t Veld, Karin Karlsbro, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Radka Maxová, Shaffaq Mohammed, Jan-Christoph Oetjen, Maite Pagazaurtundúa, Frédérique Ries, Liesje Schreinemacher, Stéphane Séjourné, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Nils Torvalds, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne, Irina Von Wiese i Chrysoula Zacharopoulou, u ime Kluba zastupnika Renew-a, Alice Kuhnke, Terry Reintke, Saskia Bricmont, Alexandra Louise Rosenfield Phillips, Tilly Metz, Diana Riba i Giner, Petra De Sutter, Ernest Urtasun, Kim Van Sparrentak, Rasmus Andresen, Tineke Strik, Gwendoline Delbos-Corfield i Marie Toussaint, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Eugenia Rodríguez Palop, Miguel Urbán Crespo, Idoia Villanueva Ruiz, Manuel Bompard, Leila Chaibi, Marc Botenga, Elena Kountoura, Pernando Barrena Arza, Konstantinos Arvanitis, Petros Kokkalis, Dimitrios Papadimoulis, Özlem Demirel, Alexis Georgoulis, Manon Aubry, Giorgos Georgiou, José Gusmão, Niyazi Kizilyürek, Stelios Kouloglou i Marisa Matias, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o pristupanju EU-a Istanbulskoj konvenciji i drugim mjerama za borbu protiv rodno uvjetovanog nasilja (2019/2855(RSP)) (B9-0225/2019);

—   Annalisa Tardino, Christine Anderson, Ivan David i Isabella Tovaglieri, u ime Kluba zastupnika ID-a u ime Kluba zastupnika ID-a, o pristupanju EU-a Istanbulskoj konvenciji i drugim mjerama za borbu protiv rodno uvjetovanog nasilja (2019/2855(RSP)) (B9-0226/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE B9-0224/2019

Odbijeno

PRIJEDLOG REZOLUCIJE B9-0225/2019

Usvojen (P9_TA(2019)0080)

(Prijedlog rezolucije B9-0226/2019 se ne razmatra.)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)


8.10. Nedavni postupci Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (glasovanje)

Rasprava je održana 25. studenog 2019. (točka 18 zapisnika od 25.11.2019.).

Prijedlozi rezolucija podneseni na temelju članka 132. stavka 2. na kraju rasprave:

—   Rasa Juknevičienė, Roberta Metsola, Andrius Kubilius i Michael Gahler, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o nedavnim postupcima Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (2019/2938(RSP)) (B9-0182/2019);

—   Sergey Lagodinsky i Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o nedavnim postupcima Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (2019/2938(RSP)) (B9-0183/2019);

—   Anna Fotyga, Ryszard Czarnecki, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Ruža Tomašić, Assita Kanko, Adam Bielan, Alexandr Vondra, Jan Zahradil, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski i Veronika Vrecionová, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o nedavnim postupcima Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (2019/2938(RSP)) (B9-0184/2019);

—   Kati Piri, Birgit Sippel, Raphaël Glucksmann, Juozas Olekas i Vilija Blinkevičiūtė, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o nedavnim postupcima Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (2019/2938(RSP)) (B9-0185/2019);

—   Petras Auštrevičius, Abir Al-Sahlani, Malik Azmani, Phil Bennion, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Jordi Cañas, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Nathalie Loiseau, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renewu ime Kluba zastupnika Renew-a, o nedavnim postupcima Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu (2019/2938(RSP)) (B9-0186/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0182/2019

(koji zamjenjujeB9-0182/2019, B9-0183/2019, B9-0184/2019, B9-0185/2019 i B9-0186/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius i Michael Gahler, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri, Birgit Sippel, Tonino Picula, Raphaël Glucksmann, Juozas Olekas, Vilija Blinkevičiūtė i Sven Mikser, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Petras Auštrevičius, Abir Al-Sahlani, Malik Azmani, Phil Bennion, Gilles Boyer, Jane Brophy, Sylvie Brunet, Jordi Cañas, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Fredrick Federley, Barbara Ann Gibson, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Antony Hook, Ivars Ijabs, Moritz Körner, Ondřej Kovařík, Nathalie Loiseau, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew-a;

—   Sergey Lagodinsky i Tineke Strik, Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Anna Fotyga, Ryszard Czarnecki, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Assita Kanko, Adam Bielan, Alexandr Vondra, Jan Zahradil, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski, Veronika Vrecionová i Jacek Saryusz-Wolski, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0081)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)


8.11. Mjere za ublažavanje posljedica presude WTO-a o sporu o Airbusu na europsku poljoprivredu (glasovanje)

Rasprava je održana 26 studenog 2019 (točka 16 zapisnika od 26.11.2019.).

Prijedlozi rezolucije podneseni u skladu s člankom 132. stavkom 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Mazaly Aguilar, Zbigniew Kuźmiuk, Veronika Vrecionová, Ruža Tomašić, Nicola Procaccini, Bert-Jan Ruissen i Carlo Fidanza, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0197/2019);

—   Paolo De Castro, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0198/2019);

—   Juan Ignacio Zoido Álvarez, Herbert Dorfmann, Sven Simon, Christophe Hansen, Jörgen Warborn, Danuta Maria Hübner, Anne Sander, Álvaro Amaro, Mairead McGuinness, Christine Schneider, Manolis Kefalogiannis, Annie Schreijer-Pierik, Giuseppe Milazzo, Franc Bogovič, Norbert Lins, Peter Jahr i Benoît Lutgen, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0201/2019):

—   Irène Tolleret, Ulrike Müller, Sheila Ritchie, Jérémy Decerle, Atidzhe Alieva Veli, Billy Kelleher, Marie Pierre Vedrenne i Jordi Cañas, u ime Kluba zastupnika Renew-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0203/2019);

—   Benoît Biteau, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0204/2019);

—   Luke Ming Flanagan, Marisa Matias, José Gusmão, Konstantinos Arvanitis, Stelios Kouloglou, Manuel Bompard, Anja Hazekamp, Petros Kokkalis, Manon Aubry, Emmanuel Maurel, Miguel Urbán Crespo, Idoia Villanueva Ruiz i Eugenia Rodríguez Palop, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o mjerama za ublažavanje posljedica za europsku poljoprivredu proizašlih iz presude WTO-a u sporu oko Airbusa (2019/2895(RSP)) (B9-0206/2019);

—   Gilles Lebreton i Mara Bizzotto, u ime Kluba zastupnika ID-a, o mjerama za ublažavanje posljedica presude WTO-a u sporu oko Airbusa za europsku poljoprivredu (2019/2895(RSP)) (B9-0208/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0197/2019

(koji zamjenjujeRC-B9-0197/2019, RC-B9-0198/2019, RC-B9-0201/2019 i RC-B9-0203/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Juan Ignacio Zoido Álvarez, Herbert Dorfmann, Sven Simon, Christophe Hansen, Anne Sander i Norbert Lins, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Paolo De Castro i Clara Aguilera, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Irène Tolleret, Ulrike Müller, Sheila Ritchie, Jérémy Decerle, Atidzhe Alieva-Veli, Billy Kelleher, Marie-Pierre Vedrenne i Jordi Cañas, u ime Kluba zastupnika Renew-au ime Kluba zastupnika Renew;

—   Mazaly Aguilar, Nicola Procaccini i Carlo Fidanza, u ime Kluba zastupnika ECR-a,

—   Tiziana Beghin, Daniela Rondinelli i Dino Giarrusso.

Usvojen (P9_TA(2019)0082)

(Prijedlozi rezolucija B9-0204/2019, B9-0206/2019 i B9-0208/2019 se ne razmatraju.)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)


8.12. Kriza Žalbenog tijela WTO-a (glasovanje)

Rasprava je održana 25 studenog 2019 (točka 17 zapisnika od 26.11.2019.).

Prijedlog rezloucije koji se podnosi u skladu s člankom 132. stavkom 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Anna-Michelle Asimakopoulou, u ime odbora INTA, o krizi žalbenog tijela WTO-a (2019/2918(RSP)) (B9-0181/2019).

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P9_TA(2019)0083)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)


8.13. Aktualni pregovori o novom sporazumu o partnerstvu između EU-a i AKP-a (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B9-0175/2019

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P9_TA(2019)0084)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13.)

(Sjednica je nakratko prekinuta u očekivanju obrazloženja o glasovanju)


9. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 194. Poslovnika nalaze se na stranicama zastupnika na internetskim stranicama Parlamenta.

Usmena obrazloženja glasovanja:

(Glasovanje od srijede 27. studenog 2019)

Izbor Komisije

Antony Hook, Jan Zahradil, Veronika Vrecionová, Rory Palmer, Daniel Hannan, Gilles Lebreton, Claire Fox, Stanislav Polčák, Juozas Olekas, Matthew Patten i Judith Bunting.

Izvješće: Monika Hohlmeier i Eider Gardiazabal Rubial - A9-0035/2019

Jan Zahradil i Veronika Vrecionová.

(Glasovanje od četvrtka 28. studenog 2019)

Stanje u Boliviji - RC-B9-0187/2019

Jiří Pospíšil.

Klimatska i ekološka kriza - RC-B9-0209/2019

Billy Kelleher, Rory Palmer, Claire Fox, Robert Rowland i Younous Omarjee.

Konferencija UN-a o klimatskim promjenama 2019. (COP25) - B9-0174/2019

Michaela Šojdrová, Angel Dzhambazki i Seán Kelly.

Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji i druge mjere za borbu protiv rodno uvjetovanog nasilja - B9-0224/2019 i B9-0225/2019

Angel Dzhambazki, Michaela Šojdrová, Jude Kirton-Darling, Rory Palmer i Seán Kelly.

Nedavni postupci Ruske Federacije protiv litavskih sudaca, državnih tužitelja i istražitelja uključenih u istragu o tragičnim događajima 13. siječnja 1991. u Vilniusu - RC-B9-0182/2019

Juozas Olekas, Tatjana Ždanoka i Jiří Pospíšil.

Mjere za ublažavanje posljedica presude WTO-a o sporu o Airbusu na europsku poljoprivredu - RC-B9-0197/2019

Jude Kirton-Darling, Angel Dzhambazki i Michaela Šojdrová.

Kriza Žalbenog tijela WTO-a - RC-B9-0197/2019

Jude Kirton-Darling.

Aktualni pregovori o novom sporazumu o partnerstvu između EU-a i AKP-a - B9-0175/2019

Billy Kelleher.


10. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 13:25.)


PREDSJEDA: Dita CHARANZOVÁ
potpredsjednik

11. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00.


12. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


13. 00800: Broj korisničke službe (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000037/2019) koje je postavio Andreas Schwab, Christian Ehler, Pilar del Castillo Vera, Angelika Niebler, Róża Thun und Hohenstein i Edina Tóth, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Komisiji: Brojevi službi za korisnike koji počinju s 0800 (B9-0059/2019) (2019/2937(RSP))

Andreas Schwab obrazložio je pitanje.

Mariya Gabriel (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su Róża Thun und Hohenstein, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Miapetra Kumpula-Natri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Adam Bielan, u ime Kluba zastupnika ECR-a, i Angel Dzhambazki.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Seán Kelly.

Govorila je Mariya Gabriel.

Rasprava je zaključena.


14. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) drugih institucija

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju Protokola o provedbi Sporazuma o partnerstvu u održivom ribarstvu između Europske unije i Republike Senegala (13484/2019 - C9-0178/2019 - 2019/0226(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

PECH

mišljenje :

DEVE, BUDG

- Prijedlog odluka vijeća o sklapanju Sporazuma o statusu između Europske unije i Republike Srbije o djelovanjima koja provodi Agencija za europsku graničnu i obalnu stražu u Republici Srbiji (15581/2018 - C9-0180/2019 - 2018/0409(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju u ime Europske unije Protokola o izmjeni Međunarodne konvencije o očuvanju atlantskih tuna (13447/2019 - C9-0187/2019 - 2019/0225(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

PECH

mišljenje :

ENVI

2) zastupnika

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o opasnosti od novih terorističkih napada u EU-u (B9-0163/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o otvaranju pregovora o pristupanju s Albanijom i Sjevernom Makedonijom (B9-0164/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Joëlle Mélin. Prijedlog rezolucije o epidemiji stjenica u Europi (B9-0165/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Paolo Borchia. Prijedlog rezolucije o uvođenju jedinstvene europske vrijednosti za emisije formaldehida u proizvodima od drva (B9-0173/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

mišljenje :

ITRE


15. Predstavke

Predstavke od br. 0967-19 do br. 1106-19 upisane su u registar s datumom 26. studenog 2019. i poslane nadležnom odboru u skladu s člankom 226. stavcima 9. i 10. Poslovnika.

Predsjednik je objavio da je dana 26. studenog 2019. nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 226. stavka 15. Poslovnika, uputio predstavke koje su Parlamentu podnijele fizičke osobe koje nisu građani Europske unije niti u njoj borave, odnosno pravne osobe koje nemaju sjedište u državi članici.


16. Odluke o određenim dokumentima

Izvješća koja sadrže prijedloge nezakonodavnih rezolucija u okviru postupka suglasnosti (članak 105. stavak 2. Poslovnika)

(U skladu s najavom Konferencije predsjednika odbora 22. listopada 2019)

Odbor INTA

- Sporazum između EU-a i SAD-a o dodjeli udjela u carinskoj kvoti za uvoz visokokvalitetne govedine (2019/0142M(NLE) - 2019/0142(NLE))
(mišljenje: AGRI)


17. Usvajanje zapisnika s današnje dnevne sjednice i prosljeđivanje usvojenih tekstova

U skladu s člankom 202. stavkom 3. Poslovnika, zapisnik s današnje dnevne sjednice bit će podnesen Parlamentu na usvajanje na početku sljedeće dnevne sjednice.

Uz suglasnost Parlamenta, tekstovi usvojeni tijekom ove sjednice bez odlaganja će se proslijediti njihovim primaocima.


18. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 16. prosinca 2019. do 19. prosinca 2019.


19. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 15:22.


20. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Klaus Welle

David Maria Sassoli

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adamowicz Magdalena, Ademov Asim, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba Alex, Aguilar Mazaly, Aguilera Clara, Ainslie Scott, Alexandrov Yordanov Alexander, Alfonsi François, Alieva-Veli Atidzhe, Allard Christian, Al-Sahlani Abir, Amaro Álvaro, Ameriks Andris, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen Rasmus, Androuët Mathilde, Androulakis Nikos, Annemans Gerolf, Ansip Andrus, Ara-Kovács Attila, Arena Maria, Arias Echeverría Pablo, Arimont Pascal, Arłukowicz Bartosz, Armand Clotilde, Arvanitis Konstantinos, Asimakopoulou Anna-Michelle, Aubry Manon, Auštrevičius Petras, Avram Carmen, Azmani Malik, Baldassarre Simona, Balt Marek Paweł, Bardella Jordan, Barley Katarina, Barrena Arza Pernando, Bartolo Pietro, Băsescu Traian, Basso Alessandra, Bauzá Díaz José Ramón, Bay Nicolas, Bearder Catherine, Beck Gunnar, Beer Nicola, Beghin Tiziana, Beigneux Aurelia, Belka Marek, Bellamy François-Xavier, Benea Adrian-Dragoş, Benifei Brando, Benjumea Benjumea Isabel, Bennion Phil, Beňová Monika, Bentele Hildegard, Berendsen Tom, Berg Lars Patrick, Berger Stefan, Bergkvist Erik, Bernhuber Alexander, Biedroń Robert, Bielan Adam, Bijoux Stéphane, Bilbao Barandica Izaskun, Bilčík Vladimír, Bilde Dominique, Bischoff Gabriele, Biteau Benoît, Bizzotto Mara, Björk Malin, Blaga Vasile, Blaško Hynek, Blinkevičiūtė Vilija, Bloss Michael, Bocskor Andrea, Boeselager Damian, Bogdan Ioan-Rareş, Bogovič Franc, Bompard Manuel, Bonafè Simona, Borchia Paolo, Borzan Biljana, Botenga Marc, Botoş Vlad-Marius, Bourgeois Geert, Boyer Gilles, Breyer Patrick, Brglez Milan, Bricmont Saskia, Brophy Jane, Brudziński Joachim Stanisław, Bruna Annika, Brunet Sylvie, Buchheit Markus, Buchner Klaus, Buda Daniel, Bullmann Udo, Bunting Judith, Burkhardt Delara, Buşoi Cristian-Silviu, Bütikofer Reinhard, Buxadé Villalba Jorge, Buzek Jerzy, Calenda Carlo, Campomenosi Marco, Cañas Jordi, Canfin Pascal, Carême Damien, Caroppo Andrea, Carthy Matt, Carvalhais Isabel, Carvalho Maria da Graça, Casa David, Caspary Daniel, Castaldo Fabio Massimo, del Castillo Vera Pilar, Cavazzini Anna, Ceccardi Susanna, Cerdas Sara, Chabaud Catherine, Chahim Mohammed, Chaibi Leila, Charanzová Dita, Chastel Olivier, Chinnici Caterina, Chowns Ellie, Christensen Asger, Christoforou Lefteris, Cimoszewicz Włodzimierz, Ciuhodaru Tudor, Colin-Oesterlé Nathalie, Collard Gilbert, Conte Rosanna, Corbett Richard, Cormand David, Corrao Ignazio, Cozzolino Andrea, Crețu Corina, Cseh Katalin, Cuffe Ciarán, Cutajar Josianne, Czarnecki Ryszard, van Dalen Peter, Dalli Miriam, Daly Clare, D'Amato Rosa, Dance Seb, Danielsson Johan, Danjean Arnaud, Danti Nicola, Da Re Gianantonio, David Ivan, Davies Chris, Decerle Jérémy, Delbos-Corfield Gwendoline, Deli Andor, Delli Karima, De Man Filip, Demirel Özlem, Deparnay-Grunenberg Anna, De Sutter Petra, Deutsch Tamás, Dhamija