skip to content

Uudiskiri 91/2016 31.08.2016

Sel korral uudiskirjas: Euroscola konkurss, parlamenti praktikale.

 

Euroscola konkurss 2017

Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis kuulutab välja fotokollaažikonkursi “Euroopa tulevik” gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste õpilastele vanuses 16-19 eluaastat. Konkursi võitjad (6 kooli) osalevad Euroscola projektis ja sõidavad 2017. a kevadsemestril auhinnareisile Euroopa Parlamenti Strasbourgi!

Kõikidel 2016-2017. aastal simulatsioonimängus “Euroopa Parlament” osalevatel koolidel on võimalus osaleda fotokollaažikonkursil, mille parimatest töödest valib Euroopa Parlamendi Infobüroo välja 6 kooli, kes saavad osaleda Euroscola noorteprojektis ning sõita Strasbourgi Euroopa Parlamenti. Simulatsioonimängule saad registreeruda http://civitta.epsim.eu/registreerumine/ lehelt.

Mõelge Euroopa tulevikule. Millisena näete Euroopa tulevikku? Mida tuleks muuta nüüd ja kohe? Mis teeb rõõmu ja millega olete rahul? Kujutage Euroopa tulevikku fotode keeles ning looge vähemalt neljast fotost fotokollaaž.

Pidage meeles, et

 • Kollaaž peab koosnema vähemalt 4st pildist, piltide koguse ülempiiri ei ole
 • Kollaaž võib olla nii mustvalge kui värviline
 • Kasutada võib nii internetiavarustest leitud kui enda tehtud fotosid. Veebist allalaaditud fotode kasutamisel tuleb arvestada, et üldjuhul peab kasutamiseks olema kas autori nõusolek või litsents. Piisab ka kui korralikult viitate fotode kasutamisele.
 • Kollaaži puhul võib, aga ei pruugi kasutada sõnalist teksti.
 • Kollaaž tuleks esitada jpg või pdf formaadis. Fail ei tohi ületada 10MB.
 • Kollaaž peab olema esitatud kontaktandmetega: kooli nimi, klass ja juhendaja/õpetaja nimi, telefon ja meiliaadress.

  Saatke fotokollaaž aadressile info@epsim.eu hiljemalt 21. oktoobriks 2016.

 Euroscola tingimused

 • Olete grupiga läbi mänginud simulatsioonimängu “Euroopa Parlament”. Konkursi tähtajaks ei pea te olema mängul osalenud, mäng võib toimuda ka hiljem. Juhul kui võidate auhinnareisi, siis peate enne reisi toimumist olema läbinud ka mängu.
 • Teie kool pole viimase kahe aasta jooksul (2015 – 2016) võitnud Euroscola auhinnareisi.
 • Reisile sõitva grupi suurus on 24 õpilast + 2 õpetajat, õpilaste vanus 16 – 19 eluaastat. Kahjuks 9. klasside õpilased ei saa osaleda.
  (50 osalejaga mängus võib konkursile saata kaks fotokollaaži!)

Euroopa Parlament hüvitab võidu korral reisi vastavalt Euroscola tingimustele. Orienteeruv reisihüvitis Eesti gruppidele on 480eur/osaleja kohta. Euroscola võidureis toimub ajavahemikus jaanuar – aprill 2017.

Simulatsioonimängu puudutavates küsimustes pöörduda Euroopa Parlamendi infobüroo koostööpartneri AS Civitta poole. Kontakt: Marge Laansoo, EP simulatsioonimängude projektijuht | marge.laansoo@civitta.ee | Tel +372 55 540 767.

Euroscola noorteprojekti puudutavates küsimustes pöörduda Euroopa Parlamendi infobüroo poole eptallinn@europarl.europa.eu ja tel 630 6969.

Parlamenti praktikale: kandideerida saab kuni 15. oktoobrini

 
Oled huvitatud erialasest kogemusest Euroopa asjades? Tahad panna end proovile rahvusvahelises institutsioonis? Euroopa Parlament annab selleks võimaluse – praktikaavaldusi saab esitada 15. oktoobrini.
 
Parlament pakub igal aastal tasustatud ja tasustamata praktikaid, mis annavad noortele võimaluse end kohapeal täiendada. Töö parlamendis aitab mõista poliitilisi protsesse ja annab ülevaate instutsioonide toimimisest. Lisaks veel kontaktid, mis tulevikus kindlasti kasuks tulevad.

Praktikakohad on mõeldud nii ülikooli lõpetanutele kui üliõpilastele. Üldise praktika kõrval on võimalusteks ajakirjanduspraktika ja kirjaliku tõlke praktika.

Tasustatud praktikale ehk Schumani stipendiumile saavad ülikoolilõpetanud kandideerida kaks korda aastas. Praktika algab vastavalt kas märtsis või oktoobris ja kestab viis kuud. Märtsis 2017 algavale praktikale saab kandideerida kuni 15. oktoobrini 2016.

Loe praktikavõimaluste kohta lähemalt.