Seznam 
ZápisHlasováníJmenovitá hlasováníPřijaté textyDoslovné záznamy
Zápis - Výsledek jmenovitých hlasování
XML 4291kPDF 777kWORD 115k
Čtvrtek, 30. března 2023 - Brusel
 UPOZORNĚNÍ

PDF  Stáhnout ve formátu PDF

 1. Platforma pro spolupráci společných vyšetřovacích týmů - A9-0245/2022 - Malik Azmani - předběžná dohoda - pn. 112

559+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Ferrara, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

7-
NI :Donato, de Graaff, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
The Left :Pereira Sandra, Pimenta Lopes

70
ECR :Rookmaker, Terheş
ID :Annemans, Blaško, Haider, Mayer, Vilimsky

 2. Evropský rok dovedností 2023 - A9-0028/2023 - Loucas Fourlas - předběžná dohoda - pn. 72

524+
ECR :Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Donato, Ferrara, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

33-
ECR :Hoogeveen, Jurzyca, Nissinen, Rooken, Ruissen, Weimers
ID :Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Rougé, Vilimsky, Vistisen
NI :Bay, de Graaff, Juvin, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Rivière
Renew :Christensen

240
ECR :Aguilar, Berg, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión, Vondra, Zahradil
ID :Anderson, Annemans, Beck, Buchheit, De Man, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Vandendriessche, Zimniok
NI :Kolakušić, Meuthen, Uhrík
The Left :Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Urbán Crespo

 3. Nařízení o obecné bezpečnosti výrobků - A9-0191/2022 - Dita Charanzová - předběžná dohoda - pn. 237

569+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Donato, Ferrara, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

13-
ID :Haider, Madison, Mayer, Vilimsky
NI :de Graaff, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
S&D :Heide
Verts/ALE :Breyer, Gregorová, Kolaja, Peksa

 4. Posílení uplatňování zásady stejné odměny mužů a žen za stejnou nebo rovnocennou práci - A9-0056/2022 - Kira Marie Peter-Hansen, Samira Rafaela - návrh na zamítnutí návrhu Komise - pn. 174

59+
ECR :Aguilar, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Kruk, Lundgren, Nissinen, de la Pisa Carrión, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Terheş, Vondra, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zīle
ID :Anderson, Beck, Blaško, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Kalniete, Kokalari, Lega, Mussolini, Polfjärd, Salini, Skyttedal, Tobé, Warborn, Weiss
Renew :Al-Sahlani, Wiesner
Verts/ALE :Herzberger-Fofana

453-
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Donato, Ferrara, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kelly, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Wieland, Winkler, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

690
ECR :Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Gemma, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Procaccini, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Waszczykowski, Zalewska, Złotowski
ID :Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, De Man, Garraud, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen
NI :Juvin, Sinčić
PPE :Bernhuber, Mandl, Sagartz, Thaler, Winzig, Zver
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Oetjen
Verts/ALE :Gregorová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Izabela-Helena Kloc
-Markéta Gregorová
0Elżbieta Rafalska, Jadwiga Wiśniewska

 5. A9-0056/2022 - Kira Marie Peter-Hansen, Samira Rafaela - žádost o hlasování o pozměňovacích návrzích k návrhu legislativního aktu

124+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Bellamy, Blaga, Hölvényi, Jarubas, Kalinowski, Mussolini, Skyttedal, Vincze
Renew :Chastel
S&D :Wölken

440-
ECR :Fidanza
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Donato, Ferrara, Giarrusso, de Graaff, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

120
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
NI :Sinčić
PPE :Zver
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Oetjen
The Left :Pereira Sandra, Pimenta Lopes

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Carlo Fidanza
-Olivier Chastel
0

 6. A9-0056/2022 - Kira Marie Peter-Hansen, Samira Rafaela - předběžná dohoda - pn. 172

427+
ECR :Aguilar, Krasnodębski
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Donato, Ferrara, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Sinčić, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Berendsen, Bilčík, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mureşan, Mussolini, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Sarvamaa, Schwab, Sikorski, Simon, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Tomac, Tomc, Vaidere, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Winkler, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

79-
ECR :Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Lundgren, Nissinen, de la Pisa Carrión, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Terheş, Vondra, Weimers, Zahradil, Zīle
ID :Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, De Man, Fest, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Vandendriessche, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Bentele, Berger, Braunsberger-Reinhold, Caspary, Düpont, Ferber, Gahler, Herbst, Hölvényi, Jahr, Juknevičienė, Kokalari, Lega, Mortler, Niebler, Pieper, Polfjärd, Salini, Schneider, Seekatz, Skyttedal, Štefanec, Tobé, Verheyen, Vincze, Voss, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland
Renew :Al-Sahlani, Wiesner
The Left :Kokkalis

760
ECR :Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Gemma, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID :Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Haider, Jamet, Joron, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Rougé, Vilimsky, Vistisen
NI :Juvin, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
PPE :Benjumea Benjumea, Bernhuber, Mandl, Sagartz, Thaler, Winzig
Renew :Azmani, Beer, Dlabajová, Glück, Groothuis, Hahn Svenja, Huitema, Körner, Nagtegaal, Oetjen, Rinzema
The Left :Pereira Sandra, Pimenta Lopes

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rasa Juknevičienė
-Christian Doleschal, Jens Gieseke, Monika Hohlmeier, Izabela-Helena Kloc, David McAllister, Andreas Schwab, Sven Simon, Anders Primdahl Vistisen
0Miguel Urbán Crespo

 7. Nařízení o fluorovaných plynech - A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 79

398+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kopacz, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

168-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Băsescu, Falcă, Halicki, Hölvényi, Kokalari, Lega, Marinescu, Polfjärd, Skyttedal, Tobé, Tomac, Vincze, Warborn, Weiss, Winkler
Renew :Azmani, Beer, Botoş, Charanzová, Dlabajová, Glück, Groothuis, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Knotek, Körner, Kovařík, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Rinzema
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, González, Grapini, López, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

160
ECR :Jurzyca
NI :Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Adinolfi Isabella, De Meo, Mussolini, Salini, Vuolo
S&D :Toia
The Left :Botenga, Georgiou, Kizilyürek, Pereira Sandra, Pimenta Lopes

 8. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 88

542+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Bruna, Buchheit, Chagnon, De Man, Fest, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lebreton, Limmer, Mariani, Reil, Rougé, Vandendriessche, Zimniok
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Ferrara, Giarrusso, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

13-
ECR :Rookmaker
ID :Blaško, Haider, Hakkarainen, Madison, Mayer, Vilimsky, Vistisen
NI :de Graaff, Juvin, Radačovský, Sinčić
S&D :Ujhelyi

310
ECR :Jurzyca
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Donato, Gyöngyösi, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
The Left :Konečná, Pereira Sandra, Pimenta Lopes

 9. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 89

404+
ECR :Jurzyca, Rookmaker
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

168-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Blaga, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, Evren, Falcă, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Morano, Mureşan, Olbrycht, Sander, Tomac, Vincze, Winkler
Renew :Botoş, Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

100
NI :Bay, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Rivière
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Müller, Oetjen

 10. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 90

484+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Beck, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Kolakušić, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Ehler, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