Dinesh, Didier Geoffroy, Doleschal Christian, Donáth Anna Júlia, Donato Francesca, Dorfmann Herbert, Dowding Gina, Dreosto Marco, Duda Jarosław, Düpont Lena, Durá Ferrandis Estrella, Durand Pascal, Ďuriš Nicholsonová Lucia, Dzhambazki Angel, Edtstadler Karoline, Ehler Christian, Eickhout Bas, England Kerr Andrew, Eppink Derk Jan, Ernst Cornelia, Eroglu Engin, Ertug Ismail, Evi Eleonora, Evren Agnès, Fajon Tanja, Falcă Gheorghe, Farreng Laurence, Federley Fredrick, Ferber Markus, Fernandes José Manuel, Fernández Jonás, Ferrandino Giuseppe, Ferrara Laura, Ferreira João, Fest Nicolaus, Fidanza Carlo, Fiocchi Pietro, Fitzgerald Frances, Flanagan Luke Ming, Flego Valter, Fotyga Anna, Fourlas Loucas, Fox Claire, Franssen Cindy, Freund Daniel, Fritzon Heléne, Fuglsang Niels, Furore Mario, Gade Søren, Gahler Michael, Gál Kinga, Gálvez Muñoz Lina, Gamon Claudia, Gancia Gianna, García Del Blanco Ibán, García-Margallo y Marfil José Manuel, García Muñoz Isabel, Gardiazabal Rubial Eider, Garraud Jean-Paul, Gebhardt Evelyne, Geier Jens, Gemma Chiara, Georgiou Giorgos, Georgoulis Alexis, Geuking Helmut, Ghinea Cristian, Giarrusso Dino, Gibson Barbara Ann, Giegold Sven, Gieseke Jens, Gill Neena, Glück Andreas, Glucksmann Raphaël, Goerens Charles, González Mónica Silvana, González Casares Nicolás, González Pons Esteban, Grant Valentino, Grapini Maria, Griffin Theresa, Griset Catherine, Grošelj Klemen, Grudler Christophe, Gualmini Elisabetta, Guerreiro Francisco, Guetta Bernard, Guillaume Sylvie, Gusmão José, Guteland Jytte, Gyöngyösi Márton, Győri Enikő, Gyürk András, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider Roman, Hajšel Robert, Hakkarainen Teuvo, Halicki Andrzej, Hansen Christophe, Häusling Martin, Hautala Heidi, Hava Mircea-Gheorghe, Hayer Valerie, Hazekamp Anja, Heide Hannes, Heinäluoma Eero, Herbst Niclas, Herzberger-Fofana Pierrette, Hetman Krzysztof, Hidvéghi Balázs, Hlaváček Martin, Hohlmeier Monika, Hojsík Martin, Holmgren Pär, Hölvényi György, Homs Ginel Alicia, Hook Antony, Hortefeux Brice, Horwood Martin, Howarth John, Hristov Ivo, Hübner Danuta Maria, Huhtasaari Laura, Huitema Jan, Ijabs Ivars, Incir Evin, in 't Veld Sophia, Jadot Yannick, Jahr Peter, Jakeliūnas Stasys, Jaki Patryk, Jamet France, Járóka Lívia, Jarubas Adam, Jones Jackie, Jongerius Agnes, Joron Virginie, Joveva Irena, Juknevičienė Rasa, Jurgiel Krzysztof, Jurzyca Eugen, Kaili Eva, Kalinowski Jarosław, Kaljurand Marina, Kalniete Sandra, Kammerevert Petra, Kanev Radan, Kanko Assita, Karas Othmar, Karleskind Pierre, Karlsbro Karin, Karski Karol, Katainen Elsi, Kefalogiannis Manolis, Kelleher Billy, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly Seán, Kempa Beata, Kirton-Darling Jude, Kizilyürek Niyazi, Kloc Izabela-Helena, Knotek Ondřej, Kofod Peter, Kohut Łukasz, Kokalari Arba, Kokkalis Petros, Kolaja Marcel, Kolakušić Mislav, Konečná Kateřina, Konstantinou Athanasios, Kopacz Ewa, Kopcińska Joanna, Körner Moritz, Kósa Ádám, Köster Dietmar, Kouloglou Stelios, Kountoura