skip to content
 
 
 

Euroopa Parlamendi Eesti büroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktikal viibimise võimalusi

 

 
 .

Uudised

Euroopa tuleviku konverentsi juhatus, kuhu kuuluvad Euroopa Parlamendi, ELi Nõukogu ja Euroopa Komisjoni esindajad, avas täna Euroopa tuleviku konverentsi mitmekeelse digiplatvormi.
Sel nädalal: Euroopa tuleviku konverentsi digiplatvorm. Kliimaseadus. Euroopa terviseliit. Türgi. Tehisintellekt. Idapartnerlus. Veebiseminar „Turism tuleb tagasi - aga millal ja kuidas?“
2020. aasta teisel poolel võttis Euroopa vastu 97% vähem rahvusvahelisi turiste kui aasta varem. Turismi ja reisisektori broneeringud vähenesid 92%. Kui 2019. aastal andis turismisektor tööd 22,6 miljonile inimesele, siis tagasihoidlike stsenaariumide kohaselt on Euroopa Liidus praegu ohus kuus miljonit töökohta.
Sel nädalal: Roheline digitõend. Toetus Eesti turismile ja tervishoiule. Kohandatud COVID-19 vaktsiinidele kiirem menetlus. Puurivaba põllumajandus. Küberturvalisus. Pressibriifing tehisintellektist. 
Euroopa kinopubliku auhinna LUX veebikinos sai vaadata ja hinnata kolme tänavust nominenti:  Thomas Vinterbergi mängufilmi „Järgmine ring“ (Another Round),  Alexander Nanau täispikka dokumentaali „Kollektiiv“ (Collective) ja Jan Komasa „Corpus Christit“. Huvi ol suur ja veebikohad täitusid kiiresti. Aitäh, filmisõbrad! Andke oma hääl filmile, mis teid enim kõnetas.
Euroopa tuleviku konverentsi digitaalplatvorm käivitub 19. aprillil. Konverents avatakse ametlikult Euroopa päeval, 9. mail.
rohkem