Rodyklė 
 Ankstesnis 
 Kitas 
 Visas tekstas 
Procedūra : 2009/0104(CNS)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : A7-0042/2009

Pateikti tekstai :

A7-0042/2009

Debatai :

PV 11/11/2009 - 20
CRE 11/11/2009 - 20

Balsavimas :

PV 12/11/2009 - 8.1
CRE 12/11/2009 - 8.1
Balsavimo rezultatų paaiškinimas

Priimti tekstai :

P7_TA(2009)0062

Priimti tekstai
PDF 388kWORD 87k
Ketvirtadienis, 2009 m. lapkričio 12 d. - Briuselis
Trečiųjų šalių piliečiai, kurie kirsdami išorės sienas privalo turėti vizas, ir kuriems toks reikalavimas netaikomas *
P7_TA(2009)0062A7-0042/2009
Rezoliucija
 Priedas

2009 m. lapkričio 12 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Tarybos reglamento, iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) Nr. 539/2001, nustatantį trečiųjų šalių, kurių piliečiai, kirsdami išorės sienas, privalo turėti vizas, ir trečiųjų šalių, kurių piliečiams toks reikalavimas netaikomas, sąrašus (COM(2009)0366 – C7-0112/2009 – 2009/0104(CNS))

(Konsultavimosi procedūra)

Europos Parlamentas,

–   atsižvelgdamas į Komisijos pasiūlymą (COM(2009)0366),

–   atsižvelgdamas į EB sutarties 67 straipsnį ir 62 straipsnio 2 dalies b punkto i papunktį, pagal kuriuos Taryba kreipėsi į Parlamentą dėl konsultacijos (C7–0112/2009),

–   atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 55 straipsnį,

–   atsižvelgdamas į Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pranešimą ir į Užsienio reikalų komiteto nuomonę (A7–0042/2009),

1.   pritaria Komisijos pasiūlymui su pakeitimais;

2.   pritaria prie šios rezoliucijos pridedamam bendram Europos Parlamento ir Tarybos pareiškimui;

3.   ragina Komisiją pagal EB sutarties 250 straipsnio 2 dalį atitinkamai pakeisti savo pasiūlymą;

4.   ragina Tarybą pranešti Parlamentui, jei ji ketina nukrypti nuo teksto, kuriam pritarė Parlamentas;

5.   ragina Tarybą dar kartą konsultuotis su Parlamentu, jei ji ketina iš esmės keisti Komisijos pasiūlymą;

6.   paveda Pirmininkui perduoti Parlamento poziciją Tarybai ir Komisijai.

