Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
XML 1k
Poniedziałek, 9 marca 2020 r. - Bruksela

4. Skład Parlamentu

Właściwe organy irlandzkie poinformowały, że Matt Carthy został wybrany na posła do parlamentu krajowego ze skutkiem od 8 lutego 2020 r.

Parlament przyjął do wiadomości, że zgodnie z art. 7 ust. 2 Aktu dotyczącego wyborów przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich funkcja ta jest niepołączalna ze sprawowaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego, i zgodnie z art. 4 ust. 1 i 4 Regulaminu stwierdził wakat ze skutkiem od 8 lutego 2020 r.

°
° ° °

Właściwe organy irlandzkie powiadomiły o wyborze Chrisa MacManusa w miejsce Matta Carthy’ego na posła do Parlamentu Europejskiego ze skutkiem od 6 marca 2020 r.

Parlament przyjął do wiadomości ten wybór.

Zgodnie z art. 3 ust. 2 Regulaminu do czasu zweryfikowania mandatu lub wydania orzeczenia dotyczącego ewentualnego sporu Chris MacManus bierze udział w posiedzeniach Parlamentu i jego organów, zachowując pełnię związanych z tym praw, pod warunkiem że przedstawił uprzednio pisemne oświadczenie, w którym stwierdził, że nie sprawuje żadnego stanowiska niepołączalnego ze sprawowaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego.

Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2021Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności