Eelnev 
 Järgnev 
Euroopa Parlamendi kodukord
Euroopa Parlamendi kümnes ametiaeg - Juuli 2024
EPUB 144kPDF 548k
SISU
LUGEJALE
KODUKORRAGA SEOTUD PEAMISTE ÕIGUSAKTIDE KOMPENDIUM

VIII OSA : KOMISJONID JA DELEGATSIOONID
1. PEATÜKK : KOMISJONID

Artikkel 220 : Komisjonide koordinaatorid

1.   Fraktsioonid võivad määrata igas komisjonis ühe oma liikme koordinaatoriks.

2.   Komisjoni esimees kutsub vajadusel kokku komisjoni koordinaatorite koosoleku, et valmistada ette komisjonis tehtavaid otsuseid, eelkõige otsuseid menetluse ja raportööride nimetamise kohta. Komisjon võib koordinaatoritele delegeerida teatavate otsuste tegemise, välja arvatud raportite, resolutsiooni ettepanekute, arvamuste ja muudatusettepanekute vastuvõtmist puudutavad otsused.

Komisjoni aseesimehi võib kutsuda koordinaatorite koosolekutel osalema nõuandvas rollis.

Kui konsensuse saavutamine ei ole võimalik, võivad koordinaatorid tegutseda ainult enamuse alusel, mis esindab selgelt ülekaalukat enamust parlamendikomisjonis, võttes arvesse eri fraktsioonide osakaalu.

Esimees teeb komisjonis teatavaks kõik koordinaatorite otsused ja soovitused, mis loetakse vastuvõetuks, kui nende kohta ei esitata vastuväiteid. Vastuväidete esitamise korral hääletab komisjon lihthäälteenamusega. Nimetatud otsused ja soovitused kantakse korrakohaselt komisjoni koosoleku protokolli.

Fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmed ei moodusta fraktsiooni artikli 33 tähenduses, seega ei saa nad määrata koordinaatoreid, kellel on ainsate liikmetena õigus osaleda koordinaatorite koosolekutel.

Igal juhul tuleb mittediskrimineerimise põhimõtet järgides kindlustada fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmete ligipääs teabele, ja seda neile teabe edastamise ja fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmete sekretariaadi liikme koordinaatorite koosolekutel viibimise teel.

Viimane päevakajastamine: 12. juuli 2024Õigusteave - Privaatsuspoliitika