Komisijos siūlomas tekstas   Pakeitimas
Pakeitimas 1
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
1 konstatuojamoji dalis
(1) 2001 m. kovo 15 d. Reglamento (EB) Nr. 539/2001 I ir II prieduose pateikiamų trečiųjų šalių sąrašų sudėtis ir dabar, ir vėliau turėtų atitikti to reglamento 5 konstatuojamojoje dalyje išdėstytus kriterijus. Dėl kai kurių trečiųjų šalių padėties, susijusios su šiais kriterijais, pasikeitimo, šios trečiosios šalys turėtų būti perkeltos iš vieno priedo į kitą.
(1)  Komisija pradėjo dialogą dėl vizų režimo liberalizavimo, kuris grindžiamas regionine strategija ir europine perspektyva, vienodomis sąlygomis ir nediskriminuojant apima visas Vakarų Balkanų šalis. 2001 m. kovo 15 d. Reglamento (EB) Nr. 539/2001 I ir II prieduose pateikiamų trečiųjų šalių sąrašų sudėtis ir dabar, ir vėliau turėtų atitikti to reglamento 5 konstatuojamojoje dalyje išdėstytus kriterijus. Dėl kai kurių Vakarų Balkanų šalių (Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Juodkalnijos ir Serbijos) padėties, susijusios su šiais kriterijais, pasikeitimo, šios šalys turėtų būti perkeltos iš vieno priedo į kitą. Tie patys kriterijai, kurie išdėstyti vizų režimo liberalizavimo veiksmų planuose, turėtų būti taikomi visoms susijusioms šalims.
Pakeitimas 2
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
1 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(1a)  Visoms Vakarų Balkanų šalims, kurios atitinka standartus, nuo 2010 m. pradžios turėtų būti taikomas bevizis režimas. Toms šalims, kurios padarė didelę pažangą, tačiau nevisiškai atitinka standartus, tokia pati privilegija turėtų būti suteikta iš karto po to, kai jos atitiks standartus, nustatytus vizų režimo liberalizavimo veiksmų planuose.
Pakeitimas 3
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
2 konstatuojamoji dalis
(2) 2008 m. sausio 1 d. įsigalioję susitarimai dėl vizų režimo supaprastinimo su penkiomis Vakarų Balkanų šalimis – Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija ir Serbija – tapo pirmu konkrečiu žingsniu įgyvendinant Salonikų darbotvarkę, pagal kurią siekiama bevizio režimo Vakarų Balkanų šalių piliečiams. 2008 m. su kiekviena iš šių šalių pradėtas dialogas dėl vizų režimo liberalizavimo ir nustatyti vizų režimo liberalizavimui skirti veiksmų planai. 2009 m. gegužės mėn. vertindama veiksmų planų įgyvendinimą, Komisija priėjo prie išvados, kad Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija atitinka visus jai skirtame veiksmų plane nustatytus standartus. Juodkalnija ir Serbija atitinka didžiąją dalį jų veiksmų planuose nustatytų standartų.
(2) 2008 m. sausio 1 d. įsigalioję susitarimai dėl vizų režimo supaprastinimo su šiomis penkiomis Vakarų Balkanų šalimis tapo pirmu konkrečiu žingsniu įgyvendinant Salonikų darbotvarkę, pagal kurią siekiama bevizio režimo Vakarų Balkanų šalių piliečiams. 2008 m. su kiekviena iš šių šalių pradėtas dialogas dėl vizų režimo liberalizavimo ir nustatyti vizų režimo liberalizavimui skirti veiksmų planai. 2009 m. gegužės mėn. vertindama veiksmų planų įgyvendinimą, Komisija priėjo prie išvados, kad Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija atitinka visus jai skirtame veiksmų plane nustatytus standartus. Juodkalnija ir Serbija atitinka didžiąją dalį jų veiksmų planuose nustatytų standartų. Albanija ir Bosnija ir Hercegovina, nuo tada, kai 2009 m. gegužės mėnesį buvo paskelbtas Komisijos vertinimas, padarė tolesnę pažangą daugelio nustatytų standartų atžvilgiu.
Pakeitimas 4
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
2 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(2a)  Siekdama toliau įgyvendinti Salonikų darbotvarkę, vadovaudamasi regionine strategija ir atsižvelgdama į JT Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1244(1999), Komisija, neviršydama savo įgaliojimų turėtų pradėti dialogą dėl vizų su Kosovu, siekdama parengti jam pritaikytą vizų režimo supaprastinimo ir liberalizavimo veiksmų planą, kuris būtų panašus į Vakarų Balkanų šalims parengtus veiksmų planus.
Pakeitimas 5
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
3 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(3a)  Siekiant stiprinti stabilizacijos ir asociacijos procesą, bevizis režimas padės gerinti dalyvavimą bendroje rinkoje, kuri palaipsniui kuriama su Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija ir Buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija, o tai paskatins prekybą, naujoves ir ekonomikos augimą.
Pakeitimas 14
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
4 konstatuojamoji dalis
(4)  Todėl Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija ir Serbija [su sąlyga, kad iki šio reglamento priėmimo šios dvi pastarosios šalys tenkins visus standartus] turėtų būti perkeltos į Reglamento (EB) Nr. 539/2001 II priedą. Šis bevizis režimas turėtų būti taikomas tik biometrinių pasų, išduotų vienos iš šių trijų šalių, turėtojams.
(4)  Todėl Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija, Serbija, Albanija ir Bosnija ir Hercegovina turėtų būti perkeltos į Reglamento (EB) Nr. 539/2001 II priedą. Iki šio reglamento priėmimo dienos Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija ir Serbija jau patenkino visus standartus. Bevizis režimas Albanijai ir Bosnijai ir Hercegovinai turėtų būti taikomas po to, kai Komisijos vertinime bus nurodyta, kad šios šalys atitinka visus vizų liberalizavimo veiksmų planuose nustatytus standartus, ir vadovaujantis Sutarties nuostatomis. Bevizis režimas turėtų būti taikomas tik biometrinių pasų, išduotų vienos iš šių penkių šalių, turėtojams.
Pakeitimas 7
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
4 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(4a)  Komisija turėtų nedelsdama, bet ne vėliau kaip 2010 m. pradžioje, pateikti pasiekimų, kuriuos Albanija ir Bosnija ir Hercegovina padarė, siekdamos atitikti visus gairėse nustatytus standartus, ataskaitą.
Pakeitimas 8
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
4 b konstatuojamoji dalis (nauja)
(4b)  Nors Albanija ir Bosnija ir Hercegovina, siekdamos atitikti numatytus standartus, padarė pažangą, atitinkamos Albanijos ir Bosnijos ir Hercegovinos valdžios institucijos turėtų nedelsiant imtis reformų, kurių reikia norint visiškai atitikti standartus.
Pakeitimas 9
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
4 c konstatuojamoji dalis (nauja)
(4c)  Komisija šiuo klausimu turėtų padėti atitinkamoms Albanijos ir Bosnijos ir Hercegovinos valdžios institucijoms.
Pakeitimas 10
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
5 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(5a)  Į šį vizų režimo liberalizavimo procesą turėtų būti atsižvelgiama nustatant santykius su rytiniais Europos Sąjungos partneriais.
Pakeitimas 11
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
1 straipsnio 1 punkto -a papunktis (naujas)
Reglamentas (EB) Nr. 539/2001
I priedo 1 dalis
(-a) 1 dalyje nuorodos į Albaniją bei Bosniją ir Hercegoviną pakeičiamos taip:
"Albanija *
Bosnija ir Hercegovina (*)
--  -----------------
* Šalies pavadinimas išbraukiamas iš šio priedo ir perkeliamas į II priedą po to, kai Komisijos vertinime bus nurodyta, kad atitinkama šalis atitinka visus vizų režimo liberalizavimo veiksmų plane nustatytus standartus ir Sutartį."
Pakeitimas 12
Pasiūlymas dėl reglamento – iš dalies keičiantis aktas
1 straipsnio 2 punktas
Reglamentas (EB) Nr. 539/2001
II priedo 1 dalis
2)  II priedo 1 dalyje įterpiamos šios nuorodos:
2)  II priedo 1 dalyje įterpiamos šios nuorodos:
"Albanija *
Bosnija ir Hercegovina *
"Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija*
Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija**
Juodkalnija*
Juodkalnija **
Serbija [išskyrus specialaus Koordinavimo direktorato (serbų kalba: Koordinaciona uprava) išduotų Serbijos pasų turėtojus]*
Serbija [išskyrus specialaus Serbijos koordinavimo direktorato (serbų kalba: Koordinaciona uprava) išduotų Serbijos pasų turėtojus] **
--  -----------------
--  -----------------
* Šalies pavadinimas perkeliamas į šį priedą ir išbraukiamas iš I priedo po to, kai Komisijos vertinime bus nurodyta, kad atitinkama šalis atitinka visus vizų režimo liberalizavimo veiksmų plane nustatytus standartus ir Sutartį. Bevizis režimas taikomas tik biometrinių pasų turėtojams.
* Bevizis režimas taikomas tik biometrinių pasų turėtojams".
** Bevizis režimas taikomas tik biometrinių pasų turėtojams".

