skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
19/04/2022

Nädal Euroopa Parlamendis 18. – 22. aprill 2022

Selle nädala teemad: Humanitaarolukord Ukrainas. Sanktsioonid Venemaa vastu. EL laienemine. Ungari/ LGBTI. Ühtne laadija. Pegasuse uurimiskomisjon. COVID-19 erikomisjon.

Humanitaarolukord Ukrainas. Kolmapäeval räägib Ukraina Ülemraada humanitaarasjade komisjoni esimees Mikita Poturajev arengukomisjonile Venemaa sissetungi laastavatest tagajärgedest. Arutelul osalevad Euroopa Komisjoni ja Ukrainas tegutsevate valitsusväliste organisatsioonide esindajad.

Sanktsioonid Venemaa vastu. Kolmapäeval arutab väliskomisjon Lääne sanktsioonide mõju ja tõhusust ning nende laiendamise võimalusi.

EL laienemine. Kolmapäeval ja neljapäeval hääletab väliskomisjon Albaania ja Põhja-Makedoonia edusammude üle ELi liikmeks saamisel ning arutab hetkeolukorda Serbias ja Kosovos.

Ungari/ LGBTI. Kolmapäeval arutab kodanikuvabaduste komisjon justiitsvolinik Didier Reyndersiga Ungari LGBTI-seadusi.

Ühtne laadija. Kolmapäeval hääletab siseturu- ja tarbijakaitsekomisjon seisukohta ELi seaduseelnõu kohta, mille eesmärk on kehtestada ühtne laadija kõigile mobiiltelefonidele, tahvelarvutitele, digikaameratele ja muudele mobiilsetele elektroonikaseadmetele.

Pegasuse uurimiskomisjon. Teisipäeval alustab tegevust nuhkvara kasutamise uurimiskomisjon. Istungil arutatakse Ungari ja Poola väidetavaid ELi õiguse rikkumisi nuhkvara kasutamisel.

COVID-19 erikomisjon. Teisipäeval peab esimese koosoleku ka COVID-19 erikomisjon, mille ülesanne on uurida ELi reageerimist pandeemiale tervishoiu, põhiõiguste ja majanduse valdkonnas.

 

Kadi HERKÜL

Euroopa Parlamendi büroo pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu