skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Valimisuudised - 25. mai 2019

HÄÄLETAMINE TÄNA: Euroopa Parlamendi valimised toimuvad täna Tšehhis, Lätis, Maltal ja Slovakkias. Esimesed ametlikud tulemused avaldatakse pühapäeval, pärast südaööd.).

VALIMISÕHTU. – Euroopa Parlamendis on pühapäeval Brüsselis kohal esikandidaadid Manfred Weber, Frans Timmermans, Margrethe Vestager, Ska Keller, Bas Eickhout ja Nico Cué.

EL28. Google on tõstnud valimisperioodiks esile kandidaatide, erakondade ja Euroopa Parlamendi veebilehe kuvamist otsingutulemustes. Facebook, Snapchat ja Twitter on samuti loonud lisateenused, et kutsuda inimesi üles valima minema. Loe lisaks siit.

BULGAARIA. Internetikeskkond People of Sofia, on avaldanud nelja inimese lood, kes lähevad 26. mail esimest korda valima. #ThisTimeImVoting

TAANI. Kümned tuhanded inimesed osalevad ootuste kohaselt kliimarongkäigul Kopenhaagenis, leides, et EP valimised on ühtlasi ka kliimavalimised. Rongkäigul osaleb ka Greta Thunberg.

PRANTSUSMAA. Valitsus avaldas videoklipi üleskutsega valima minna.

POOLA. Näitlejad ja kodanikuühiskonna organisatsioonid kutsuvad inimesi valimistel osalema: “Naiste saatus, naiste hääl” on Akcja Demokracja poolt loodud üleriigiline kampaania , mis kutsub naisi hääletusel osalema.

RUMEENIA. Videot “Vanaema ütleb” mille autoriks on vlogger Mircea Bravo on vaadatud enam kui 5 miljonit korda.