skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
03/05/2018

Parlamendiliikmed nõuavad loomkatsete üldist keelustamist kosmeetikatööstuses

EL peaks rakendama diplomaatilist survet, et kehtestada globaalne keeld loomkatsetele kosmeetikatööstuses enne 2023. aastat, ütlevad saadikud neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.

  • 80 % maailma riikidest lubab jätkuvalt loomadel katsetatud kosmeetikatoodete turustamist
  • ELi keeld ei ole ohtu seadnud kosmeetikasektori arengut

Kuigi ELis on 2013. aastast alates keelatud selliste kosmeetikatoodete turustamine, mille puhul on kasutatud loomkatseid, ei ole see kahele miljonile inimesele tööd pakkuva kosmeetikasektori arengut ohtu seadnud. Samas lubab ligikaudu 80 % maailma riikidest siiani loomkatseid ja loomadel katsetatud kosmeetikatoodete turustamist, ütlevad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis. 

Terviklike andmete puudumine kosmeetikatoodete kohta, mis on Euroopa Liitu imporditud loomkatseid lubavatest kolmandatest riikidest, on jätkuvalt tõsine probleem ja ELi süsteemis on õiguslüngad, mis võimaldavad väljaspool ELi loomadel katsetatud kosmeetikatooteid ELi turule lasta, rõhutavad saadikud.

ELi institutsioonid peavad tagama, et   siseturule lastud tooteid pole  kolmandates riikides loomade peal katsetatud, nõuavad parlamendiliikmed. 

Euroopa Komisjon ja liikmesriigid peaksid kasutama diplomaatilisi võrgustikke, et luua tugev ja laiapõhjaline koalitsioon, mis toetab  kosmeetikatööstuses loomkatsete üldist keelustamist puudutavat ÜRO raamistikku. Keeld peaks jõustuma enne 2023. aastat, ütlevad parlamendiliikmed. 

Käimasolevad kaubandusläbirääkimised ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni eeskirjad ei tohi nõrgendada ELi poolset loomkatsete keeldu kosmeetikatööstuses, lisavad nad.

 

Lisainfo

Ülevaade: Loomade heaolu tagamine ELis

Tasuta foto-, video-, ja audiomaterjal

 

Lisainfo:

Jaan Soone

Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu