Eiropas Parlamenta 2008. gada 5. jūnija normatīvā rezolūcija par Vācijas Federatīvās Republikas ierosmi, lai pieņemtu Padomes lēmumu par korupcijas apkarošanas kontaktpunktu tīklu (11231/2007 – C6-0240/2007 – 2007/0809(CNS))
(Apspriežu procedūra)
Eiropas Parlaments,
– ņemot vērā Vācijas Federatīvās Republikas ierosmi (11231/2007),
– ņemot vērā ES līguma 34. panta 2. punkta c) apakšpunktu,
– ņemot vērā ES līguma 39. panta 1. punktu, saskaņā ar kuru Padome ar to ir apspriedusies (C6-0240/2007),
– ņemot vērā Reglamenta 93. un 51. pantu,
– ņemot vērā Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ziņojumu (A6-0174/2008),
1. apstiprina grozīto Vācijas Federatīvās Republikas iniciatīvu;
2. aicina Padomi atbilstīgi grozīt tekstu;
3. aicina Padomi informēt Parlamentu, ja tā ir paredzējusi nepievienoties Parlamenta apstiprinātajam tekstam;
4. prasa Padomei vēlreiz ar to apspriesties, ja tā ir paredzējusi būtiski grozīt Vācijas Federatīvās Republikas iniciatīvu;
5. uzdod priekšsēdētājam nosūtīt Parlamenta nostāju Padomei un Komisijai, kā arī Vācijas Federatīvās Republikas valdībai.
Vācijas Federatīvās Republikas ierosinātais teksts
Parlamenta izdarītie grozījumi
Grozījums Nr. 1 1. pants
Lai uzlabotu iestāžu un aģentūru sadarbību korupcijas novēršanai un apkarošanai Eiropā, izveido Eiropas Savienības dalībvalstu kontaktpunktu tīklu (turpmāk - "tīkls"). Eiropas Komisija, Eiropols un Eurojust ir pilnībā saistīti ar tīkla darbībām.
Lai uzlabotu iestāžu un aģentūru sadarbību korupcijas novēršanai un apkarošanai Eiropā, izveido dalībvalstu kontaktpunktu tīklu (turpmāk – "tīkls"). Komisija un jo īpaši OLAF, Eiropols un Eurojust ir pilnībā saistīti ar tīkla darbībām.
Grozījums Nr. 2 2. pants
Tīklu veido Eiropas Savienības dalībvalstu iestādes un aģentūras, kuru uzdevums ir novērst un apkarot korupciju. Tā dalībniekus nosaka dalībvalstis. Katra dalībvalstis nosaka vismaz vienu, bet ne vairāk kā trīs organizācijas. Eiropas Komisija nosaka savus pārstāvjus. Ievērojot savu attiecīgo kompetenci, Eiropols un Eurojust var piedalīties tīkla darbā.
Tīklu veido Eiropas Savienības dalībvalstu iestādes un aģentūras, kuru uzdevums ir novērst un apkarot korupciju. Tā dalībniekus nosaka dalībvalstis. Katra dalībvalstis nosaka vismaz vienu, bet ne vairāk kā trīs organizācijas. Komisija ar OLAF dalību nosaka savus pārstāvjus. Ievērojot savu attiecīgo kompetenci, OLAF, Eiropols un Eurojust piedalās tīkla darbā.
Grozījums Nr. 3 3. panta 1. punkta 1.a apakšpunkts (jauns)
1.a) katru gadu tas saskaņā ar 1. punktu sniedz Komisijai un Eiropas Parlamentam ziņojumu par iegūtajiem datiem, tostarp attiecīgā gadījumā konkrētus priekšlikumus korupcijas novēršanai un apkarošanai;
Grozījums Nr. 4 3. panta 2. punkts
2. Savu uzdevumu veikšanai tīkla dalībnieki tiekas cik bieži vajadzīgs, bet vismaz reizi gadā.
2. Savu uzdevumu veikšanai tīkla dalībnieki tiekas vismaz reizi gadā.
Grozījums Nr. 5 5. panta 1. punkts
1. Tīkls tiek organizēts, balstoties uz pastāvošo neformālo sadarbību starp EPAC.
1. Tīkls tiek organizēts tā, lai to vadītu Padomes attiecīgā prezidentūra, un to veido, balstoties uz pastāvošo neformālo sadarbību starp EPAC.
Grozījums Nr. 6 5. panta 2. punkts
2. Dalībvalstis un Eiropas Komisija sedz visas dalībnieku vai viņu norādīto pārstāvju izmaksas. Tas pats noteikums attiecas uz Eiropolu un Eurojust.
2. Komisija sedz visas tās norādīto pārstāvju izmaksas, kā arī dalībvalstu norādīto dalībnieku izmaksas. Tas pats noteikums attiecas uz OLAF, Eiropolu un Eurojust.