Elena, Kovařík Ondřej, Kovatchev Andrey, Krah Maximilian, Krasnodębski Zdzisław, Krehl Constanze, Kruk Elżbieta, Kubilius Andrius, Kuhnke Alice, Kuhs Joachim, Kumpula-Natri Miapetra, Kuźmiuk Zbigniew, Kympouropoulos Stelios, Kyrtsos Georgios, Kyuchyuk Ilhan, Lagodinsky Sergey, Lagos Ioannis, Lalucq Aurore, Lancini Danilo Oscar, Lange Bernd, de Lange Esther, Langensiepen Katrin, Laporte Hélène, Larrouturou Pierre, Lebreton Gilles, Lechanteux Julie, Leitão Marques Maria Manuel, Lenaers Jeroen, Lewandowski Janusz, Liese Peter, Limmer Sylvia, Lins Norbert, Lizzi Elena, Loiseau Nathalie, Løkkegaard Morten, Long Naomi, López Javi, López Aguilar Juan Fernando, López Gil Leopoldo, López-Istúriz White Antonio, Lowe Rupert, Luena César, Łukacijewska Elżbieta Katarzyna, Lundgren Peter, Lutgen Benoît, McAllister David, McGuinness Mairead, McIntyre Anthea, McLeod Aileen, Madison Jaak, Maestre Martín De Almagro Cristina, Magid Magid, Majorino Pierfrancesco, Maldeikienė Aušra, Maldonado López Adriana, Manda Claudiu, Manders Antonius, Mandl Lukas, Mariani Thierry, Marinescu Marian-Jean, Marquardt Erik, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello Fulvio, Matić Predrag Fred, Maurel Emmanuel, Mavrides Costas, Maxová Radka, Mayer Georg, Mazurek Beata, Mažylis Liudas, Meimarakis Vangelis, Melbārde Dace, Mélin Joëlle, Metz Tilly, Meuthen Jörg, Michels Martina, Mikser Sven, Milazzo Giuseppe, Millán Mon Francisco José, Miller Leszek, Mobarik Nosheena, Modig Silvia, Mohammed Shaffaq, Molnár Csaba, Monteiro de Aguiar Cláudia, Monteith Brian, Montserrat Dolors, Moraes Claude, Morano Nadine, Moreno Sánchez Javier, Moretti Alessandra, Mortler Marlene, Motreanu Dan-Ştefan, Możdżanowska Andżelika Anna, Müller Ulrike, Mureşan Siegfried, Nagtegaal Caroline, Nart Javier, Nethsingha Lucy, Neumann Hannah, Neuser Norbert, Newton Dunn Bill, Nica Dan, Niebler Angelika, Niedermayer Luděk, Nienaß Niklas, Niinistö Ville, Nikolaou-Alavanos Lefteris, Noichl Maria, Novak Ljudmila, Novakov Andrey, Oetjen Jan-Christoph, Olbrycht Jan, Olekas Juozas, Olivier Philippe, Omarjee Younous, O'Sullivan Grace, Paet Urmas, Pagazaurtundúa Maite, Palmer Rory, Panza Alessandro, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis Dimitrios, Patten Matthew, Paulus Jutta, Pedicini Piernicola, Peeters Kris, Pekkarinen Mauri, Peksa Mikuláš, Pelletier Anne-Sophie, Penkova Tsvetelina, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen Kira Marie, Petersen Morten, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Picierno Pina, Picula Tonino, Pieper Markus, Pietikäinen Sirpa, Pignedoli Sabrina, Pineda Manu, Pirbakas Maxette, Piri Kati, Pisapia Giuliano, Pîslaru Dragoş, Pizarro Manuel, Plumb Rovana, Polčák Stanislav, Polfjärd Jessica, Poręba Tomasz Piotr, Pospíšil Jiří, Procaccini Nicola, Radačovský Miroslav, Radev Emil, Radtke Dennis, Rafaela Samira, Rafalska Elżbieta, Rangel Paulo, Regner Evelyn, Rego Sira, Reil Guido, Reintke Terry, Ressler Karlo, Riba i Giner Diana, Ries Frédérique, Rinaldi