87-
ECR :Terheş
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Blaga, Buda, Colin-Oesterlé, Danjean, Evren, Falcă, Hava, Hölvényi, Hortefeux, Marinescu, Morano, Mureşan, Sander, Šojdrová, Tomac, Vincze, Winkler
Renew :Botoş
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi

60
NI :Bay, Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Rivière, Sinčić

 11. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 91

404+
ECR :Jurzyca, Rookmaker
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

172-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Blaga, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, Duda, Evren, Falcă, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Morano, Mureşan, Olbrycht, Sander, Šojdrová, Tomac, Vincze, Winkler
Renew :Botoş, Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

100
NI :Bay, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Rivière
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Müller, Oetjen

 12. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - pn. příslušného výboru - oddělené hlasování - pn. 92

494+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Kolakušić, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

83-
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Blaga, Buda, Colin-Oesterlé, Danjean, Evren, Falcă, Hava, Hölvényi, Hortefeux, Marinescu, Morano, Mureşan, Sander, Tomac, Vincze, Winkler
Renew :Botoş
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose

70
NI :Bay, Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Rivière, Sinčić
S&D :Ujhelyi

 13. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 11 § 1 pododst. 1 - pn. 187

191+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Castaldo, Danzì, Deli, Donato, Ferrara, Furore, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arimont, Arłukowicz, Bellamy, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Dorfmann, Evren, Falcă, Ferber, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Martusciello, Morano, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Sikorski, Šojdrová, Štefanec, Thaler, Tomac, Vincze, Vuolo, Winkler, Winzig
Renew :Beer, Botoş, Danti, Decerle, Ďuriš Nicholsonová, Ferrandino, Glück, Hahn Svenja, Ijabs, Körner, Kyuchyuk, Müller, Oetjen, Petersen, Strugariu, Yon-Courtin
S&D :Biedroń, Grapini, Hristov, Maxová, Miller, Ujhelyi
The Left :Konečná

382-
ID :Gancia
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Arias Echeverría, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, Doleschal, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hohlmeier, Hölvényi, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Dlabajová, Donáth, Farreng, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

110
ECR :Jurzyca
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uhrík
PPE :Bilčík
S&D :Incir

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Miriam Lexmann
-Jérémy Decerle, Stéphanie Yon-Courtin
0

 14. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 11 § 1 za pododst. 1 - pn. 160

376+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Ijabs, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Ries, Rinzema, Riquet, Semedo, Solís Pérez, Strugariu, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Avram, Balt, Bartolo, Benifei, Beňová, Chinnici, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Castro, Geier, Grapini, Hajšel, Heinäluoma, Hristov, Jerković, Kumpula-Natri, Lange, Laureti, López Aguilar, Majorino, Manda, Matić, Moretti, Negrescu, Picierno, Picula, Plumb, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rondinelli, Sant, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná
Verts/ALE :Breyer, Gregorová, Kolaja, Peksa

40-
ECR :Rookmaker
NI :Buschmann, de Graaff, Juvin, Ždanoka
PPE :van Dalen
Renew :Rodríguez Ramos
S&D :Andrieu, Arena, Glucksmann, Lalucq, Mebarek
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace

1710
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Beghin, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Sinčić, Uhrík
PPE :Herbst
Renew :Flego, Hojsík, in 't Veld, Joveva, Melchior, Rafaela, Šimečka, Thun und Hohenstein, Wiezik
S&D :Albuquerque, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Barley, Belka, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, De Basso, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Larrouturou, Leitão-Marques, López, Lucke, Luena, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Regner, Repasi, Reuten, Rónai, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-
0Inma Rodríguez-Piñero

 15. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 13 § 3 odst. 1 - pn. 152

335+
ECR :Aguilar, Berg, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bocskor, Deli, Donato, Giarrusso, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Cañas, Charanzová, Chastel, Danti, Dlabajová, Ďuriš Nicholsonová, Ferrandino, Gamon, Gheorghe, Glück, Gozi, Groothuis, Grošelj, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Ijabs, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Solís Pérez, Strugariu, Toom, Tudorache, Verhofstadt, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Avram, Balt, Bartolo, Benifei, Beňová, Borzan, Chinnici, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Castro, Geier, González, Grapini, Gualmini, Heinäluoma, Hristov, Jerković, Kumpula-Natri, Lange, Laureti, López Aguilar, Majorino, Manda, Matić, Moretti, Negrescu, Nica, Picierno, Picula, Plumb, Roberti, Rondinelli, Tinagli, Toia, Tudose
The Left :Konečná
Verts/ALE :Breyer, Gregorová, Gruffat, Kolaja, Nienaß, Peksa

83-
ECR :Berlato, Fidanza, Fiocchi, Gemma, Jurzyca, Nesci, Procaccini, Sofo, Stancanelli
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, de Graaff, Pignedoli, Ždanoka
PPE :van Dalen, Frankowski
Renew :Al-Sahlani, Bijoux, Boyer, Canfin, Chabaud, Cseh, Decerle, Donáth, Farreng, Goerens, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Keller Fabienne, Kyuchyuk, Loiseau, Melchior, Orville, Rafaela, Šimečka, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Vedrenne, Wiesner, Wiezik, Yenbou
S&D :Maxová
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace

1650
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Bay, Comín i Oliveres, Gyöngyösi, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rivière, Sinčić, Uhrík
Renew :Flego
S&D :Agius Saliba, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Belka, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Cutajar, De Basso, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Glucksmann, González Casares, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Lalucq, Larrouturou, Leitão-Marques, López, Lucke, Luena, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Regner, Repasi, Reuten, Rodríguez-Piñero, Rónai, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Stanishev, Tax, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Tomasz Frankowski
-María Soraya Rodríguez Ramos
0Claude Gruffat

 16. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 13 § 4 - pn. 156

343+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Cañas, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Dlabajová, Donáth, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Grudler, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Ijabs, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Knotek, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Solís Pérez, Strugariu, Toom, Tudorache, Verhofstadt, Wiesner
S&D :Albuquerque, Angel, Borzan, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Crețu, Ecke, Fernández, Gardiazabal Rubial, Grapini, Hajšel, Heinäluoma, Leitão-Marques, López Aguilar, Marques Margarida, Marques Pedro, Miller, Moreno Sánchez, Papadakis Demetris, Rodríguez-Piñero, Roth Neveďalová, Silva Pereira, Zorrinho
The Left :Konečná, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE :Lagodinsky, Nienaß

236-
ID :Blaško, Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, de Graaff, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :van Dalen, Falcă, Lutgen, Pietikäinen, Schneider, Šojdrová
Renew :Bijoux, Boyer, Canfin, Chabaud, Decerle, Farreng, Gozi, Guetta, Hayer, Hojsík, in 't Veld, Joveva, Keller Fabienne, Kovařík, Loiseau, Orville, Rafaela, Šimečka, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Vedrenne, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Androulakis, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, López, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Molnár, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

80
NI :Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
Renew :Ďuriš Nicholsonová, Melchior
S&D :Ujhelyi

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Inma Rodríguez-Piñero
0

 17. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 16 § 3 za písm. d - pn. 173

224+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Duda, Evren, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Frankowski, Geuking, Gieseke, Halicki, Hava, Herbst, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Pereira Lídia, Pieper, Polfjärd, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Seekatz, Sikorski, Skyttedal, Šojdrová, Thaler, Tobé, Tomac, Verheyen, Vincze, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Andrews, Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Glück, Hahn Svenja, Kelleher, Körner, Kovařík, Müller, Oetjen
S&D :Avram, Balt, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Hajšel, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Roth Neveďalová, Silva Pereira, Tudose, Ujhelyi
The Left :Omarjee
Verts/ALE :D'Amato, Nienaß

345-
ECR :Hoogeveen
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Amaro, Băsescu, Bentele, Berger, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, van Dalen, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fourlas, Franssen, Gahler, Hansen, Hohlmeier, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Liese, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mažylis, Melbārde, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Schneider, Schwab, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomc, Vaidere, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

130
NI :Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek
S&D :Hristov
The Left :Konečná, Pereira Sandra, Pimenta Lopes

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut, Michiel Hoogeveen, Peter Jahr
-Tom Berendsen
0

 18. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - čl. 35 § 2 - pn. 188

178+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bernhuber, Blaga, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Duda, Evren, Falcă, Ferber, Frankowski, Gahler, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Sikorski, Skyttedal, Šojdrová, Terras, Thaler, Tomac, Vuolo, Weiss, Winkler, Winzig, Zarzalejos
Renew :Botoş
S&D :Crețu, Grapini, Maxová, Miller
Verts/ALE :Jakeliūnas

395-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Băsescu, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Liese, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Mažylis, Melbārde, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Ressler, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

150
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Bay, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Rivière, Uhrík
PPE :Arimont, Pospíšil
Renew :Strugariu
S&D :Hristov, Ujhelyi

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut
-
0

 19. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 11 třetí odrážka - pn. 174Z

193+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arłukowicz, Benjumea Benjumea, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Carvalho, De Meo, Duda, Falcă, Ferber, Frankowski, Gieseke, Halicki, Hava, Herbst, Hetman, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lega, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Martusciello, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Patriciello, Pieper, Sagartz, Salini, Seekatz, Sikorski, Skyttedal, Šojdrová, Thaler, Tomac, Verheyen, Vincze, Vuolo, Walsmann, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Bilbao Barandica, Botoş, Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Kyuchyuk
S&D :Crețu, Grapini, Maxová, Miller, Ujhelyi
The Left :Konečná
Verts/ALE :Riba i Giner

371-
ECR :Jurzyca
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Băsescu, Bellamy, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Hansen, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Mažylis, Morano, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Sarvamaa, Schwab, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tobé, Tomc, Vaidere, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Warborn, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

210
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Sinčić, Uhrík
PPE :Arimont, Schneider
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Müller, Oetjen
S&D :Androulakis, Hristov

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut
-
0

 20. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 11 třetí odrážka - pn. 145OČ1

423+
ID :Blaško, Rougé, Vistisen
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

147-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Băsescu, Buzek, Duda, Fitzgerald, Frankowski, Halicki, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Łukacijewska, Niebler, Olbrycht, Sikorski
Renew :Beer, Charanzová, Dlabajová, Glück, Hahn Svenja, Hlaváček, Knotek, Körner, Kovařík, Müller, Oetjen
S&D :Heide, Lange, Maxová, Ujhelyi
The Left :Kokkalis, Konečná

180
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont, Lewandowski
Renew :Ďuriš Nicholsonová
S&D :Jerković, Matić, Picula

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Frances Fitzgerald, Petros Kokkalis
-André Rougé
0

 21. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 14 - pn. 145OČ2

404+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berger, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Salini, Sander, Sarvamaa, Schwab, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tobé, Tomc, Vaidere, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

171-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Băsescu, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Buda, Buzek, Carvalho, Duda, Falcă, Ferber, Frankowski, Gieseke, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Mureşan, Olbrycht, Sagartz, Schneider, Seekatz, Sikorski, Thaler, Tomac, Verheyen, Vincze, Walsmann, Winkler, Winzig, Zdechovský
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Müller, Oetjen
S&D :Heide, Maxová, Ujhelyi
The Left :Konečná

110
ECR :Rookmaker
ID :Beck
NI :Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont
Renew :Ďuriš Nicholsonová
S&D :Jerković, Matić, Picula

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Tom Berendsen
-Gunnar Beck
0

 22. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV za bod 14 - pn. 145OČ3

307+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :van Dalen, Lutgen, Mandl, Martusciello, Novakov, Pietikäinen
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

265-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Müller
S&D :Maxová, Ujhelyi

140
NI :Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
Renew :Beer, Ďuriš Nicholsonová, Glück, Hahn Svenja, Körner, Oetjen
S&D :Jerković, Matić, Picula

 23. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV za bod 15 - pn. 145OČ4

302+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Bernhuber, van Dalen, Kalniete, Mandl, Mussolini, Pietikäinen
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

276-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Ansip, Charanzová, Dlabajová, Ferrandino, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Paet, Toom
S&D :García Del Blanco, Kaljurand, Mikser, Sant, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

100
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Müller, Oetjen
S&D :Jerković, Picula

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Lukas Mandl
0

 24. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 17 - pn. 175

227+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Clune, De Meo, Duda, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Frankowski, Gahler, Gieseke, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Maldeikienė, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Verheyen, Vincze, Voss, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Ďuriš Nicholsonová, Gamon, Glück, Hahn Svenja, Ijabs, Körner, Kyuchyuk, Müller, Oetjen
S&D :Avram, Balt, Belka, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, González Casares, Grapini, Kohut, Köster, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Rodríguez-Piñero, Toia, Tudose, Ujhelyi
Verts/ALE :Gregorová, Jakeliūnas, Kolaja, Neumann, Peksa

338-
ECR :Jurzyca, Kruk
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Amaro, Bellamy, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fourlas, Franssen, Geuking, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Juknevičienė, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Liese, Lutgen, McAllister, Manders, Mažylis, Melbārde, Morano, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Schneider, Schwab, Spyraki, Stavrou, Terras, Tomc, Vaidere, Vozemberg-Vrionidi, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kumpula-Natri, Lalucq, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

200
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli
S&D :Androulakis, Hristov, Jerković, Lange, Matić, Picula
The Left :Konečná

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut, Željana Zovko
-Hannah Neumann, Inma Rodríguez-Piñero
0

 25. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 17 - pn. 162

172+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adinolfi Isabella, Arimont, Băsescu, Blaga, Buda, De Meo, Falcă, Hava, Hölvényi, Kalniete, Kokalari, Lega, Lexmann, Mandl, Marinescu, Polfjärd, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Skyttedal, Šojdrová, Thaler, Tobé, Tomac, Vincze, Vuolo, Warborn, Winkler, Winzig
Renew :Azmani, Gamon, Groothuis, Huitema, Ijabs, Karlsbro, Kyuchyuk, Nagtegaal, Rinzema
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi

407-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kelly, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

90
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
Renew :Al-Sahlani, Wiesner
S&D :Hristov
The Left :Konečná
Verts/ALE :Lagodinsky

 26. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 17 - pn. 145OČ5

438+
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

139-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Arimont, Arłukowicz, Hölvényi
Renew :Azmani, Beer, Glück, Groothuis, Hahn Svenja, Huitema, Körner, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Rinzema
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Hristov, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi

80
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
Renew :Ďuriš Nicholsonová
S&D :Matić, Picula
The Left :Konečná

 27. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. a - pn. 176

249+
ECR :Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Comín i Oliveres, Deli, Donato, Ferrara, Furore, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Clune, De Meo, Duda, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Frankowski, Gieseke, Halicki, Hava, Herbst, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Olbrycht, Patriciello, Polfjärd, Ressler, Sagartz, Salini, Schneider, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Verheyen, Vincze, Voss, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zver
Renew :Azmani, Beer, Bijoux, Botoş, Charanzová, Chastel, Dlabajová, Farreng, Gozi, Groothuis, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Karleskind, Karlsbro, Knotek, Kovařík, Kyuchyuk, Loiseau, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Pagazaurtundúa, Rinzema, Rodríguez Ramos, Šimečka, Verhofstadt, Yenbou
S&D :Aguilera, Avram, Balt, Belka, Beňová, Carvalhais, Ciuhodaru, Crețu, Gálvez Muñoz, González Casares, Grapini, Kohut, Laureti, Luena, Manda, Maxová, Miller, Negrescu, Nica, Plumb, Rondinelli, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná, Rodríguez Palop
Verts/ALE :Carême, Cavazzini, Miranda, Nienaß, Pedicini, Strik

310-
ECR :Aguilar, Terheş
NI :Buschmann, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Amaro, Bellamy, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Hansen, Hohlmeier, Hortefeux, Juknevičienė, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mažylis, Melbārde, Morano, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Sander, Schwab, Šojdrová, Terras, Vaidere, Vozemberg-Vrionidi, Weiss, Wieland, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Chabaud, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Kelleher, Körner, Kyrtsos, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Orville, Paet, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Riquet, Semedo, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

160
ECR :Jurzyca, Rookmaker
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli
S&D :Hristov, Jerković, Matić, Picula
Verts/ALE :Lagodinsky

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut, Andreas Glück, Michaela Šojdrová, Željana Zovko
-Stéphane Bijoux, Damien Carême, Antoni Comín i Oliveres, Laurence Farreng, Camilla Laureti, Maite Pagazaurtundúa, María Soraya Rodríguez Ramos, Eleni Stavrou
0

 28. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. b - pn. 164Z

166+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Arimont, Băsescu, Bernhuber, Blaga, Hava, Hölvényi, Kalniete, Kokalari, Lega, Lexmann, Mandl, Marinescu, Polfjärd, Ressler, Sagartz, Sarvamaa, Skyttedal, Šojdrová, Thaler, Tobé, Tomac, Vincze, Warborn, Winkler, Winzig
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Kyuchyuk
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

407-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kelly, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Salini, Sander, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

110
NI :Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
S&D :Agius Saliba, Cutajar, Hajšel, Hristov, Jerković, Matić, Picula, Sant

 29. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. b - pn. 177

227+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Clune, De Meo, Duda, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Frankowski, Gahler, Gieseke, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Patriciello, Polčák, Polfjärd, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Verheyen, Vincze, Voss, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Bilbao Barandica, Botoş, Charanzová, Dlabajová, Ďuriš Nicholsonová, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Kyuchyuk
S&D :Agius Saliba, Avram, Balt, Belka, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, Grapini, Heinäluoma, Kohut, Manda, Maxová, Miller, Negrescu, Nica, Plumb, Sant, Toia, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná
Verts/ALE :O'Sullivan

341-
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Amaro, Bellamy, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Colin-Oesterlé, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fourlas, Franssen, Geuking, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Juknevičienė, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Liese, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mažylis, Melbārde, Morano, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Sander, Schwab, Spyraki, Stavrou, Terras, Tomc, Vaidere, Vozemberg-Vrionidi, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

180
ECR :Jurzyca
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli
S&D :Hristov, Jerković, Matić, Picula
Verts/ALE :Lagodinsky

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut, Željana Zovko
-
0

 30. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. b - pn. 145OČ7

245+
ECR :Szydło
ID :Vistisen
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :van Dalen, Mandl, Martusciello, Pietikäinen, Šojdrová
Renew :Ansip, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Decerle, Farreng, Goerens, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Keller Fabienne, Loiseau, Melchior, Orville, Paet, Rafaela, Riquet, Rodríguez Ramos, Šimečka, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Vedrenne, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

314-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Ferrandino, Gamon, Gheorghe, Glück, Gozi, Grošelj, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Ijabs, Karlsbro, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Ries, Rinzema, Semedo, Solís Pérez, Strugariu, Toom, Tudorache, Verhofstadt, Wiesner
S&D :Avram, Beňová, Bullmann, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Sant, Schieder, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

240
ID :Anderson, Annemans, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Trócsányi
Renew :Flego
S&D :De Basso, Fritzon, Heinäluoma, Incir, Jerković, Matić, Ohlsson, Picula

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Lukas Mandl, Beata Szydło
0

 31. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. c - pn. 165

149+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Arimont, Băsescu, Geuking, Hölvényi, Kalniete, Kokalari, Mandl, Montserrat, Polfjärd, Ressler, Sagartz, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Tobé, Warborn, Winzig
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík, Kyuchyuk
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

416-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kelly, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Weiss, Wieland, Winkler, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

190
ECR :Jurzyca
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
S&D :Cutajar, Heinäluoma, Hristov, Jerković, Matić, Picula, Sant
Verts/ALE :Lagodinsky

 32. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. c - pn. 178

227+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Clune, De Meo, Duda, Falcă, Fitzgerald, Frankowski, Gieseke, Halicki, Hava, Herbst, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Olbrycht, Polčák, Polfjärd, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Seekatz, Sikorski, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Verheyen, Vincze, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Ansip, Beer, Bilbao Barandica, Botoş, Charanzová, Dlabajová, Glück, Hahn Svenja, Hlaváček, Knotek, Körner, Kovařík, Kyuchyuk, Müller, Oetjen, Paet, Rodríguez Ramos, Toom
S&D :Avram, Balt, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Hristov, Kohut, Manda, Maxová, Negrescu, Nica, Plumb, Toia, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

339-
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Amaro, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Hansen, Hohlmeier, Hortefeux, Juknevičienė, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Liese, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mažylis, Melbārde, Morano, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Sander, Schwab, Simon, Spyraki, Stavrou, Terras, Tomc, Vaidere, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

170
ECR :Jurzyca
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli
S&D :Agius Saliba, Cutajar, Hajšel, Jerković, Matić, Picula, Sant
Verts/ALE :Lagodinsky

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Rosa Estaràs Ferragut, Željana Zovko
-María Soraya Rodríguez Ramos
0

 33. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 písm. c - pn. 145OČ8= 153OČ3=

541+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Basso, Beck, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Krah, Kuhs, Lancini, Limmer, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Ferrara, Furore, Giarrusso, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

13-
ID :Blaško, Hakkarainen, Vistisen
NI :Bay, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Rivière, Uhrík
PPE :Băsescu
S&D :Agius Saliba, Cutajar, Sant

320
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Rookmaker
ID :Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, De Man, Garraud, Griset, Haider, Jamet, Joron, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
PPE :Arimont
S&D :Borzan, Jerković, Picula, Ujhelyi

 34. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 18 za písm. c - pn. 145OČ9= 153OČ4=

445+
ECR :Aguilar, Berg, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fragkos, Hoogeveen, Kruk, Lundgren, Nissinen, de la Pisa Carrión, Rooken, Ruissen, Terheş, Vondra, Weimers, Zahradil, Zīle
ID :Beck
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ušakovs, Van Brempt, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

108-
ECR :Berlato, Bielan, Brudziński, Czarnecki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Gemma, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Basso, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Lancini, Limmer, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Buzek, Duda, Ferber, Frankowski, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Martusciello, Olbrycht, Pieper, Sikorski
S&D :Avram, Beňová, Crețu, Grapini, Negrescu, Nica, Plumb, Ujhelyi

330
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
ID :Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, De Man, Garraud, Griset, Haider, Jamet, Joron, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky
NI :Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
Renew :Ďuriš Nicholsonová
S&D :Borzan, Jerković, Matić, Picula
Verts/ALE :Lagodinsky

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Gunnar Beck
0

 35. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV za bod 19 - pn. 145OČ10

430+
ECR :Bourgeois, Dzhambazki
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

144-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Arłukowicz, Băsescu, Buzek, Duda, Frankowski, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Martusciello, Olbrycht, Sikorski, Šojdrová, Terras
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

110
ECR :Jurzyca
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić
PPE :Arimont
S&D :Borzan, Hristov, Matić, Picula, Toia

 36. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 23 písm. a - pn. 145OČ11

379+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Arias Echeverría, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kammerevert, Kohut, Köster, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

191-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Blaga, Bogovič, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Duda, Evren, Falcă, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Morano, Mureşan, Mussolini, Olbrycht, Salini, Sander, Sikorski, Šojdrová, Terras, Tomac, Vincze, Vuolo, Winkler
Renew :Ansip, Beer, Bilbao Barandica, Charanzová, Danti, Dlabajová, Ferrandino, Glück, Hahn Svenja, Hlaváček, Ijabs, Körner, Kovařík, Müller, Oetjen, Paet, Toom
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Kaljurand, Kumpula-Natri, Manda, Mikser, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose
The Left :Konečná

130
ECR :Jurzyca
NI :Gyöngyösi, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont, Pospíšil
S&D :Borzan, Jerković, Matić, Picula, Ujhelyi

 37. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 23 písm. b - pn. 145OČ12

297+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Arias Echeverría, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Herbst, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, López-Istúriz White, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Rangel, Ressler, Sagartz, Sarvamaa, Schneider, Seekatz, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Cañas, Flego, Gozi, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Melchior, Rafaela, Šimečka, Thun und Hohenstein, Wiezik
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Cutajar, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maldonado López, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Bielowski, Olekas, Papadakis Demetris, Regner, Repasi, Reuten, Rodríguez-Piñero, Rónai, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Mesure, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Hautala, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

264-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Blaga, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Duda, Ehler, Evren, Falcă, Frankowski, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Liese, Łukacijewska, McAllister, Marinescu, Morano, Mureşan, Novakov, Pieper, Radtke, Salini, Sander, Schwab, Sikorski, Šojdrová, Stavrou, Terras, Tomac, Vincze, Vuolo, Winkler
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Solís Pérez, Strugariu, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Marques Margarida, Miller, Negrescu, Nica, Plumb, Rondinelli, Tudose
The Left :Konečná, Maurel, Modig
Verts/ALE :Guerreiro, Hahn Henrike, Satouri

220
NI :Giarrusso, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont
S&D :Bartolo, Chinnici, Covassi, De Basso, Fritzon, Heinäluoma, Incir, Laureti, Matić, Moretti, Ohlsson, Picierno, Picula, Roberti, Tinagli, Ujhelyi

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+María Soraya Rodríguez Ramos, Mounir Satouri, Eleni Stavrou
-
0

 38. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 23 písm. c - pn. 145OČ13

394+
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Sinčić, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Thun und Hohenstein, Toom, Trillet-Lenoir, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

173-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Arłukowicz, Băsescu, Blaga, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, Duda, Evren, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Morano, Mureşan, Sander, Sikorski, Terras, Tomac, Vincze
Renew :Bauzá Díaz, Cañas, Charanzová, Danti, Dlabajová, Gheorghe, Hlaváček, Ijabs, Knotek, Kovařík, Mituța, Pîslaru, Poptcheva, Tudorache
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose
The Left :Konečná

120
ECR :Rookmaker
NI :Donato, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
PPE :Arimont
Renew :Strugariu
S&D :Matić, Picula, Toia, Ujhelyi, Vitanov

 39. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV bod 23 písm. d - pn. 145OČ14

396+
ID :Buchheit, De Man, Vandendriessche
NI :Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Semedo, Šimečka, Strugariu, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

163-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Blaga, Buda, Buzek, Colin-Oesterlé, Danjean, Duda, Evren, Falcă, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Morano, Olbrycht, Sander, Sikorski, Terras, Tomac, Vincze, Winkler
Renew :Bauzá Díaz, Cañas, Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Ijabs, Knotek, Kovařík, Pagazaurtundúa, Poptcheva, Rodríguez Ramos, Solís Pérez
S&D :Avram, Ciuhodaru, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose
The Left :Georgoulis, Konečná

230
ECR :Rookmaker
ID :Anderson, Beck, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Danzì, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont
S&D :Borzan, Jerković, Matić, Picula, Toia, Ujhelyi, Vitanov

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Alexis Georgoulis, Maite Pagazaurtundúa, María Soraya Rodríguez Ramos
-
0

 40. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV tabulka ostatní body - pn. 145OČ15

434+
ECR :Wiśniewska
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

136-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Comín i Oliveres, Deli, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Băsescu, Radtke
Renew :Ďuriš Nicholsonová, Toom
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Plumb, Tudose, Ujhelyi
The Left :Konečná

170
ECR :Rookmaker
NI :Donato, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE :Arimont
Renew :Beer, Glück, Hahn Svenja, Körner, Müller, Oetjen
S&D :Borzan, Matić, Picula, Vitanov

 41. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha IV za § 2 - pn. 171= 184=

233+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berger, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Caspary, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Frankowski, Gahler, Gieseke, Halicki, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Lega, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Mandl, Marinescu, Martusciello, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Olbrycht, Polfjärd, Pollák, Radtke, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Thaler, Tobé, Tomac, Verheyen, Vincze, Voss, Vuolo, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos, Zver
Renew :Beer, Botoş, Danti, Ferrandino, Gheorghe, Glück, Hahn Svenja, Körner, Mituța, Müller, Oetjen, Petersen, Pîslaru, Strugariu, Tudorache
S&D :Avram, Balt, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Nica, Tudose
The Left :Pimenta Lopes

347-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Kolakušić, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Amaro, Băsescu, Berendsen, Bilčík, Carvalho, Casa, Clune, van Dalen, Dorfmann, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Geuking, Hansen, Juknevičienė, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Markey, Mažylis, Melbārde, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Pospíšil, Rangel, Ressler, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomc, Vaidere, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Flego, Gamon, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Nagtegaal, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

70
ECR :Jurzyca, Rookmaker
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
S&D :Ujhelyi
The Left :Pereira Sandra

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Michaela Šojdrová, Rainer Wieland
-
0

 42. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - příloha VIII bod 1 § 3 - pn. 186

174+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Benjumea Benjumea, Bernhuber, Blaga, Buda, De Meo, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Gieseke, Hava, Herbst, Hölvényi, Jahr, Kalniete, Kelly, Kokalari, Lega, Lexmann, López-Istúriz White, Mandl, Marinescu, Millán Mon, Montserrat, Mureşan, Mussolini, Patriciello, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Sagartz, Salini, Schneider, Seekatz, Skyttedal, Šojdrová, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vuolo, Walsmann, Warborn, Winkler, Winzig, Zarzalejos
Renew :Botoş
S&D :Avram, Crețu, Grapini, Negrescu, Tudose

405-
ECR :Ilčić
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Gyöngyösi, Juvin, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Amaro, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Bentele, Berendsen, Berger, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Halicki, Hansen, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Morano, Mortler, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Pereira Lídia, Pietikäinen, Radtke, Rangel, Ressler, Sander, Sarvamaa, Schwab, Sikorski, Simon, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Tomc, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Weiss, Wieland, Zagorakis, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

100
ECR :Rookmaker
ID :Haider, Madison, Mayer, Vilimsky
NI :Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
S&D :Heinäluoma, Vitanov

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Michaela Šojdrová
0

 43. A9-0048/2023 - Bas Eickhout - návrh Komise

426+
ECR :Berg, Fragkos, Jurzyca, Kanko, Lundgren, Ruissen, Stancanelli, Vondra, Zīle
ID :Beigneux
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Hansen, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

109-
ECR :Aguilar, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Gieseke, Herbst, Marinescu, Pieper, Sarvamaa, Tomac, Vincze, Winkler
S&D :Grapini
The Left :Konečná

520
ECR :Berlato, Bourgeois, Fidanza, Fiocchi, Gemma, Krasnodębski, Nesci, Procaccini, Sofo, Zahradil
ID :Blaško, Haider, Hakkarainen, Madison, Mayer, Vilimsky, Vistisen
NI :Donato, Gyöngyösi
PPE :Adamowicz, Arimont, Arłukowicz, Blaga, Buda, Buzek, Duda, Falcă, Frankowski, Halicki, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Sikorski, Šojdrová
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Manda, Plumb, Tudose

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Aurélia Beigneux
0Raffaele Stancanelli, Alexandr Vondra

 44. Látky, které poškozují ozonovou vrstvu - A9-0050/2023 - Jessica Polfjärd - návrh Komise

553+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Mariani, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Deli, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

10-
ECR :Rooken, Terheş
ID :Haider, Mayer, Vilimsky
NI :de Graaff, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
S&D :Hajšel
The Left :Michels

200
ECR :Nissinen, Weimers
ID :Anderson, Annemans, Beck, Buchheit, De Man, Fest, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vistisen, Zimniok
NI :Donato, Sinčić, Uhrík

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Martina Michels
-
0

 45. Zpráva o právním státu 2022 – stavu právního státu v Evropské unii - B9-0189/2023 - § 1 - pn. 27

136+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Ehler, Hölvényi, Lexmann, Pollák, Salini, Šojdrová, Štefanec, Tomc, Zver
S&D :Agius Saliba, Cutajar, Sant
The Left :Konečná

447-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0

 46. B9-0189/2023 - za § 1 - pn. 28

114+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Basso, Beck, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Haider, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Lancini, Limmer, Madison, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Zver
S&D :Kohut, Sant
The Left :Konečná

451-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rego, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

150
ID :Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Lebreton, Mariani, Rougé
NI :Juvin
S&D :Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0

 47. B9-0189/2023 - § 11 - pn. 29

135+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kempa, Kloc, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Bellamy, Colin-Oesterlé, Danjean, Evren, Hölvényi, Hortefeux, Lexmann, Morano, Pollák, Sander, Šojdrová, Štefanec, Vincze, Zver
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
The Left :Konečná

416-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, de Graaff, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Fernández, Fritzon, Fuglsang, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

120
ECR :Bourgeois, Kanko, Ruissen
NI :Giarrusso
PPE :Arłukowicz, Duda, Jarubas, Kalinowski
S&D :Beňová, Cutajar, Hajšel, Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-
0Nathalie Colin-Oesterlé

 48. B9-0189/2023 - § 12 - pn. 30Z

130+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
The Left :Konečná

445-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

60
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
NI :Radačovský
PPE :Zver
S&D :Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Michaela Šojdrová
-
0François-Xavier Bellamy

 49. B9-0189/2023 - § 12/2

434+
ECR :Hoogeveen, Rooken
NI :Bay, Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Barley, Bartolo, Belka, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

131-
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :De Meo, Hölvényi, Lexmann, Pollák
Renew :Danti
S&D :Balt, Fuglsang, Moretti, Wölken
The Left :Konečná, Pereira Sandra

120
ECR :Jurzyca
NI :Rivière
PPE :Hava, Zdechovský, Zver
Renew :Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Roth Neveďalová
The Left :Georgiou, Kizilyürek

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-
0Dita Charanzová

 50. B9-0189/2023 - § 13 - pn. 31Z

129+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Pospíšil, Šojdrová, Zver
Renew :Bilbao Barandica
S&D :Androulakis, Beňová, Roth Neveďalová
The Left :Konečná

438-
ECR :Kempa
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

120
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Radačovský
PPE :Hortefeux, Lexmann, Pollák
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Hajšel

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Beata Kempa
-Michaela Šojdrová
0

 51. B9-0189/2023 - za § 13 - pn. 32

128+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Hölvényi, Zver
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Beňová, Roth Neveďalová

444-
ID :Borchia
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

70
ECR :Bourgeois, Fragkos, Kanko
NI :Radačovský
PPE :van Dalen, Zdechovský
The Left :Konečná

 52. B9-0189/2023 - § 16 - pn. 33

112+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Donato, Kolakušić, Meuthen, Radačovský, Rivière, Sinčić, Uhrík
S&D :Roth Neveďalová
The Left :Konečná

451-
ID :Zimniok
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, de Graaff, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

170
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
NI :Bocskor, Deli, Győri, Járóka, Kósa, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
PPE :Hölvényi, Zver
S&D :Beňová
The Left :Botenga

 53. B9-0189/2023 - za § 17 - pn. 6

111+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Donato, de Graaff, Kolakušić, Meuthen, Radačovský, Rivière, Sinčić, Uhrík, Ždanoka
S&D :Grapini
The Left :Daly, Wallace

446-
ECR :Bourgeois, Kanko, Rookmaker, Ruissen, Vondra, Zahradil
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Villumsen
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

170
ECR :Jurzyca
ID :Gancia
NI :Bocskor, Deli, Győri, Járóka, Kósa, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi
The Left :Konečná, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz
Verts/ALE :Jakeliūnas

