2014 m. balandžio 15 d. Europos Parlamento rezoliucija dėl pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo dėl trišalio socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimo ekonomikos augimo ir užimtumo klausimais (COM(2013)0740 – 2013/0361(APP))
Europos Parlamentas,
– atsižvelgdamas į pasiūlymą dėl Tarybos sprendimo (COM(2013)0740),
– atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 81 straipsnio 3 dalį,
– atsižvelgdamas į Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto preliminarų pranešimą (A7-0136/2014),
1. prašo Tarybos atsižvelgti į šias pataisas:
pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo turėtų būti pakeistas taip:
Komisijos siūlomas tekstas
Pataisa
Pataisa 1 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 8 konstatuojamoji dalis
(8) Europos Vadovų Tarybos 2013m. birželio 28d. išvadose nurodyta, kad reikėtų stiprinti Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinį matmenį ir esamomis aplinkybėmis pabrėžė labai svarbų socialinių partnerių ir socialinio dialogo vaidmenį. Todėl 2013m. spalio 2d. komunikate „Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinio matmens stiprinimas“ (COM(2013)690) Komisija siekė spręsti nacionalinio ir ES lygmens socialinio dialogo skatinimo klausimus ir paskelbė pasiūlymą peržiūrėti 2003m. Tarybos sprendimą.
(8) Europos Vadovų Taryba savo 2013m. birželio 28d. išvadose nurodė, kad reikėtų stiprinti Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinį matmenį, ir šiuo klausimu pabrėžė labai svarbų socialinių partnerių ir socialinio dialogo vaidmenį. Todėl 2013m. spalio 2d. komunikate „Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinio matmens stiprinimas“ (COM(2013)0690) Komisija išnagrinėjo nacionalinio ir ES lygmens socialinio dialogo skatinimo klausimus ir paskelbė pasiūlymą peržiūrėti 2003m. Tarybos sprendimą, taip pat nurodė trišalį socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimą, kaip itin svarbią galimybę įtraukti socialinius partnerius į Europos semestro procesą;
Pataisa 2 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 9 a konstatuojamoji dalis (nauja)
(9a) 2013 m. spalio 24 d. priimtoje Europos socialinių partnerių deklaracijoje dėl socialinių partnerių dalyvavimo Europos ekonomikos valdyme ES socialiniai partneriai patvirtino savo paramą trišaliam socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimui ekonomikos augimo ir užimtumo klausimais bei paragino vykdant Europos semestrą nuosekliai konsultuotis su socialiniais partneriais;
Pataisa 3 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 1 straipsnis
Trišalio aukščiausiojo lygio susitikimo ekonomikos augimo ir užimtumo klausimais tikslas – laikantis Sutarties ir tinkamai atsižvelgiant į Sąjungos institucijų ir įstaigų įgaliojimus, užtikrinti nuolatinį Tarybos, Komisijos ir socialinių partnerių veiklos derinimą. Jis padės socialiniams partneriams Europos lygmeniu vykdant socialinį dialogą prisidėti prie įvairių Sąjungos ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos siekių įgyvendinimo. Tuo tikslu jis turėtų remtis Tarybos, Komisijos ir socialinių partnerių parengiamaisiais darbais ir diskusijomis įvairiuose ekonominių, socialinių ir užimtumo klausimų derinimo forumuose.
Trišalio aukščiausiojo lygio susitikimo ekonomikos augimo ir užimtumo klausimais tikslas – laikantis Sutarties ir tinkamai atsižvelgiant į Sąjungos institucijų ir įstaigų įgaliojimus, užtikrinti nuolatinį Tarybos, Komisijos ir socialinių partnerių veiklos derinimą, taip pat derinti jų strategijas, siekiant aukštos kokybės ir tvaraus užimtumo. Jis padės socialiniams partneriams Europos lygmeniu vykdant socialinį dialogą ir taikant savo patirtį prisidėti prie įvairių Sąjungos ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos siekių įgyvendinimo. Tuo tikslu jis turėtų remtis Tarybos, Komisijos ir socialinių partnerių parengiamaisiais darbais ir diskusijomis įvairiuose ekonominių, socialinių ir užimtumo klausimų derinimo forumuose.
Pataisa 4 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 2 straipsnio 1 dalis
1. Aukščiausiojo lygio susitikime dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Tarybai pirmininkaujanti valstybė ir dvi po jos pirmininkausiančios valstybės, Komisija bei aukščiausiu lygmeniu atstovaujami socialiniai partneriai. Taip pat dalyvauja pirmininkaujančių valstybių narių trejeto ministrai bei už užimtumo bei socialinius reikalus atsakingas Komisijos narys. Atsižvelgiant į darbotvarkę, taip pat gali būti kviečiami dalyvauti kiti pirmininkaujančių valstybių narių trejeto ministrai bei kiti Komisijos nariai.
1. Aukščiausiojo lygio susitikime dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Tarybai pirmininkaujanti valstybė ir dvi po jos pirmininkausiančios valstybės, Komisija bei aukščiausiu lygmeniu atstovaujami socialiniai partneriai. Taip pat dalyvauja pirmininkaujančių valstybių narių trejeto ministrai bei už užimtumą ir socialinius reikalus atsakingas Komisijos narys. Atsižvelgiant į darbotvarkę, taip pat gali būti kviečiami dalyvauti kiti pirmininkaujančių valstybių narių trejeto ministrai, kiti Komisijos nariai ir Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas.
Pataisa 5 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 2 straipsnio 3 dalies pirma pastraipa
Kiekvieną grupę sudaro įvairių Europos pramonės sektorių organizacijų, atstovaujančių bendriems ar konkretesniems priežiūros ar vadovaujančių darbuotojų, taip pat mažųjų ir vidutinių įmonių interesams Europos lygmeniu, atstovai.
Kiekvieną grupę sudaro Europos tarpšakinių organizacijų, Europos lygmeniu atstovaujančių bendriems ar konkretesniems valdymo ir vadovaujančio personalo, taip pat labai mažų, mažųjų ir vidutinių įmonių interesams, atstovai.
Pataisa 6 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 2 straipsnio 3 dalies antra pastraipa
Techninį darbuotojų grupės koordinavimą vykdo Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC), o darbdavių grupės– Europos verslo konfederacija (BUSINESSEUROPE). ETUC ir BUSINESSEUROPE užtikrina, kad specialių ir sektorinių organizacijų išreikšta nuomonė būtų paviešinta ir, prireikus, į savo grupes įtraukia atitinkamų organizacijų atstovus.
Techninį darbuotojų grupės koordinavimą vykdo Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC), o darbdavių grupės– Europos verslo konfederacija (BUSINESSEUROPE). ETUC ir BUSINESSEUROPE užtikrina, kad jų nuomonėse būtų visapusiškai atsižvelgta į specialių ir sektorinių organizacijų išreikštą nuomonę, ir, prireikus, į savo grupes įtraukia kai kurių iš tų organizacijų atstovus, suteikdamos jiems teisę pasisakyti.
Pataisa 7 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 3 straipsnio 1 dalis
1. Aukščiausiojo lygio susitikimo darbotvarkę drauge nustato Taryba, Komisija ir aukščiausio lygio susitikime dalyvausiančios darbuotojų bei darbdavių įvairių pramonės sektorių organizacijos. Parengiamuosiuose posėdžiuose dalyvauja Tarybos ir Komisijos tarnybos bei ETUC ir BUSINESSEUROPE atstovai.
1. Aukščiausiojo lygio susitikimo darbotvarkę drauge ir lygiomis teisėmis bendradarbiaudamos nustato Taryba, Komisija ir aukščiausio lygio susitikime dalyvausiančios darbuotojų bei darbdavių tarpšakinės organizacijos. Parengiamuosiuose posėdžiuose dalyvauja Tarybos ir Komisijos tarnybos bei ETUC ir BUSINESSEUROPE atstovai.
Pataisa 8 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 3 straipsnio 2 dalis
2. Darbotvarkės punktus aptaria Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų taryba.
2. Darbotvarkės punktus aptaria Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų taryba, kaip pridera padedama savo visų parengiamųjų organų.
Pataisa 9 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 4 straipsnio 1 dalis
1. Aukščiausiojo lygio susitikimas rengiamas bent du kartus per metus. Jis rengiamas prieš pavasario ir rudens Europos Vadovų Tarybos susitikimus.
1. Aukščiausiojo lygio susitikimas rengiamas bent du kartus per metus. Jis rengiamas atitinkamai prieš pavasario ir rudens Europos Vadovų Tarybos susitikimus, o jo rezultatai pateikiami kitam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kad jais remiantis būtų priimami sprendimai.
Pataisa 10 Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo 5 straipsnis
2.paveda Pirmininkui perduoti šią rezoliuciją Tarybai ir Komisijai.
Abu pirmininkai parengia Aukščiausiojo lygio susitikimo diskusijų santrauką, kad būtų galima informuoti atitinkamas Tarybos sudėtis ir plačiąją visuomenę.
Abu pirmininkai parengia aukščiausiojo lygio susitikimo diskusijų santrauką, kad būtų galima informuoti atitinkamų sudėčių Tarybą, Europos Parlamentą ir plačiąją visuomenę.