2007 m. birželio 7 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Vizų informacinės sistemos (VIS) ir apsikeitimo duomenimis apie trumpalaikes vizas tarp valstybių narių (COM(2004)0835 – C6-0004/2005 – 2004/0287(COD))
(Bendro sprendimo procedūra: pirmasis svarstymas)
Europos Parlamentas,
– atsižvelgdamas į Komisijos pasiūlymą Europos Parlamentui ir Tarybai (COM(2004)0835)(1),
– atsižvelgdamas į EB sutarties 251 straipsnio 2 dalį ir į 62 straipsnio 2 dalies b punkto ii papunktį, pagal kuriuos Komisija jam pateikė pasiūlymą (C6-0004/2005),
– atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 51 straipsnį,
– atsižvelgdamas į Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pranešimą (A6-0194/2007),
1. pritaria Komisijos pasiūlymui su pakeitimais;
2. pritaria pridedamiems bendriems pareiškimams ir atkreipia dėmesį i Tarybos pareiškimą;
3. ragina Komisiją dar kartą perduoti klausimą svarstyti Parlamentui, jei ji savo pasiūlymą ketina keisti iš esmės arba pakeisti jį nauju tekstu;
4. paveda Pirmininkui Parlamento poziciją perduoti Tarybai ir Komisijai.
Europos Parlamento pozicija priimta per pirmąjį svarstymą 2007 m. birželio 7 d. siekiant priimti Europos Parlamento ir Tarybos siekiant priimti Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. .../2007, dėl Vizų informacinės sistemos (VIS) ir apsikeitimo duomenimis apie trumpalaikes vizas tarp valstybių narių taisykles (VIS reglamentas)
(Kadangi Parlamentas ir Taryba pasiekė susitarimą, Parlamento pozicija pirmajame svarstyme atitinka galutinį teisės aktą, Reglamentą (EB) Nr. .../2007.)
PRIEDAS
Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos bendras pareiškimas dėl 26 straipsnio, susijusiu su operacijų valdymu
Europos Parlamentas ir Taryba ragina Komisiją atlikus poveikio įvertinimą, kuriame bus pateikta išsami alternatyvų analizė finansiniu, veiklos ir organizaciniu požiūriais, pateikti reikiamus pasiūlymus dėl teisės aktų, kuriuose ilgalaikis VIS operacijų valdymas būtų patikėtas agentūrai. Šis poveikio įvertinimas galėtų būti dalis poveikio įvertinimo, kurį Komisija įsipareigojo atlikti dėl SIS II.
Per dvejus metus nuo šio reglamento įsigaliojimo Komisija įsipareigoja pateikti reikiamus pasiūlymus dėl teisės aktų, kuriuose ilgalaikis VIS operacijų valdymas būtų patikėtas agentūrai. Tokiuose pasiūlymuose pateikiami pakeitimai, kurių reikia norint pakoreguoti reglamentą dėl VIS ir apsikeitimo duomenimis apie trumpalaikes vizas tarp valstybių narių.
Europos Parlamentas ir Taryba įsipareigoja apsvarstyti minėtuosius pasiūlymus kuo greičiau ir priimti juo laiku, kad agentūra galėtų imtis visos savo veiklos prieš pasibaigiant penkerių metų laikotarpiui, prasidedančiam nuo šio reglamento įsigaliojimo dienos.
Europos Parlamento ir Tarybos bendras pareiškimas dėl piktnaudžiavimo vizomis ir pakvietimais
Europos Parlamentas ir Taryba pabrėžia, kad būtina visapusiškai spręsti piktnaudžiavimo vizomis klausimą, ir laikosi nuomonės, kad nagrinėjant pasiūlymą dėl Vizų kodekso reikėtų atidžiai atsižvelgti į piktnaudžiavimo atvejus, kurie paaiškėjo ar buvo nustatyti pasibaigus vizos galiojimo laikui. Jie prašo Komisijos, susitarus dėl Vizų kodekso, prireikus pasiūlyti tinkamus VIS reglamento pakeitimus.
Be to, Europos Parlamentas ir Taryba prašo Komisijos ne vėliau kaip praėjus trejiems metams nuo VIS veiklos pradžios pateikti pranešimą apie padėtį, susijusią su kviečiančių asmenų piktnaudžiavimu, ir prireikus pateikti tinkamus pasiūlymus dėl pakeitimų.
Tarybos pareiškimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl bendrų nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo standartų ir tvarkos valstybėse narėse
Taryba pripažįsta, kad svarbu nedelsiant priimti direktyvą dėl grąžinimo, kuri padėtų sukurti veiksmingą išsiuntimo ir repatriacijos politiką, pagrįstą bendrais standartais, siekiant, kad su grąžintinais asmenimis būtų elgiamasi žmoniškai ir būtų gerbiamos jų žmogaus teisės ir orumas, kaip reikalaujama Hagos programoje. Siekiant įgyvendinti Europos teisės aktus, būtina turėti užtektinai išteklių. Taigi Taryba įsipareigoja siekti pažangos, susijusios pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl bendrų nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo standartų ir tvarkos valstybėse narėse, ir kuo greičiau pradėti tarpinstitucines diskusijas su Europos Parlamentu tam, kad iki 2007 m. pabaigos būtų pasiektas susitarimas per pirmąjį svarstymą.