skip to content
 
 
Euroscola-logo
Euroscola-logo
 

EuroMedScola

EuroMedScola 2008

EUROMED-SCOLA on Euroscola eriprogramm, millest võtavad osa gümnasistid Vahemeremaadest ning ELi riikidest.

EuromedscolaNoored Euroopa Parlamendis
Foto: Kaider Vardja@European Parliament

16.-17. novembril 2008 leidis Euroopa Parlamendi presidendi hr Pötteringi algatusel aset Euroscola eriprogramm EUROMED-SCOLA. Sellest päevast oli kutsutud osa võtma 120 gümnasisti Vahemeremaadest ning 120 gümnasisti ELi riikidest, kaasaarvatud Eestist.

Euromed-scolast osa võtvad õpilased arutlesid küsimustel, mis puudutavad Barcelona protsessi ning ELi ja Vahemeremaade vahelist koostööd.

Euromed-scola eesmärk on tõsta noorte osalejate teadlikkust arutelude pidamise vajalikkusest; panna rõhku vastastikuse mõistmise olulisusele; kultuuriliste ja keeleliste erinevuste austamisele; aidata mõista demokraatia, tolerantsi ning konfliktide lahendamise põhiprintsiipe.

Euromed-scolast võtsid osa 5 õpilast Eestist:

1. Märjamaa Gümnaasiumist
2. Kolga Keskkoolist
3. Tartu Kivilinna Gümnaasiumist
4. Ahja Keskkoolist
5. 32. KK-st

EuromedscolaNoored Euroopa Parlamendis
Foto: Kaider Vardja@European Parliament

Õpilasi saatis Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktori asetäitja hr Kaider Vardja.

 
Euromedscola13.-14. november 2011 Euromedscola
Audru Keskkooli grupp EuroMedScolal@Audru Keskkool

EuroMedScola 2011

13.-14. novembril 2011 toimus Euroopa Parlamendi presidendi hr Jerzy Buzeki algatusel Euroscola eriprogramm EuroMedScola.
Teist korda toimunud EuroMedScolale kutsus Euroopa Parlament Strasbourgi kokku 120 gümnasisti Vahemeremaadest ning 120 gümnasisti Euroopa Liidu 27 liikmesiigist, et arutleda ühishuvide üle.
EuroMedScolal osalesid Eestist 5 õpilast Audru Keskkoolist, keda saatsid õpetaja Anita Uibu ning Pärnu Postimehe ajakirjanik Anu Jürisson.

Sellel aastal arutlesid noored nii hariduse, noorte tööhõive ja tuleviku, kodanike informeerituse ja sotsiaalmeedia mõju, rände- ja lõimumisprobleemide, võrdsete  võimaluste ja demokraatia küsimuste üle kui ka keskkonnahoiu ja taastuvenergiaga seotud teemade üle.
Lisaks aruteludele töötasid õpilased töögruppides, osalesid viktoriinis Eurogame ja kohtusid Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmete Tunne Kelami ja Ivari Padariga.

Anu Jürissoni artiklit "Audru noored esindasid rahvaste paabelis Eestit" saab lugeda siit:
http://www.parnupostimees.ee/646580/audru-noored-esindasid-rahvaste-paabelis-eestit/

EuromedscolaNoored Euroopa Parlamendis
Euromedscola@European Parliament
Euromedscola
Euromedscola@European Parliament