skip to content
 
 
 

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktikal viibimise võimalusi

 

 
 .

Uudised

Olete oodatud täna, 27. jaanuaril toimuvale pressibriifingule sellenädalasest väliskomisjoni ning julgeoleku ja kaitse allkomisjoni visiidist Ukrainasse. 
Euroopa Parlament ja komisjon avaldavad täna ühise Eurobaromeetri eriuuringu Euroopa tuleviku kohta.
Neljapäeval, 27. jaanuaril korraldab parlament holokausti mälestuspäeva puhul täiskogu erikohtumise. Parlamendiliikmetele peab kõne holokaustis ellujäänu Margot Friedländer.
Reedel, 21. jaanuaril ja laupäeval, 22. jaanuaril tehti konverentsi täiskogul kokkuvõte kahe Euroopa kodanike paneelarutelu ja kodanike paneelarutelude soovitustest.
Holokausti mälestuspäev. Euroopa Parlamendi komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimine. Välissekkumine ja desinformatsioon. Taastekava. Tehisintellekt. Ukraina. Prantsusmaa eesistumise prioriteedid.    
Parlament leppis kokku reeglites, mis aitavad võidelda ebaseadusliku veebisisu vastu ning panevad platvormidele kohustuse vastutada algoritmide eest ning tõhustada sisu modereerimist.
Tulevaste tervisekriiside lahendamiseks tuleb tagada ravimite ja meditsiiniseadmete parem kättesaadavus.
Teisipäeval valis Euroopa Parlament 14 asepresidenti, kelle ametiaeg kestab 2024. aasta valimisteni.
Reedel Strasbourgis kogunev Euroopa tuleviku konverentsi täiskogu teeb kokkuvõtte paneelarutelude „Euroopa demokraatia ja väärtused“ ning „Kliimamuutused ja keskkond" soovitustest.
Teisipäeval valiti Euroopa Parlamendi presidendiks Roberta Metsola (EPP, Malta), kes kogus esimeses voorus 458 häält. Metsola ametiaeg kestab 2024. aasta valimisteni.
Esmaspäeval Strasbourgis toimunud tseremoonial mälestasid parlamendiliikmed president David Sassolit.
Euroopa Parlamendi presidendiks kandideerivad Roberta Metsola, Alice Kuhnke, Kosma Złotowski ja Sira Rego. Uue presidendi ametiaeg kestab 2024. aasta valimisteni.
 Esmaspäeval mälestab Euroopa Parlament president David Sassolit. Euroopa Parlamendi uue presidendi valimine. Parlamendi uus juhatus: asepresidentide ja kvestorite valimised. President Macron tutvustab Prantsusmaa ELi eesistumise prioriteete. Digiteenuste õigusakt: turvaline veebikeskkond eeldab platvormide reguleerimist. Terviseliit: suuremad volitused ELi ravimiametile
11. jaanuaril lahkus meie seast Euroopa Parlamendi president David Sassoli. Parlament austab tema mälestust järgmisel esmaspäeval Strasbourgis toimuval tseremoonial.
Teemad: Poliitreklaami läbipaistvus. Olukord ELi-Valgevene piiril. Vaktsiinid arenguriikidele. EP presidendi ja juhtorganite valimised. Digitaalteenuste õigusakti meediaseminar.
rohkem