skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
17/04/2018

Prantsusmaa president Macron kaitses Euroopa suveräänsuse ideed

Teisipäeval arutas Prantsusmaa president Emmanuel Macron parlamendiliikmetega Euroopa tulevikku. "Euroopa Parlament on minu arvates Euroopa legitiimsuse ja vastutuse seisukohast keskne koht. Sooviksin, et jätaksime selja taha lõhed põhja ja lõuna, ida ja lääne, suurte ja väikeste vahel, " ütles Macron.  

"Lähikuudel on meie ülesandeks läbi viia arutelu Euroopa tuleviku kohta, et võimaldada kodanikel otsuseid vastu võtta," ütles ta saadikutele, viidates lähenevatele EP valimistele. "Selleks, et tegeleda suurte väljakutsetega üle maailma, vajame suveräänsust, mis on suurem meie enda omast ja mis seda täiendab. Vajame Euroopa suveräänsust.“ 

Parlamendi president Antonio Tajani tänas president Macroni riigi- ja valitsusjuhtidega EPs korraldataval Euroopa tulevikku puudutaval arutelul osalemise eest. „Euroopa tulevik algab siit, Euroopa demokraatia südamest,“ ütles Tajani.  „Turvalisuse tagamiseks Euroopas on aeg valdkondades nagu rände haldamine, tugev kaitse- ja välispoliitika üheskoos visioon reaalsuseks muuta.“ 

Enamik EP fraktsioonijuhte tervitas president Macroni euroopameelsust ja Prantsusmaa rolli hiljutises sõjalises sekkumises Süürias, esitades üleskutseid ELi suuremaks rolliks maailmas ja ELi sõjaväe loomiseks. Osa saadikuid tõstis esile väljakutseid, millega ELil tuleb tegeleda, sh võitlus terrorismiga, rände haldamine, digitehnoloogiad ja ELi pangandus- ja rahaliidu loomine. 

Videosalvestised sõnavõttudest 

Antonio Tajani, EP president

Emmanuel Macron, Prantsusmaa president - 1. osa

Emmanuel Macron, Prantsusmaa president - 2. osa

Jean-Claude Juncker, Euroopa Komisjoni president

Manfred Weber, EPP

Udo Bullmann, S&D

Syed Kamall, ECR

Guy Verhofstadt, ALDE

Philippe Lamberts, Greens/EFA

Patrick Le Hyaric, GUE/NGL

Florian Philippot, EFDD

Nicolas Bay, ENF 

 

Taust 

Arutelu president Macroniga on neljas EPs toimunud arutelu ELi riigi- ja valitsusjuhtidega ELi tulevikust. Eelmistest aruteludest võtsid osa Iirimaa peaminister Leo Varadkar (17. jaanuaril) Horvaatia peaminister Andrej Plenkovic (6. veebruaril) ja Portugali peaminister António Costa (14. märtsil). 

Järgmistel aruteludel osalevad Belgia peaminister Charles Michel’iga (3. mail), Luksemburgi peaminister Xavier Bettel (29. mail), Poola peaminister Mateusz Morawiecki (juulis), Kreeka peaminister Alexis Tsipras (septembris), Eesti peaminister Jüri Ratas (oktoobris), Rumeenia president Klaus Ioannis (23. oktoobril) ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel (novembris).

Lisainfo

Videosalvestis arutelust (17.04.2018)

ELi tulevik: viis teemat aruteluks

Tasuta foto-, video-, ja audiomaterjal: ELi tulevik

Tasuta foto-, video-, ja audiomaterjal: EP president Tajani ja Prantsusmaa president Macron

Videolõigud: EP president Tajani võtab vastu Prantsusmaa president Macroni

Videolõigud: EP president Tajani sõnavõtt

Videolõigud: Prantsusmaa president sõnavõtt

 

Lisainfo:

Jaan Soone

Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu