skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
15/11/2018

EP presidendi avaldus Brexiti kokkuleppe kohta

„Brexiti puhul on eelkõige oluline kodanike õiguste tagamine, rahu säilitamine Põhja-Iirimaal ja Ühendkuningriigi EList lahkumise tõttu ohustatud töökohtade säilitamine,” ütles EP president  Antonio Tajani pärast EP esimeeste konverentsi kohtumist ELi Brexiti läbirääkija Michel Barnier’ga.

„Täna ei ole meil midagi tähistada - Brexit toob kahju nii Ühendkuningriigile kui ELile. Aga me usume demokraatiasse ja austame brittide otsust. ELi ja Ühendkuningriigi poolt kokku lepitud tekst on esimene samm pikal teekonnal. Siiski olen optimistlik, et see annab võimaluse üles ehitada lähedased suhted ELi ja Ühendkuningriigi vahel. Nagu ma olen alati öelnud, Ühendkuningriik lahkub EList, aga mitte Euroopast.” 

„Tahan tänada Michel Barnier’d väsimatu töö  ja koostöövalmiduse eest. Tahaksin tunnustada Euroopa Parlamendi Brexiti juhtrühma olulist panust.” 

„See kokkulepe peaks näitama, et ükski lahendus ei saa olla nii hea kui täisliikmeks olemine, kaitstes samas EL27 huve ja kodanike õigusi. See näitab, et EL seisab liikmete vahelise solidaarsuse ja ühtsuse eest.” 

„Tahan selgelt välja öelda, et see on vaid uue etappi algus. Euroopa Parlamendil tuleb kokkulepet  hääletada ning jätkame seega arengute jälgimist, et tagada kõigi tingimuste täitmine. ”

 

Carlo Corazza

+32 498 99 28 62

carlo.corazza@europarl.europa.eu