1. Komisjonide koosolekud toimuvad komisjoni esimehe kutsel või parlamendi presidendi palvel.
Kui esimees komisjoni koosoleku kokku kutsub, võib ta igal üksikjuhul eraldi ja komisjoni liikmete enamust esindavate koordinaatorite heakskiidul otsustada, et koosolekust võib osa võtta ka kaugosalemise teel, välja arvatud kinnised komisjonide koosolekud.
Komisjoni kokku kutsudes esitab esimees päevakorra projekti, milles märgitakse, kas koosolekust võib osa võtta ka kaugosalemise teel. Komisjon võtab koosoleku alguses vastu otsuse päevakorra kohta.
2. Komisjoni kutsel võivad komisjoni koosolekutel sõna võtta ka Euroopa Komisjoni, nõukogu ja teiste liidu institutsioonide esindajad. Kutsed edastab komisjoni nimel selle esimees.
Komisjoni otsusel võib koosolekul osalema ja sõna võtma kutsuda ka teisi isikuid.
Vastutav komisjon võib juhatuse nõusolekul korraldada ekspertide kuulamise, kui ta peab seda vajalikuks oma ülesannete edukaks täitmiseks teatavas valdkonnas.
3. Ilma et see piiraks artikli 56 lõike 8 kohaldamist ja kui asjaomane komisjon ei otsusta teisiti, ei või komisjoni koosolekutel osalevad, kuid komisjoni mittekuuluvad parlamendiliikmed võtta osa komisjonis toimuvatest aruteludest.
Komisjon võib anda neile siiski õiguse osaleda komisjoni koosolekutel nõuandjana.
4. Artikli 171 lõiget 2 kohaldatakse vajalike muudatustega ka parlamendikomisjonides. Artikli 171 lõike 2 teist lauset ei kohaldata siiski parlamendiliikmetele, kes võtavad koosolekust osa kaugosalemise teel.
5. Stenogrammi koostamise korral kohaldatakse vajalike muudatustega artikli 204 lõikeid 2, 3 ja 5.
6. Kaugosalemise korral tagatakse, et
– parlamendiliikmed saavad takistusteta teostada oma mandaati, muu hulgas eelkõige kasutada õigust võtta sõna komisjonides;
– kasutusel olevad infotehnoloogialahendused on tehnoloogianeutraalsed;
– kasutatakse turvalisi elektroonilisi vahendeid, mida parlamendisiseselt ja vahetult haldavad ja kontrollivad parlamendi teenistused;
– tehnilised seadmed tagavad vajaliku audio- ja videokvaliteedi ning