skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Euroopa tuleviku konverentsi lõputseremoonia Strasbourgis

9. mail Strasbourgis toimuval tseremoonial antakse ELi institutsioonidele üle Euroopa tuleviku konverentsi lõpparuanne.

Euroopa päeval, 9. mail esitavad Euroopa tuleviku konverentsi eesistujad ELi institutsioonidele lõpparuande. Tseremoonial võtavad lisaks konverentsi osalejatele sõna Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

Üritusele on kutsutud kõik konverentsi täiskogu liikmed, sealhulgas 108 kodanikku, lisaks 120 liikmesriikides toimunud aruteludel osalejat ja 200 õpilast ning üliõpilast.

Kuna: esmaspäeval, 9. mail kell 13.00–15.00 (Eesti aeg)

Kus: Euroopa Parlamendis Strasbourgis

Reedel, 6. mail kell 11.00 (Eesti aeg) korraldab Euroopa Komisjon ajakirjanikele infotunni (inglise ja prantsuse keeles). Briifingule saab registreeruda meili teel.

Taust

Konverentsi täiskogu üksmeelsel otsusel võeti vastu 49 ettepanekut, mis hõlmavad üheksat valdkonda ja enam kui 300 meedet ning tuginevad Euroopa kodanike paneelarutelude 178 soovitusele, riiklikelt paneelaruteludelt ja üritustelt kogutud ettepanekutele ning digiplatvormi kaudu laekunud 16 274 ideele.

Konverentsi tulemusel hindavad ELi institutsioonid, milliseid samme on vaja astuda, et kodanike soovitud reformid ellu viia.