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0

 54. B9-0189/2023 - za § 17 - pn. 34

142+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Evren, Hölvényi, Hortefeux, Morano, Sander, Zver
Renew :Cañas, Charanzová, Dlabajová, Gozi, Hlaváček, Knotek, Kovařík
S&D :Beňová, Roth Neveďalová
The Left :Konečná

425-
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Gyöngyösi, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Montserrat, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

140
ECR :Lundgren, Nissinen, Weimers
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Pignedoli
PPE :Lexmann, Pollák, Šojdrová
S&D :Hajšel, Kohut

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Jordi Cañas
0

 55. B9-0189/2023 - za § 18 - pn. 35

60+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Blaško, Mayer
NI :Donato, Kolakušić, Meuthen, Radačovský, Sinčić
PPE :Marinescu
S&D :Kohut, Roth Neveďalová

468-
ID :Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Buchheit, Chagnon, De Man, Fest, Garraud, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zimniok
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

480
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Beck, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Castaldo, Danzì, Deli, Ferrara, Furore, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
S&D :Crețu, Hajšel
The Left :Gusmão, Matias
Verts/ALE :Jakeliūnas

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Gunnar Beck, Georg Mayer
0

 56. B9-0189/2023 - za § 19 - pn. 36

143+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Caspary, van Dalen, Duda, Frankowski, Halicki, Hetman, Hölvényi, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lexmann, Łukacijewska, Niebler, Salini, Sikorski, Šojdrová, Winzig, Zver
S&D :Agius Saliba, Beňová, Cutajar, Grapini, Roth Neveďalová
The Left :Daly, Konečná, Wallace

413-
ID :Joron
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Gyöngyösi, Puigdemont i Casamajó
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

170
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Pignedoli
The Left :Gusmão, Matias

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Danuta Maria Hübner, Angelika Winzig
0

 57. B9-0189/2023 - § 25 - pn. 37Z

111+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Złotowski
ID :Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, Chagnon, De Man, Fest, Garraud, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Dorfmann, Evren, Lexmann, Martusciello, Morano, Pollák, Salini, Šojdrová, Vincze, Winkler, Zver
Renew :Knotek
S&D :Grapini
The Left :Konečná

452-
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

150
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko, Rookmaker, Zīle
PPE :Colin-Oesterlé, Danjean, Sander
Renew :Dlabajová, Hlaváček, Kovařík
S&D :Avram, Beňová, Hajšel, Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Michaela Šojdrová
0

 58. B9-0189/2023 - § 27 - pn. 38Z

127+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák, Šojdrová, Zver
The Left :Konečná

448-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

40
ECR :Bourgeois, Kanko, Ruissen
S&D :Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-
0François-Xavier Bellamy

 59. B9-0189/2023 - práv. východ. 6 - pn. 7Z

126+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák
The Left :Konečná

449-
ECR :Bourgeois, Kanko, Ruissen
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

30
S&D :Beňová, Hajšel, Roth Neveďalová

 60. B9-0189/2023 - práv. východ. 22 - pn. 8Z

126+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák
The Left :Konečná

448-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

20
PPE :Bellamy
S&D :Roth Neveďalová

 61. B9-0189/2023 - práv. východ. 24 - pn. 9Z

124+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák
The Left :Konečná

451-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

20
S&D :Beňová, Roth Neveďalová

 62. B9-0189/2023 - práv. východ. 26 - pn. 10Z

78+
ECR :Aguilar, Berg, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, De Man, Fest, Haider, Hakkarainen, Kuhs, Limmer, Madison, Mayer, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák

454-
ECR :Bourgeois, Hoogeveen, Kanko, Rooken, Ruissen, Vondra, Zahradil
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

440
ECR :Berlato, Fidanza, Fiocchi, Gemma, Nesci, Procaccini, Sofo, Stancanelli
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Jamet, Joron, Lancini, Lebreton, Mariani, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
S&D :Hajšel, Roth Neveďalová

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Agnès Evren
0

 63. B9-0189/2023 - práv. východ. 28 - pn. 11Z

127+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Lexmann, Pollák
The Left :Konečná

451-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

20
S&D :Hajšel, Roth Neveďalová

 64. B9-0189/2023 - za práv. východ. 37 - pn. 12

110+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Haider, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Lancini, Limmer, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
S&D :Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Tudose

437-
ID :Androuët, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Lebreton, Mariani
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

300
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Bay, Beghin, Castaldo, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Pignedoli, Rivière, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Frankowski, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Sikorski
The Left :Botenga, Gusmão, Matias
Verts/ALE :Jakeliūnas, Ropė

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Jordan Bardella, André Rougé
0

 65. B9-0189/2023 - za práv. východ. 37 - pn. 15

90+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Annemans, Bardella, Blaško, Buchheit, De Man, Fest, Haider, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Limmer, Madison, Mayer, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zimniok
NI :Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Zver
S&D :Avram, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Negrescu, Tudose

429-
ID :Androuët, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Lebreton, Mariani, Rougé
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

520
ECR :Bourgeois, Kanko
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Castaldo, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Duda, Frankowski, Halicki, Hetman, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Sikorski
S&D :Hajšel
The Left :Botenga, Gusmão, Matias
Verts/ALE :Jakeliūnas

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+
-Jordan Bardella
0

 66. B9-0189/2023 - odův. A - pn. 18

137+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Evren, Hölvényi, Lexmann, Morano, Pollák, Šojdrová, Štefanec, Zver
S&D :Agius Saliba, Beňová, Cutajar, Grapini, Hajšel, Roth Neveďalová
The Left :Konečná

425-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Danjean, De Meo, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Wiener

50
PPE :Colin-Oesterlé, van Dalen
S&D :Kohut
The Left :Gusmão, Matias

 67. B9-0189/2023 - za odův. A - pn. 13

80+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Annemans, Blaško, De Man, Haider, Hakkarainen, Madison, Mayer, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen
NI :Bocskor, Deli, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Marinescu
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Roth Neveďalová, Tudose

443-
ID :Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Bruna, Buchheit, Chagnon, Fest, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lebreton, Limmer, Mariani, Reil, Rougé, Zimniok
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, de Graaff, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Wiener

510
ECR :Bourgeois, Kanko
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Castaldo, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Duda, Frankowski, Halicki, Hetman, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Sikorski
S&D :Hajšel
The Left :Botenga, Gusmão, Matias
Verts/ALE :Jakeliūnas

 68. B9-0189/2023 - za odův. A - pn. 19

113+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Lancini, Lebreton, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Bellamy, Hölvényi
S&D :Grapini

446-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

160
ECR :Bourgeois, Kanko
ID :Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Krah, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI :Radačovský, Uhrík
PPE :Sokol, Zver
S&D :Hajšel

 69. B9-0189/2023 - za odův. A - pn. 14

78+
ECR :Aguilar, Berg, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, De Man, Fest, Haider, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Limmer, Madison, Mayer, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zimniok
NI :Castaldo, de Graaff, Gyöngyösi, Kolakušić, Meuthen, Sinčić
S&D :Avram, Beňová, Ciuhodaru, Crețu, Grapini, Manda, Roth Neveďalová, Tudose

444-
ID :Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Lebreton, Mariani, Rougé
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

