skip to content
24/01/2019

Uudiskiri 111/2019 24.01.2019

Sel korral uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019, Seekord lähen valima

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019

Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus kutsub noori kõigist ELi liikmesriikidest üles esitama noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavaid projekte, mis annavad tunnistust aktiivsest osalemisest Euroopa arengus. Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursile võivad esitada projekte 16–30-aastased noored igast ELi liikmesriigist. Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana. MILLISEID PROJEKTE VÕIB ESITADA? Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde. Varasemate võiduprojektide kohta saate lugeda siit. MIS JUHTUB, KUI VÕIDATE? Parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis. 28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse, Saksamaal. Seal osaletakse mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, kus antakse üle mainekas Karl Suure auhind. Loe edasi

Seekord lähen valima! 

Mina olen Ingrid. Maikuus on mul esimest korda võimalust hääletada Euroopa valimistel ja otsustasin liituda üleskutsega #seekordlähenvalima. Lähen kindlasti valima, sest tahan oma häälega kujundada Euroopat. Kohe selgitan, miks. Üle kõige on minu jaoks oluline iseseisvus. Iseseisvus tähendab minu jaoks seda, et vastutan ise otsuste eest, mis otseselt mõjutavad minu olevikku ja tulevikku. Nende otsuste spekter on lai: alates õhtusöögi ja valikainete valikust, lõpetades minu tulevikku puudutavate suurte küsimustega. Samas saan aru, et absoluutselt kõiki otsuseid ei saa ma ise teha, aga siis tahan ma kindel olla, et inimene, kes neid minu eest teeb, on keegi, keda usaldan.


Mina ise praegu poliitikasse ei pürgi ja pean jätma sealsed otsused esindajate kätesse. Siiski tahan kindel olla, et saan vähemalt otsustada, kes mind esindavad. Seega ei ole küsimustki, kas minna valima või mitte! #seekordlähenvalima

Tahaksid kaasa lüüa #seekordlähenvalima üleskutse tegevustes nagu Ingrid?
Pane end vabatahtlikuna kirja!

Sel korral uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019

Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus kutsub noori kõigist ELi liikmesriikidest üles esitama noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavaid projekte, mis annavad tunnistust aktiivsest osalemisest Euroopa arengus.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursile võivad esitada projekte 16–30-aastased noored igast ELi liikmesriigist.

Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana. 

 

MILLISEID PROJEKTE VÕIB ESITADA?

Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde. Varasemate võiduprojektide kohta saate lugeda siit.

 

MIS JUHTUB, KUI VÕIDATE?

Parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse, Saksamaal. Seal osaletakse mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, kus antakse üle mainekas Karl Suure auhind. 
Loe edasi
 
  Seekord lähen valima!