Antonio Maria, Riquet Dominique, Rivasi Michèle, Rivière Jérôme, Roberti Franco, Rodríguez-Piñero Inma, Rodríguez Palop Eugenia, Rodríguez Ramos María Soraya, Rónai Sándor, Rondinelli Daniela, Rooken Rob, Roos Robert, Roose Caroline, Ropė Bronis, Rougé André, Rowett Catherine, Rowland Robert, Ruissen Bert-Jan, Ruiz Devesa Domènec, Rzońca Bogdan, Salini Massimiliano, Sánchez Amor Nacho, Sander Anne, Sant Alfred, Santos Isabel, Sardone Silvia, Sarvamaa Petri, Saryusz-Wolski Jacek, Sassoli David Maria, Satouri Mounir, Schaldemose Christel, Schieder Andreas, Schmiedtbauer Simone, Schmit Nicolas, Schneider Christine, Scholz Helmut, Schreinemacher Liesje, Schulze Sven, Schuster Joachim, Schwab Andreas, Seekatz Ralf, Séjourné Stéphane, Semedo Monica, Semsrott Nico, Sidl Günther, Sikorski Radosław, Silva Pereira Pedro, Šimečka Michal, Simon Sven, Sinčić Ivan Vilibor, Sippel Birgit, Slabakov Andrey, Smeriglio Massimiliano, Smith Alyn, Šojdrová Michaela, Sokol Tomislav, Solís Pérez Susana, Sonneborn Martin, Spurek Sylwia, Spyraki Maria, Stancanelli Raffaele, Stanishev Sergei, Stedman-Bryce Louis, Štefanec Ivan, Stegrud Jessica, Strik Tineke, Šuica Dubravka, Szájer József, Szydło Beata, Tajani Antonio, Tang Paul, Tarabella Marc, Tardino Annalisa, Tax Vera, Tennant John David Edward, Terheş Cristian, Tertsch Hermann, Thaler Barbara, Thun und Hohenstein Róża, Tinagli Irene, Tobé Tomas, Tobiszowski Grzegorz, Toia Patrizia, Tolleret Irène, Tomaševski Valdemar, Tomašić Ruža, Tomc Romana, Toom Yana, Torvalds Nils, Tošenovský Evžen, Tóth Edina, Toussaint Marie, Tovaglieri Isabella, Trillet-Lenoir Véronique, Tudorache Dragoş, Tudose Mihai, Uhrík Milan, Urbán Crespo Miguel, Urtasun Ernest, Ušakovs Nils, Uspaskich Viktor, Vaidere Inese, Vălean Adina-Ioana, Vana Monika, Van Brempt Kathleen, Vandendriessche Tom, Van Overtveldt Johan, Van Sparrentak Kim, Vautmans Hilde, Vedrenne Marie-Pierre, Verheyen Sabine, Vilimsky Harald, Villanueva Ruiz Idoia, Villumsen Nikolaj, Vincze Loránt, Vind Marianne, Vitanov Petar, Voaden Caroline, Vollath Bettina, Von Cramon-Taubadel Viola, Von Wiese Irina, Voss Axel, Vozemberg-Vrionidi Elissavet, Vrecionová Veronika, Vuolo Lucia, Wallace Mick, Walsh Maria, Walsmann Marion, Warborn Jörgen, Ward Julie, Waszczykowski Witold Jan, Weimers Charlie, Weiss Pernille, Wieland Rainer, Wiener Sarah, Wiezik Michal, Winkler Iuliu, Winzig Angelika, Wiseler-Lima Isabel, Wiśniewska Jadwiga, Wölken Tiemo, Wolters Lara, Yenbou Salima, Yon-Courtin Stéphanie, Yoncheva Elena, Zacharopoulou Chrysoula, Zagorakis Theodoros, Zahradil Jan, Zalewska Anna, Zambelli Stefania, Zanni Marco, Zarzalejos Javier, Ždanoka Tatjana, Zdechovský Tomáš, Zīle Roberts, Zimniok Bernhard, Złotowski Kosma, Zoido Álvarez Juan Ignacio, Zorrinho Carlos, Zovko Željana, Zullo Marco, Zver Milan

Ispričani:

Andrieu Eric, Číž Miroslav, Gregorová Markéta, Ochojska Janina, Rees-Mogg Annunziata Mary

Posljednje ažuriranje: 24. veljače 2020.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti