Europos Parlamento teisėkūros rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo, įsteigiančio Europos policijos koledžą (CEPOL) kaip Europos Sąjungos instituciją (KOM(2004)0623 – C6-0203/2004 – 2004/0215(CNS))
– atsižvelgdamas į ES sutarties 30 straipsnio 1 dalies c punktą ir 34 straipsnio 2 dalies c punktą,
– atsižvelgdamas į ES sutarties 39 straipsnio 1 dalį, pagal kurį Taryba konsultuojasi su Parlamentu (C6-0203/2004),
– atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 93 ir 51 straipsnius,
– atsižvelgdamas į Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pranešimą ir Biudžeto komiteto nuomonę (A6-0059/2005),
1. pritaria Komisijos pasiūlymui su pakeitimais;
2. mano, kad Komisijos finansinis pareiškimas dėl 2005-2006 m. atitinka galiojančios finansinės perspektyvos 3 išlaidų kategorijos viršutines ribas, nesuvaržant kitų politikos sričių; primena, kad asignavimai po 2006 m. priklausys nuo sprendimo dėl naujų finansavimo taisyklių; prašo Komisiją, jei įmanoma, laikotarpiui po 2006 m. pasiūlyti pakoreguotas sumas, užtikrinant jų suderinamumą su naujomis viršutinėmis ribomis;
3. ragina Komisiją atitinkamai pakeisti savo pasiūlymą, remiantis su EB sutarties 250 straipsnio 2 dalimi;
4. ragina Tarybą pranešti Parlamentui, jeigu ji ketina nukrypti nuo Parlamento patvirtinto teksto;
5. ragina Tarybą vėl konsultuotis su Parlamentu, jeigu ji ketina iš esmės keisti Komisijos pasiūlymą;
6. paveda Pirmininkui perduoti Parlamento poziciją Tarybai ir Komisijai.
Komisijos siūlomas tekstas
Parlamento pakeitimai
1 pakeitimas 4 straipsnis
CEPOL būstinė yra Bramshill, Jungtinėje Karalystėje.
CEPOL būstinė yra Bramshill, Jungtinėje Karalystėje. Valstybė narė, kurioje steigiamas CEOPOL, prisideda prie steigimo.
3 pakeitimas 5 straipsnio 1 dalis
1. Neapribojant institucijų, atsakingų už teisėsaugos pareigūnų valstybėse narėse mokymą, kompetencijos, CEPOL paskirtis yra padėti mokyti vyresniuosius ir kitus teisėsaugos pareigūnus valstybėse narėse, kurie atlieka svarbų vaidmenį kovodami su tarpvalstybiniais nusikaltimais Europos Sąjungoje. Tai turi būti daroma turint tikslą stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą tose srityse, kurios labiausiai susijusios su laisvės, saugumo ir teisingumo erdvės siekimu, kaip tai suprantama pagal Europos Sąjungos sutarties 29 straipsnį. Tai darydamas, CEPOL turi stengtis paremti Europos požiūrį į pagrindines problemas, su kuriomis susiduria valstybės narės, užkirsdamos kelią ir kovodamos su nusikaltimais, organizuotu ar kitokiu nusikalstamumu, ypač dėl tarpvalstybinio masto, padedant mokyti vyresniuosius ir kitus teisėsaugos pareigūnus valstybėse narėse.
1. Neapribojant institucijų, atsakingų už teisėsaugos pareigūnų valstybėse narėse mokymą, kompetencijos, CEPOL paskirtis yra padėti mokyti teisėsaugos pareigūnus valstybėse narėse, kurie atlieka svarbų vaidmenį kovodami su tarpvalstybiniais nusikaltimais Europos Sąjungoje. Tai turi būti daroma turint tikslą stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą tose srityse, kurios labiausiai susijusios su laisvės, saugumo ir teisingumo erdvės siekimu, kaip tai suprantama pagal Europos Sąjungos sutarties 29 straipsnį. Tai darydamas, CEPOL turi stengtis paremti Europos požiūrį į pagrindines problemas, su kuriomis susiduria valstybės narės, užkirsdamos kelią ir kovodamos su nusikaltimais, organizuotu ar kitokiu nusikalstamumu, ypač dėl tarpvalstybinio masto, padedant mokyti teisėsaugos pareigūnus valstybėse narėse.
