skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
21/03/2022

Nädal Euroopa Parlamendis 21.–25. märts 2022

Peateemad: Sõda Ukrainas ja energiasõltumatus. Sõda Ukrainas ja toiduga kindlustatus. ELi tippkohtumised. Andmesidetasud. Ukraina solidaarsuspäevad. Euroopa tuleviku konverentsi täiskogu. Tehisintellekt.

Täiskogu peateemad:

Sõda Ukrainas ja energiasõltumatus. Neljapäeval arutab parlament Euroopa Komisjoni ja Euroopa Ülemkoguga Euroopa ühismeedet „REPowerEU“, mille eesmärk on tagada taskukohane, turvaline ja kestlik energia ning kaotada Euroopa sõltuvus Venemaa fossiilkütustest enne 2030. aastat. Esimene samm on Venemaa gaasi tarbimise järsk vähendamine. Strateegia hõlmab ka meetmeid energiahindade ohjeldamiseks ning gaasivarude täiendamiseks.

Sõda Ukrainas ja toiduga kindlustatus. Kolmapäeval arutavad parlamendiliikmed nõukogu ja komisjoniga kiireloomulist  ELi tegevuskava, mis peab tagama toiduga kindlustatuse ELis ja väljaspool liitu.

ELi tippkohtumised. Kolmapäeval arutab parlament 10.–11. märtsil toimunud Versailles’ kohtumise tulemusi, kus riigipead leppisid kokku vastusammud Venemaa sissetungile Ukrainasse. Parlament arutab ka 24.–25. märtsil toimuva ülemkogu kohtumise prioriteete. Ülemkogu arutelude keskmes on Venemaa agressioon Ukraina vastu ning kohtumisel osaleb ka USA president Joe Biden.

Andmesidetasud. Kolmapäeval on arutusel andmesidetasude reeglite pikendamine kümneks aastaks, et tarbijad saaksid jätkata lisatasuta helistamist, sõnumite saatmist ja mobiilse interneti kasutamist kõikjal ELis. Andmesidetasude kaotamise  eeskirjad aeguvad 30. juunil 2022. Eeskirjade pikendamine tuleb hääletusele neljapäeval.

Komisjonide koosolekud:

Ukraina solidaarsuspäevad. Esmaspäevast neljapäevani korraldab parlament Ukraina solidaarsuspäevad, et väljendada toetust Ukraina Ülemraadale. Solidaarsuspäevade raames toimuvad erinevad üritused, sealhulgas arutelud ülemraada spiikri Ruslan Stefanchuki, Ukraina suursaadikuga ELis Vsevolod Chentsovi ja 2017. aasta Sahharovi auhinna laureaadi Lorent Salehiga.

Tehisintellekt. Teisipäeval lõpetab tehisintellekti erikomisjon 18 kuud kestnud töö ning hääletab oma soovitusi ELi tehisintellekti tegevuskava osas.

Euroopa tuleviku konverentsi täiskogu. Reedel ja laupäeval toimub Strasbourgis Euroopa tuleviku konverentsi viies täiskogu istung. Istungil arutatakse lõplikke ettepanekuid, mis  põhinevad riiklike arutelude ja Euroopa kodanike paneelide soovitustel, samuti mitmekeelse digiplatvormi ning töörühmade ja täiskogu soovitustel.

Presidendi päevik. Esmaspäeval kohtub president Roberta Metsola ÜRO pagulaste ülemvoliniku Filippo Grandiga. Teisipäeval on president Berliinis, kus toimuvad kohtumised Saksamaa presidendi Frank-Walter Steinmeieri, Saksamaa Liidupäeva spiikri Bärbel Basi, välisminister Annalena Baerbocki ning liidukantsler Olaf Scholziga.

Nädala detailse kava leiate siit.

 

 

 

Kadi HERKÜL

Euroopa Parlamendi büroo pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu