skip to content
 

Noored

Alljärgnevalt on esitatud ülevaade olulisematest Euroopa Parlamendi pakutavatest noorteprogrammidest. 

 

Euroopa noorteüritus EYE (European Youth Event) toimub kahe aasta järel Euroopa Parlamendi kodulinnas Strasbourgis ning toob kokku tuhanded Euroopa Liidust ja mujalt pärit noored vanuses 16 kuni 30 aastat, võimaldades neil jagada ja kujundada oma ideid Euroopa tuleviku kohta.

Järgmine Euroopa noorteüritus EYE2023 toimub 9.-10. juunil 2023 Strasbourgis.

 

Euroscola noorteprogrammi raames on igal aastal ligi kahekümnel Eesti kooligrupil olnud võimalus külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis ning osaleda sealses istungisaalis toimuval Euroopa eri piirkondade noori kaasaval üritusel. 

 

Karl Suure noorteauhind on alates 2008. aastast Euroopa Parlamendi ning Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse koostöös välja antav auhind noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavatele projektidele, mis kajastavad noorte aktiivset osalust Euroopa arengus.

 

Euroopa partnerkooli programm EPAS on 2016. aastal alguse saanud ning tänaseks kõigisse Euroopa Liidu riikidesse laienenud, kooliõpilasi ning -õpetajaid kaasav programm, mille eesmärgiks on tutvustada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, Euroopa Parlamendi tegevust ning Euroopa väärtusi.

 

Õppematerjalide lehel võib leida Euroopa Liidu teemade käsitlemist toetavaid interaktiivseid õppevahendeid.

 

Tallinna kesklinnas avatud Euroopa Elamuskeskuses on võimalik tutvuda Euroopa Liidu institutsioonide ja nende tegevust kajastava näitusega ning näha 360° kinos filmi Euroopa Liidu kujunemisest ning Euroopa Parlamendi tööst.

 

Regulaarse ülevaate koolidele ning noortele suunatud Euroopa Parlamendi tegevustest võib leida Euroopa Parlamendi Büroo Eestis uudiskirjas.

 

Euroopa Parlamendi ning Euroopa Liidu tegevustest huvitatud noortel on võimalus kahel korral aastas kandideerida praktikale Euroopa Parlamendis

 

Lisaks siinsel lehel kirjeldatud programmidele pakub Euroopa Parlament ka võimalust osaleda erinevatel seminaridel ning võrgustike tegevuses.