Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)
Logo_EFDD_

Evropa Svobody a Přímé Demokracie

 

Svoboda a spolupráce mezi občany různých států

Skupina se hlásí k zásadám demokracie, svobody a spolupráce mezi národními státy, a proto podporuje otevřenou, transparentní, demokratickou a odpovědnou spolupráci mezi svrchovanými evropskými státy a odmítá byrokratizaci Evropy a vytváření jediného centralizovaného evropského superstátu.


Úcta k dějinám, tradicím a kulturním hodnotám Evropy

Lidé a národy Evropy mají právo chránit své hranice a podporovat vlastní historické, tradiční, náboženské a kulturní hodnoty.

Skupina se rovněž hlásí ke koncepci přímé demokracie, která je podle jejího přesvědčení neúčinnějším způsobem kontroly politických elit.

 
David Borrelli
spolupředseda
Itálie
 

Pan Borrelli, 41 let, je odborníkem na informační technologie. Je podnikatelem a vede vlastní firmu, která se specializuje na počítačové služby. Svou politickou činnost zahájil jako člen městské rady v rodném Trevízu, v níž působil pět let. V roce 204 byl za severovýchodní Itálii zvolen do Evropského parlamentu. Je předním členem Hnutí pěti hvězd.

Nigel Farage
spolupředseda
Spojené království
 

Nigel Farage je pověstný svými vášnivými proslovy v Evropském parlamentu, do nějž byl zvolen v roce 1999. Je spolupředsedou skupiny Evropa Svobody a Přímé Demokracie. Nigelovi je 50 let, je ženatý a hrdý otec čtyř dětí. Narodil se v Kentu. Po studiu na Dulwich College zamířil do Londýna, kde se stal obchodníkem na komoditních trzích. Je nadšeným rybářem a fanouškem kriketu a ocení dobrý vtip a sklenku červeného. Sám se označuje za liberála a podporuje spořádaný odchod Británie z politického svazku EU. Věří v přátelství, volný obchod a spolupráci mezi svobodnými a nezávislými evropskými národy.