Priedas

Europos Parlamento ir Tarybos bendras pareiškimas

Europos Sąjunga tvirtai remia tikslą panaikinti vizų režimą visoms Vakarų Balkanų šalims.

Europos Parlamentas ir Taryba pripažįsta, kad Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija ir Serbija atitinka visas vizų režimo liberalizavimo sąlygas. Todėl buvo galima laiku priimti Reglamento (EB) Nr. 539/2001 pakeitimus, kad šios trys šalys galėtų prisijungti prie bevizio režimo iki 2009 m. gruodžio 19 d.

Europos Parlamentas ir Taryba viliasi, kad Albanija bei Bosnija ir Hercegovina taip pat greitai įvykdys vizų režimo liberalizavimo sąlygas. Tuo tikslu Europos Parlamentas ir Taryba ragina abi šias šalis atkakliai stengtis atitikti visus Komisijos veiksmų planuose nustatytus standartus.

Europos Parlamentas ir Taryba prašo Komisijos pateikti pasiūlymą dėl teisės akto, iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) 539/2001, kai tik ji nustatys, kad kiekviena šalis atitinka Komisijos veiksmų planuose išdėstytus standartus, siekiant, kad šių šalių piliečiams kuo greičiau būtų liberalizuotas vizų režimas.

Europos Parlamentas ir Taryba skubos tvarka išnagrinės pasiūlymą dėl Reglamento (EB) Nr. 539/2001 keitimo dėl Albanijos bei Bosnijos ir Hercegovinos.

Teisinė informacija - Privatumo politika