skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
16/01/2019

Brexit: EL ootab Ühendkuningriigilt oma seisukoha selgitamist

Kolmapäeva hommikul toimunud arutelul Brexiti teemal rõhutasid parlamendiliikmed, et eurooplased on jätkuvalt üksmeelsed ja kodanike õigused on Euroopa Parlamendi prioriteet.

Euroopa Liit ja Ühendkuningriigid
Euroopa Liit ja Ühendkuningriigid

Parlamendiliikmed kinnitasid arutelul, et pärast EList väljaastumise leppe ja poliitilise deklaratsiooni tagasilükkamist Ühendkuningriigi parlamendis on nüüd Ühendkuningriigi valitsusel ja parlamendil vaja ELile teada anda, milliseid suhteid nad ELiga soovivad.

Väljaastumise kokkulepe on parim ja ainuke võimalik kompromiss Ühendkuningriigi seatud „punaste joonte” piires, rõhutas ELi poolne Brexiti läbirääkija Michel Barnier. See loob õigusliku kindluse seal, kus Brexit loob ebakindluse. EL ei aktsepteeri sätestatud suuniste muutmist, mis puudutab rahuprotsessi ja piiri Iiri saarel või kodanike õigusi, lisas Frans Timmermans Euroopa Komisjoni nimel.

EP Brexiti koordinaator Guy Verhofstadt (ALDE, BE) kutsus üles parteiülesele dialoogile Ühendkuningriigis, et saavutada positiivne enamus nii ummikseisu lahendamiseks kui ka võimalikuks „punaste joonte“ ümberkujundamiseks. Ta rõhutas, et Ühendkuningriigi positsioon võib lubada ka süvendatud suhete kaalumist ELiga.

Kokkuleppeta Brexit ei ole kellegi huvides, rõhutasid parlamendiliikmed. EL tõhustab ettevalmistusi koostöös liikmesriikide ja Euroopa Parlamendiga, ütles Melania Ciot, Rumeenia ELi Nõukogu eesistumise nimel.

 

Sõnavõtud:

Sõnavõtud:

Antonio TAJANI, EP president

Melania CIOT, Rumeenia ELi Nõukogu eesistumise nimel

Frans TIMMERMANS, Euroopa Komisjoni esimene asepresident

Michel BARNIER, ELi Brexiti läbirääkija

Mandred WEBER (EPP, DE)

Roberto GUALTIERI (S&D, IT)

Syed KAMALL (ECR, UK)

Guy VERHOFSTADT (ALDE, BE)

Philippe LAMBERTS (Greens/EFA, BE)

Martina ANDERSON (GUE/NGL, UK)

Nigel FARAGE (EFDD, UK)

Gerard BATTEN (ENF, UK)

Jaan Soone

Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu