skip to content
 
 
Euroscola-logo
Euroscola-logo
 

Euroscola - kevad 2020

03/09/2019

  Euroopa Parlamendi Büroo Eestis kutsub Eesti gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilasi osalema Euroscola videokonkursil teemal: "Mida teha plastikpakendiga?"

Euroscola
Euroscola@rosipaw / CC BY-NC-SA 2.0

Euroopas toodetakse, kasutatakse ja visatakse ära tohutu kogus ühekordseid plasttooteid: topse, pudeleid, kotte, kohvikapsleid, kõrsi, pakendeid jms. See on raiskamine ja pealegi ohustab maismaa- ja mereloomi, sest suur hulk ühekordseid plastiktooteid jõuab prügina maapinda ning meredesse.

Igaüks meist saab midagi plasttoodete kasutuse vähendamiseks ära teha, kasutades näiteks korduvkasutatavaid tooteid (oma kruuse või veepudeleid, riidest kotte jne), leides viise plastiktoodete taaskasutuseks või piirata plastiku vabasse loodusesse sattumist.

Tänapäeval moodustavad plastikpakendid enamus plastikprügist ning seetõttu on vajalik leida viise nende taaskasutuseks keskkonda säästval moel. Nii näiteks taaskasutatakse plastikpakendeid ehituses, autotööstuses, elektroonika- ning mööblitööstuses, ent kindlasti on võimalik leida veel loomingulisi lahendusi pakendite kasutamiseks, mistõttu kutsumegi õpilasi nendele lahendustele mõtlema ja videoklipi vormis välja pakkuma.

Videoklippidelt ootame noorte loomingulist lähenemist üleskutsele vähendada plasttoodete kasutust ning leida plastikule keskkonnasäästlikke taaskasutusvõimalusi.

Konkursitööde saatmise tähtaeg: 15. oktoober 2019.

Konkursi tingimused:

- teema: "Mida teha plastikpakendiga"
- videoklipi maksimaalne pikkus on 2 minutit
- videoklipp tuleb laadida üles Youtube´i
- iga kool võib esitada ühe videoklipi
- märksõna "Euroscola konkurss"
- tähtaeg: 15. oktoober 2019
- link videole ja kontaktandmed (kooli nimi, klass, juhendaja nimi, telefoninumber ja meiliaadress) saata aadressile konkurss-EP-Tallinn@europarl.europa.eu

Üksteist parimat videoklipi saatnud kooligruppi (20-24 õpilast ja 2 õpetajat) saavad võimaluse osaleda Euroscola programmis ja külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis 2020. aasta esimeses pooles.

Konkursil osalemisega annab kool Euroopa Parlamendi büroole õiguse kasutada saadetud videoklippe sotsiaalmeedias ja infobüroo kodulehel ning samuti kinnitab, et video on valminud vastava kooli õpilaste poolt ja nende osalusel.

Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 22. oktoobril 2019 EP infobüroo kodulehel www.europarl.ee ja Euroopa Parlamendi büroo Facebooki lehel.

Osalemistingimused:
Konkursil saavad osaleda need koolid, kes pole alates 01.01.2018 Euroscola programmist Strasbourgis osa võtnud.

Lisainfo ja Euroscola reeglid:
http://www.europarl.europa.eu/estonia/et/noored/euroscola.html

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis
e-post: eptallinn@europarl.europa.eu
tel: 630 6965 

 .