510
ECR :Berlato, Bourgeois, Kanko, Nesci, Procaccini, Sofo, Stancanelli, Vondra, Zahradil
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Danzì, Deli, Donato, Ferrara, Furore, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Tóth, Trócsányi, Uhrík
S&D :Hajšel, Kohut
Verts/ALE :Jakeliūnas

 70. B9-0189/2023 - za odův. A - pn. 16

80+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Annemans, Blaško, De Man, Haider, Hakkarainen, Madison, Mayer, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen
NI :Bocskor, Deli, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi
PPE :Ehler, Zver
S&D :Beňová, Ciuhodaru, Grapini, Roth Neveďalová

443-
ID :Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Bruna, Buchheit, Chagnon, Fest, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lebreton, Limmer, Mariani, Reil, Rougé, Zimniok
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Juvin, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz

520
ECR :Bourgeois, Kanko
ID :Adinolfi Matteo, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Lancini, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI :Bay, Beghin, Castaldo, Danzì, Donato, Ferrara, Furore, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Uhrík
PPE :Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Duda, Frankowski, Halicki, Hetman, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Sikorski
S&D :Hajšel
The Left :Botenga, Gusmão, Matias
Verts/ALE :Jakeliūnas

 71. B9-0189/2023 - za odův. A - pn. 17

124+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Juvin, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Zver
S&D :Agius Saliba, Grapini
The Left :Konečná

450-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

30
ECR :Jurzyca, Ruissen
S&D :Hajšel

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0

 72. B9-0189/2023 - za odův. B - pn. 20

125+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi
S&D :Grapini
The Left :Konečná

448-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

30
ECR :Bourgeois, Kanko
PPE :Zver

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0

 73. B9-0189/2023 - za odův. C - pn. 21

121+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Hölvényi, Zver
S&D :Grapini

444-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

50
ECR :Bourgeois, Jurzyca, Kanko
PPE :Sokol
S&D :Hajšel

 74. B9-0189/2023 - odův. D - pn. 22Z

134+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Bellamy, Danjean, Evren, Hölvényi, Morano, Mussolini, Sander
Renew :Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Kovařík
S&D :Beňová, Ciuhodaru
The Left :Konečná

434-
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Furore, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mureşan, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, De Basso, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Roth Neveďalová, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Tudose, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

50
ECR :Bourgeois, Kanko, Ruissen
PPE :Colin-Oesterlé
S&D :Hajšel

 75. B9-0189/2023 - za odův. E - pn. 23

148+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Danzì, Deli, Donato, Furore, de Graaff, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík, Ždanoka
PPE :van Dalen, Šojdrová
S&D :Beňová, Ciuhodaru, Grapini, Hajšel, Manda, Negrescu, Roth Neveďalová, Tudose
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Gusmão, Konečná, Matias, Maurel, Mesure, Omarjee, Pelletier, Wallace
Verts/ALE :Jakeliūnas

408-
ECR :Vondra, Zahradil
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Giarrusso, Puigdemont i Casamajó
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Michels, Papadimoulis, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Villumsen
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

130
NI :Gyöngyösi
PPE :Colin-Oesterlé, Danjean, Hölvényi, Zdechovský, Zver
Renew :Ďuriš Nicholsonová
The Left :Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz
Verts/ALE :Ropė

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+Tiziana Beghin
-
0

 76. B9-0189/2023 - za odův. E - pn. 24

157+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Beghin, Bocskor, Castaldo, Danzì, Deli, Donato, Ferrara, Furore, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Pignedoli, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík, Ždanoka
PPE :Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Evren, Hortefeux, Morano, Sander
S&D :Beňová, Ciuhodaru, Grapini, Hajšel, Manda, Negrescu, Roth Neveďalová, Tudose
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Gusmão, Hazekamp, Konečná, Matias, Maurel, Mesure, Omarjee, Pelletier, Wallace
Verts/ALE :Jakeliūnas

400-
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Puigdemont i Casamajó
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Michels, Papadimoulis, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

150
ECR :Bourgeois, Kanko, Rookmaker
NI :Gyöngyösi
PPE :Hölvényi, Zdechovský, Zver
Renew :Ďuriš Nicholsonová
The Left :Modig, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen

 77. B9-0189/2023 - za odův. E - pn. 25

146+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Chagnon, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Gazzini, Ghidoni, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jamet, Kuhs, Lancini, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík, Ždanoka
PPE :Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Hölvényi
S&D :Beňová, Ciuhodaru, Grapini, Hajšel, Manda, Negrescu, Roth Neveďalová, Tudose
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Konečná, Maurel, Mesure, Omarjee, Pelletier, Wallace
Verts/ALE :Jakeliūnas

407-
NI :Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Puigdemont i Casamajó
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, Clune, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zarzalejos, Zovko, Zver
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Michels, Modig, Papadimoulis, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

150
NI :Beghin, Castaldo, Danzì, Ferrara, Furore, Gyöngyösi, Pignedoli
PPE :Zdechovský
Renew :Ďuriš Nicholsonová
The Left :Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz
Verts/ALE :Ropė

 78. B9-0189/2023 - za odův. F - pn. 26

118+
ECR :Aguilar, Berg, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Fragkos, Gemma, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheş, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID :Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Basso, Beck, Beigneux, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, Da Re, De Blasis, De Man, Fest, Gancia, Gazzini, Ghidoni, Grant, Haider, Hakkarainen, Krah, Kuhs, Lancini, Limmer, Madison, Mayer, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Vistisen, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI :Bay, Bocskor, Deli, Donato, de Graaff, Győri, Járóka, Juvin, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Radačovský, Rivière, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Trócsányi, Uhrík
PPE :Hölvényi, Zver
S&D :Ciuhodaru, Grapini, Hajšel, Manda, Roth Neveďalová, Tudose
The Left :Konečná

442-
ECR :Bourgeois, Kanko
NI :Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Danzì, Ferrara, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Ždanoka
PPE :Adamowicz, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buzek, Carvalho, Casa, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Martusciello, Mažylis, Melbārde, Millán Mon, Montserrat, Morano, Mortler, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Sarvamaa, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Verheyen, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zagorakis, Zovko
Renew :Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Rasmussen, Melchior, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Poulsen, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Toom, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin
S&D :Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Covassi, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Durand, Ecke, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Majorino, Maldonado López, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mavrides, Maxová, Mebarek, Mikser, Moreno Sánchez, Moretti, Bielowski, Negrescu, Nica, Ohlsson, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Rondinelli, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Stanishev, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wölken, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left :Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Mesure, Michels, Modig, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rego, Rodríguez Palop, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE :Alfonsi, Auken, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Miranda, Neumann, Nienaß, Niinistö, O'Sullivan, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener

150
ECR :Rookmaker
ID :Androuët, Bardella, Bilde, Bruna, Chagnon, Garraud, Griset, Jamet, Joron, Lebreton, Mariani, Rougé
NI :Furore
PPE :Zdechovský

 OPRAVY HLASOVÁNÍ A SDĚLENÍ O ÚMYSLU HLASOVAT
+François-Xavier Bellamy
-
0
Poslední aktualizace: 13. června 2023Právní upozornění - Ochrana soukromí