(Šis pakeitimas taikomas visam tekstui.)
4 pakeitimas 5 straipsnio 2 dalis
2. CEPOL kursuose ir mokymo planuose dėmesys turi būti telkiamas ieškoti būdų, kaip gerinti valstybių narių teisėsaugos tarnybų bendradarbiavimą tose srityse, kurioms teikiama pirmenybė, pavyzdžiui, užkertant kelią ir kovojant su sunkiais nusikaltimais ir (ar) organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu. Minėtos tarnybos turi atkreipti ypatingą dėmesį į žmogaus teises ir etiką, kai ji susijusi su teisėsauga, atsižvelgiant į svarbius dokumentus. CEPOL kursai ir mokymo priemonės turi būti skirtos policijos bei kitų teisėsaugos tarnybų pareigūnų darbui Europos Sąjungoje ir (ar) jiems bendradarbiauti tarptautiniu mastu, kovojant su nusikaltimais ir užkertant jiems kelią.
2. CEPOL kursuose ir mokymo planuose dėmesys turi būti telkiamas ieškoti būdų, kaip gerinti valstybių narių teisėsaugos tarnybų bendradarbiavimą tose srityse, kurioms teikiama pirmenybė, pavyzdžiui, užkertant kelią ir kovojant su sunkiais nusikaltimais ir (ar) organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu. Minėtos tarnybos turi atkreipti ypatingą dėmesį į žmogaus teises, elgesį su ypač pažeidžiamomis grupėmis, tokiomis kaip moterys, nepilnamečiai ar mažumos, ir etiką, kai ji susijusi su teisėsauga, atsižvelgiant į svarbius dokumentus. CEPOL kursai ir mokymo priemonės turi būti skirtos policijos bei kitų teisėsaugos tarnybų pareigūnų darbui Europos Sąjungoje ir (ar) jiems bendradarbiauti tarptautiniu mastu, kovojant su nusikaltimais ir užkertant jiems kelią.
5 pakeitimas 7 straipsnio 8 punktas
(8) Plėtoti ir remti mokymą, norint parengti Europos Sąjungos policijos pajėgas dalyvauti valdant nekarinę krizę.
(8) Plėtoti ir remti mokymą, norint parengti Europos Sąjungos policijos pajėgas dalyvavimui nekarinių krizių prevencijoje irvaldyme.
2 pakeitimas III skyriaus antraštinė dalis
Organai, nacionaliniai skyriai ir bendradarbiavimas su kitomis institucijomis
Organai, ryšių skyriai ir bendradarbiavimas su kitomis institucijomis
(Šis pakeitimas taikomas visam tekstui.)
6 pakeitimas 9 straipsnio 1 dalis
Valdybą sudaro po vieną atstovą iš kiekvienos valstybės narės ir atstovas iš Europos Komisijos. Kiekviena valstybė narė pati sprendžia dėl atstovų skyrimo į valdybą. Kiekvienas narys turi vieną balsą.
1. Valdybą sudaro po vieną atstovą iš kiekvienos valstybės narės ir atstovas iš Europos Komisijos. Kiekviena valstybė narė pati sprendžia dėl atstovų skyrimo į valdybą. Kiekvienas narys turi vieną balsą. Jeigu jam tai atrodo būtina, Europos Parlamentui gali atstovauti stebėtojas.
7 pakeitimas 9 straipsnio 2 dalis
2. Valdybos nariai turėtų būti nacionalinių teisėsaugos mokymo įstaigų valstybėse narėse direktoriai. Kai yra keletas direktorių iš vienos valstybės narės, valstybė narė pati sprendžia dėl atstovavimo valdyboje pagal šio straipsnio 1 dalį. Valdybai pirmininkauja tos valstybės narės atstovas, kuri tuo metu pirmininkauja Tarybai.
2. Valdybos nariai yra nacionalinių teisėsaugos mokymo įstaigų valstybėse narėse direktoriai. Kai yra keletas direktorių iš vienos valstybės narės, valstybė narė pati sprendžia dėl atstovavimo valdyboje pagal šio straipsnio 1 dalį. Valdybai pirmininkauja tos valstybės narės atstovas, kuri tuo metu pirmininkauja Tarybai.
8 pakeitimas 10 straipsnio 2 dalis
2. Direktorių skiria Taryba penkeriems metams iš sąrašo, kurį sudaro mažiausiai trys kandidatai, pateikiami valdybos.
2. Direktorių skiria Taryba penkeriems metams iš sąrašo, kurį sudaro mažiausiai trys kandidatai, pateikiami valdybos. Taryba, atstovaudama valdybai, dėl netinkamo elgesio gali nutraukti direktoriaus kadenciją be įspėjimo, o dėl nepatenkinamo pareigų vykdymo - įspėjusi prieš protingą terminą.
9 pakeitimas 10 straipsnio 4 dalies įvadinė dalis
4. Direktorius atsakingas už kasdienį vadovavimą CEPOL darbui. Jis remia valdybos darbą ir veikia kaip tarpininkas tarp valdybos ir CEPOL nacionalinių skyrių, nurodytų 12 straipsnyje. Direktorius pirmiausia atsakingas už:
4. Direktorius atsakingas už kasdienį vadovavimą CEPOL darbui. Jis remia valdybos darbą ir veikia kaip tarpininkas tarp valdybos ir ryšių skyrių, nurodytų 12 straipsnyje. Direktorius pirmiausia atsakingas už:
(Šis pakeitimas taikomas visam tekstui.)
10 pakeitimas 11 straipsnio 1 dalis
1.Direktoriui eiti pareigas padeda personalas.
Išbraukta.
11 pakeitimas 11 straipsnio 2 dalis
2. CEPOL personalui ir direktoriui taikomos taisyklės, nustatytos reglamentuose ir taisyklėse, taikomose Europos Bendrijų pareigūnams ir kitiems tarnautojams.
2. CEPOL direktoriui ir CEPOL darbuotojams taikomi Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatai, Europos Bendrijų kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygos bei Europos Bendrijų institucijų bendrai priimtos taisyklės dėl tų tarnybos nuostatų ir įdarbinimo sąlygų taikymo.
12 pakeitimas 11 straipsnio 3 a dalis (nauja)
3a. Nepažeidžiant 10 straipsnio, CEPOL savo darbuotojų atžvilgiu naudosis galiomis, darbuotojus paskiriančiai institucijai, suteiktomis tarnybos nuostatais ir kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygomis.
13 pakeitimas 11 straipsnio 3 b dalis (nauja)
3b. CEPOL darbuotojai – tai institucijos komandiruoti pareigūnai, kaip jie apibrėžti Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatuose, arba valstybės narės komandiruoti pareigūnai bei, atsižvelgiant į uždavinių įvykdymo būtinybę, kiti CEPOL samdomi tarnautojai. Darbuotojai įdarbinami laikinai.
14 pakeitimas 11 straipsnio 4 dalis
4. Valdyba gali priimti planus, leidžiančius nacionaliniams ekspertams vykti į komandiruotes iš valstybių narių į CEPOL.
4. Valdyba gali priimti planus, leidžiančius nacionaliniams ekspertams vykti į komandiruotes iš valstybių narių į CEPOL. Prieš šiems planams įsigaliojant, ją patvirtina Taryba.
15 pakeitimas 12 straipsnio 1 dalis
1. CEPOL nacionaliniai skyriai kuriami kiekvienos valstybės narės nacionalinėse teisėsaugos įstaigose. Jei valstybėje narėje yra keletas įstaigų, tokiu atveju valstybė narė pati sprendžia įsteigti vieną ar daugiau nacionalinių skyrių, taip pat kaip ir dėl jo (jų) vietos.
1. Kiekviena valstybė narė skiria vieną ar daugiau pareigūnų, bet ne daugiau kaip tris pareigūnus kiekvienam nacionaliniam teisėsaugos mokymo institui (toliau – ryšių skyriai), kurie užtikrina CEPOL mokymo programų įgyvendinimą nacionaliniu lygiu. Jei valstybėje narėje yra daugiau kaip vienas ryšių skyrius, tokiu atveju valstybė narė skiria vieną šių pareigūnų pagrindiniu koordinuojančiu pareigūnu.
16 pakeitimas 12 straipsnio 2 dalis
2.Nacionaliniams skyriams vadovauja pareigūnai, tiesiogiai atsakingi už mokymo programų plėtotę ir įgyvendinimą nacionaliniu lygiu, arba asmuo, turintis lygiavertę kompetenciją ir atsakomybę. Kiekviena valstybė narė, remdamasi savo nacionaliniais teisės aktais, sprendžia dėl nacionalinių skyrių organizavimo ir personalo. Jei reikalinga, CEPOL nacionaliniai skyriai gali būti sudaromi ir iš vieno asmens tol, kol užtikrinama, kad jie tinkamai veiks pagal šį sprendimą.
Išbraukta.
17 pakeitimas 12 straipsnio 3 dalis
3.Valstybės narės sutinka imtis visų reikalingų priemonių, kurios užtikrintų gerą bendravimą ir bendradarbiavimą visų susijusių mokymo įstaigų, taip pat susijusių tyrimo institutų su CEPOL nacionaliniu skyriumi(-iais). Jei valstybėje narėje yra daugiau nei vienas CEPOL nacionalinis skyrius, kiekviena valstybė narė savo nuožiūra skiria vieną iš jų kaip centrinį koordinuojantį skyrių, atsakingą už būtino bendravimo ir bendradarbiavimo su kitais CEPOL nacionaliniais skyriais jos teritorijoje ir kitose valstybėse narėse užtikrinimą.
Išbraukta
18 pakeitimas 12 straipsnio 3 a dalis (nauja)
3a. Ryšių skyriai remia valstybių narių nacionalinių teisėsaugos mokymo institutų autiniu nusikalstamumu Europos Sąjungoje srityje.
19 pakeitimas 12 straipsnio 3 b dalis (nauja)
3b. Ryšių skyrių pasiūlyti mokymai negali pakeisti valstybių narių nacionalinių teisėsaugos mokymo institutų jau atliekamų veiksmų.
20 pakeitimas 12 straipsnio 4 dalies įvadinė dalis
4. CEPOL nacionaliniai skyriai atsakingi už tai, kad būtų surengti valdybos patvirtinti kursai, įgyvendintos mokymo ir mokymosi priemonės nacionaliniu lygiu, jie taip pat turi aktyviai dalyvauti plėtodami ir vertindami šias priemones. Kiekvienas CEPOL nacionalinis skyrius ypač atsakingas už šias užduotis:
4. Ryšių skyriai glaudžiai bendradarbiauja su CEPOL direktoriumi ir atsiskaito CEPOL už mokymo programų įgyvendinimą nacionaliniu lygiu. Kiekvienas ryšių skyrius ypač atsakingas už šias užduotis:
21 pakeitimas 14 straipsnio 3 dalis
3. Direktorius įvertina CEPOL pajamas ir išlaidas kitiems finansiniams metams ir pateikia ataskaitą valdybai kartu su sudarymo planu.
3. Direktorius įvertina CEPOL pajamas ir išlaidas kitiems finansiniams metams ir pateikia ataskaitą valdybai kartu su sudarymo plano projektu.
22 pakeitimas 15 straipsnio 3 dalis
3. Gavus Auditorių Rūmų pastabas dėl CEPOL parengtinių sąskaitų, pagal bendro finansinio reglamento 129 straipsnį už galutinių CEPOL sąskaitų sudarymą ir jų pateikimą valdybai svarstyti yra atsakingas direktorius.
3. Gavus Auditorių Rūmų pastabas dėl CEPOL parengtinių sąskaitų, pagal bendro finansinio reglamento 129 straipsnį už galutinių CEPOL sąskaitų sudarymą pagal direktoriaus paruoštų sąskaitų projektus yra atsakinga valdyba.
23 pakeitimas 16 straipsnis
Pasikonsultavusi su Komisija, valdyba priima finansines taisykles, taikomas CEPOL. Jos negali nukrypti nuo 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl Finansinio reglamento, skirto institucijoms, nurodytoms Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendram biudžetui taikomo Finansinio reglamento 185 straipsnyje, išskyrus, kai keliami tam tikri reikalavimai dėl CEPOL veikimo turint išankstinį Komisijos leidimą.
Pasikonsultavusi su Komisija, valdyba priima finansines taisykles, taikomas CEPOL. Jos negali nukrypti nuo 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl Finansinio reglamento, skirto institucijoms, nurodytoms Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendram biudžetui taikomo Finansinio reglamento 185 straipsnyje, išskyrus, kai keliami tam tikri reikalavimai dėl CEPOL veikimo turint išankstinį Komisijos leidimą. Apie šiuos nukrypimus pranešama biudžeto valdymo institucijai.
24 pakeitimas 21 straipsnis
Vėliausiai per šešis mėnesius nuo šio Sprendimo įsigaliojimo valstybės narės turi įkurti CEPOL nacionalinį (-ius) skyrių (-ius) ir perduoti visą susijusią informaciją Tarybos ir Komisijos generaliniam sekretoriatui.
Per per šešis mėnesius nuo šio Sprendimo įsigaliojimo valstybės narės paskiria pirmiau 12 straipsnyje nurodytus ryšių skyrių narius ir perduoda visą susijusią informaciją CEPOL direktoriui ir valdybai.
25 pakeitimas 22 straipsnio 1 dalis
1. Kiekvienų metų pabaigoje valdyba turi pateikti Komisijai, Tarybai ir Europos Parlamentui metinę ataskaitą, kaip nurodyta šio Sprendimo 9 straipsnio 7 dalies d punkte.
1. Kiekvienų metų pabaigoje valdyba turi pateikti Komisijai, Tarybai ir Europos Parlamentui metinę ataskaitą, kaip nurodyta šio Sprendimo 9 straipsnio 7 dalies d punkte. Valdyba taip pat pateikia bet kokią ataskaitą ar papildomą informaciją, kurios Europos Parlamentas ar Taryba gali iš jos pareikalauti.
26 pakeitimas 22 straipsnio 2 dalis
2. Per penkerius metus nuo šio Sprendimo įsigaliojimo ir kas penkerius metus po to valdyba užsako, kad nepriklausomi išorės specialistai įvertintų, kaip įgyvendinamas šis Sprendimas, bei CEPOL veiklą.
2. Per trejus metus nuo šio Sprendimo įsigaliojimo ir kas trejus metus po to valdyba užsako, kad nepriklausomi išorės specialistai įvertintų, kaip įgyvendinamas šis Sprendimas, bei CEPOL veiklą.
27 pakeitimas 22 a straipsnis (naujas)
22a straipsnis
Šia direktyva įsteigiama Europos policijos kolegija yra Sprendimu 2000/820/JHA įkurtos Europos policijos kolegijos įpėdinė. Todėl turi būti užtikrinamas administracinių ir teisinių procedūrų, pradėtų iki šio Sprendimo įsigaliojimo datos, tęstinumas.