skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Ukraina aitamise ja Putini seljatamise võti on ELi ühtsus

Arutelul Prantsusmaa integratsiooniministri Klinkerti ja Euroopa Komisjoni presidendi von der Leyeniga rõhutas parlament, et ELi ühtsus ja solidaarsus on Ukraina jaoks määrava tähtsusega.

Kolmapäeva hommikul arutas Euroopa Parlament Venemaa agressiooni sotsiaalseid ja majanduslikke tagajärgi. Parlamendiliikmed toetasid komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni esitatud kuuendat Venemaa vastaste sanktsioonide paketti ja plaane Ukraina toetamiseks. Lisaks rõhutas parlament, et toetada tuleb ka ELi liikmesriike, kodanikke ja ettevõtteid, keda Ukraina sõda mõjutab, olgu nende sõltuvuse tõttu Venemaa gaasist ja naftast või seetõttu, et nad võtavad vastu palju põgenikke.

Arutelu avasid Prantsusmaa integratsiooniminister Brigitte Klinkert ja komisjoni president von der Leyen. Nende avasõnavõtte saate järelvaadata siit.

Parlamendiliikmed toonitasid, et Putin tuleb seljatada. Selleks tuleb säilitada liikmesriikide ühtsus ning leevendada sõja mõju majapidamistele ja ettevõtetele. Kõnelejad tõid näiteid olukordadest, kus ELi elanikud peavad valima, kas osta süüa või kütta oma kodu, ning palusid komisjonil põhjalikult kaaluda mistahes uusi õigusakte, mis muudavad olukorra veelgi keerulisemaks. Parlamendiliikmete esimese vooru sõnavõtte saab järelvaadata siit.

Arutelu täispikkuses on kättesaadav siit.