skip to content
 
 
EP trükised
EP trükised
 

Elektroonilised väljaanded

EL raamatupood: http://bookshop.europa.eu

Euroopa Ühenduste Ametlike Väljaannete Talituse väljaannete, samuti on võimalik tutvuda kõikvõimalike muude EL institutsioonide poolt avaldatud trükistega, neid paberkandjal tellida või .pdf formaadis arvutisse laadida.
Veebilehel http://bookshop.europa.eu on hetkel esindatud enam kui 4000 erinevat EL teemalist trükist, osa väljaandeid on saadaval inglise, prantsuse ja saksa keeles, osa kõigis EL ametlikes keeltes. Raamatupoes ringi vaatamiseks võite valida veebikülje paremast ülanurgast eestikeelse menüü.
Suur osa raamatupoe väljaannetest on huvilistele tasuta ning neid on võimalik veebipoest ka Eestisse tellida.
Tasuliste väljaannete puhul juhime tähelepanu asjaolule, et enamik neist on .pdf formaadis tasuta kättesaadavad. Allalaadimise puhul tasub siiski pöörata tähelepanu asjaolule, et mõnede trükiste elektroonilised versioonid on väga mahukad ning nendega töötamine seega üsna ajakulukas.

Õigusaktid - http://eur-lex.europa.eu/et/index.htm

Sisaldab ELi õigusaktide andmebaasi, samuti Euroopa Liidu Teatajat. Samalt leheküljelt võib leida Euroopa Ühenduste asutamislepingute, samuti liitumislepingute täistekste. Kokku sisaldab andmebaas enam kui 400 000 dokumenti, arhiiv ulatub tagasi Euroopa Söe- ja Teraseühenduse sünnini aastal 1952.
Õigusaktide andmebaasi täiendatakse iga päev, niisiis peaksid sealt olema kättesaadavad ka kõige värskemad dokumendid.

Euroopa Liidu Teataja lisa (TED) - http://ted.europa.eu/TED/main/HomePage.do

Sisaldab hanketeadete andmebaasi.