skip to content
 
03/10/2019

Euroopa Parlamendi büroo

Euroopa Parlamendi bürood tegutsevad kõigi Euroopa Liidu riikide pealinnades, viies suurimas liikmesriigis töötavad lisaks regionaalsed infobürood ehk nn antennid.

Parlamendi büroode ülesanne on tõsta teadlikkust Euroopa Parlamendist ja Euroopa Liidust ning kutsuda inimesi osalema Euroopa Parlamendi valimistel. Kuidas seda tehakse?

Büroo:
* jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta;
* aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, abistab ajakirjanikke parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel;
* aitab kodanikel kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega;
* teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Euroopa Parlamendi büroost saab teavet Euroopa Parlamendi töökorra, saadikute, komisjonide jne kohta. Vajadusel abistavad meid teie küsimustele vastamisel ka Brüsseli Eesti pressibüroo töötajad ning Euroopa Parlamendi ametnikud. Saadaval on ka Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Trükiste soovi korral võtke ühendust telefonil 630 6969.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamise võimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.
Lisaks korraldab Euroopa Parlamendi büroo seminare ja loenguid parlamendi tööd puudutavatel teemadel ning teeb igakülgset koostööd teiste Eestis tegutsevate euroteavitajatega.

 

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis
Rävala pst 4 (Euroopa Liidu maja)
10143 Tallinn
Tel +372 630 6969
eptallinn@ep.europa.eu
Euroopa Parlamendi bürood teistes liikmesriikides