Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2020/2779(RSP)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

RC-B9-0271/2020

Dibattiti :

PV 15/09/2020 - 7
CRE 15/09/2020 - 7

Votazzjonijiet :

Testi adottati :

P9_TA(2020)0231

Minuti
XML 19k
It-Tlieta, 15 ta' Settembru 2020 - Brussell

7. Is-sitwazzjoni fil-Belarussja - Is-sitwazzjoni fil-Libanu - Is-sitwazzjoni fir-Russja, l-avvelenament ta' Alexei Navalny (dibattitu)
CRE

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP))

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fil-Libanu (2020/2775(RSP))

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fir-Russja, l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP))

Josep Borrell Fontelles (Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà) għamel id-dikjarazzjonijiet.

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

Is-sitwazzjoni fil-Belarussja

Interventi ta': Michael Gahler f'isem il-Grupp PPE, Iratxe García Pérez f'isem il-Grupp S&D, Dacian Cioloş f'isem il-Grupp Renew, Thierry Mariani f'isem il-Grupp ID, Viola Von Cramon-Taubadel f'isem il-Grupp Verts/ALE, Anna Fotyga f'isem il-Grupp ECR, Manu Pineda f'isem il-Grupp GUE/NGL, Márton Gyöngyösi Membru mhux affiljat, Andrius Kubilius, Kati Piri, Petras Auštrevičius, Maximilian Krah, Reinhard Bütikofer, Witold Jan Waszczykowski, Helmut Scholz, Clara Ponsatí Obiols, David McAllister, Tonino Picula, Karin Karlsbro, Ville Niinistö, Kosma Złotowski, Andrzej Halicki, Norbert Neuser, Urmas Paet, Beata Mazurek, Paulo Rangel, Isabel Santos, Charles Goerens, Vladimír Bilčík, Nils Ušakovs, Bernard Guetta, Rasa Juknevičienė, Isabel Wiseler-Lima u Leopoldo López Gil.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 132(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Sandra Kalniete, Michael Gahler, Željana Zovko, Paulo Rangel, David McAllister, Jerzy Buzek, Andrius Kubilius, Radosław Sikorski, Andrzej Halicki, Vladimír Bilčík, Isabel Wiseler Lima, Antonio López Istúriz White, David Lega, Andrey Kovatchev, Arba Kokalari, Rasa Juknevičienė, Tomasz Frankowski, Eugen Tomac u Roberta Metsola, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP)) (B9-0271/2020);

—   Viola Von Cramon Taubadel, Sergey Lagodinsky, Francisco Guerreiro, Bronis Ropė, Anna Cavazzini, Hannah Neumann, Tineke Strik, Markéta Gregorová, Diana Riba i Giner, Ville Niinistö, Alviina Alametsä, Reinhard Bütikofer, Jordi Solé, Monika Vana u Heidi Hautala, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP)) (B9-0272/2020);

—   Manu Pineda u Helmut Scholz, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP)) (B9-0273/2020);

—   Kati Piri, Tonino Picula, Norbert Neuser u Robert Biedroń, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP)) (B9-0274/2020);

—   Anna Fotyga, Witold Jan Waszczykowski, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Alexandr Vondra, Bogdan Rzońca, Assita Kanko u Joanna Kopcińska, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja wara l-elezzjonijiet presidenzjali tad-9 ta' Awwissu 2020 (2020/2779(RSP)) (B9-0275/2020);

—   Petras Auštrevičius, Vlad Marius Botoş, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Klemen Grošelj, Bernard Guetta, Moritz Körner, Frédérique Ries, Nicolae Ştefănuță u Ramona Strugariu, f'isem il-Grupp Renew, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2020/2779(RSP)) (B9-0278/2020).

Is-sitwazzjoni fil-Libanu

Interventi ta': Antonio López-Istúriz White f'isem il-Grupp PPE, Isabel Santos f'isem il-Grupp S&D, Nathalie Loiseau f'isem il-Grupp Renew, Elena Lizzi f'isem il-Grupp ID, Salima Yenbou f'isem il-Grupp Verts/ALE, Beata Kempa f'isem il-Grupp ECR, Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, Fabio Massimo Castaldo Membru mhux affiljat, François-Xavier Bellamy, Maria Arena, Jan-Christoph Oetjen, Jordan Bardella, Jakop G. Dalunde, Benoît Lutgen, Javi López, Łukasz Kohut u Domènec Ruiz Devesa.

Is-sitwazzjoni fir-Russja, l-avvelenament ta' Alexei Navalny

Interventi ta': Michael Gahler f'isem il-Grupp PPE, Kati Piri f'isem il-Grupp S&D, Bernard Guetta f'isem il-Grupp Renew, Thierry Mariani f'isem il-Grupp ID, Sergey Lagodinsky f'isem il-Grupp Verts/ALE, Anna Fotyga f'isem il-Grupp ECR, Idoia Villanueva Ruiz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Andrius Kubilius, Tonino Picula, Hilde Vautmans, Gunnar Beck, Pär Holmgren, Ryszard Czarnecki, Peter van Dalen, Isabel Santos, Hermann Tertsch, Vladimír Bilčík, Andreas Schieder, Rasa Juknevičienė, Riho Terras u Eugen Tomac.

Intervent ta': Josep Borrell Fontelles.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 132(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Idoia Villanueva Ruiz, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fir-Russja: l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP)) (B9-0279/2020);

—   Sergey Lagodinsky, Heidi Hautala, Rasmus Andresen, Bronis Ropė, Anna Cavazzini, Hannah Neumann, Tineke Strik, Markéta Gregorová, Alviina Alametsä, Reinhard Bütikofer, Monika Vana, Sven Giegold, Jordi Solé u Francisco Guerreiro, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fir-Russja: l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP)) (B9-0280/2020);

—   Kati Piri, Tonino Picula u Włodzimierz Cimoszewicz, f'isem il-Grupp S&D, to wind up the debate on the situation in Russia, the poisoning of Alexei Navalny 2020/2777(RSP) (B9-0281/2020);

—   Bernard Guetta, Petras Auštrevičius, Stéphane Bijoux, Vlad Marius Botoş, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Klemen Grošelj, Moritz Körner, Frédérique Ries, Michal Šimečka, Nicolae Ştefănuță u Ramona Strugariu, f'isem il-Grupp Renew, dwar ir Russja, l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP) (B9-0282/2020);

—   Anna Fotyga, Witold Jan Waszczykowski, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Alexandr Vondra, Bogdan Rzońca, Assita Kanko, Joanna Kopcińska, Elżbieta Kruk u Ruža Tomašić, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fir-Russja: l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP)) (B9-0283/2020);

—   Michael Gahler, Andrius Kubilius, Sandra Kalniete, Andrzej Halicki, Antonio López Istúriz White, Rasa Juknevičienė, Eugen Tomac, Radosław Sikorski, Miriam Lexmann, Roberta Metsola u David Lega, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fir-Russja: l-avvelenament ta' Alexei Navalny (2020/2777(RSP)) (B9-0284/2020).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 2 tal-Minuti ta' 17.9.2020 (emendi), punt 12 tal-Minuti ta' 17.9.2020 (votazzjoni finali).

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.05.)

Aġġornata l-aħħar: 11 ta' Novembru 2020Avviż legali - Politika tal-privatezza