Rodyklė 
 Ankstesnis 
 Kitas 
 Visas tekstas 
Procedūra : 2022/2210(REG)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : A9-0001/2023

Pateikti tekstai :

A9-0001/2023

Debatai :

Balsavimas :

PV 17/01/2023 - 5.5
CRE 17/01/2023 - 5.5

Priimti tekstai :

P9_TA(2023)0005

Priimti tekstai
PDF 137kWORD 45k
Antradienis, 2023 m. sausio 17 d. - Strasbūras
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklių pakeitimai, susiję su 7 straipsniu dėl privilegijų ir imuniteto gynimo ir 9 straipsniu dėl su imunitetu susijusių procedūrų
P9_TA(2023)0005A9-0001/2023

2023 m. sausio 17 d. Europos Parlamento sprendimas dėl Parlamento darbo tvarkos taisyklių pakeitimų, susijusių su 7 straipsniu dėl privilegijų ir imuniteto gynimo ir 9 straipsniu dėl imunitetų procedūrų (2022/2210(REG))

Europos Parlamentas,

–  atsižvelgdamas į Pirmininkės 2022 m. lapkričio 9 d. ir gruodžio 16 d. laiškus,

–  atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 236 ir 237 straipsnius,

–  atsižvelgdamas į Konstitucinių reikalų komiteto pranešimą (A9‑0001/2023),

1.  nusprendžia padaryti toliau pateiktus Darbo tvarkos taisyklių pakeitimus;

2.  nusprendžia, kad šie pakeitimai įsigalioja kitą dieną po jų priėmimo;

3.  paveda Pirmininkei perduoti šį sprendimą susipažinti Tarybai ir Komisijai.

Dabartinis tekstas   Pakeitimas
Pakeitimas 1
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
7 straipsnio 1 dalis
1.  Tais atvejais, kai įtariama, kad valstybės narės valdžios institucijos yra pažeidusios arba ruošiasi pažeisti Parlamento nario ar buvusio Parlamento nario privilegijas ir imunitetus, pagal 9 straipsnio 1 dalį gali būti kreipiamasi su prašymu, kad Parlamentas priimtų sprendimą dėl to, ar tos privilegijos ir imunitetai buvo arba, kaip manoma, bus pažeisti.
1.  Tais atvejais, kai įtariama, kad valstybės narės valdžios institucijos arba Europos prokuratūra yra pažeidusios arba ruošiasi pažeisti Parlamento nario ar buvusio Parlamento nario privilegijas ir imunitetus, pagal 9 straipsnio 1 dalį gali būti kreipiamasi su prašymu, kad Parlamentas priimtų sprendimą dėl to, ar tos privilegijos ir imunitetai buvo arba, kaip manoma, bus pažeisti.
Pakeitimas 2
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 1 dalis
1.  Bet koks prašymas atšaukti kurio nors Parlamento nario imunitetą, kurį Parlamento pirmininkui pateikia valstybės narės kompetentinga valdžios institucija, arba Parlamento nario ar buvusio Parlamento nario prašymas apginti privilegijas ir imunitetus paskelbiamas per plenarinį posėdį ir perduodamas atsakingam komitetui.
1.  Bet koks prašymas atšaukti kurio nors Parlamento nario imunitetą, kurį Parlamento pirmininkui pateikia valstybės narės kompetentinga valdžios institucija arba Europos vyriausiasis prokuroras, arba Parlamento nario ar buvusio Parlamento nario prašymas apginti privilegijas ir imunitetus paskelbiamas per plenarinį posėdį ir perduodamas atsakingam komitetui.
Pakeitimas 3
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 5 dalis
5.  Komitetas gali prašyti atitinkamos valdžios institucijos suteikti jam informaciją ar paaiškinimus, kuriuos mano esant būtinus nustatant, ar imunitetas turėtų būti atšauktas, ar privilegijos ir imunitetai turėtų būti ginami.
5.  Komitetas gali prašyti atitinkamos valstybės narės valdžios institucijos arba tam tikrais atvejais Europos vyriausiojo prokuroro pateikti jam informaciją ar paaiškinimus, kuriuos mano esant būtinus nustatant, ar imunitetas turėtų būti atšauktas, ar privilegijos ir imunitetai turėtų būti ginami.
Pakeitimas 4
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 8 dalis
8.  Komitetas gali pateikti pagrįstą nuomonę dėl šios institucijos kompetencijos ir dėl prašymo priimtinumo, bet jokiais atvejais neišsako nuomonės dėl Parlamento nario kaltumo ar nekaltumo ir dėl to, ar nuomonės ir veiksmai, kuriais Parlamento narys yra kaltinamas, užtraukia jam atsakomybę, net jei nagrinėdamas prašymą komitetas galėjo išsamiai susipažinti su šia byla.
8.  Komitetas gali pateikti pagrįstą nuomonę dėl atitinkamos valstybės narės valdžios institucijos arba tam tikrais atvejais Europos vyriausiojo prokuroro kompetencijos ir dėl prašymo priimtinumo, bet jokiais atvejais neišsako nuomonės dėl Parlamento nario kaltumo ar nekaltumo ir dėl to, ar nuomonės ir veiksmai, kuriais Parlamento narys yra kaltinamas, užtraukia jam atsakomybę, net jei nagrinėdamas prašymą komitetas galėjo išsamiai susipažinti su šia byla.
Pakeitimas 5
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 10 dalis
10.  Apie šį Parlamento sprendimą Parlamento pirmininkas nedelsdamas praneša atitinkamam Parlamento nariui ir kompetentingai atitinkamos valstybės narės institucijai, prašydamas informuoti jį apie proceso eigą ir su juo susijusius teismo sprendimus. Gavęs šią informaciją, Parlamento pirmininkas apie tai praneša Parlamentui priimtiniausiu jam būdu, jei reikia, pasikonsultavęs su atsakingu komitetu.
10.  Apie šį Parlamento sprendimą Parlamento pirmininkas nedelsdamas praneša atitinkamam Parlamento nariui ir kompetentingai atitinkamos valstybės narės institucijai arba tam tikrais atvejais Europos vyriausiajam prokurorui, prašydamas informuoti jį apie proceso eigą ir su juo susijusius teismo sprendimus. Gavęs šią informaciją, Parlamento pirmininkas apie tai praneša Parlamentui priimtiniausiu jam būdu, jei reikia, pasikonsultavęs su atsakingu komitetu.
Pakeitimas 6
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 12 dalis
12.  Parlamentas svarsto tik teisminių institucijų arba valstybių narių nuolatinių atstovybių jam perduotus prašymus atšaukti Parlamento nario imunitetą.
12.  Parlamentas svarsto tik teisminių institucijų, valstybių narių nuolatinių atstovybių arba tam tikrais atvejais Europos vyriausiojo prokuroro jam perduotus prašymus atšaukti Parlamento nario imunitetą.
Pakeitimas 7
Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklės
9 straipsnio 14 dalis
14.  Visi kompetentingų valdžios institucijų atsiųsti prašymai, susiję su Parlamento nario privilegijų ar imunitetų taikymu, nagrinėjami pagal pirmiau išdėstytas taisykles.
14.  Visi valstybių narių kompetentingų valdžios institucijų arba tam tikrais atvejais Europos vyriausiojo prokuroro atsiųsti prašymai, susiję su Parlamento nario privilegijų ar imunitetų taikymu, nagrinėjami pagal pirmiau išdėstytas taisykles.
Atnaujinta: 2023 m. balandžio 11 d.Teisinė informacija - Privatumo politika