skip to content
 
 
 

EP partnerkoolide programm EPAS

Euroopa Parlamendi partnerkoolide programm EPAS on nüüdsest ka Eestis.

Euroopa Parlamendi Eesti büroo alustab 2021. aasta alguses koostöös MTÜ-ga Mondo Euroopa Parlamendi partnerkoolide (EPAS) programmi tegevuste elluviimist Eestis.

2016 aastal alguse saanud EPAS programmi eesmärk on tutvustada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, Euroopa Parlamendi tegevust ning Euroopa väärtusi. EPAS sai alguse 2016. aastal ning on tänaseks laienenud kõigisse Euroopa Liidu riikidesse. 

EPAS programmi tegevustes on oodatud osalema Eesti gümnaasiumite ning kutseõppeasutuste õpilased vanuses 16-18 aastat ning nende õpetajad. Programm hõlmab erinevaid tegevusi nii õpilastele kui ka õpetajatele, sealhulgas:  

  • koolitused õpetajatele Euroopa teemade käsitlemiseks õppetegevuses
  • võimalused noortele ja õpetajatele osaleda rahvusvahelistel üritustel (nt Euroscola, õpetajate seminarid, konkursid jne)
  • Euroopa Päeva tähistamine võrgustiku koolides
  • võimalus leida kontakte koostööks teiste Euroopa koolidega.

Lisateavet EPAS programmi kohta võib leida SIIN

Programmis osalemisest huvitatud õpilased ja õpetajad on oodatud liituma kinnise Facebooki grupiga, kus jagame Euroopa Parlamendiga seotud materjale ja informatsiooni eelseisvate ürituste kohta.

Programmi tegevusi tutvustav praktiline infotund “Kuidas Euroopa Parlamendist põnevalt rääkida?” toimub 17. veebruaril 2021 kell 16.00 Zoomi keskkonnas. Infotunnis räägitakse sellest, kuidas leida Euroopa Parlamendi tutvustavaid materjale, millised tegevused teadmisi kinnistavad ning kuidas programmiga ametlikult liituda. 

Infotunnis osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 15. veebruariks 2021 MTÜ Mondo kodulehel