skip to content
 
 
 

Noored

 

Muudatused Euroscola korralduses

Euroscola on Euroopa Parlamendi noorteprogramm, mis on mõeldud gümnaasiumite ja kutseõppeasutuste õpilastele vanuses 16-19 eluaastat.

Sarnaselt teistele üritustele on ka Euroscola pidanud kohanema Covid-19 pandeemia tingimustega. Arvesse võttes asjaolu, et tavapärane reisimine Euroopas on vähemalt kuni selle aasta lõpuni oluliselt raskendatud, tegid korraldajad otsuse ära jätta kõik kuni aasta lõpuni Strasbourgis toimuma pidanud Euroscola üritused, asendades need kahe veebipõhise Euroscola üritusega.

Hetkel töötavad ürituse korraldajad välja uut, interaktiivse Euroscola formaati, mis võimaldaks osalevatel õpilastel aktiivselt omavahel suhelda. Vastav platvorm peaks valmima 2021. aasta alguses, kuni selle ajani toimub aga Euroscola veebipõhise seminari vormis.

Käesoleval aastal ära jäänud Euroscola sessioonidele valitud õpilasgruppidele viiakse läbi kaks veebiseminari, mis toimuvad 2020. aasta novembris ja detsembris. Eestist jäi Euroscolal pandeemia tõttu osalemata kuuel õpilasgrupil ning esimesel võimalusel teavitame neid koole veebiseminaride toimumise täpsematest kuupäevadest ning pakume neile võimalust nendel veebiseminaridel osaleda.

Euroscola programmi jätkumisega seonduvaid uudiseid  võib leida ka programmiteemaliselt veebilehelt

 

 

2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss lükkub edasi

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2020
Karl Suure Euroopa noorteauhind 2020

Euroopa Parlament ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus otsustasid koroonaviiruse puhangust tulenevalt lükata edasi nii 2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi kui ka 19. mail 2020.a. Aachenis toimuma pidanud auhinnatseremoonia.

Selleaastasele auhinnale kandideerijaid teavitatakse konkursi edasilükkumisest personaalselt.

Lisainfot 2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi edasilükkumise kohta võib leida sellekohasest uudisest EP kodulehel ning Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi kodulehelt.

 

 

Loe edasi
 

Euroopa Parlamendi noorteüritus EYE2020 lükkub edasi

EYE
EYE

Seoses koroonaviiruse COVID-19 epideemilise puhanguga ning tulenevalt Prantsuse ametivõimude otsusest keelata üle 1000 osalejaga rahvaüritused otsustas Euroopa Parlament 29.-30. maiks kavandatud Euroopa Parlamendi noorteürituse European Youth Event 2020 (EYE2020) edasi lükata.

Lõpliku otsuse ürituse toimumiskuupäeva osas teeb Euroopa Parlamendi juhtkond ning see tehakse teatavaks esimesel võimalusel.

Loe edasi