skip to content
 
 
LUX filmiauhind 2019, 3 finalisti
LUX filmiauhind 2019, 3 finalisti
 
11/11/2019

Filmiauhind LUX

 .
17/12/2020

Euroopa kinopubliku auhind LUX

Euroopa Parlamendi poolt kolmteist aastat tagasi loodud filmiauhind, mille eesmärk on toetada Euroopa filmilevi, on läbinud uuenduskuuri. Nüüdsest osaleb võidufilmi valimisel ka kinopublik ning suurema leviku tagamiseks on kaasatud European Film Academy.

Muutuste kajastamiseks anti filmiauhinnale uus nimi – Euroopa kinopubliku auhind LUX. Selle raames subtitreeritakse tulevikus kõigisse ELi ametlikesse keeltesse viis filmi, mida on senisest rohkem. Seoses COVID-19 mõjuga filmitööstusele kandideerib sel aastal auhinnale erandkorras siiski vaid kolm filmi.

„Filmiauhind LUXi sõnum on siiani olnud see, et Euroopa Parlament on pühendunud kultuuri toetamisele,“ ütles parlamendi kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees Sabine Verheyen uuenenud auhinda 77. Veneetsia filmifestivalil tutvustades. „Nüüd soovime aga auhinna väljaandjate ringi laiendada ja jõuda veelgi enamate eurooplasteni,“ selgitas Verheyen.

Filmiauhind LUXi uus nimetus peegeldabki laiemat koostööd: Euroopa kinopubliku auhinda LUX annavad välja Euroopa Parlament ja European Film Academy koostöös Euroopa Komisjoni ja Euroopa kinovõrgustikuga Europa Cinemas.

12. detsembril kuullutasid Euroopa Parlament ja European Film Academy välja kolm 2021. aasta Euroopa kinopubliku auhinnale LUX nomineeritud filmi.

Nendeks on Thomas Vinterbergi „Järgmine ring”, Alexander Nanau „Kollektiiv” ja Jan Komasa „Corpus Christi”.

 

Euroopa kinopubliku auhind LUX
Nüüdsest valivad filmiauhinna LUX võitja kinopublik ja parlamendiliikmed koos